За частното образование, за частните училища (2)

  • 79 663
  • 1 311
# 750
След въвеждането на безплатните учебници какво се случи с таксите? Намаляха ли и с колко?
Виж целия пост
# 751

Вашите 6-9 млн. са капка в морето. Да ги наречем "бакшиш". Когато разберете къде е основната сметка за "масрафа", ще Ви дадат парите, за да спрете да питате.

Една дребна забележка - те са наистина НАШИ! Защото нашите деца са българчета!
И докато се делим на "ваши" и "наши", а не на само "наши" ..... не е добре работата ...
Много ми се ще да стане ясно, че ние не се борим за "едни пари", а се борим за едни принципи, които днес засягат децата обучаващи се в Частни учебни заведения, но утре ще засегнат други ....


ЛЕНИ,

Съжалявам, но точно този път не съм разбрана и съм обвинена несправедливо, всъщност мислим еднакво.
Нарочно написах ВАШИ, защото смятам, че тези пари са ВАШИ ПО ПРАВО и държавата Ви ги дължи и ги задържа незаконно (пряка дискриминация по чл. 4 от закона за защита от дискриминация) . Не са НАШИ пари - защото моята (нашата част) е дадена на държавното училище.  Помислих да напиша ТЕЗИ 6-9 млн. но ми звучеше, че още се чудя чии са. И избрах ВАШИ, защото го мисля, т.е. Ви подкрепям.

ОК. Приемам. Да се борим за принципа, но не утре, а днес. Включваме Нашите общи около 80 млн. за децата, които отпадат от училище 4-8 клас (имаше линк към интервю на Министърката - 25% отпадат).

Дани, общо взето да. Но те пиша утре
Виж целия пост
# 752
 biborana, ще чакам с интерес анализа ти. Мерси! Simple Smile

Аз четох вчера статията, която Лени даде.
http://www.dnes.bg/stranata/2013/06/10/1-4-ot-decata-do-7-klas-n … uchilishte.190429

Осъзнавам все повече, че министърката няма грам комуникационна култура и не знае какво да говори в ролята си на управленец. Може би изобщо не е лоша жена, но за тази позиция се изисква ясни послания и умерено поведение. Не ми харесва, че тя постоянно противопоставя някого на някого. Избухнах именно заради това недипломатично поведение. Досега кой ли не ни е залъгвал, но е говорил доста по-умерено.

"Нямам нищо против частното образование, но приоритет е държавното".
Всъщност държавните или общинските? В бгмама може да си наричаме всички у-ща - държавни, но реално си има разлика. Да не се окаже, че приоритет са няколкото държавни у-ща.

""Започвам оттук, защото съм варненка", с усмивка каза тя."
Много харесвам Варна, но мисля, че и тук местният патриотизъм на министърката трябва да е леко по-умерен. Няма нужда за втора седмица да настройва другите и да се питаме отново: "Защо Варна?". Пак казвам - нищо към Варна, а най-вече не ми се нравят комуникационните послания, които се излъчват. Струва ми се, че никой не е премислил речта, а и програмата на министъра на образованието, а това ме кара да се притеснявам и за политиката на управление. Стилът на разделение не е работещ.

И да си продължа мисълта от тази сутрин.
Обвиненията ми не са към ПР-ите, по-скоро ми се струва, че точно не им е позволено да се намесят. Скромното ми мнение е, че тези послания не са писани от човек, който се занимава с комуникация. Няма нищо лошо човек да отиде първо в родния си град и да започне оттам своята си роля на министър, но това трябва да се облече в послания и силни думи. Същото е и в изречението "Нямам нищо против..., но ..." - няма как министър да говори така. Щом го казва по този начин, значи има нещо против. Би било редно да каже нещо от сорта: "Да, частните училища се развива през последните 20 години много" ... - едно изречение факти и добри думи - и си казваш какво ще подкрепяш. Хем вълкът сит, хем агнето цяло.
Виж целия пост
# 753
След въвеждането на безплатните учебници какво се случи с таксите? Намаляха ли и с колко?

Таксите не намаляха. Просто спряха да събират допълнителните пари за купуването на учебници, които се събираха в началото на учебната година
Виж целия пост
# 754
Момичета, видяхте ли това : http://www.standartnews.com/balgariya-obrazovanie/bunt_za_parite … hkola-191880.html

Браво на Лени, Дани и всички родители, които не позволяват проблемът да заглъхне!
Виж целия пост
# 755
След въвеждането на безплатните учебници какво се случи с таксите? Намаляха ли и с колко?

Таксите не намаляха. Просто спряха да събират допълнителните пари за купуването на учебници, които се събираха в началото на учебната година

А защо този разход не е влизал в таксата? И кое още не влиза в таксите?


Виж целия пост
# 756

А защо този разход не е влизал в таксата?
Ако бях собственик на частно училище веднага щях да ти отговоря как си ценооброзувам, но тъй като не съм ти казвам само как стоят нещата - преди събираха сума за комплекта учебници в началото на годината (предполагам, че който е искал е можело да си го купи и сам, без да плаща в училището), след като държавата започна да отпуска безплатни учебници и за частните училища - тази сума вече не се събира.
А иначе в таксата в различните училища влизат различни неща - в някои тя е обща за обучение, транспорт и храна, в други е разбита по отделни пера, в трети се доплаща за униформите, които са задължителни и т.н.
Ако проявяваш наистина интерес към това, какво влиза и какво не в таксата на някое конкретно ЧУ, мисля че не биха ти отказали информация и в самото училище, а и майките, чиито деца учат там
Виж целия пост
# 757
Нина Георгиева ни дава и този линк:

По Коледа ще има нов закон за училищното образование
http://inews.bg/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F … 327_i.295945.html

Тук съм съгласна, че има идея и новина.

Мерси за линка в Стандарт! Тук заслуги основно имат Лени и още няколко борбени майки и татковци. Поздравления за страхотната организация!
Виж целия пост
# 758


ЛЕНИ,

Съжалявам, но точно този път не съм разбрана и съм обвинена несправедливо, всъщност мислим еднакво.
Нарочно написах ВАШИ, защото смятам, че тези пари са ВАШИ ПО ПРАВО и държавата Ви ги дължи и ги задържа незаконно (пряка дискриминация по чл. 4 от закона за защита от дискриминация) . Не са НАШИ пари - защото моята (нашата част) е дадена на държавното училище.  Помислих да напиша ТЕЗИ 6-9 млн. но ми звучеше, че още се чудя чии са. И избрах ВАШИ, защото го мисля, т.е. Ви подкрепям.

ОК. Приемам. Да се борим за принципа, но не утре, а днес. Включваме Нашите общи около 80 млн. за децата, които отпадат от училище 4-8 клас (имаше линк към интервю на Министърката - 25% отпадат).

Дани, общо взето да. Но те пиша утре

biborana   bouquet  bouquet  bouquet
Наистина не съм те разбрала правилно!
Приеми най-искрените ми извинения, но се афектирах предполагам разбра защо  Peace

Защото е въпрос на принципи, въпрос на конституционни права, които някой отнема на БЪЛГАРСКИ ДЕЦА без никакво правно основание!
Затова и реагирах малко остро!

Просто искам да стане пределно ясно на всички, че тук не говорим за пари - дори и в този случай!Говорим за отстояване на права, което за мен са различни неща.

Защото частния случай е частен, след като съм решила да се хвана на това хоро, аз ще правя възможното да издържам децата си в ЧУ, но смятам че тази държава трябва да има ангажимент към всяко едно българско дете, независимо от етноса му, вероизповеданието му, цвета на кожата му, а още по-малко пък от това, каква е формата на обучението му.
Виж целия пост
# 759
ето какво казва директорът на едно училище:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2048798
Виж целия пост
# 760
ето какво казва директорът на едно училище:

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=2048798

"Александров смята, че част от учебния материал е безсмислена и се учи напразно, тъй като вече сме информационно общество и е възможно да се съкрати съдържанието на учебниците наполовина."

Вееерноооо?!
Е не може да бъде!
Точно това го говорим вече месеци наред /публично/ имам предвид по медиите и форумите, отделно е една от най-често дискутираните теми сред родители с деца в училищна възраст -
Ето и http://hadjigenov.com/?p=2802 статията в блога по повод именно качествата на учебниците и помагалата!
Виж целия пост
# 761

Ето и http://hadjigenov.com/?p=2802 статията в блога по повод именно качествата на учебниците и помагалата!

Хареса ми статията. Никакъв контрол върху учебното съдържание, съставянето и проверката на тестовете за НВО... и никаква отговорност  Sad
Виж целия пост
# 762

Ето и http://hadjigenov.com/?p=2802 статията в блога по повод именно качествата на учебниците и помагалата!

Хареса ми статията. Никакъв контрол върху учебното съдържание, съставянето и проверката на тестовете за НВО... и никаква отговорност  Sad

както винаги много добре казно Peace
Виж целия пост
# 763


както винаги много добре казно Peace

Казването лесно!
Въпроса е да бъде чуто и най-вече разбрано, но засега канала е еднопосочен  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 764
не е много лесно Simple Smile и казването Simple Smile

затова се обединяваме, за да казваме ясно и високо, дано някой ни чуе:-) Борбата продължава Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия