"духовен материализъм", който иска външен израз, иска да трупа още
знания, техники, тайни мантри, видения, "опитности" и какво ли не.
Стига се до тъй дразнещото мен, а и други хора "духовно его", чийто
притежател се мисли обичайно за нещо повече от другите. Така че в
случая петохлебието не е издигане, а е същият начин на живот и мислене
с други средства. Духовният материализъм е доста отвратително нещо.
Да, религията е суеверие в случая.
Понеже не съм суеверна, нямам страх. Няма и причина някой да ме засяга,
защото нищо не пазя- ако този или онзи го иска и е всесилен, каквото и да
правя, ще си го вземе. Така че не ми пука особено.
Но ако новата ера ще означава масова ню ейдж мастурбация, ще е доста тъпо.
Това явление на дразнене от нечие високо его е присъщо принципно за хората които нищо не представляват и нищо не са направили в живота. Завист!
Говоря принципно за високо его и за "духовното его" като частен случай.
Човек с високо его ВИНАГИ има причина да се мисли за нещо повече от другите, а този с духовно его -още повече. В този ред на мисли, нищо "противно" не виждам в т.нар. "духовен материализъм". Абсолютно абсурдно е да смяташ че истински духовния човек е длъжен да се завре вдън гори тилилейски далеч от света отшелник на хляб и вода.
Нещо не схванах как свърза духовен материализъм, ню ейдж с религията която обяви за суеверие. Истинска "полицейска логика"!
Ако е човек, действително постигнал нещо, добре, но мен лично, а и убедена съм, не само мен, животът ме е срещал и с егоцентрици, чието най-голямо постижение е лежане на гърба на мама и тате, на навършени 20+ години. Ми... да се мислят за повече от другите, не ми пречат
А не реално желание от тяхна страна.
Искало му се да командва на човечето.... просто като бял ден, а аз търсих какви ли не възвишени цели.... Е няма как да стане, ако ще ме командва някой, мен или детето ми мисля, че се предполага да имаме поне някаква минимална зависимост от него, която в случая не е налице.... Та, такива ми ти работи...