Нова година-за АВГУСТинче нов късмет - а АВГУСТинки се зареждат с пюренца отвред

  • 22 331
  • 750
# 255
Добро утро.... до никъде не съм с темата имам 13 страници .
Давам бърз отчет пускам коментара и после ще допълвам така до където стигна  Hug

Вчера бяхме на ваксини. Слава Богу свърши се с дифтеритните #2gunfire Емма не ги понася много добре,вчера е мъркала цял ден. Болят я крачетата. Иначе като килограми и сантиметри - 6 150 кг +450гр от миналия месец. Дълга е 64см, +4см от миналия месец. Значи всичко си е наред с кърмата.
С док говорихме за захранването. Тя е съгласна с мен ,започваме началото на февруари, но помоли да пробваме първо картофа,а да не започвам с тиква. Каза че като почнеш направо със сладкото било по-трудно приемането на други храни. Нищо не ми пречи да опитам картоф,но като гледам реакциите на вашите деца съм почти сигурна че ще минем на тиква. На 4 сме пак на консултация,май и изследвания ще правим,не разбрах точно, та тогава ще говорим по-така за захранването. Като цяло обаче е доволна от мен  Sunglasses как се справям с угояването на бебка хахахха

За мен- затрупана и претрупана съм от работа, но не си давам зор, когато -тогава. Не се оплаквам,много добре ми почва новата година.  Grinning

Почвам ви вас сега -
Диди , честит празник. Пожелавам ти да си все така усмихната  Hug
За гинеколога- ще го посетя като мидойде цикъла...кога ли ще е това... Трябва да се прави цитонамазка.
 Изпуснала съм сума ти именни дни. Много здраве и щастие желая от сърце на всички  Hug
Месечинке , писва ми всеки край на седмицата  Laughing За това реших всяка или поне през неделя на маникююююююююр  Laughing Чудно ми действа. И сега с тези ший лакове , ме държи по-дълго.
СамиМами, лелееее честито ти брадче. С майка ми това се базикахме колко ще е хубаво заедно да си гледкаме деца,но тя е категорична че не иска друго бебе освен Емма  Laughing
Тайра, и Емма се хили до плач. Редовно от много смях се разревава  Crazy


Оп... пауза за хранене и приспиване и ви почвам пак.....
След 15 минути Софи се връща:

Тайра- за диетата. Ако искаш ефективна диета трябва да започнеш без уговорки. Не може ли без,не може ли със.... Всяко хранене е важно, закуската е най-важна! Ябълката сутрин така добре ти остъргва корема ... от чая +ябълката пък ходиш до тоалетна. Ако си била цял ден на картофи /варивата/ ще имаш голяма нужда от ябълка на другия ден ...

За Банофитото...много твърд ни сстана блата ...не че на някого му пречеше  Laughing

Охххх Зафира това за тоалетната, леле как съм се смялаааа  hahaha

Емма още не си е намерила палеца, но за това пък цялата ръка прекрасно си я знае  Crazy
Гунди, не спирам да ти се чудя за лъжите при педиатъра ...ама ти си знаеш де... На мен ми е странно.

За сядането, ами Емма е по-силна от мен просто защото си служи с жесток рев до захласва...ако не я вдигна. Категорично отказва да лежи. Вчера и докторката видя, каза единствено "Оооо миличка много ти е рано да седиш", после видя че иска и на крака да се изправя и да скача коментара беше : "Май някой те е държал така а ?! " Това е. Нищо друго не сме коментирали. Като всичко аз мисля че тя може да си покаже дали е готова или не. Какво значи 6месеца. Да чакаме да навърши точно 6 месеца и край вече я слагаме седнала. Ами ако това стане на 5 или 5 и половина?! Или то тялото ще чака да стане точно на 6 и на 19ти край готово е.... Не знам малко ми е странно. Пфу доста се разписах по тая тема,но е много коментирана с майка ми която не спира да повтаря рано е за това,рано е за онова,рано е за третото и т.н...... Crossing Arms   Whistling

За водата питах вчера. Док каза че не може да очаквам от дете изцяло на кърма да пие и харесва водата. Още повече сега когато е зима. Каза че от нейния опит е забелязала че повечето бебета зимата не искат да пият вода. Та аз съм спокойна. Но вкъщи ми се коментира че от сега се създавал навика да пие вода.... не съм съгласна. Аз си създадох навик за вода преди няколко години хахахха  Laughing Не , сериозно звучи тъпо че едва ли не ако на 4 месеца не пие вода край няма да иска и като порасне,още повече че аз мисля да огранича гнусните сокчета дето са само химия....ама аз и зрънчовци не искам да давам така че....ще видим.

За скрития текст, скривахме го и беше  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes  Mr. Green малко болеше ама то си е като за първи път. На нас обаче Емма ни пречи  Confused нали спи при нас, мога да я местя и така правих, ноооо не може да си се отпуснем като хората.... Ще видим.

Аууу Блонди твоята селянка е уникално сладко куче!

Аййййй какъв пост  ooooh! Joy


Виж целия пост
# 256
Софи, ами аз обясних на дълго и на широко...няма значение, не виждам причина без да има ефект да споря с някого и да си вгорчавам живота... а и не знам защо се смята за толкова ценно да си казваш всичко на педито и да се прави точно това, което ти каже в това отношение, понеже иначе щяхте да ме плюете , че давам сок на 2 месечно. Човека е на 50 и не иска да си осъвремени идеите за захранване- проблема е негов. Wink
Виж целия пост
# 257
Аз не бих давала вода от чешмата, пък макар и преварена  Rolling Eyes В БГ взимам розовия Девин и нищо не преварявам.  Simple Smile

А чай изобщо не ми е ясно за какво трябва да се дава и какво има в него, дето да е хубаво, както млякото и водата?  newsm78

Фери, вода не се разваля и ако никой не пие от гърлото на бутилката, че се развъждат там бактерии от устата, може да седи и месеци отворена, няма й нищо, не се втелясвайте толкова  Grinning Hug

Леле, това Банофи, ужас, ще трябва и аз да го направя, то се е видяло  Joy Но ще пропусна бананите, страшно мразя десерти с плодове  Sick

Виж целия пост
# 258
Здравейте и от  мен, нямам много настроение да пиша  Confused
Фери, малката беше отказала нощното хранене 2 седмици, пак си го върна, де, та тогава 2-3 нощ ми се наливаха гърдите но после спряха и като засучеше беба и си тръгваше на сутринта  Hug дано при теб да е някакъв период и да отмине. Но ти защо не го слагаш на гърда по- често, за да стимулира кърмата?  Rolling Eyes
Диди24 ЧРД, да си жива и здрава, много щастлива и горда мама  Hug а, с това Банофи ще ме уморите  #Cussing out Mr. Green
Лино, от къде купи сгущенката, кой магазин? Как е малкият след ваксината?
Хубави кучове, Белверде и Блонди  Stop
Самимами, хубаво момченце си имаш, а аз незнайно защо, мислех че си по- възрастна, а то едно малко момиченце Blush
Месечинке, готини мацки  Heart Eyes и готин Борко, видях го във фейса  Heart Eyes
Елсън и ти си имаш чудно момиченце  Heart Eyes
За скриване на текста, мен не ме боли, ма сигурно щото съм секцио, ама то пък и ние се разбихме от сриване на текст, де  ooooh! Mr. Green грам нямам желание и аз, и се чудя дали това няма да изиграе лоша шега. Споделих на ММ, че не се чувствам хубава, белега ми бил грозен и така, но той само каза, че си въобразявам, а белега му напомняло за най- хубавото  Heart Eyes
Абе, къде изчезна Муки  newsm78
Офф, спирам,искам още да пиша, но имам много работа, а ми се спи, нервно ми е, криво ми е  Confused
Галка, може детето да усеща, че ти е неприятно и затова да се бута  Rolling Eyes  Hug
Айде, лек ден от мен  Hug
Блонди, аз давам чай, защото чиста вода не иска, а чай си пие, до 30-40 мл.
Виж целия пост
# 259
Забравих май да ви кажа, че Виктор не е заразен и утре е на детска. newsm44 oops
Тарантулка, как е диетата- аз минах на разделно.... за сега. Ям сутрин плод, после разделно на обяд, за вечеря също, между храненията само плодове.
Виж целия пост
# 260
Гунди, не знам как е, но е факт, че снощи малката се накъса да реве, явно е от плодовете.  Confused Май ще взема да си напрвя мой си график, как да се храня, ако мога ще ходя и до фитнеса,, когато мъж ми си е в нас и така  Tired Аз по принцип избягвах плодове, защото и се отразяват, но снощи беше кошмар, до 2 не можа да заспи, направих и масаж на коремчето, пръдна 15-тина пъти и заспа  Tired
Не съм свиканала да реве толкова и подпалих снощи и днес ми е гузно  Blush Tired чак ми се реве  Confused
Виж целия пост
# 261
Гунди, и нашия педиатър е на 50, а може би и малко над 50 и единствено е осъвременил това, че се захранва след 4-тия месец, и то може би защото го пишат на епикризата на бебето след раждането  Mr. Green Иначе препоръчва захранване по старата схема със сокчета... На консултацията този месец вероятно ще ме пита почнала ли съм, съответно ще му отговоря "От утре почвам, чаках да мине консултацията"  Laughing Е то наистина ще почна де. Ще му кажа, че искам да захраня с оризова каша за да го видя какво ще каже и толкова. Дори да е против не ме интересува  Naughty

Фери, не се притеснявай за водата, и моята бутилка стои отворена от сумати време, Ина пие по 10мл. на ден и то не всеки ден  Mr. Green
Виж целия пост
# 262
Тарантулка, от всякакви плодове ли? Смени плода. И Ния беше така, но като беше много малка, вече и  цитруси ям много..
Тайра, бабинден не е ден на бабите, а само на тия, които са бабували- акушерки. :посветен на "бабите" - жените, които помагат при раждане, и на младите булки и невести, които са раждали. Обредността през този ден е подчинена главно на желанието да се засвидетелстват почит и уважение към възрастните жени, които са "бабували" на родилките.
Виж целия пост
# 263
Момичета, забравих да благодаря на всички за пожеланията за имения ден на Йоан, толкова сте мили всички Hug
Мери Джейн, честито  bouquet
Да ви кажа, нямам търпение да се стопли вече. Малко ми е скучно сама..Понеже с Дара ходех в Gymboree, тя се забавляваше много, имаше часове..сега не мога да си го позволя вече и няма и бебета наблизо..някакси ми е по-самотно, а и предполагам,че и за него е по-скучно... Sad
Виж целия пост
# 264
И аз искам вече по-топло време  newsm45 Днес мислех,че е приятно,но като отворих Синоптика и видях -6 градуса и се усеща като -14  cold
Виж целия пост
# 265
Ооо плодове ям само ябълки и малко банани иначееее  ooooh!
Виж целия пост
# 266
Ани Захаф, мъжа ми е от Казанлък да, обаче там бяхме за по-малко от 24 часа и затова не ти се обадих, знаех че няма да имам време да се видим... обаче през цялото време се оглеждах за теб и накрая като те видях да съм така заклещена тююю... smile3538

Еми събуди се мрънкащата гадинка, засега толкоз.... ама ще пореве докато кача една снимка.... да не остана по-назад, да покажа и нас как ни ухажват мъжете:


Елсънче еее казаналъшка снаха си  Hug , ама то и аз съм бляла като шматчица,че да не те видя, другият път да се обадиш като идваш, само да сме си в Бг де, че да не сме се прибрали по френско,ама то като гледам тука колко ми е добре при мама,че чак не ми се прибира още  Mr. Green

Пейпърче  Hug викаш и теб аха казанлъшка снаха да те направим ама избега  Mr. Green 
На мен пък по морето по ми е харно, тука в Казанлък не е лошо ама да дойдеш за няколко дена да си починеш и после да си биеш камшика,че иначе е голяма скръб

Диди   bouquet nbirthday newsm59 newsm67 
 
Виж целия пост
# 267
Абсурд! Ако започна да дочитам от началото ще изпишете още толкова и просто не мога  #Cussing out

Явор днес е решил да приявява характер.Снощи се наспа,съответно и всички покрай него и днес е зареден с нови сили и готов да си придава инатите.
Не щя да яде от лявата цица и го прехвърлих на дясната- то не бе близане,хапане,щипане,върти се със зърното в устата,напъва се да сяда ...всичко бе..само не и да суче.След половин час усилия реши че му се спи.....и заспа. doh
Вода и чай не съм му давала- запънала съм се че ще е изключително кърмен и ще е  Crossing Arms Като почна със захранването ще му дам и вода.В начаото го мъчих,но отказваше и реших че няма смисъл.
За секса.... Whistling Ние с моя мъж може да не си говорим особено,но пък къв секс му дръпнахме сега като е в отпуска  luvbed То не се искат приказки  Mr. Green Трупаме запаси,че кой знае кога ще си е у дома през деня докато Калина е на градина.В началото ми беше сухо и болеше,но с тренировки се оправи работата и даже е по-добре от преди  Embarassed
Тарантулка,тук съм  Hug Тъкмо си правих разбор на гостито в СтЗ- баща ми не беше виждал Калина сигурно повече от година и за час и нещо успя да я научи на толкова много простотии,че днес в градината ще им събере очите.
На Явор му взех един платнен жираф и усещам че се очертава дълга и щастлива любов.Дъвче му ушите и рогата,гуши го,блещи му се.....и си го търси  Shocked
Диди,  Gift Tada nbirthday Да си много здрава,обичана и ценена  Hug
Отивам да си вкарвам къщата в ред,че най са ми омразни моментите преди и след пътуване  Tired
Виж целия пост
# 268
А така smile3514
Звъннах днес в НОИ,да видя аджаба защо така се бавят парите по декларацията....Ми тя подадена вчера tantrum tantrum tantrumА номера на заповедта,за ползване на отпуск до 410 дни,е от 27.11.2012г. И на 21.12.2012г. твърдяха,че вече са я представили в НОИ Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage Rage
Тъй че май rosji  имаше сходна ситуация-не чакай,ами звъни в НОИ и след това в счетоводството на работодателя ти Peace
Виж целия пост
# 269
Момичета,взимам си думите назад за шезлонга  Mr. Green Вдигнах облегалката както казахте,сложих й арката с играчките и сложих още няколко и сега седи и им говори и им се смее.Много й харесва.Значи няма да го махаме шезлонга.То дори с вдигната облегалка тя е полулегнала още.Малко по-изправена отколкото в столчето за кола.Направо не мога да си позная детето.Много съм била зле,че скоро не съм я слагала в шезлонга  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия