С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 180
Момичега минавам само да честитя на тези дето са родили и да им пожерая здрави и щастливи бебчета

на чакащите леко и бизпробремно раждане

диланди не се шашкай толкова, вторите излизат по лесно.Аз изпитах мъкте и на секциото и на нормалното наведнъж но съм сигурна че искам и второ дете разбира се когато му дойде времето. Просто си помни когато за хърви път гушнеш малкото човече, когато за първи път ти се усмихне. Спомни си колко си била важна и нужта на мялкото съкровище, ти си била всичко за малкото човече.Нима това не е невероятно, нима болките не си заслужават. Знам че позитивното мислене няма да намали болките ти но ще намали страха ти, а той е по гаден и от болката. Успех и дано всичко бъде много по леко и безпроблемно.
 Hug
Виж целия пост
# 181
Момичега минавам само да честитя на тези дето са родили и да им пожерая здрави и щастливи бебчета

на чакащите леко и бизпробремно раждане

диланди не се шашкай толкова, вторите излизат по лесно.Аз изпитах мъкте и на секциото и на нормалното наведнъж но съм сигурна че искам и второ дете разбира се когато му дойде времето. Просто си помни когато за хърви път гушнеш малкото човече, когато за първи път ти се усмихне. Спомни си колко си била важна и нужта на мялкото съкровище, ти си била всичко за малкото човече.Нима това не е невероятно, нима болките не си заслужават. Знам че позитивното мислене няма да намали болките ти но ще намали страха ти, а той е по гаден и от болката. Успех и дано всичко бъде много по леко и безпроблемно.
 Hug

Heart Eyes
Виж целия пост
# 182
Да се включа и аз към треперещите ... Диланди, Петя, винаги съм си мислела, че тези, които раждат за втори път, поне знаят какво да очакват... Но като гледам, май и това не е добра опция, особено ако първия път ти е било трудно...

Чакайте аз да ви разсмея... и аз така при всяка болка се шашкам - като рита се шашкам, като не рита пак се шашкам, изобщо голямо шашкане пада... Само вечер късно, когато вече много ми се спи и като усетя някаква болка и пробождане и си казвам в полусънно състояние "ааа, не... не сега, много ми се спи. утре ще е." и заспивам обратно като къпана... Какъв е тоя непукизъм, когато ми се спи, идея си нямам...

Я кажете какви симптоми имате? Щото аз май нямам никакви... Все повече ме болят тазовите кости, контракции не се наблюдават на тоновете, иначе от време на време ме приболява корема (нещо като болката като свива стомаха, все едно имаш рядко щастие) но засега не се е случвало с повече от 3 повторения... Ако това може да се брои за контракция, де... Иначе ниииищо- ни тапа, ни чудо... На 19ти ще ме гледат за разкритие, ще съм истински изумена, ако съм се "разкрила" дори и малко, защото нищо не усещам, честна дума...

Ами честито на родилите мами Simple Smile А на неродилите - пожелавам от все сърце да мине леко и да си викате "и какво? това ли беше само?" след като мине Simple Smile

Виж целия пост
# 183
Здравейте и от мен мили мами  Heart Eyes

Диланди, не се шашкай миличка, определено второто ти раждане няма да е като първото, та 3900 хич не е малко, че и голяма главичка, не ти е било лесно. Силно се надявам, че този път ще ти е много по-леко, пък и второ раждане, важното е да си малко по-позитивно настроена. Стискам палци всичко да минава много леко  Peace
Нининка, изобщо не се обиждам от думите ти, та това фурийка си е меко казано за мен, по-скоро луда за връзване  Mr. Green Ти само за 1 кекс ли говориш, то откакто са ни изписали на 06.02 съм направила поне 5  - мъфини, сладкиши, кекс, сладки, някакви питки, закуски разни, палачинки и всеки ден готвя ядене. Направо не знам как ми остава време с 2 деца да свършвам всичко и освен това и да изчистя и изгладя. Като че ли съм по-организирана от преди, но може би защото още бебчо е кротък. После като почнат разходките и баткото като тръгне на градина определено няма да ми стига времето  Crazy Днес даже излязох да си напазарувам като хората, че таткото се справя, но друго си е аз да отида и да си избера всичко  Peace
Мале момичета да ви се оплача - като ламя съм - омитам всичко, което видя, верно, че кърмя, ама чак пък толкова, чак се плаша  #Crazy От изписването ми останаха да свалям 3 кг, но определено с това ядене няма да е скоро.
И ние се справяме с кърменето, и моите гърди са меки, но мисля, че има достатъчно кърма. Ако не сменя памперса повече от 3 часа и целите сме мокри. На всяко хранене имаме наакан памперс, следователно си хапва добре. И след като се е наял си стискам леко гърдата и тя пак пуска, а гърдите ми хич не са големи и тежки, странна работа  newsm78

Стига съм писала, че пак стана много. Лека вечер на всички, ламята пак отива да яде  Mr. Green
Виж целия пост
# 184
Да се включа и аз към треперещите ... Диланди, Петя, винаги съм си мислела, че тези, които раждат за втори път, поне знаят какво да очакват... Но като гледам, май и това не е добра опция, особено ако първия път ти е било трудно...

Чакайте аз да ви разсмея... и аз така при всяка болка се шашкам - като рита се шашкам, като не рита пак се шашкам, изобщо голямо шашкане пада... Само вечер късно, когато вече много ми се спи и като усетя някаква болка и пробождане и си казвам в полусънно състояние "ааа, не... не сега, много ми се спи. утре ще е." и заспивам обратно като къпана... Какъв е тоя непукизъм, когато ми се спи, идея си нямам...

Я кажете какви симптоми имате? Щото аз май нямам никакви... Все повече ме болят тазовите кости, контракции не се наблюдават на тоновете, иначе от време на време ме приболява корема (нещо като болката като свива стомаха, все едно имаш рядко щастие) но засега не се е случвало с повече от 3 повторения... Ако това може да се брои за контракция, де... Иначе ниииищо- ни тапа, ни чудо... На 19ти ще ме гледат за разкритие, ще съм истински изумена, ако съм се "разкрила" дори и малко, защото нищо не усещам, честна дума...

Ами честито на родилите мами Simple Smile А на неродилите - пожелавам от все сърце да мине леко и да си викате "и какво? това ли беше само?" след като мине Simple Smile


Все едно си описала мен, абсолютно същото положение. Аз на 18 съм на преглед. Изобщо не ми е ясно нищо, само дето много се уморявам и задъхвам вече и много ми писна. Още малко ще избутам. Всички мами дето си комуникирам с тях имат поне някакви признаци я тапа, я контракции, при мене нищоо.
Честито и от мен на тези, на които не съм честитила! Живи и здрави бебоци и много щастливи родители!
Виж целия пост
# 185
 ...Всички мами дето си комуникирам с тях имат поне някакви признаци я тапа, я контракции, при мене нищоо...
[/quote]

 troti, да те успокоя - днес се видях с една приятелка, която каза, че и тя нямала никакви признаци, ни контракции, ни нищо... Отишла да я гледат за разкритие и гледай ти - 3см. Лекарят й казал - оставям те така няколко дни и ако не ти почнат контракциите, идваш и тя така и направила... Тъй като не дошли контракции, просто след 3-4 дни отишла до болницата и те й сложили окситоцин система и реално го предизвикали, сложили й епидурална и така... Но тези 3см разкритие не е усетила изобщо как ги е направила, а по моите сметки това си е само на 1см от обещаната ми епидурална упойка, така чееее... ето че има и такива, които неусетно се разширяват, дай боже да сме от тях с тебе  Grinning

Пиши какво са ти казали на 18ти. Аз ще пиша на 19ти.

Иначе дори да нямаме симптоми, мисля, че ако нямаме разкритие, ще си ни чакат до термин... И аз се чувствам като тежковоз, но не съм сигурна, че искам да излиза... Така свикнах да си ми мърда в коремчето, а и като чета за последващите притеснения на родилите мами - суче ли, не суче ли, ака ли не, не ака ли - май в момента сме на лесната част, а трудната започва от раждането нататък... Simple Smile

Лека вечер на теб и всички останали Simple Smile
Виж целия пост
# 186
Благодаря ви моми4етата за куража! HugА ина4е за разкритието,с предното дете и аз до 3 см.нищо не съм усетила,ама после идва страшното:(Аз да ви питам по-запознатите за тази епидурална,прдварително правили ли сте някакъв тест за алергия?Че позната е проявила алергия по време на раждането,по4нала да се задушава и т.н. та от нея разбрах,4е трябвало преди това тест да се прави!
Виж целия пост
# 187
Щъркелови новини !!!
Днес в 12.24 ч. мама Ренденце роди със секцио своето малко съкровище Владимир с перфектните мерки 3,500 кг. и 51 см.

Честито мило! много щастие и любов ви пожелавам с малкия  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
"
Виж целия пост
# 188
Питах тази приятелка с епидуралната и тя каза, че като те приемат, веднага ти правят тест за алергия... Не знам защо твоята приятелка са й пропуснали теста... Затова във вторник все пак ще питам и доки да каже.

Dilandii, ти с епидурална ли ще си и ти? Ако да - акушерката ни каза да не се правим на герои и да стоим вкъщи до големите болки, тъй като обикновено в този случай като стигнеш в болницата и вече си изпуснал момента за епидуралната... Така че по-добре да отидеш и да те върнат, отколкото да отидеш с 7см разкритие и да ти кажат без епидурална...

Също така е добре предварително да си решила искаш ли епидурална, за да ти сложат катетъра в гръбнака още докато нямаш такива болки и като стане време за упойката само да я влеят, а не да те карат да стоиш неподвижно и да се опитват да нацелят гръбнака вече като се гънеш от болка... Аз затова съм предупредила, че искам епидурална и искрено се надявам да не пропусна момента и да отида с прекалено голямо разкритие...Ще видим на 19ти какво става с това разкритие...

Пожелавам на всички мами страхотен слънчев февруарски ден  Hug
Виж целия пост
# 189
Здравейте мили мами!
От нас : бебе АННА се роди секцио на 12 февруари 3020 кг и 51 см. Ог вчера сме вкъщи и започнахме нашето общо приключение.
Докато ни е нямало, са се родили доста бебоци ЧЕСТИТО!!! На мамите леко възстановяване.

 ЛЛЛ- на колко часа е нормално да кърмя бебка и по колко минути от гърда. Ние се кърмим по 20-30мин. от гърда, което е 1 час и ми се вижда много. След 3-4 часа пак е гладна, а някога и по-рано.
Гърдите ми още са леко болезнени на места, но с помпата нищо не излиза. Това притеснително ли е?
Виж целия пост
# 190
Питах тази приятелка с епидуралната и тя каза, че като те приемат, веднага ти правят тест за алергия... Не знам защо твоята приятелка са й пропуснали теста... Затова във вторник все пак ще питам и доки да каже.

Dilandii, ти с епидурална ли ще си и ти? Ако да - акушерката ни каза да не се правим на герои и да стоим вкъщи до големите болки, тъй като обикновено в този случай като стигнеш в болницата и вече си изпуснал момента за епидуралната... Така че по-добре да отидеш и да те върнат, отколкото да отидеш с 7см разкритие и да ти кажат без епидурална...

Също така е добре предварително да си решила искаш ли епидурална, за да ти сложат катетъра в гръбнака още докато нямаш такива болки и като стане време за упойката само да я влеят, а не да те карат да стоиш неподвижно и да се опитват да нацелят гръбнака вече като се гънеш от болка... Аз затова съм предупредила, че искам епидурална и искрено се надявам да не пропусна момента и да отида с прекалено голямо разкритие...Ще видим на 19ти какво става с това разкритие...

Пожелавам на всички мами страхотен слънчев февруарски ден  Hug
Ами мисля тоя път с епидурална,предния път като се правих на герой от никой не 4ух Браво:)),ама дали ще улу4им момента за упойката не знам,затова и не се навивам много.Акушерката ми каза 4е с второ мога да ида и със 7 см.разкритие в болницата а без никакви болки,тъй 4е и аз не знам-каквото и да е,амо да минава по-леко и бързо!
Виж целия пост
# 191

Момичета, споделете как върви кърменето при вас? Как започнахте, как сте сега?
При мен уж е добре. Гърдите ми са меки. Пълним памперсите. Но ми се струва, че акото е малко по-течно. При вас как е? Ще ни теглят чак на 26-ти. До тогава ще има да се чудя дали всичко е наред и дали качва добре. Все да има нещо да се мисли Simple Smile

nininka, при нас с кърменето започнах още в болницата. По-точно опитите за кърмене. Това ми е първо раждане и бях решила, че ще си го кърмя. Първата ден, когато ми го донесоха доста се помъчихме и двамата, докато тръгнат нещата. През нощта плака истерично 3 часа и сега си мисля, че сигурно е бил гладничък. Поизтормозихме се, но от следващият ден след упорити опити и от двамата нещата потръгнаха. За щастие имам и кърма и нямам проблеми с гърдите. След като се прибрахме имах 2-3 дни, в които трябваше да се цедя, докато се нормализират нещата, но вече всичко е наред. Нормално си се храним - на всеки 3 часа по 15-20 мин, като редувам гърдите на всяко хранене.
В петък бяхме на детска консултация и докторката ни похвали. Наддали сме с 450гр от както са ни изписали. Каза ни, че изобщо няма съмнения бебо да остава гладен. Пораснал е и с 1,5 см.
 Момичета, относно симптомите преди раждането - аз нямах такива, освен че 10 дни преди да родя ми падна тапата. В нощта, когато родих до последно нямах никакво усещане. Станах уж до ВЦ-то, изпишках се и щом станах от тоалетната ми изтекоха водите. Съвсем неочаквано беше. Нямах контракции, нямах болки.
На родилите мами - честити ви бебчета. Гледам, че ставаме все повече обебените  Party. Да ви слушкат и да си папкате без проблеми, за да растете големи   bouquet!
Виж целия пост
# 192
Момичета кога мислите да изкарате февруарчетата на първа раЗходка? Ние сме от варна и днес изкарах мъника за 5 мин на двора и в края на седмицата дават времето да се затопли и се чудя дали да го изкарам за час с количката. Вие какво мислите ?
Виж целия пост
# 193
Здравейте мили мами!
...

 ЛЛЛ- на колко часа е нормално да кърмя бебка и по колко минути от гърда. Ние се кърмим по 20-30мин. от гърда, което е 1 час и ми се вижда много. След 3-4 часа пак е гладна, а някога и по-рано.
Гърдите ми още са леко болезнени на места, но с помпата нищо не излиза. Това притеснително ли е?

Здравей, ilianad78,

От съществено значение е не колко време бебето прекарва на гърда, а колко ефективно суче то или колко добре суче то. Тоест  важно е , докато бебето е на гърда, то да суче активно, а не просто да си посуква зърното лекичко. Нещо, което може да накара едно бебе да суче добре и активно е притока на кърма в устата му. За това пък може да помогне техниката на компресия на гърдата. Ето един линк към клипче как се прилага компресия. Можеш да видиш как когато чрез притискането се засили струята на млякото в устата на бебето, то започва да суче по-активно и основното, да гълта. Надявам се тези линкове към клипчетат да са ти от полза.
Активно сучещо бебе  би могло да изсуче гърдата за 15 мин., но времето за изсукване е наистина силно индивидуално и повечето бебета имат нужда от повече време, за да достигнат до "края" на гърдата. Когато активното сукане намалее, можеш да опиташ с компресия да го стимулираш да суче още. Може да прилагаш техниката докато работи на тази гърда, докато кара бебето да суче ритмично, дълбоко и да гълта. След това може да се предложи втората гърда.
Паузите между кърменията отново са индивидуални, но по-голямата част от кърмените бебета сучат на2-2,5 часа. За разлика от адаптираните млека, където може да са нужни около 3 часа, за да може организмът на бебето да се справи с по-трудно смилаемата храна, при кърменето това се случва по-бързо, затова и кърмените бебета правят по- малки паузи между храненията.

Разбирам притесненията ти и за болезнените на места гърди. Би могла да използваш затоплящи
компреси преди кърмене, топъл душ също е вариант или да се опиташ да смениш позата на кърмене, както и да наблюдаваш, да не би случайно да притискаш с пръст тези места и те да не могат да бъдат изсукани. Би могла да правиш и леки масажи, дори да опиташ да се цедиш ръчно, с цел да се премахнат тези болезнени места. Ще се радвам, ако споделиш тези дни, дали има ефект.
Виж целия пост
# 194
Здравейте момичета  Hug

Честито на всички родили мами - да са ви живи и здрави бебетата, много щастие и радост да ви носят.
При нас всичко е наред - бебка има колики, излизаме на разходка, хапва си добре, на 28-ми сме на преглед и така - нищо интересно

ЛЛЛ искам да попитам, вярно ли е, че докато кърмя не трябва да ползвам дезодорант, парфюм, да си боядисвам косата и да ходя на маникюр? Благодаря предварително за отделеното време Simple Smile

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия