А ние ще изгоним ли ЧЕЗ?

  • 4 824
  • 58
# 30
Не те разбрах съвсем, сигурна си, че никой не краде и показанията ти отговарят на бележката, така ли?
Виж целия пост
# 31
Човече, аз не мога да кажа нищо за показателите, защото не се виждат без оторизираното лице. Но ми е следното питане: Ако този ток се е изразходвал, заради празниците, как все пак се е натрупал двойно? Все пак тия празници не са били цял месец, а и засичането е било до някоя си дата преди края на месец декември. Не може досега да си плащал 190 лева, а сметката за декември да е 430 лева. Няма никаква, ама никаква логика. Не говорим за отопление на ток, за да вземем предвид студа  Peace
Виж целия пост
# 32
Би трябвало да имате ключ от таблото/кутията и да си гледате показателите когато решите.Няма нужда от отризирано лице!Те да не са някакви величия?В клиентски център на ЧЕЗ чух част от разговор,че може сметката да е завишена от неизправен електромер.Който се съмнява трябва да си го носи сам в някаква служба по стандартизация,да си плати проверката и не знам си какво...Е,защо трябва потребителя сам да се разправя,нали електромерите отдавна са на дружеството?
Виж целия пост
# 33
Е, айде де. Щото ни правят на маймуни, затова.
Има някъде ключ от таблото. На всеки етаж са 6 апартамента, но никога не сме го търсили, защото винаги сметките ни са били почти едни и същи.
Виж целия пост
# 34
Не те разбрах съвсем, сигурна си, че никой не краде и показанията ти отговарят на бележката, така ли?

Даа, но мисля, че електромера върти празни обороти, когато се потребява ток, защото съм засичала, 4 дена по ред си правих експерименти, изключвах всичко и гледах, за 3 часа дали ще навърти нещо, полсе включих само бойлера и гледах за колко време колко квтч, после пък оставих само хладилник и един лаптоп друго всичко изключено, в петък за 5 часа време хладилник и лаптоп изхарчиха 1,2кв. А в понеделник хладилник, пералня (но тя беше за малко включена), лаптоп и тв пак за 5 часа 1,1кв,  мисля че би трябвало да е повече след като съм добавила и тв и пералня, минимална е разликата но все пак има разлика спрямо това което показва електромера и потреблението, което съм направила. Все пак не съм толкова невежа в това отношение, завършила съм математика и информатика мога да си направя някакви ориентировъчни сметки, за мен с сметка до 80 лв зимата и лятото грубо да го кажим 70, защото се предполага, че бойлера лятото харчи по малко е нормално от там нагоре ми идва в повече вече, а и при нас няма зима няма лято сметките са си все едни и същи +/- 3-4 лв, без значение дали сме си били вкъщи или не.
Виж целия пост
# 35
Е,защо трябва потребителя сам да се разправя,нали електромерите отдавна са на дружеството?

Е, когато им изнася си е техен електромера, когато не им - клиентът да се оправя. По - миналото лято за месеци, в които не работя ( юли и август ) и няма нищо включено в помещението, получавам сметка от 100лв. Shocked ( за юли - 10лв., за август - 90 ). След като се свързах с тях, ми се съобщи, че електромера не работел и затова дошли началото на август да го сменят. Ей така - без уведомление, без протоколи, без нищо. Не били длъжни - електромера си бил тяхна собственост. А те решили, че не работи, защото нищо не отчитал. Е как да отчита като там и крушка не е светвана толкова време. Питах ги защо ми е начислен ток за тези месеци, .... нищо не разбрах, а само това, че в сумата има такса от 20лв. за смяната на електромера. Нито съм ги викала, нито е мой, но ми слагат такса да си "ремонтират" нещо тяхно ooooh! Писах до КЗП, те ме прехвърлиха на ДКЕВР. Писах и на тях, ама как да докажа, че там не е влизано. По-късно се сетих, че може би от СОТ могат да ми издадат някакъв документ, че там не е влизано, ама беше късно, а и нямах време и излишни средства за губене заради тия идиоти.
Виж целия пост
# 36
Човече, аз не мога да кажа нищо за показателите, защото не се виждат без оторизираното лице. Но ми е следното питане: Ако този ток се е изразходвал, заради празниците, как все пак се е натрупал двойно? Все пак тия празници не са били цял месец, а и засичането е било до някоя си дата преди края на месец декември. Не може досега да си плащал 190 лева, а сметката за декември да е 430 лева. Няма никаква, ама никаква логика. Не говорим за отопление на ток, за да вземем предвид студа  Peace

Би трябвало да имате. Провери, може някой да има. Ако няма, искайте си  Peace
Относно питането - наслагали са прогнозни сметки, не са минавали да засичат навсякъде. Подай си сигнал, ще засекат и ще ти коригират сметката, поне на нас ни я коригираха така. Или изчакай следващата сметка, която ще е коригираща.
Това пак казвам, в случай, че си сигурна, че някой не ви краде и че електромерът ви е изправен.

krisi_1, бойлерът харчи различно, в зависимост от температурата около него, от това колко е топла водата и т.н. Не можеш да добиеш представа от засичане на час, поне денонощие трябва. Затова има разминавания. Но ако смяташ, че е счупен (електромера), подай сигнал и ще ви го сменят безплатно.

П.П. При нас ключът е в Домоуправителя, който иска отива в негово присъствие да си ги види.
Виж целия пост
# 37
Човече, аз не мога да кажа нищо за показателите, защото не се виждат без оторизираното лице. Но ми е следното питане: Ако този ток се е изразходвал, заради празниците, как все пак се е натрупал двойно? Все пак тия празници не са били цял месец, а и засичането е било до някоя си дата преди края на месец декември. Не може досега да си плащал 190 лева, а сметката за декември да е 430 лева. Няма никаква, ама никаква логика. Не говорим за отопление на ток, за да вземем предвид студа  Peace

Би трябвало да имате. Провери, може някой да има. Ако няма, искайте си  Peace
Относно питането - наслагали са прогнозни сметки, не са минавали да засичат навсякъде. Подай си сигнал, ще засекат и ще ти коригират сметката, поне на нас ни я коригираха така. Или изчакай следващата сметка, която ще е коригираща.
Това пак казвам, в случай, че си сигурна, че някой не ви краде и че електромерът ви е изправен.

krisi_1, бойлерът харчи различно, в зависимост от температурата около него, от това колко е топла водата и т.н. Не можеш да добиеш представа от засичане на час, поне денонощие трябва. Затова има разминавания. Но ако смяташ, че е счупен (електромера), подай сигнал и ще ви го сменят безплатно.

П.П. При нас ключът е в Домоуправителя, който иска отива в негово присъствие да си ги види.
Аз не съм засичала бойлера само веднъж, а в различни дни, при различни ситуации и за различно време. Това което казах е само един пример за всичко, знам че се влияее от околната температура и температурата на водата, но при нас и лятото водата когато е много по топла и сега когато е по студена, и в сравнение с миналата зима когато пък беше още по студено, електомера все си отчита едно и също потребление на бойлера, лятото като бяхме на море и после ходихме и на гости на свекървата по време на отпуските пак нямаше разлика в сметките. Ходила съм 2-3 пъти в енергото и все си намират някаква причина, първия път ми казаха вие как искате ..................., тогава си платих сметката, след време пак ходя пак си намериха кво да кажат, отивам 3ти път казаха, че електромера не се води на мен затова нямам право да претендирам, а човека на които се води електромера е в портогалия, от 4год и половина аз живея в жилището и плащам сметките. Питах дали може с пълномощно казаха, че не може, лично той трябвало
Виж целия пост
# 38
Но ако смяташ, че е счупен (електромера), подай сигнал и ще ви го сменят безплатно.

Нищо не е безплатно Naughty След сегашното ни обаждане заради високата сметка, ни казаха да си подадем молбичка, да си платим и ще дойдат на проверка Crazy ooooh!
Виж целия пост
# 39
Но ако смяташ, че е счупен (електромера), подай сигнал и ще ви го сменят безплатно.

Нищо не е безплатно Naughty След сегашното ни обаждане заради високата сметка, ни казаха да си подадем молбичка, да си платим и ще дойдат на проверка Crazy ooooh!
Ако при проверката установят, че всичко си е ок си плащаш, но ако има проблем би трябвало да го сменят за тяхна сметка, в противен случай може да ги съдиш поне така ми каза баща ми, той работи към енергото, но за мое голямо съжаление не тук в моя град, затова не може да ми помогне с моя проблем няма тези права иначе ще си загуби работата.
Виж целия пост
# 40
Нищо не е безплатно Naughty След сегашното ни обаждане заради високата сметка, ни казаха да си подадем молбичка, да си платим и ще дойдат на проверка Crazy ooooh!

Това ЧЕЗ ли?
На нас ни коригираха сметката даже само с подаване на данни по телефона.
А електромерът ни го смениха преди 3 месеца с нов.
Не сме плащали нищо.

krisi_1, ако онова, което пишеш за консумацията е вярно, излиза, че той отчита по-малко, отколкото трябва, а не повече. Поне на мен така ми се струва.

... Питах дали може с пълномощно казаха, че не може, лично той трябвало

В сайта им са публикувани документите и си пише, че може собственик или упълномощено лице. Така че иди пак, запиши си името на служителя, който ти дава такъв отговор и пусни една жалба с/у входящ номер.
Или директно говори с лице, което е над него.
Виж целия пост
# 41
Цитат
ако онова, което пишеш за консумацията е вярно, излиза, че той отчита по-малко, отколкото трябва, а не повече. Поне на мен така ми се струва.
В конкретния пример да така излиза за повече включени уреди отчита по-малко, за по малко уреди отчита повече, точно това не показва ли, че има някакъв проблем с елекромера. Не знам на теб как ти се струва, но аз си знам какви уреди използвам и съм си направила сметка, за мен тази сума която ми искат е много при положение, че нито готвя на ток нито се отоплявам на ток е много за 3-членно семейство, даже и микровулнова спрях да използвам, абсорбатора също само и само да не харча много ток и пак същото.
Цитат
В сайта им са публикувани документите и си пише, че може собственик или упълномощено лице. Така че иди пак, запиши си името на служителя, който ти дава такъв отговор и пусни една жалба с/у входящ номер.
Или директно говори с лице, което е над него.
А за пълномощното ми казаха, че ако съм му съпруга може,  Thinking значи трябва да се разведа с съпруга ми и да се ожена за него за да ми даде пълномощно Grinning . Предприела съм вече каквото трябва чакам резултат. От 2 год на сам все ми се случват някави аномалии, но вече реших няма мълча и си търся правата. Преди малко пак се обаждах и казаха, че в понеделник ще имам резултат вече. Имам още 2 седмици докато родя надявам се да се изясни всичко до тогава, мислим за стаята където ще е бебето да ползваме стенен конвектор, че на дърва има много прах, затова и толкова настоятелно тръгнах да търся решение, надявам се в понеделник да се изясни всичко, поне така ми обещаха сега.
Виж целия пост
# 42
Нищо не е безплатно Naughty След сегашното ни обаждане заради високата сметка, ни казаха да си подадем молбичка, да си платим и ще дойдат на проверка Crazy ooooh!

Това ЧЕЗ ли?
На нас ни коригираха сметката даже само с подаване на данни по телефона.
А електромерът ни го смениха преди 3 месеца с нов.
Не сме плащали нищо.

Енерго Про ( новите след Е.ОН ). Напред писах, че по тяхно усмотрение ми сменят електромер и ми слагат такса за това, без да съм ги викала и въобще знаела, че имат намерение да го сменят, па какво остава да поискам някаква услуга от тях ooooh!
Виж целия пост
# 43
Абе хора,незнам ЧЕЗ,ЕВН и други,но елате да видите какви сметки се плащат в Пловдив.
Предната сметка ми е 204лв,следващата е 368лв при същото потребление и присъствие в къщи.
Всяка година в Пловдив пищят от сметките,но нищо не се прави по въпроса.Айде иди да ги обориш.Монопол ,това е .
Виж целия пост
# 44
Сметка ноември - декември -120 лв, сметка декември януари - 120 лв /от 19.12 т.е. празниците/, интересното е, че в периода от 20.12 до 5.01 - т.е. 16 дена  нас ни е нямало и ток не е ползван - спирам бушоните като ни няма.
Ако не бях зачела темата, нямаше да се замисля.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия