Любители на кучета - 34

  • 86 224
  • 724
# 315
 Joy Joy Joy Големи сте сладурани всички!
Sad, много готина муцунка, снимката на коремчето ми усмихна вечерта Hug

Киара, чакаме още добри новини Hug .

Моят Едно е цеееели 12кг Laughing
Виж целия пост
# 316
..............., цели 10,5кг. е госпожицата.  bowuu

А господинът ми го е докарал почти 4 х толкова! Joy

А той Рекс я какъв е строен левент, кокала му е тежък Mr. Green
Дебеланка 40+ от мързел. Мести се само като и изтръпне джолана.
Фитнеса и през деня е да рови дупки из задния двор.

sadeyes , оф, бебешка розова тумба Hug
Виж целия пост
# 317
sadeyes, много сладки снимки, всички в нас се размазахме докато ги гледахме  Heart Eyes

Моя си хапна добре. Днес се престраших да му сложа и малко гранули в супичката, че ми се струва все гладен. Вече два пъти свърши голямата работа, иглежда стомаха и червата са ок за това и добавих малко по-тежка храна (гранулки).

 Hug от нас.
Виж целия пост
# 318
Ох, момичета, Реа повръща  Sad
Вчера докато бяхме навън за вечерна разходка повръна 3-4пъти по мъничко/повърна течност+бисквитки, които й бях дала за изпълнение на разни команди/. Това се случи докато се боричкаше с други две кученца. Помислих, че е от скачане и дивеене. След 3тото повръщане се притесних да не е настинала, че беше цялата мокра от играта в снега, пък и бяхме откарали около час и половина навън.Прибрахме се на бързо, измих й лапите с топла вода, изсуших я със сешоар и хавлия. После беше ок, към 19:30ч. й дадох да яде, пи вода - никакви проблеми. Тази сутрин в 6ч. се събудих от нейното давене. То милото обикаля около леглото ми и получава напъни за повръщане. Повърна два пъти - пяна със стомашен сок, нямаше храна/кръв в повръщаното. Изведох я за малко, свърши си нуждите, акото си беше наред като цвят и консистенция. От тогава не е повръщала, но е една летаргична, спи и лежи почти през цялото време. Аз като мръдна на някъде само тогава и тя скача. Чух се с ветеринарката ни, тя ми каза да взема банки Глюкоза, Рингер и Натриев цитрат и да я оставя гладна до утре. Смесих равни части от банките + 3лъжици от сиропа и й ги сипах в купичката за храна. Не пие, мъчих се с една лъжица да й дам поне малко от разтвора, уж успях де. Преди малко й пуснах 5-6 гранули в разтвора,за да може да приеме още малко. Има апетит иначе - омете напоените гранули за секунди. Много ми е притеснено, то милото не е на себе си, никога не съм я виждала толкова кротка и заспала  Confused Някакви съвети какво друго мога да направя за нея?
Виж целия пост
# 319
 sadeyes, предишното ми куче, кОлито, много често повръщаше само жълта течност, без друго. Много рядко с нещо от храната. Питахме доктори, водихме го, никой нищо не можа да измисли, защото иначе нищо му нямаше. И така си изкара 13-те годинки, даже наскоро си говорехме за него, че не ни е боледувал на практика от нищо сериозно, само това повръщане. Изключвам една дупка (в буквалния смисъл дупка, юмрук да пъхнеш) от осил, която случайно видяхме при близане на коремчето му, беше посиняло като синя слива. Той беше страшно космат с дълга до земята козина и можеше и да стане не знам какво, ако не я бяхме открили. Неговият вет казваше, че вероятно бил с чувствително стомахче и се раздразва от време на време. Така и не установиха нещо точно и да поставят диагноза. Не го пиша да те успокоявам, нека си я видят лекарите, просто си спомних за него, може и да не е сериозно, а може и да си има причина при Реа. Peace
Виж целия пост
# 320
Скрит текст:

Ето ни и нас на разходка  Laughing
Бяхме с едно голямо куче,Рафи много се заяжда  Laughing куражлия го раздава
Виж целия пост
# 321
sadeyes , Реа е голяма сладурка Heart Eyes
За повръщането - яла ли е сняг Thinking Ако да повръщането е от него.
Бери като яде сняг повръща жълта пяна.
Възможно е и да е настинала. Обличай я. Тя е късокосместа и още не е и много голяма. Дългите разходки навън може да са я простудили.

duh4enceto тая маслинка е толкова чаровнааааа  Heart Eyes

Аз да се оплача че ние пак нямаме сняг... Детето не може да си поиграе както се полага. До сега само два пъти поваля и то някво колкото да покрие и за ден два го няма...
Виж целия пост
# 322
Привет, момичета   bouquet! Имаме лабрадор на 5 месеца. Снощи повръща 2 пъти, днес посрещнахме утрото с разстройство. Водихме го на лекар, тестуваха го PCV, CCV, Giardia. Слава Богу- отрицателни. Сложиха му инжекция, следват още 2. Така се притесних....! Дали настина от разходката  Thinking не знам, не е ял у дома нищо съмнително, но навън вече започвам да си мисля да не си е хапнал нещо. Сега е добре. На някой случвало ли се е, бързо ли минава?
Виж целия пост
# 323
Бонбонска, ще мине по-бързо, ако оставите стомаха и червата да починат, а след това захраниш с мека и лесно смилаема храна (преварен ориз, варена/печена тиква).
Виж целия пост
# 324
Лекарката препоръча да му даваме гранули и ориз. Той си хапва добре принципно. От сутринта не е имал разстройство, а и му давам на малки порцийки. Последно яде в 6 и повече няма да му давам до утре. Ще пиша утре как е  Heart Eyes.
Виж целия пост
# 325
Ние имаме малък проблем от преди няколко часа newsm78
Днес малката я водиха на дълга разходка из поляните и явно много се е надрала по тревите.
Добре че беше с елече и до някъде е покрило коремчето, но там където не е кожата е видимо надрана и зачервена. Намазах я със сребърна вода и се поуспокои.
Обаче преди час забелязах че на свивките на предните лапи (от лицевата част) е силно зачервено и е като разлигавена рана. На пипане беше някак мокро и лепкаво  Confused Намазах я с физиологичен разтвор, но мисля сега преди да я сложа да спи да мина с 3% кислородна вода. Дали е удачно?
Притеснявам се да не е някаква алергия, че тя к'вато е кекава...
Може ли от треволяците да се е получило?
Виж целия пост
# 326
Скрит текст:
Рибката ми почина! Cry
Виж целия пост
# 327
Духче, много е миличко това пале  Heart Eyes

Съншайн, съжалявам за рибката. Аз доста уморих на времето и вече не се захващам...

От мен ежедневното олизване  Laughing Фокси е мамино детенце
Скрит текст:

 Hug
Виж целия пост
# 328
Ехеее,за малко се покрих и съм ви изпуснала.Но наваксах,до сега четох.Първо искам са ви благодаря че откликнахте със съвети за буйния нрав на Рошко  newsm51.По-нататък ще пиша как се справяме.Киара толкова се радвам за теб и Мики.Дано повече нищо лошо да не ви сполетява  Heart Eyes HugДухче много сладко бебе,направо му иде на човек така хубаво да го намачка WinkSadeyes и Реа е голям бонбон.Страхотни снимки.Дано да се оправи бързо душицата и всички болни кучовци да оздравяват  bouquetMatze labrex как са 40 килограмовите душици.Ама наистина ли са толкова.Рошко тежи 15 кила и аз ки мисля че гледам голямо куче newsm78.Да са живи и здрави. Hug Heart EyesСофито аз съм от Варна.Адреси на развъдници не мога да ти дам,защото не съм се интересувала.Приют има само в Каменар,но там няма да намериш породата която търсиш.Ако имаш фейсбук намери Animal Hope Bulgaria-Varna.Там момичетата може да те посъветват или предложат нещо.До колкото знам в момента има един изоставен кокер,който се скита самичък,а е бил домашен.Аз от тяхната страница видях Рошкото и го взех.
Виж целия пост
# 329
Благодаря милички  Hug  
Естествено.. аз съм минала през вета, той ни предписа това мазило - гентамицин, слагам му го в очичките,  но явно не се повлиява... поне за сега.

Марти, раните ги лекувам с тетра - добре сме..  Hug Кунев каза, че обгазяването влияе на този тип зболявания и за това един ден очичките му са добре, а на другият червени.. Не зная вече какво да мисля...
Твоят даки много агресивен бил станал и за това не го пускаш на градинката.. верно ли е ..  Heart Eyes Laughing  
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия