С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 210
dentmed - И аз пусках сешоара , но не ни помогна особено , явно много я болеше тогава и нищо не помогна освен тия капки за който казах  Peace
Гледам и друго ние с теб се мотахме бременни днеска , утре и като ти гледам лентичката май на един ден сме родили  Mr. Green  Hug
Виж целия пост
# 211
Бъни и аз това гледах че заедно се гаварехме а сега е твой ред а днес а утре и накрая заедно, на всичкото отгоре сме и най малки на възраст Wink
Виж целия пост
# 212
Имам няколко свободни секунди да се разпиша и аз, че нямам никакво време напоследък.

На 09,02 в 13,15 се роди моят Александър! Тежи 4 030 г и е 55 см. У дома сме вече и се подреждаме полека. Кърмя често, на около 2 часа, но някой път и по-начесто.  Crazy Каката много го обгрижва за сега, да видим до кога ще е.   Laughing Раждането го предизвикахме, след като на прегледа бях с 4 см разкритие. АГто ми даде два дни да помисля и така. Трудничко ми беше, защото беше с оботана пъпна връв през вратлето и не искаше да излиза. С малко помощ, излезе, нямам много шевове, конците излязоха на 5ия ден. Пъпчето още не е паднало. За сметка на това, този мъж така ме опикава при смяна на памперса!   ooooh! Crazy
Виж целия пост
# 213
Резултат от прегледа - води достатъчно, плацента узряла и бебе отговарящо на 42 седмица. Ако не излезе до петък, тогава ще го вадим. Много мина, малко остана  Хубав ден от мен  Simple Smile
Виж целия пост
# 214
Привет!
Хей, Ели, изписали са ни в един ден! Ти обаче определено си раждала в АГ-то, нали?  Grinning
Не се притеснявай за кърмата и гърдите - до колкото си спомням беше писала, че и баткото си го кърмила. Гърдите са свикнали и затова не усещаш напрежение. Ние с Рафаил сме същите - яде (излиза под налягане, чак се дави) и пълни памперса, дори дрехите сменям почти на всяко кърмене (2,5 - 3 часа). По въпроса - какви памперси използвате, които не пропускат? С каката изкарах само с Пуфис и не съм имала забележки, но сега и Памперс Премиум Кеар не ми задържат.

Колики все още няма. Само като ака така се напъва, кои знае какво излиза!  Crazy

Към неродилите - момичета, 2-3 дни преди да родя имах разстройство и си мислех, че съм лепнала вирус. Оказа се, че това е начало на раждането. Падна и тапата едновременно с това и след 2-3 дни взех, че родих  Party

Утре сме на контролна консултация. Вълнувам се за теглото и за билирубина, че беше граничен на изписване. Стискайте палци!

Честито на обебилите се! Да се възстановяват бързо и дечицата да са здрави и да пълнят памперсите!
Виж целия пост
# 215
...
ЛЛЛ искам да попитам, вярно ли е, че докато кърмя не трябва да ползвам дезодорант, парфюм, да си боядисвам косата и да ходя на маникюр? Благодаря предварително за отделеното време Simple Smile

Здравей, Вяра!

Кърменето не е отшелничество и няма проблем да го съвместяваш с повечето други дейности от живота си, с които си свикнала Simple Smile
Изброените от теб процедури и разкрасителни средства са напълно съвместими с кърменето. Разбира се, по-добре за теб самата ще бъде да подбираш максимално изчистени и лишени от парабени и токсични материали бои и дезодоранти.
Приятни кърмачески моменти ти желая!   bouquet
Виж целия пост
# 216
Бъни и аз това гледах че заедно се гаварехме а сега е твой ред а днес а утре и накрая заедно, на всичкото отгоре сме и най малки на възраст Wink

Ммм.. дам така се получиха нещата Hug

За памперсите - Аз ползвам Pampers New Baby , и за сега съм много доволна  Peace
Виж целия пост
# 217
Здравейте момичета!
Първо Честито на всички родили мамчета!
 Да се включа и аз с един новороден февруарски Водолей:) Казва се Матей, роди се 4000гр, 53см.и се появи на 11.02 в 8.35ч.
Вече сме си у дома и се борим с кърменето.... Спадна с около 400гр от рожденното си тегло и съм малко притеснена...
Иначе раждането мина сравнително леко, без упойка и епизиотомия, само с 2 външни и 2 вътрешни шева. Пожелавам на не родилните мами такова раждане!
Това е засега от нас, ще се включваме пак Hug
Виж целия пост
# 218
Резултат от прегледа - води достатъчно, плацента узряла и бебе отговарящо на 42 седмица. Ако не излезе до петък, тогава ще го вадим. Много мина, малко остана  Хубав ден от мен  Simple Smile

Троти, в какъв смисъл ще го вадят? Ще предизвикват контракции, т.е. раждане или ти си секцио?
Виж целия пост
# 219
Резултат от прегледа - води достатъчно, плацента узряла и бебе отговарящо на 42 седмица. Ако не излезе до петък, тогава ще го вадим. Много мина, малко остана  Хубав ден от мен  Simple Smile

Троти, в какъв смисъл ще го вадят? Ще предизвикват контракции, т.е. раждане или ти си секцио?
Аз съм секцио по медицински причини насрочено за 22, но понеже казаха, че е по-голям мислехме, че ще тръгне сам по-рано. За сега не е тръгнал, въпреки че с узряла плацента все още може Simple Smile Живот и здраве, каквото дойде. Стискай палци всичко да е наред и пише утре какво е станало с теб Simple Smile
Виж целия пост
# 220
Раждането го предизвикахме, след като на прегледа бях с 4 см разкритие. АГто ми даде два дни да помисля и така. Трудничко ми беше, защото беше с оботана пъпна връв през вратлето и не искаше да излиза.

Калинка Малинка, да ти е жив и здрав юнака - много да те радва и слушка!

Тъй като съм още 2в1 ми възникнаха 2 въпроса от твоя разказ:

1. Тия 4см усети ли ги по някакъв начин или не?
2. Как видяхте това за пъпната връв - на видеозона ли?
3. Имаше ли някакъв ефект върху тоновете заради увитата пъпна връв или не?

Благодаря предварително за отговора Simple Smile
Виж целия пост
# 221
Leda - Няма как да разбереш че имаш разкритие ако не те погледне док.  Peace Аз бях с 2см. още 1-2 седмици преди да родя , отидох на преглед док. ме погледна и видя , аз нищо не съм усетила  Peace Не знам дали си чела разказа ми от раждането бях писала от ония дни всичко подробно .. Отидох в болницата с 3см. за няма и час направих 6см. и след час вече имах пълно , ама там вече си бяха зверски болки  Mr. Green ( не искам да плаша никой , но мен ме боля много ) .. Успех ти желая дано всичко мине така бързо и леко както при мен , и да не те боли много  Hug
Виж целия пост
# 222
Мам4ета,наминавам само да ви кажа,4е съм с 5 см.разкритие,току що се връщаме от болницата.Ще си посъбера багаж4ето и тръгваме пак,пожелайте ми успех!!! Praynig
Виж целия пост
# 223
dilandii успех, пожелавам ти всичко да мине много леко и бързо бързо да си гушкаш бебчето!После да разкажеш как е минало.Късмет и прекрасно сладурче  Simple Smile    Peace
Виж целия пост
# 224
Стискаме палци dilandii      Аз да се похваля изпита го взех сега вече мога да раждам спокойно хах. Момичета да ви кажа относно гръцките лекарства, вярно е че са много по-добри от нашите. Сестра ми има синче на 1г и е много доволна от крема за венци за зъбките, крем за подсичане , ако имате кой да ви ги достави поръчайте си добри са !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия