Нивиана за дизайна/6/

  • 159 839
  • 793
# 210
Очарована съм от темата и идеите Ви. Чета Ви редовно и вече си набелязах някои идеи. Но имам нужда да задам и конкретен въпрос. Кухнята ми е цвят ванилия, а стаята е северна, килима - кафяв. Какъв цвят да са стените? Ще се радвам на предложенията Ви. Благодаря!


Топли. Не ми се иска да казвам оранжево. Топло зелено например. Ябълково.
Недостатъчна ми е информацията.



,
Виж целия пост
# 211
Нивиана, много ви благодаря за отговора! Идеята за ламперията много ми хареса  Simple Smile До колкото разбирам, текстила трябва да е бял, предполагам ще се наложи и вратата да направя бяла (с фолио, може би) , сега е някакво кафяво
 Просто никаква идея нямаме вкъщи, наложи се бързо да се нанесем, мебелите са от квартири и някакви временни, просто да има къде да си сложим нещата. Много съм благодарна, че ви има и помагате на неориентираните  Mr. Green И вие, и другите момичета   bouquet
 За леглата забравих - харесах си едно http://pinterest.com/pin/497436721312074825/ може би без краката, обаче това също ме грабна http://pinterest.com/pin/497436721312078984/ , но дали ще е подходящо? А ако е с цвета на дивана на снимката от предишния ми пост? Въпреки че не знам какъв се води, светло сив?
 Ще се опитам и да направя някакво разпределение, ако не успея - пак ще ви досаждам  Embarassed
  Желая ви хубав ден, наистина е пролет, въпреки времето - много усмивки


Вие сте  си отговорили вече.

Цитат
Благодаря ти, ДХ3! Виждала съм снимки на легла с плат и ми харесаха, ама пък как се чисти такова нещо?

Иначе  другото си е класическо - може би изисква малко повече пространство да диша, но и в маломерни стаи може да бъде добре. Фолиото не винаги е най добрия вариант. Помислете за боя.
Гледайте повече картинки.
Виж целия пост
# 212
А какво предлагате за пода и от там за всичко останало?


Ох. Честно. Изциклете  и го направете  светъл или бял. Като първа стъпка. После предполагам, ще ви се появи желание да обновите  едно  по едно другите неща. Задушава ме и ми тежи  този интериор. Не е лично, дайте  обща снимка. Може би аз грешно го разчитам по тези детайли.
Иска ми се да е по  икейски и с повече еклектика. Можете  да обновите  и мебелите.
Не харесвам такива категорични  - няма да се пипа/сменя!  Винаги може да се пипне нещо  по мебел или където и да е.
Пердетата  - лен до долу.
Изберете си стил. Аз бих сложила халище, като ще е къща, да е  къща. И шевици.
И бяло!




Виж целия пост
# 213
Нивиана, много благодаря за отговора и снимките. И другите са ти казали - помощта ти е безценна.
И аз си мислех за зелено, оранжево не понасям. Хареса ми ябълково зелено. А иначе става дума за кухня в стандартен панелен апартамент, северно изложение. Подът засега остава с кафяв в светлата гама мокетен килим. На по-късен етап теракот /не знам в какъв цвят/. Харесала съм ъглов диван в цвета на кухнята /ванилия/, и си мисля за маса в шоколадово кафяво, както и два стола в същия цвят. Получава се ванилия, кафяво и зелено като цветове. Дали ще е добре?
И дали ще е много зле, ако стените са в цвят близък до ванилията? Ще се слее ли много кухнята със стените?
Виж целия пост
# 214
Много благодарности за съвета за сливането на пейката с библиотеката. Наистина харесах идеята и работя в тая посока.

В момента на фокус е малката баня, която е до едната от спалните. Размерите са 130 х 310 сантиметра. Готови са само таванът и прозорецът, като цветът (тик) почти съвпада с този от (нескопосаното) 3D по-долу.  Показаното горе долу покрива и цялостната ни концепция, като все още не сме взели окончателно решение за:
- плочките над мивката (принт, мозайка, друго?),
- останалите почки (как ви се струват тип лондонско метро в бял мат?) ...
И изобщо всяка една идея за цветове, материали и раположение ще е добре дошла Simple Smile

Скрит текст:
Виж целия пост
# 215
Здравейте, момичета!
Имам нужда от идеи за антрето - http://www.homestyler.com/designprofile/2a4c2ca7-e496-4d2e-b7c4-f8767f18a281. Тук се опитах да направя схема, но някои размери малко се различават. Става въпрос основно за вратите - тази най-вдясно е 83 см и гардероба е широк 53 см, и висок 188.
Искам да вмъкна някакви въздушни шкафове на другата стена и евентуално огледало, портманто. Над пералнята / не е такава каквато имаше в програмката, а обикновена 60/60 см./ е бойлера, който е 80л вертикален и така отгоре не може да се направи хубав голям шкаф. Чудя се дали да не завъртя сегашния гардероб на другата стена, но пък зад вратата е доста по-широко и трябва да се оползотвори пространството по някакъв начин.
Виж целия пост
# 216
Нивиана, много благодаря за отговора и снимките. И другите са ти казали - помощта ти е безценна.
И аз си мислех за зелено, оранжево не понасям. Хареса ми ябълково зелено. А иначе става дума за кухня в стандартен панелен апартамент, северно изложение. Подът засега остава с кафяв в светлата гама мокетен килим. На по-късен етап теракот /не знам в какъв цвят/. Харесала съм ъглов диван в цвета на кухнята /ванилия/, и си мисля за маса в шоколадово кафяво, както и два стола в същия цвят. Получава се ванилия, кафяво и зелено като цветове. Дали ще е добре?
И дали ще е много зле, ако стените са в цвят близък до ванилията? Ще се слее ли много кухнята със стените?

Зависи какъв ефект искате да постигнете  - искате ли да слеете  кухнята и тя да  е израснала от стените, или искате да я  контрастирате. Бяло, кафяво и зелено  е  добре. Все  едно срязана ябълка. Мисля, че само ванилията  ще е безлично, ако търсите по свеж вариант.


Виж целия пост
# 217
Много благодарности за съвета за сливането на пейката с библиотеката. Наистина харесах идеята и работя в тая посока.

В момента на фокус е малката баня, която е до едната от спалните. Размерите са 130 х 310 сантиметра. Готови са само таванът и прозорецът, като цветът (тик) почти съвпада с този от (нескопосаното) 3D по-долу.  Показаното горе долу покрива и цялостната ни концепция, като все още не сме взели окончателно решение за:
- плочките над мивката (принт, мозайка, друго?),
- останалите почки (как ви се струват тип лондонско метро в бял мат?) ...
И изобщо всяка една идея за цветове, материали и раположение ще е добре дошла Simple Smile

Скрит текст:

Дайте ми план. Нещо не е вярно това с 130/310 - това  е доста  коридорно помещение - вашата  перспектива показва друга пропорция. Ако искате  цялата стена над  мивката я направете огледало - залепено на стената, за да не се запотява, сложете отдолу  загряване  - отопление - има такива готови.
Хареса ми обяснението тип Лондонско метро_  първото което ми изникна е на Бейкър  стрийт  метрото с плочките със  Шерлок Холмс. На бяло и дърво  принципно няма какво да му  сбъркате.
Виж целия пост
# 218
Дайте ми план. Нещо не е вярно това с 130/310 - това  е доста  коридорно помещение - вашата  перспектива показва друга пропорция. Ако искате  цялата стена над  мивката я направете огледало - залепено на стената, за да не се запотява, сложете отдолу  загряване  - отопление - има такива готови.
Хареса ми обяснението тип Лондонско метро_  първото което ми изникна е на Бейкър  стрийт  метрото с плочките със  Шерлок Холмс. На бяло и дърво  принципно няма какво да му  сбъркате.

Програмката е кофти. Иначе абсолютно вярно - коридоресто си е. Това са размерите и разстоянията, които грубо съм разпределила досега: линк.
Тази сутрин поръчах и ваната (тази, 120х120х55), така че и тя е факт. Може би ще и трябва и стъпало, ще преценя като пристигне. Още не съм сигурна дали искам душ, както и сифон в тази баня. Ах да, тоалетната ще е висяща.
Дълго обмислях и огледало на цялата стена, но в такъв случай осветлението би падало отгоре, което принципно ми се иска да избегна.
Виж целия пост
# 219
Сифон е добре  да има,макар и скрит някъде.Аз съм ги сложила до тоалетните,в ъглите,за да не се виждат.Вариант е да се пада и под ваната,ако е с подвижен страничен панел и водата може да мине под него.Винаги има вероятност от авария и наводнение!

Моите бани са с големи огледала и светлината пада отгоре/аз не обичам стенно осветление в банята/-проблем няма,може да се гримирам,вижда се чудесно.
Виж целия пост
# 220
Извинявайте, че се намесвам, но за мен сифонът е абсолютно задължителен.
В нашата има 3 (под душа, под ваната и в останала част общ). Като излиза вода от ваната или като мия тоалетната трябва да има къде да отива водата.
Виж целия пост
# 221
Здравейте! Имам нужда от съвет...Става въпрос за т.нар. разширена кухня - кухня + трапезария. Кухнята е завършена вече цветовете са зебрано за долни шкафове, горните са бял гланц а плота и гърба-сиви. В трапезарията е раположено ъглово кожено канапе в цвят ванилия. Кухнята е с барплот, който отделя кухнята от трапезарията. Ще има телевизор точно до кухнята и шкафове отдолу и отгоре. Въпроса е какви цветове да са шкафовете? Дали да са същите като кухнята или чисто бели или в цвета на канапето? Мен ме влече последния вариант(цвят ванилия като канапето) за да бъде трапезарията като обособена зона , но дали няма да е грозно да са друг цвят. Тези шкафове ще са на една стена с кухненските. Помещението е малко. Като разположение е долу-горе като на тази снимка. http://www.snimka.bg/?album;aid=664877 само, че шкафовете на телевизора ще бъдат отделно а не сляти с кухнята. Моля помагайте Praynig
Виж целия пост
# 222
Иначе  другото си е класическо - може би изисква малко повече пространство да диша, но и в маломерни стаи може да бъде добре. Фолиото не винаги е най добрия вариант. Помислете за боя.
Гледайте повече картинки.

Благодаря! Гледам аз, ама май само се обърквам  Simple Smile
  Вратата и на мен ми се иска да я боядисам, но тя е мисля ПДЧ с някакво фолио отгоре (поне така предполагам) и не знам дали има възможност.
  Май наистина ще се спра на дървеното, привлича ме  Mr. Green Стаята не мисля, че е много малка (какви спални съм виждала - като килер), но не мога да събера май всичко, което искам. Тук съм се опитала да направя план, а тук да разположа нещо, ама дали не става много тясно? Проблема ми е, че прозореца е много ниско - на 54см от пода и под него нищо не мога да сложа (поне не нещо, за което се сещам  Mr. Green), освен това има и радиатор.
 Ех, виждам светлина в тунела, може пък и да стане нещо от този апартамент  Mr. Green Отивам да гледам снимки. Благодаря ви за всичко   bouquet

PS Исках да попитам Assos за тези плочки (лондонско метро) - една приятелка си търсеше - знаеш ли къде има или просто ги мислиш като идея? Иначе и аз бих сложила сифон, в малката тоалетна нямаме и чистенето е далеч по-кофти. А каква е идеята на тази вана? Като джакузи ли е? Извинявай за любопитството, ама ми стана интересно   bouquet
 Хубав следобед и много усмивки!
Виж целия пост
# 223
Нивиана, много благодаря за отговора. Мебелите мисля да ги сменя - да. Точно затова се чудех какви цветове да комбинирам - тапети, мебели, тая черна боя по барплота? Дали ще е удачно, ако се комбинира бяло и оранжево за тапетите - напр. райе налепено надлъжно, за да създава илюзия за по-висока стая или нещо на големи цветя, пък може и някакъв друг цвят да има, просто  не знам какво предлагат по магазините. Примерно едната стена да е така с цветни тапети, а другите три да са в бели  newsm78 И тъмно кафяво /шоколад/ за дамаска на мебелите. А те самите пък като дървесина дали да са тъмни - венге или нещо по-светло  newsm78 . Евентуално някакви оранжеви акценти тук-там  newsm78. За халище - да имам - бяло, имам и оранжево и мога да го сложа под масата, но там се храним и не знам доколко е удачно  newsm78 И друго се сетих - вратите са дървени, в момента са боядисани с бяла боя. Пак бели ли да ги оставя?
Обща снимка мога да дам - на всички стени по отделно примерно, но то всъщност се вижда и на предните снимки - на едната стена е този въпросен барплот, който разделя дневната от кухнята, на другата са два такива прозореца, като единия с пердето, който съм показала преди. Срещу стената с тези два прозореца в момента е един стар диван
http://dimana.snimka.bg/holidays/rd-2012.675017.27126239/извинете, че пак кулинарна снимка, но това снимам  Simple Smile , по-често съм в кулинарния форум/
а на четвъртата стена е секцията
http://dimana.snimka.bg/holidays/velikden-2012.667599.26823646
Виж целия пост
# 224
PS Исках да попитам Assos за тези плочки (лондонско метро) - една приятелка си търсеше - знаеш ли къде има или просто ги мислиш като идея? Иначе и аз бих сложила сифон, в малката тоалетна нямаме и чистенето е далеч по-кофти. А каква е идеята на тази вана? Като джакузи ли е? Извинявай за любопитството, ама ми стана интересно   bouquet
 Хубав следобед и много усмивки!
Ух, моя грешка, не лондонско, а нюйоркско метро. Голяма каша ми е в главата тия дни  Embarassed
Ето така изглеждат. Намерих такива във Витра, но аз не съм и търсила особено.
А ваната се води японски тип, с около 15 сантиметра по-дълбока от стандартните и е предвидена за двама. Няма дюзи и подобни.

А сифонът отпадна. Невероятно мербау за пода  си харесах на стройкото преди малко Simple Smile

Скрит текст:
Малко офф, но аз лично не разбирам тая наш'та мания със сифони навсякъде. По-същата логика би трябвало и в кухняда да имам сифон, а нямам. Цитат от друг форум, който покрива мнението ми:
"Да не говорим за пълното безсмислие на сифоните на пода. Отживелица от средата на миналия век. От над 50 бани които съм направил в чужбина, онези със сифоните на пода се броят на пръстите на едната ми ръка. Излишно е да казвам, че клиентите винаги са възрастни хора, израсли в онези времена ..." 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия