С коя занимателно-образователна книжка или игра работите в момента с вашите деца

  • 68 712
  • 450
# 240
Момичета, от линк на линк, вижте на какво попаднах. Ако имате време, бихте ли погледнали първата страница дадена от книгата? Думата "и-грач-ка". Аз ли нещо не съм в час, та си мисля, че сричките са иг-рач-ка или е наистина сбъркана в учебна тетрадка, одобрена от МОМН?

 newsm78 Thinking и аз мисля като теб,ама...
Виж целия пост
# 241
Момичета, от линк на линк, вижте на какво попаднах. Ако имате време, бихте ли погледнали първата страница дадена от книгата? Думата "и-грач-ка". Аз ли нещо не съм в час, та си мисля, че сричките са иг-рач-ка или е наистина сбъркана в учебна тетрадка, одобрена от МОМН?

 newsm78 Thinking и аз мисля като теб,ама...
Сричките са и-грач-ка. При пренасяне не може да се пренася отделна буква (гласна). Peace
Виж целия пост
# 242
 Laughing Ха сега, де. Трябва да ходя със сина ми в първи клас. Да, де. Не може да се пренася една буква. Нали на срички се пренасяше?
Виж целия пост
# 243
Думата играчка се състои от три срички: "и-грач-ка"
Сричките на една дума съответстват на броя на гласните!!!
Т.е в думата играчка имаме три гласни, съответно три срички!

НО, според правилото за пренасяне: Една буква не се пренася и не се оставя в края на реда. Части от едносрични думи не се пренасят на нов ред.

Т.е. думата играчка се пренася: играч-ка

Така мисля аз. Thinking
Виж целия пост
# 244
При пренасянето на нов ред има допълнителни правила към правилата за сричкуване.
В тетрадката се пита дали е правилно да се раздели на И-грач-ка, а не как да се пренесе на нов ред.
Сега погледнах в буквара на щерката. Там огледало също се разделя на срички като О-гле-да-ло.
Обаче Об-ръч, Ок-то-под.
Не знам каква е логиката. Иначе една гласна със сигурност може да образува една сричка (у-че-ник, о-чи-ла) и броя на сричките се определя от броя на гласните като Ю и Я се смятат за съставни звуци.
При огледало предполагам, че коренът е гледам и затова не го разделят.
Виж целия пост
# 245
Последните няколко месеца настанаха тотални промени в интереса му към книжките. Бърбориното вече му идва скучно, както и онези книжки за ДГ. Новата му страст са енциклопедиите - Динопедия, Моята първа енциклопедия и всичко свързано с риби. А с този Атлас на света ляга и става:
http://www.fiut.bg/book/kartinen-atlas-sveta#
Виж целия пост
# 246
Момичета, каква книжка бихте ми препоръчали за първи английски думички?
Виж целия пост
# 247
Момичета, каква книжка бихте ми препоръчали за първи английски думички?
За колко глямо дете?

Аз купих от тук и съм много доволна,но сме втори клас:
http://my-storybook.weebly.com/

Има и картинни речници:
http://www.book.store.bg/p45998/kartinen-rechnik-po-anglijski-ez … eorgi-kaitin.html
http://www.youtube.com/watch?v=Om8DHSYewdA
Виж целия пост
# 248
за 4 годишно дете.
И аз гледах този картинен речник, от book.store.bg и мисля като начало да заложа на него.
Виж целия пост
# 249
за 4 годишно дете.
И аз гледах този картинен речник, от book.store.bg и мисля като начало да заложа на него.
О, малки сте.
Виждала съм в нета и от тези карти / които се трият/ на английски. Харесала съм и един диск, с прогрма, самоучител. Децата могат да си записват гласа и после да си го пускат. Диска е много хубав. Препръча ми го приятелка.Ето го:
http://www.relaxa.bg/docs/multimedia-pixie.htm
Виж целия пост
# 250
Благодаря ви, момичета, за сричкоправилата. Честно, забравила съм ги и с думички като огледало и обръч напоследък се чудех какво да казвам на сина ми, когото уча да си разделя думата на срички и после да я пише сричка по сричка, за да му е по-лесно. Пък направо ненавиждам правописни грешки.
Виж целия пост
# 251
Нещо инетересно: Представиха първата книга-игра за деца
Виж целия пост
# 252
Момичета, издирвам трите книжки " Супер игра за умни деца и родители" на Джоан Стейнър, изд. СофтПрес. Отдавна няма нов тираж. Ако ги имате и вече не са ви необходими, моля пишете ми на ЛС. Също, ако сте съгласни да ни ги дадете за кратко назаем  Peace предварително благодаря   bouquet
Виж целия пост
# 253
Видях книгата в Карфур (преди година). Погледнете все пак.
Виж целия пост
# 254
Благодаря   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия