Препарати за съдомиялна - 5

  • 71 543
  • 746
# 90
Някои ползвал ли е това за почистване на машинката?

Моля те, оправи линка.

ако става въпрос за еко-таблетки за почистване на перални и съдомиялни Еcozone аз съм ги ползвала, защото не пропускам нищо, което е еко. Но ги пробвах за пералнята. По инструкция пуснах една таблетка, която нищо не почисти. Нито барабана светна, нито уплътнението и във филтъра нямаше нищо. После пуснах останалите 5 и свършиха горе-долу работа. Не бих повторила.
Виж целия пост
# 91
Системата на форума разпознава линка ка то рекламен спам и не мога да го  оправя. Не се отваря дори като снимка на опаковката.
Питах за продукти за дома на ECOZONE
Еко таблетки за почистване на перални и съдомиялни9.99 лв.
Една опаковка от продукта съдържа 6 пакетчета, всяко от които по 30 грама еко таблетки за почистване на перални и съдомиялни.
Спестете пари като същевременно защитавате своите електроуреди.
Еко таблетките за почистване на перални и съдомиялни
- Отстраняват котления камък;
- Премахват натрупаните нечистотии;
- Справят се с неприятните миризми

Венито благодаря за отговора. Аз също за пералнята ги мислех.
 Миялната почиствам с оцет. Пускам празна на дълга програма като вместо препарат слагам оцет в дозатора.
Виж целия пост
# 92

Венито благодаря за отговора. Аз също за пералнята ги мислех.
 Миялната почиствам с оцет. Пускам празна на дълга програма като вместо препарат слагам оцет в дозатора.

за пералнята си позволявам да експериментирам от този тип, защото тя няма йонообменник и се трупа варовик при нас. Но за миялната слагам само специалния почистващ за миялни заради другите налепи от разтварянето на нечистотиите по съдовете Hug
Виж целия пост
# 93
Да се присъединя към вас с новата придобивка- но още не е свързана- до края на седмицата ще ми оправят водата до нея и с нетърпение ще я пробвам.Но вече си купих 80табл Колкунит /от новите/на прИмоция в Карфур- гледах и за сол,ама не бях питала майка ми и снаха ми от коя да си взема,но щом сте доволни от Карфурската непременно в понеделник ще я потърся...Ако не в Лидъл за другата ,че нашите глупаци напоследък нещо не зареждат с хубавите Карфурски продукти/да уточня че работя към Карфур и затова  Embarassed/.
Поразгледах имаше и други таблетки за съдомиялна...всякакви видове и цени...замая им се главата ,но послушах  приятелки и си взех на Куантум...но и Лидълските смятам да пробвам ...доста доволни от тях има при вас..
Като пробвам машинката ще докладвам  Hug
п.с. в Източна София водата каква е  Embarassed
Виж целия пост
# 94
В София водата е мека.
Виж целия пост
# 95
Честита придобивка, дълго и вярно да ти служи!
Похвали се де каква марка е, колко е голяма?
Направи си тест на водата. Трябва да имаш лакмусова хартийка за целта, май е мека водата при вас.
Виж целия пост
# 96
 Hug
Мидея е  - wqp8-9241b
Спрях се на нея защото ме устройва като цена и снаха ми я експлоатира постоянно и помного от 3г...и е много доволна- пона ще ми покаже как се работи с това чудо на техниката Laughing
но в другата тема сега прочетох че таблетките и проховете драскали стокло,а аз предимно със стакло съм се обзавела и това ме притесни
Тези таблетки дето съм си взела дали ща го повредят:
 Финиш-quantum amazon shine & clean ultra shine tehnology
Виж целия пост
# 97
Да се присъединя към вас с новата придобивка- но още не е свързана- до края на седмицата ще ми оправят водата до нея и с нетърпение ще я пробвам.Но вече си купих 80табл Колкунит /от новите/на прИмоция в Карфур- гледах и за сол,ама не бях питала майка ми и снаха ми от коя да си взема,но щом сте доволни от Карфурската непременно в понеделник ще я потърся...Ако не в Лидъл за другата ,че нашите глупаци напоследък нещо не зареждат с хубавите Карфурски продукти/да уточня че работя към Карфур и затова  Embarassed/.
Поразгледах имаше и други таблетки за съдомиялна...всякакви видове и цени...замая им се главата ,но послушах  приятелки и си взех на Куантум...но и Лидълските смятам да пробвам ...доста доволни от тях има при вас..
Като пробвам машинката ще докладвам  Hug
п.с. в Източна София водата каква е  Embarassed

аз ти отговорих в другата тема. Да ти е честита  bouquet Аз от лидълските имах побеляване на стъкло, а Куантум са по-добро качество. Но трябваше да вземеш от майка ти и сестра ти таблетки за проба и после да купиш голяма кутия ако си доволна. Щом работиш в Карфур им кажи да увеличат екологичните продукти и здравословните храни, че само там намирам такива, обаче липсват още основни неща.
Виж целия пост
# 98
Аз ползвах Мидеа wqp8-9001a, 8 години и нещо, сега от месец съм с Бломберг, използвам основно таблетките на Лидл от както има такъв в Русе и отскоро Феъри за по-замърсени съдове.Моите чинии и чаши са дуралекс и са от времето преди да имам миялна, нямам нищо надраскано.
Ползвай си  смело машината и се радвай, успех.
Виж целия пост
# 99
Благодаря ти-отивам да спя спокойно вече
 Hug
Bенито- опитвам се да им го кажа и тактично и не дотам,но Карфурските и екологични продукти са внос и ...направо не ми се говори как се оправям си тия проклети гърци какво да ни доставят ooooh!,
Лека нощ момичета Hug
п.с да не пиша второ мнение редактирам това:
За тези ли таблетки на Алди ли говори Дядо понапред в темата?
http://www.aldi.co.uk/uk/html/product_range/product_range_22827.htm
Понеже баща ми пътува и може да ми ги вземе от Германия или от Австрия....
Като ми ги донесе след 10-тина дни ще пробвам и ще напиша мнение ...

Виж целия пост
# 100
Здравейте момичета,
нова съм тук. От скоро и аз се сдобих със съдомиялна, ама още на първата седмица и почнаха проблемите. Моята е Мидеа WQP8-B9347A за вграждане. След първите 7-8 цикъла и даде грешка Е4. Мъжо се порови тук там и я оправи. След още 7-8 цикъла пак се появи същата грешка. Звъннахме до сервиза и от там ни казаха да си купим обикновенни таблетки Сомат и да слагаме по 1/2 таблетка, защото миялната била от малките (9 комплекта) и цяла таблетка и идвала в повече и се запенвала. Да ама аз ползвах таблетки 3в1 със специалната програма за 3в1. Това значи ли че не мога вече да ползвам такива таблетки или може би има специални таблетки за по-малките миялни? Пък и вече бях поръчала 2 кутии ГГ - нали уж гледам да мисля за природата:)
Има ли сред вас някой с такива проблеми?
И да питам още нещо. Всичките ми програми са с предваритело миене, освен едночасовата. Трябва ли да слагам допълнително препарат в другото отделение?
Виж целия пост
# 101
ще отговоря, колкото мога, дано съм полезна. Няма специални таблетки за по-малките миялни. Таблетка е доза за стандартна миялна за 12 комплекта. Но нито една таблетка от тези които съм ползвала не запенва. В сервиза ги мързи да погледнат машинката явно. Отвори докато мие и ще видиш, че няма пяна, както в пералнята. Ако дозата е по-голяма, може да остане неизплакнат препарат, а не да запени. Пробвай с половин таблетка, много момичета казаха, че мият така. Ако не дава грешката си продължавай. Предварителното миене не иска допълнителен препарат. То е само изплакване, доколкото знам. Ако пускаш програма с него, таблетката пада по-късно.
Виж целия пост
# 102
Ние от скоро минахме на Медикс таблетки доволна съм колкото и от Финиш/куантум/.
И аз основно слагам там дуралексов сервиз ,нямам одраскано, но пък ако не изчакам хубаво да изстинат и не внимавам - леко да чукна една в друга две чинии ми се отчупва стъкло- това е недостатък на дуралекса..много е здрав,но когато е нагорещен /изпускала съм чиния извадена от фурна от една педя и се пръсна на сол..докато като е студена съм изпускала от по-високо без поражения/ трябва да се внимава.Като съвет за дуралекс в миялнята.. иначе с него ми е най-спокойно,защото си пускам на всякакви градуси според останалите съдове без да мисля за стъкларията.
Виж целия пост
# 103
Венито, благодаря за бързия отговор. Ще пробвам няколко пъти с половин таблетка да видя какво ще стане и ще споделя. И друго което забелязах. За настройката на солта (не за гланца) пише че ако е по-мека водата може да се намали. а ако е по-твърда да се увеличи. И нали в нашия град сме с твърда вода  аз реших да увелича солта. Това става като се отвърти капачката на отделението за сол и  с една отверка се завърти към посока на плюса. Завъртях го аз около 1/6 оборот и при следващото миене посудата излезе в ужасно състояние. Трябваше да снимам да ви покажа. Целите чинии, чаши, вилиции лъжици бяха побелели. Върнах настройката както си беше по-средата и сега няма проблем.
Виж целия пост
# 104
Венито, благодаря за бързия отговор. Ще пробвам няколко пъти с половин таблетка да видя какво ще стане и ще споделя. И друго което забелязах. За настройката на солта (не за гланца) пише че ако е по-мека водата може да се намали. а ако е по-твърда да се увеличи. И нали в нашия град сме с твърда вода  аз реших да увелича солта. Това става като се отвърти капачката на отделението за сол и  с една отверка се завърти към посока на плюса. Завъртях го аз около 1/6 оборот и при следващото миене посудата излезе в ужасно състояние. Трябваше да снимам да ви покажа. Целите чинии, чаши, вилиции лъжици бяха побелели. Върнах настройката както си беше по-средата и сега няма проблем.

в предишните теми стигнахме до извода, че настройките за сол и гланц са въпрос на проби и при всеки е различно, зависи от твърдостта на водата и от вида на миялната.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия