Какво имат да делят Нешка и Бианка след 30 години?

  • 95 946
  • 1 812
# 1 470
Не искам да подценявам никого, обаче народните танци в ансамбъл съотнесени към олимпийски/световен медал по художествена гимнастика откъм трудност е малко кокошка за кон. Така че сравненията ( на вложените усилия и това защо единият треньор така, а пък другият иначе) не са много на място.
Освен това индивидуалните съчетания с нищо не са по лесни и не изискват по малко практика от ансамбъл, стига да имаш желание да го видиш. В някои от линкнатите филмчета се вижда как Нешка обяснява всеки един детайл, просто си представете с каква амплитуда, точност и категоричност трябва едно 40 килограмово момиче да направи всяко движение, така че да се види, осмисли и разбере и от последния ред в огромната зала.
Виж целия пост
# 1 471
Да, особено с бухалките, каква техника и прецизност трябва, абсолютно жонгльорство си е това..
Виж целия пост
# 1 472

Абсолютно съм съгласна, видях Нешка в друга светлина - въпреки изискванията, смазващите тренировки и караниците, тя до болка обича своите момичета и в хубаво, и в лошо..Как трепери докато ги гледа на състезание, как ги целува, как се радва за тях...


Тия филми и книги съм ги гледала/чела преди доста години (когато са излизали) и вече помня само изолирани случки от тях, но точно такова цялостно чувство са оставили и у мен: че ги е обичала, че са делили заедно и добро и лошо (тя се е подлагала на не по-малко лишения от момичетата), че им е била като майка в тая зала дето са прекарвали живота си, че се е борила за тях. Това разбира се редом с високите и изисквания. И затова сега съм много изненадана че има хора които я обвиняват в най-големите грехове.
Виж целия пост
# 1 473

Абсолютно съм съгласна, видях Нешка в друга светлина - въпреки изискванията, смазващите тренировки и караниците, тя до болка обича своите момичета и в хубаво, и в лошо..Как трепери докато ги гледа на състезание, как ги целува, как се радва за тях...


Тия филми и книги съм ги гледала/чела преди доста години (когато са излизали) и вече помня само изолирани случки от тях, но точно такова цялостно чувство са оставили и у мен: че ги е обичала, че са делили заедно и добро и лошо (тя се е подлагала на не по-малко лишения от момичетата), че им е била като майка в тая зала дето са прекарвали живота си, че се е борила за тях. Това разбира се редом с високите и изисквания. И затова сега съм много изненадана че има хора които я обвиняват в най-големите грехове.

   И при мен е така. И не ми дава мира мисълта какво трябва да  се е случило с теб, че да се обърне така палачинката. Толкова път извървян заедно, толкова емоции-добри и лоши...И след десетилетия-цялата тази помия. Защо, за Бога! Не са причина само съветите на гуруто да напише книга. Съпругът? Има и друго,което ми бяга.
Виж целия пост
# 1 474
Защо, за Бога! Не са причина само съветите на гуруто да напише книга. Съпругът? Има и друго,което ми бяга.
Ами най-простото - собствената й неудовлетвореност от живота, който води и от това, което е постигнала. Явно е амбициозна и положението й днес не я удовлетворява, но не може да си направи равносметка защо така се е получило - за това акъл се иска.
По-лесно е да реши, че другите са й виновни за всичко. А гурото, миУото, а сигурно и някои други заинтересовани са се възползвали от това и така...
Впрочем според мен и при скандалите ония години тя пак беше "употребена" за разчистване на сметки между други хора.
Това е една възможност, разбира се - не мога да знам как е всъщност.
Виж целия пост
# 1 475
http://play.novatv.bg/play/294956/?autostart=true

това интервю тук е интересно от 6 януари, преди следващото й участие посветено на книгата
Виж целия пост
# 1 476
Те нещата са се счупили преди това между тях. С влюбването на Бианка в Нинов.
После цяла година е било нагнетяване на напрежението, включване на външни фактори и грозните случки около олиампиадата.
Кой от нас не е бил тинейджър и не му се е струвало, че възрастните са против него и думи като "за твое добро" да не го вбесяват? А тя е била съвсем беззащитна в този момент, извън семейстмото й, без приятели, без среда и т.н. Все си мисля, че това, че първите са били приятелки от деца е изиграло огромна роля.
Ненормалното е, че толкова години след това е все в  това време, да анализира имало ли е друг начин и т.н. Сигурно е имало (въпреки, че такива примери май няма), но на 40год. човек би трябвало да се е научил да не се обръща постоянно назад и да рови постоянно с "не можеше ли". Много ми е жал за нея, вижте я колко е състарена, как преминава в интервютата от едно състояние в друго....явлението Бианка Панова, която твореше ненадмината красота.
Виж целия пост
# 1 477
Пък аз се чудя дали не се опитва да намери за себе си оправдание на факта че е била силно употребена за политически цели. Колкото по-лоша изкара Нешка, толкова по-лесно е да си намери оправдание за ролята която е изиграла за съсипването на треньорката си. Може пък това да е катарзиса, знам ли. Макар че каквито и рационални причини да си има, има нещо дълбоко нерационално в нея. Та тя си вярва на лъжите, говори ги с такава убеденост, поне така изглежда отстрани. Не мисля че си дава сметка в какви лъжи е затънала, тя живее в някакъв друг свят.
Виж целия пост
# 1 478
flambe,   и моите мисли са същите  Peace

Проблемът на Бианка не е тогава, а сега. Някой й натяква само лошите неща от миналото, пренебрегвайки хубавото. Мисля че в момента , колкото й да говори за любов и т.н  е нещастна ( неприятен ми е Нинов), и счита, че миналото й е виновно.

Така се трогнах там дето Диляна печели и е ясно, че е победителка, и за Лили няма шанс да е първа, но не знае ( а реално и Нешка, и Лили знаят), но прави брилиантно изпълнение! И казва, че след като си постигнал всичко - медали , слава, оценка, единствения смисъл да продължиш да го правиш е заради изкуството и красотата в този спорт. Много, много силен момент! Както и трите червени топки накрая!
Виж целия пост
# 1 479
Не искам да подценявам никого, обаче народните танци в ансамбъл съотнесени към олимпийски/световен медал по художествена гимнастика откъм трудност е малко кокошка за кон. Така че сравненията ( на вложените усилия и това защо единият треньор така, а пък другият иначе) не са много на място.

Това е така, разбира се, още повече при нас не се гонят рекорди, но мисълта ми по-скоро беше, че и на нас са ни "викали" и са ни стягали, но също нямаше хора насила. След Изворче направих всичко възможно пак да играя, по собствено желание. Това потвърждават и останалите. За страстта, въпреки някои лишения, които не съпоставям с олимпийска подготовка.
Виж целия пост
# 1 480
  Нешка си мълчи. Опитвам се да реша дали мълчанието или един смислен отговор е достойното поведение. Като се има предвид нивото, което се достигна, като че ли е по-добре да отмине мълчаливо.
Виж целия пост
# 1 481
Не искам да подценявам никого, обаче народните танци в ансамбъл съотнесени към олимпийски/световен медал по художествена гимнастика откъм трудност е малко кокошка за кон. Така че сравненията ( на вложените усилия и това защо единият треньор така, а пък другият иначе) не са много на място.

Това е така, разбира се, още повече при нас не се гонят рекорди, но мисълта ми по-скоро беше, че и на нас са ни "викали" и са ни стягали, но също нямаше хора насила. След Изворче направих всичко възможно пак да играя, по собствено желание. Това потвърждават и останалите. За страстта, въпреки някои лишения, които не съпоставям с олимпийска подготовка.
Да, Нино, аз реагирах, защото Ирис написа как можело народните танци без толкова натиск  и режим, пък в гимнастиката не.

Виж целия пост
# 1 482
 Нешка си мълчи. Опитвам се да реша дали мълчанието или един смислен отговор е достойното поведение. Като се има предвид нивото, което се достигна, като че ли е по-добре да отмине мълчаливо.
   
Тя вече даде смислен отговор - при Кеворк и в 24 часа. При Кеворк - два пъти. Първия не беше чела книгата и беше много сдържана. Какво повече да каже? Ако почне да се обяснява по медиите след всяко обвинение, ще се изложи.
Виж целия пост
# 1 483
(тя се е подлагала на не по-малко лишения от момичетата), че им е била като майка в тая зала дето са прекарвали живота си, че се е борила за тях. Това разбира се редом с високите и изисквания. И затова сега съм много изненадана че има хора които я обвиняват в най-големите грехове.

Да, страхотно , дърта жена гладува като децата. Как да не й се възхитиш. Пък и пуловерчета плете, не разчита на заплата. По-скоро като мащеха май е била.
Виж целия пост
# 1 484
Пък аз се чудя дали не се опитва да намери за себе си оправдание на факта че е била силно употребена за политически цели. Колкото по-лоша изкара Нешка, толкова по-лесно е да си намери оправдание за ролята която е изиграла за съсипването на треньорката си. Може пък това да е катарзиса, знам ли. Макар че каквито и рационални причини да си има, има нещо дълбоко нерационално в нея. Та тя си вярва на лъжите, говори ги с такава убеденост, поне така изглежда отстрани. Не мисля че си дава сметка в какви лъжи е затънала, тя живее в някакъв друг свят.

Вяра, моето впечатление е същото. Затова писах по-рано, че я съжалявам. За мен е с промит мозък. Живее в измислен свят и вместо да се гордее със себе си, тя "подпомага успешната лекарска кариера на съпруга си". Където и да потърсиш информация за Бианка Панова на английски излиза един и същ клиширан текст (който съм цитирала по-горе).

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия