На топчица свито като малко мишленце, в корема ни чака ФЕВРУАРСКО детенце! - №10

  • 37 706
  • 721
# 420
Оф, пак съм аз, че помня по 5 минути... Съвсем по друга причина започнах да пиша и се отплеснах...

Исках да споделя, че звъннах на училирще "Аз, ти и то" и в неделя, 27.01. ще ходя на лекция за нормалното раждане. Една лекция е 15лв, а ако се запишеш на съкратения курс (включва 6 теми - 2 за раждане, масаж на бебето, закаляване, кърмене, първи грижи вкъщи за бебето) ти излиза по 13.33лв на тема, т.е. общо 80лв. Аз мислех да отида само на темите, които имат практическа част като тези за раждането и примерно тази за масажа и първите грижи, но моят мъж ме навива да отидем на всичките и им се чудя...

Та мисълта ми беше - ако някой е карал там курс или е ходил на лекция - пишете някакво мнение - заслужава ли си? Нещо не можах да намеря никъде във форума коментари за училището и доколко полезно е, т.е. как е практическата част- за другата част всички можем да четем...

Благодаря предварително за отговорите!
Виж целия пост
# 421
Здравейге милички Hug

 бъни миличка направо те съжелих като прочетох от какво си била алергична, пожелавам ти с цялото си сърце съкровището в коремчето ти да не ги наследи

Бъф дано всичко си е наред с твойто бебче и лекарите да ти казват така за да се презастраховат и да те плашат

за смъкнатия корем аз немога да преценя имам чувството че ми е така от забременяването но пък всеки който ме види ми казва леле колко ти е ниско корема, ти много скоро ще раждаш та явно ми е ниско

за ритниците и на мен ми са така много ниско и понякога така напъва надолу че имам чувството че ще излезе а и да кажа че и аз имам ритници в талията. Толкова са в страни че имам чувството че някой път може да ме ритне в кръста Mr. Green

това от нас за сега   bouquet
Виж целия пост
# 422
бъни миличка направо те съжелих като прочетох от какво си била алергична, пожелавам ти с цялото си сърце съкровището в коремчето ти да не ги наследи

Благодаря ти   bouquet Дано , дано не наследи тия алергии който имах аз , не искам да се мъчи милото ми буболече  Heart Eyes


За ритниците в талията и аз имам , особено като лежа на ляво или дясно , имам чувството че ще ми стигне до кръста  Mr. Green
Виж целия пост
# 423
Вяра - А, Ice Flower, Котешко, Мадонка, честито начало на новия живот за вас и децата ви.  Честит да е

Толкова много новини за толкова малко време. Желая ви топла зимна вечер в очакване на новата пролет.

Аз днес съм минорно настроена - казвам си "Не лежах ли повече, отколкото беше необходимо?  Поглезих ли се достатъчно? Говорих ли му достатъчно, пях ли му?". Явно - ден за равносметка, което не знам дали означава скорошно раждане или просто е от факта, че точно в тази седмица и ден от бременността родих сина си.

В тази връзка - коремът ми ту е смъкнат, ту не - все пак и черва има в него и се "надува". А и с второто май не е много показателно това.
Витамини, протеини - нищо не пия Simple Smile Така реших по някаква причина и времето мина, докато се консултирам.

Сетих се какво не съм купила още - хавлийка и спално чувалче. Със сина ми не го ползвахме последния продукт, защото беше горещо и не го кефеше нещо.

Вас питат ли ви нон-стоп как ще се казва бебето? Аз няма още позиция и това ме изнервя малко:)
Виж целия пост
# 424
Вас питат ли ви нон-стоп как ще се казва бебето? Аз няма още позиция и това ме изнервя малко:)

Мен по скоро постоянно който и да ме срещне ме пита : Айде няма ли да раждаш ? , ММ в работата му колегите и колежките постоянно го питат : Айде няма ли бебе ? , което лично мен ме изнервя  доста smile3515
За име не са ме питали , дори и в къщи  Simple Smile Майка ми само ме пита 1-2 пъти , и след като не и казах се отказа  Simple Smile Просто така сме решили с ММ да не казваме за сега какво име сме избрали  Peace ( има определен кръг хора който го знаят , но не и роднините ) , изненада ще е за тях  Mr. Green
Виж целия пост
# 425
ахахах и при мен същите въпроси и сега като излизаме всички са нащрек и ако си пипна корема се почва : да не ти изтекоха водите? контракция? да не би да раждаш?  #Cussing out човек неможе и за малко да се отпусне Simple Smile
Виж целия пост
# 426
И мен само ме тормозят за името, много се дразня, каквото сме го избрали, такова, чак се и сърдят като не им казваме  ooooh! "какво толкова го криете" и други подобни коментари все чувам ...
Виж целия пост
# 427
ЛЛЛ защо не ми отговяряте на въпросите
Виж целия пост
# 428
Дентмед, обикновено само ЛЛЛ трябва да е в червено, а самия въпрос с нормални букви. Сигурно не е това причината де, може би още не са преглеждали темата.
Виж целия пост
# 429
Мен не ме тормозят с въпроси за името, защото никой не знае и пола какъв ще е  Grinning Таткото иска да бъде изненада за него, аз уважавам желанието му и съм обещала, че до последно само аз ще си зная. Ей, няма такова питане, особено от роднините НО аз съм си инат и удържах. Много сме забавни като обикаляме по магазините - аз вземам само неутрални цветове и модели за всичко, ама очите на всички са четири дали случайно няма да се загледам в някоя рокличка и няма да се издам  Grinning
Виж целия пост
# 430
ЛЛЛ  наистина ли суровите ядки спомагат жената да има повече кърма и мога ли докато кърмя да спортувам (понеже чух че като се спортувало се отделяли токсини в кърмата)

Здравей,
Ще започна от втория въпрос.Разбира се, че може и да кърмиш и да спортуваш. Всяко движение след раждането спомага за активно възстановяване на организма. Според някои проучвания в случай, че  една жена кърми веднага след интензивно физическо натоварване, кърмата й може да съдържа високи нива на млечна киселина, която временно може да повлияе на вкуса.Според по- съвременни изследвания кърменето след спорт определено не е проблем.
При кърмене и спорт е добре да съблюдаваме други моменти. Например - добре е да се използва спортен сутиен, който също да не е прекалено стегнат, за да не е притисне определяно място, което от своя страна евентуално би могло да доведе до запушване на каналче. А друго, което е практично - би могла да използваш специални подплънки за случайно потекла кърма по време на упражненията.
А що се отнася до суровите ядки и количеството кърма:
Добре е храненето, както по време на бременността, така и след раждането да е балансирано. Родилката не бива да забравя да се храни, по възможност равномерно няколко пъти през деня. Хубаво е също така да се приемат течности, поне 1,5-2 л, за да може да се възстанови разхода на течности, които тя би имала за денонощие при кърмене.  При голяма част от майките положителен ефект за по-голямо количество кърма има и приема на сварено жито и сурови ядки, дори пиене на лактогонен чай, като всичко това влияе при отделните майки по различен начин.
Каквито и храни да консумираш, основното за производството на млякото си остава честото кърмене. Кърмата се образува и при самото кърмене и колкото по- често бебето суче, толкова повече кърма произвеждат гърдите.  Сучейки и обхващайки по-голяма част от ареолата на гърдата, бебето стимулира нейното изсукване и производството на мляко. Затова и кърменето на поискване е най- добрия начин за задоволяване нуждите на бебето.
Виж целия пост
# 431
Записвам се, чакаме си скоро на 6 февруари едно прекрасно момИченце, стаята ни е готова, избрахме име само остана да родя. Избрали сме името Йована, ще е кръстена на баща ми и съпруга ми Иван, както първата- Иванина.  Heart Eyes
Виж целия пост
# 432
Ехааа, радостни новини за бебчета ли чувам... Да е честито на мамчета котешко и мадонка. Много радост и късмет!  mamma
Виж целия пост
# 433
Мими, хубаво име е Йована. И ние сме го май почти избрали името - друго е де, сега като си прочетох поста и видях, че все едно същото сме избрали, но пък откъде на къде ще ме карат едва ли не насила да им го казвам, ми може в последния момент нещо друго да ми хрумне  Wink

Росита, момиченце е, нали Wink А таткото към какво клони повече, изненадата приятна ли ще е, как мислиш?
Виж целия пост
# 434
Честно и на мен ми писна от тъпи въпроси като ама ти още ли не си родила, кога ще раждаш.Ами аз от къде да знам кога ще раждам след като ще раждам нормално. И майка ми ме ядоса даже днес.Понеже от 18:00 имам контракции, още имам но не са много регулярни (не съм ги засичала де) въпреки че са болезнени, и аз казах на майка ми и тя 100 пъти ме е питала как си и и се скарах малко даже.

Иначе вие как мислите възможно ли е първите 4 - 5 часа да са ми нерегулирани контракциите и да е дошъл момента. А иначе имам и разтройство (извинете че така директно го казвам) от 18:00 часа а съм чела че и това е признак за раждане понеже организма сам се чистил и правил място бебо да излиза. Не знам или си въобразявам вече или утре ще се хвалим с още едно бебче. Само здраве да е.

Лека вечер и успех ако някой ще ражда тази нощ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия