Подготовката при нас кипи, че скоро МАРТ ще долети! Тема №10

  • 31 843
  • 766
# 660
Да е живо и здраво първото бебе!!!!

Що се отнася до избора на екип: аз избрах да родя в частна болница,където в цената си влиза и това моят наблюдаващ лекар да ме изражда. Тъй като той е наблюдавал цялата ми бременност, лично аз ще се чувствам много по-спокойна, а и му имам доверие. От опита, който имам с държавните болници до момента, съм меко казано потресена, но истории и преживявания всякакви.... Всеки избира сам за себе си. Важното е всичко да приключи със здраво бебе и щастлива мама!
Виж целия пост
# 661
DreamingMyDreams, съгласна съм с твоето мнение! Аз също ще раждам в частна болница при лекарката, която ме следи от началото. И както за някои няма смисъл от избор на екип и плащане за него, така пък за мен е важно да съм при доктор, който познавам и на когото имам доверие. Всеки може да си реши и да вземе такова решение, което го кара да се чувства спокоен  Peace!
Виж целия пост
# 662
Честито и от мен на първите мама и бебе в групата !   bouquet Simple Smile Желая им много здраве, щастие и възможно най-бързо изписване !  Слава Богу, че всичко е минало добре, дано и при всяка една от нас всичко да е ок и нещата да се случват когато им е времето.  Направо не мога да повярвам, преди ми се стуваше, че 9 месеца са страшно много време, но ето че още малко остава  Simple Smile живот и здраве на 25 февруари ми е секциото дано си спазиме датата  Simple Smile Сега май най-важното е да сме спокойни. Аз съм с избор на екип обаче лекарят ми е на външен договор към  болницата, та даже се чудех дали да му дам някакви пари и на него лично, мразя такива работи ама знам ли дали изобщо ще се появи след раждането.....    
Виж целия пост
# 663
Току що прочетох новината, честито на мама , да й е жива и здрава малката Ная.
Между другото Ния е името, което ние сме избрали за нашата принцеса.
Мен ме тресат хормоните яко и си поплаках доста от вълнение, сега ще ви чета. Това е незабравим момент в живота на всеки, пожелавам на всички ви да мине леко, относително безболезнено и да остане в спомена ви красива емоция.
Навремето, когато раждах сина ми, първото бебче също се появи, когато всичките списващи в темата бяхме горе долу в осми месец, така че е нормално да започнат и малко подранилите принцове и принцеси.
Виж целия пост
# 664
Нощна птица , Ния е много хубаво име  и аз съм решила ако имам момиче някой ден да го кръстя така. Харесвам го още откакто четох Талев. Красиво и героично име. Още обаче не съм решила какво ще е името на малкия принц, тук въобще не съм толкова категорична  ooooh!.
А сега се връщам на бърза скорост да ви изчета, че за половин ден голям материал се насъбрал
Виж целия пост
# 665
Честита радост на мама barbolina!

Да им е жива и здрава малката госпожица и скоро да се приберат вкъщи! Simple Smile

Момичетааа, не остана! Една по една ще минем по  реда си...!  Laughing


teoangel, във Варна малко зависи и в коя болница ще раждаш. Например в Майчин дом (където аз съм избрала) моята лекарка ще ме изражда, акушерката ще асистира... та изборът там ще си окаже значение. За Окръжна болница ходих на лекция, водена от старшата им акушерка- тя каза, че ако ще избираш е хубаво да избереш цял екип, а не само лекар, защото основната работа се върши от акушерките, а лекаря само наобикаля отвреме навреме да види как върви и се намесва ако се наложи по-сериозна интервенция... т.е. при добро стечение на обстоятелствата няма значение лекаря. За АГ нямам много информация, но мамите, които идваха по лекции, нещо не бяха очаровани от преживяванията си там. Зависи и как ще раждаш- ако е секцио всяка болница си има по един-двама "водещи" в операциите

Аз ще раждам в София, но си мислех, че избор на лекар всъщност значи избор на екип!? Бях останала с впечатлението, че ти си избираш лекаря, а той си работи в екип с определена акушерка... За анестезиолога не знам как стои въпросът...
Тотално се обърках! И съм в пълна мъгла! Нищо не съм избрала още, а времето напредва!  ooooh!
Виж целия пост
# 666
Не съм влизала от вчера и каква прекрасна новина  Party
Честита принцеса на мама Барболина! Браво на теб, мамче! Бъдете здрави и много щастливи   bouquet  Hug

Не съм чела обстойно, утре ще се поправя. Минавам на бързо, днес пък аз съм се родила преди двадесет и няколко години  Mr. Green
Ще почерпя само със сокче, а като родим всички и с друго, обещавам  Mr. Green
Хубав ден ви желая на всички  Hug
Скрит текст:
Виж целия пост
# 667
Туко-що се връщам от матрона... Слуша тоновете - каза перфектни, мери ми килограмите - пак същите +2 от началото до сега... При него излизат на минус 2 , защото в началото тръгнах 50, после станах 46 та сега съм 48... Но за мен са си +... Направи ми нещо на ухото, не знам какво беше... (на някоя от вас правили ли са го ?) Даде ми в едната ръка да държа нещо метално с кабел който се свързва до някаква машинка и от нея излиза друг кабел който завършва с нещо като писалка с която ми боцкаше някакви точки в ухото... И в някои от точките машинката пищеше, което означавало, че в някоя част от тялото, (която само той знае) имам болежка... Накрая излезе, че като цяло всичко ми е наред, но съм била много нервна... Еми истина си е, постоянно сякаш съм изнервена...  Tired И каза, че до този момент съм си за нормално раждане, това е от мен !  Simple Smile Peace
Виж целия пост
# 668
Деси, Честит Рожден Ден, мила ! Да си ни жива и здрава и да родиш едно прекрасно бебче по възможно най-лекия и запомнящ се начин !!!  Heart Eyes  bouquet  bouquet  bouquet
Виж целия пост
# 669
mpp07  Hug Добре съм, много съм добре. И с чистенето приключих, сякаш съм по спокойна като си го свърших аз  newsm78, малко зор с прозорците, че в този стуг не е работа да се мият, ама...
geriana много хубав избор за количка, много ми харесват всичките на абц  Hug
канарска-маймунка Голямо гуш за хубавите новини   bouquet, още ти се чудя как не качи нищо бе момиче  newsm78
Виж целия пост
# 670

канарска-маймунка Голямо гуш за хубавите новини   bouquet, още ти се чудя как не качи нищо бе момиче  newsm78


хихих, тихо че има още малко време  Mr. Green , да не взема да напълня бузите точно сега  Mr. Green
Виж целия пост
# 671
И аз мисля,че ако не познаваш лекаря няма смисъл да избираш екип.Пък и ако е тежко раждането и да 10 човека да се плаща все тая.Ако всичко е ОК при който и да е ще се роди.А може да се плати само на акушерка,в Майчин Дом София е 200 лв.А до колкото знам акушерката върши по-голямата част от работата.Аз лично съм решила да не плащам,но всеки има право на избор. Simple Smile
Относно багажа,още нищо не сам приготвила но аз сам чак в края на март.Може да ви стори глупав въпроса,Но се замислям освен,че ще си вземем най-необходимата козметика,дали ще има възможност преди изписването за малко разкрасяване Thinking  Simple Smile Моята коса е много кофти,всеки косъм със собствено мнение и определено не искам да ме снимат рошава Laughing  Нека мамите които вече са го преживяли да споделят Simple Smile
Виж целия пост
# 672
Честит рожден ден, Деси!

Виж целия пост
# 673
 newsm59  Gift  party023  Честит рожден ден Деси!
Виж целия пост
# 674
Една идея за странично бебешко легло. Вече го поръчах, не мога да не се похваля. Мисля, че ще е най-доброто ми нововъведение за това бебче. http://www.mytoys.de/babybay-Beistellbett-babybay-original-natur … 01.12.01)/2004779
По този начин мисля да сложа до нашата спалня кошарата, която имаме, второто й ниво идва на няколко см. по-високо от спалнята, т.е. направо са си на едно ниво. Разликата с това, което ти показваш, е размера, моето детско легло е по-голямо. Страхотно е това, с тези колелца, чудесна идея е за тези, които нямат нищо взето досега!
Бубичка, можеш да се оправиш с преса за коса, сешоар и т.н., ако това имаш предвид. За фризьор или нещо подобно не мога да се изкажа, не съм чувала да се прави....
Деси, Честит Рожден Ден.
За почерпката, при кърменето /за разлика от сега/ е абсолютно забранен алкохолът, така че оставете надеждите за почерпка след раждането. Който му се черпи, да пийне едно преди това...
Канарска маймунка, това е потресаващо - с килограмите ти... Бравос! Аз последния път бях + 15 /с порицание, че последния месец имам +4/, а сега направо не ми се мисли. Почнах с наднормено тегло освен това. Какво да се прави, съдба...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия