С бебевалежа почна се вече, скоро всяка Февруарка ще гушка малко човече № 11

  • 35 730
  • 746
# 450
Здравейте компанията  Hug! Как сте?
Аз да се отчета от днескашната детска консултация - Калоян е станал 3800 гр, 53 см. Равносметката е +1150 гр и +5 см от размерите, на които ни изписаха  newsm19. Резултатите са доста добри и докторката ни е доволна от нас.
Въпреки това в последните 2-3 дни имаме малко проблеми при храненето. Ще помоля ЛЛЛ за коментар и съвет! Преди 3 дни в дясната ми гърда се образува бучка и забелязах, че кърмата ми е намаляла в тази гърда. През нощта стана доста болезнена и правих топли компреси. Цедих се с помпата и давах на бебо при всяко кърмене, като му додавах от другата гърда. По принцип преди това му беше достатъчно кърменето само от едната гърда. На следващият ден забелязах, че на зърното ми се е образувала бяла точка. Като цяло кърмата ми намаля и започнах да дохранвам бебо след кърменето. Друго, което ми направи впечатление е, че Калоян си промени и поведението при кърмене. До преди няколко дни беше образцов и си сучеше без забележки и сам се отказваше щом се нахрани. От няколко дни суче правилно около 5 мин, след което започва да прави много дълги почивки и да ползва зърното ми повече като биба. Като че ли е станал мързелив за сукане. Съмнявам се да е резултат на дохранването с шише, тъй като не съм му давала повече от 2-3 пъти АМ. Страхувах се, че може би нямам кърма и затова се държи така, но щом го дръпна и стисна гърдата потича мляко .... Може би е в по-малки количества .... нямам представа защо се случва така ....
И още нещо - нормално ли е още да ме болят зърната при кърмене? Първите 2-3 минути докато потече млякото е нетърпима болка. Едвам издържам. Има ли някакви начини да облекча болката? Мисля, че позата ни при кърмене е правилна - традиционната люлка, а аз съм облегната на възглавница. Благодаря предварително за помощта!
Виж целия пост
# 451
Здравейте момичета на 25,02,2013 в 08:45 се роди с нормално раждане моят син Йордан с тегло 4100 / 53см
честито на всички нови мами късмет на чакащите
Виж целия пост
# 452
elince_84 благодаря за отговора с облеклото. Утре дават времето слънчево и ще правим сефтето за разходка.
Честито на новите мами. Спокойни бебоци и бързо възстановяване.
Виж целия пост
# 453
Благодаря за поздравленията! Пожелавам ви от сърце всички да сте много щастливи с малките слънчица - да растат живи и здрави и умни и много да ви радват! Hug

Нас май също ще ни изпишат наддали Simple Smile  момичета, малко смешен въпрос - това изписването да не е някакъв особен ритуал с традиции? В смисъл - носят ли се някакви попочерпки и подаръци за лекарите, сестрите? Моят мъж като се роди малката им донесе бонбони и количка и толкоз.. тъй милото и нон стоп на работа и оттогава идва за по час наобяд да ми види... почива чак в неделя, на изписванито.... ние сме в частна клиника, ако това изобщо има отношение към въпроса... аз на моята лекарка, която и ме следи и ме оперира, ще й подготвя подаръче, но нещо специално и няма да е готово сега....

Пишете зя вашите изписвания, че ми е интересно.

Блаодаря!
Виж целия пост
# 454
Здравейте и от мен!Поздрави на всички мами и техните бебчета(май няма вече 2в1)-да сте живи и здрави,а децата ни да растат спокойни и щастливи!
Да се отчета и аз - на 26.02 в 6:10 се роди малкото ми слънчице Елена - 3.200 гр.,47 см.
Leda    ,ние за изписването само на акушерката даваме нещо за почерпка и цветя.Аз също раждах в частна клиника и на докторката,която ме изражда ще занеса подарък по-късно.
Хубав ден ви желая и послушни бебоци! Hug                                                                     
Виж целия пост
# 455
Цвети М. има още такива, които сме 2 в 1, а и като гледам първа страница доста мами не са се похвалили още. Simple Smile Да ви е жива и здрава малката Елена и много да ви радва.Надявам се и аз скоро да се срещна с малкото си момиченце.
На всички вас пожелавам спокойни и здрави бебета Simple Smile
Виж целия пост
# 456
kristelle, Благодаря!Ще дойде и твоето скоро.Пожелавам ти успех и леко раждане!  Hug
ЛЛЛ,а аз така и не разбрах след като малката се насуче да доизцеждам ли гърдите докрай(засега давам от двете по малко или ако суче само от едната и заспи,изцеждам малко от другата и следващото хранене започвам с нея)?
Виж целия пост
# 457
Здравейте мамчета!Аз съм от Мартенския отбор с едно въпросче. Термина ми беше на 1-ви март.Резултата от последната консултация е : Остаряла плацента,намалели околоплодни води,не е слезнала достатъчно надолу,нямам разкритие,тоновете са цитирам "горе долу". Страх ме е от преносване и четох много лоши работи. Разхождам се и пак нищо.  newsm78 
Има ли мамчета преносили бебчетата си..? И каква е процедурата освен всеки ден на тонове?Четох някъде ,че преносваните бебчета почвали да акат в плацентата и така се тровят ... това дали е вярно?? newsm78
Виж целия пост
# 458
Ехаа още нови бебенца БРАВО  Simple Smile !!
Честито на всики новородили мами да са им живи и здрави малките рожбички    bouquet  


На тези който са още 2в1 пожелавам скорошно и безпроблемно раждане  Hug


Leda - Аз бях със избор на екип , ММ донесе на моя си доктор почерпка какво точно беше не знам нещо кола , фъстъци , бонбони , пиене и така .. А на изписването цветя за акушерката , една голяма торта беше поръчала свекървата шоколадова украсена с цветя и на нея пишеше БЛАГОДАРЯ  Crazy  Laughing , друго не знам дали дадоха - аз тогава не бях много адекватна хаха  Laughing В крайна сметка не ме и интересува много , за мен от всичките там ми беше важно да си почерпя моя доктор  Simple Smile ( много си го уважавам човека жив и здрав да е  Heart Eyes  Simple Smile ) И най - важното е че ние с бебка сме ОК  Simple Smile
Има хора носят погача за изписването , украсена нагласена  Simple Smile , на всякъде е различно и всеки го знае по различен начин .. Пък има хора нищо не носят  Mr. Green



Виж целия пост
# 459
Здравейте мамчета!Аз съм от Мартенския отбор с едно въпросче. Термина ми беше на 1-ви март.Резултата от последната консултация е : Остаряла плацента,намалели околоплодни води,не е слезнала достатъчно надолу,нямам разкритие,тоновете са цитирам "горе долу". Страх ме е от преносване и четох много лоши работи. Разхождам се и пак нищо.  newsm78 
Има ли мамчета преносили бебчетата си..? И каква е процедурата освен всеки ден на тонове?Четох някъде ,че преносваните бебчета почвали да акат в плацентата и така се тровят ... това дали е вярно?? newsm78
моят съвет е - не чакай. наистина е така - когато няма достатъчно околоплодни води и плацентата вече презрява, бебенцата започват да акат вътре и се мъчат и това нещо се нарича зелени води. Аз на 27.02., на термин, отидох само на преглед, но резултатите бяха като при теб - тонове стабилни но без много движение, все едно спи бебето (предната вечер риташе доста и бях уж спокойна), околоплодни води почти нямаше,  плацентата в калцификати.  Лекарката каза,  че все едно преносвам 4-5 дни (което си беше така по моите сметки кога сме направили бебето) и нямах никакво разкритие макар и шийката да беше изгладена и мека.  Тя не искаше да чака изобщо и добре че се съгласих,  защото бебка се беше изакала веднъж а като я изкараха веднага ака още два пъти. Щяхме да я измъчим само ако бяхме настояли да е мартеничка...
А и ако това ти е успокоение,  моята лекарка казва, че едно бебе не тръгне ли до термин дори да  чакат нормално вшнаги се стига до секцио. В смисъл при нормално сметнат термин... а и помисли,  че природата си знае работата - ; при мен се оказа, че не е тръгнала, защото е голяма за таза ми...
Надявам се да не съм те уплашила. Консултирай се с лекари и т.н. но действай. Успех и всичко ще е наред, не се плаши...
.
Виж целия пост
# 460
dessy8905 - Много е важно да те следят всеки ден !! Аз преносих няколко дни и ходех всеки ден на прегледи , ехограф/тонове .. Но при мен нямаше проблеми води си имах достатъчно , плацентата беше ОК , тоновете бяха добре , всичко беше ОК и на 06.02. бебка сама си тръгна , не се е стигало до предизвикване или секцио слава Богу  Peace Но наистина е така бебчето наистина може да ака и това не е хубаво , защото се мъчи .. И много ми е интересно как ще ти кажат тоновете са ''горе-долу'' , що за хора са това  ooooh! Според мен както ти е казала и  консултирай се с лекар , и ако трябва да се вземат мерки !! Дано всичко е наред , пожелавам ти всичко да мине благополучно и да ни се похвалиш със здраво бебче съвсем скоро  Hug УСПЕХ , и недей да се плашиш - спокойно всичко ще е наред !!!
Виж целия пост
# 461
Благодаря ви за бързите отговори.Миля изобщо да не ходя при моя лекар,ако отида пак да ми каже "горе долу" няма смисъл.  Tired
Бих искала ако може да отида направо във Вторник или Сряда в Майчин дом да ме прегледат и да си кажат мнението дали трябва да ми правят принудително раждане.Да кажа ,че се следя в МД при д-р Пертров и не съм доволна от него.Беше ми казал ,че раждането щяло да бъде по рано-то се оказа по късно,бебето щяло да бъде момче - оказа се момиче.Всичко което каже е точно обратното.
И дали ще ме приемат ако отида така?Дали това решение е добро как мислите..?
Виж целия пост
# 462
Здравейте компанията  Hug! Как сте?
Аз да се отчета от днескашната детска консултация - Калоян е станал 3800 гр, 53 см. Равносметката е +1150 гр и +5 см от размерите, на които ни изписаха  newsm19. Резултатите са доста добри и докторката ни е доволна от нас.
Въпреки това в последните 2-3 дни имаме малко проблеми при храненето. Ще помоля ЛЛЛ за коментар и съвет! Преди 3 дни в дясната ми гърда се образува бучка и забелязах, че кърмата ми е намаляла в тази гърда. През нощта стана доста болезнена и правих топли компреси. Цедих се с помпата и давах на бебо при всяко кърмене, като му додавах от другата гърда. По принцип преди това му беше достатъчно кърменето само от едната гърда. На следващият ден забелязах, че на зърното ми се е образувала бяла точка. Като цяло кърмата ми намаля и започнах да дохранвам бебо след кърменето. Друго, което ми направи впечатление е, че Калоян си промени и поведението при кърмене. До преди няколко дни беше образцов и си сучеше без забележки и сам се отказваше щом се нахрани. От няколко дни суче правилно около 5 мин, след което започва да прави много дълги почивки и да ползва зърното ми повече като биба. Като че ли е станал мързелив за сукане. Съмнявам се да е резултат на дохранването с шише, тъй като не съм му давала повече от 2-3 пъти АМ. Страхувах се, че може би нямам кърма и затова се държи така, но щом го дръпна и стисна гърдата потича мляко .... Може би е в по-малки количества .... нямам представа защо се случва така ....
И още нещо - нормално ли е още да ме болят зърната при кърмене? Първите 2-3 минути докато потече млякото е нетърпима болка. Едвам издържам. Има ли някакви начини да облекча болката? Мисля, че позата ни при кърмене е правилна - традиционната люлка, а аз съм облегната на възглавница. Благодаря предварително за помощта!

Здравей, Vili_R!

Явно се справяте чудесно с кърменето - Калоян е много пораснал! Много добре си се сетила за топлите компреси при забелязване на бучки в гърдите! Както разбирам, с тяхна помощ, с по-често кърмене и с доизцеждане на засегнатата гърда, така че да не остава по много мляко в нея си успяла да се справиш!
Тази точка, която описваш, че забелязваш на върха на зърното, вероятно също се дължи на запушено млечно каналче, но при зърното, все едно се е образувала като тапичка от мляко.
Ако тази тапичка все още стои, може да си помогнеш, като преди кърмене за известно време накисваш зърното на засегнатата гърда в подсолена вода - по този начин топчето от мляко се размеква и има вероятност при кърмене бебето да успее да отпуши каналчето. Много майки споделят, че ако прилагат компресия по време на кърмене в такава ситуация, това има още по-добър ефект за разрешаване на проблема.

Компресията може да помогне и за задържане на Калоян на гърдата и да му помогнеш да суче по-ефективно. Бебетата, особено когато са по-малки, често си сменят режима и ритъма на хранене и може да се случи да имат поведение като на Калоян - подават сигнал, че са гладни, но посукват само няколко минутки и после загубват интерес. В такива случаи може да помогне компресия на гърдата, предлагане и на втората гърда, по-често кърмене и следване на сигналите на бебето.

За болките в зърната може да помогне промяна в начина на засукване. Дали Калоян засуква правилно - устичката му да отворена като на рибка, устничките обърнати навън и под тъп ъгъл, като долната устна е захапала голяма част и от ареолата? Промяна на позата на кърмене понякога също може да помогне за недоброто засукване и за подобряване на ситуацията с болките в зърната.
Оставяне на зърната на въздух с малко кърма по тях също действа добре, според много майки.

Ако ситуацията остане притеснителна, може да споделиш, за да опитам да предложа други идеи. Успех ти желая!   bouquet

kristelle, Благодаря!Ще дойде и твоето скоро.Пожелавам ти успех и леко раждане!  Hug
ЛЛЛ,а аз така и не разбрах след като малката се насуче да доизцеждам ли гърдите докрай(засега давам от двете по малко или ако суче само от едната и заспи,изцеждам малко от другата и следващото хранене започвам с нея)?

Здравей, Цвети М.!

Много добре си се ориентирала и следваш инстинктите си! Изцеждане докрай често може да доведе до проблеми като свръхпроизводство на мляко и се налага само в случаи, когато майката страда от чести запушвания на гърдите и мастити.

Ако бебето суче поне 8 пъти на ден, на поискване, ако се предлагат и двете гърди или само едната, а другата се доизцежда леко, ако майката усети напрежение и след това се започва с нея (т.е. така, както ти правиш), би трябвало да няма нужда от доизцеждане.

Приятни кърмачески месеци ти пожелавам!   bouquet
Виж целия пост
# 463
здравейте, Simple Smile ние сме вече с хрема,аз хванах някакъв вирус така и не разбрах от къде/макар че всички са здрави в къщи/и ходих с маски,вече ми поразмина,но бебка я хвана вече2 ден,капя физиологичен р-р и кърма в нослето..мъчи се милото,плаче,нашия педиатър не вдига в почивни дни,така че ще изчакам до понеделник да я види.Тя е само на кърма и понамали малко храненето,т.е поема по малко кърма и съм притеснена да не намалее кърмата.... Sadстарая се да не се паникиосвам...
Виж целия пост
# 464
Здравейте момичета  Hug

Честито на всички нови мамчета. Да са ви живи и здрави бебешорите, много да ви слушкат, сладичко да спинкат, лакомо да хапват и да не усетите, кога са им били коликите  Grinning

Признавам си - не съм ви чела, но наистина нямам никакво време. Сега ми остана малко и ще гледам да наваксам.

На нас утре ни е молитвата и погачата. Сутринта към 10.00 ч. Ще отидем да направим молитвата - ще я правим в Панчарево, че там си познавам попа и ми е по-комфортно. После, по обичай трябва да обиколим три къщи на гости. ММ ще дойде само за молитвата и ще се прибере, за да подреди вкъщи за погачата следобед. След като ни мине гостуването с нашите ще дойдат вкъщи, където ще ме чакат свеки и баба му на ММ. Те понеже не са вярващи ще поможнат та ММ да приготви всичко вкъщи за погачата. Дано всичко мине гладко. Имам питане, обаче - на погачата нали се канят само жени, но се чудя сина ми, който е на 6 г. може ли да присъства, понеже няма кой да го гледа или трябва да мисля нещо?

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия