Съжителство без брак

  • 44 882
  • 1 220
# 930
И изобщо... Всички ли, сключили брак, преди това не са поживели известно време с половинката си без да са женени? Или това не се брои за съжителство без брак?

Не, не съм поживяла. Винаги съм смятала, че мога да съм жена само на сериозен и отговорен мъж, който не се страхува от обвързване с мен. Истината, колкото и на някои да не им харесва е, че съжителството без брак, е съжителство без обвързване. Бракът е обвързване.

"Бракът е тайнство, в което на младоженците, които пристъпват доброволно към бракосъчетание и обещават тържествено пред свещеника и Църквата да пазят съпружеската вярност. При самото тайнство  чрез благословение от свещеника се дава свише божествена благодат. Тя освещава техния брачен съюз, възвишава го до духовното единение на Христа с Църквата и им съдействува да постигнат целите на брака: единодушие между двамата, взаимно подпомагане в нравственото усъвършенствана и спасението, благословено раждане на деца и тяхното християнско възпитание." от тук: http://www.pravoslavieto.com/docs/tainstva/brak/index.htm

И после друго - един истински мъж ВИНАГИ изкарва повече пари от жената. В този смисъл наистина не мога да разбера как една жена може да работи сама срещу себе си, бягайки от обвързване с такъв човек. Защото все пак, при развод, съгласно законите жената получава половината от материалните придобивки, което не е без значение, особено ако трябва да отглежда сама децата си след това. А и нейният принос за материалното благоденстване на едно семейство не е за пренебрегване - с други думи, така е честно. Затова, да ме извинят жените, които декларират, че не желаят да се омъжват, но смятам, че това им мнение е продиктувано или от наранена гордост - просто не са им предложили - или мъжете им не носят достатъчно вкъщи, за да намират те за необходимо да се обвържат с тях - все пак, сестрици, нека си признаем, жените си падаме по лъскавките неща в живота (парцалки, къщи, коли, колкото повече, толкова повече). Лично мнение. Дори Кари от "Сексът и градът" накрая все пак реши да се омъжи за Биг, колкото и да се дърпаше в началото (това за разведряване на атмосферата)... Wink
Виж целия пост
# 931
Дотук разбрах, че бракът е пръстен в кутийка, поднесен на коляно,  бяла рокля, сватба, лишаване от социални придобивки, начин да не изгубим наследствена къща, средство за уведомяване при злополука, възможност за отлагане на раздялата. Със сигурност пропускам нещо от изброеното в темата.

Хубаво си разбрала. Аз обаче не разбрах какво е живеенето заедно в безбрачие? newsm78 Любов? Thinking
Виж целия пост
# 932
Тя говори точно за раждането на детето, за факта на раждането и за обвързващата сила на този факт. Сигурна съм, че ако имаше предвид друго, щеше да го напише по друг начин. На теория и аз познавам мъже, които много искат да имат дете от мен, обаче на практика го искат, за да се докажат като пораснали пред семейството си. То и за брака е същото, де, но брака някак не го виждам само на моите крехки женски плещи.
Ами какво каза, бе, слънце? Че детето е истинското обвързване. За обвързване ли говорим, или за доказателство за сериозност на връзката? Не ти извъртам думите изобщо, ти си го каза. Хората няма да се замислят повече заради детето. За сметка на това една дузина глупачки ще прочетат мнението ти и ще решат, че могат да задържат отиващият си с една бременност, както са правили всички глупачки от време оно.

Слънце ще викаш на дъщеря си Peace .

Щот гледам днес си решила да си опозиция на всички, а пък аз съм в настроение, та ще поясня.
За мен, когато в една връзка се появи детето (което Е желано и от двете страни и правено, а не случайно станало), това е точно символа за сериозността на отношенията на двама души, които единодушно са решили да продължат себе си. Т.е. символ на чувството ти на обвързаност към другия човек.

А всички останали случаи на "ще му родя дете/ второ/ трето/ , за да го задържа" - никога не се получава. Децата не са за скрепяване на разклатени отношения или връщане на отдавна изчезнали взаимоотношения.
Или пък "Щом има дете от мен, няма да погледне друга и ще си седне на задника" - даже е причина за по-често кръшкане.
И пр., и т.н. в цялостен и обобщен план, всеки си запазва правото да е част от изключението Mr. Green Peace
И въобще за мен наличието на брак не е никакъв признак за сериозни намерения. Само когато си готов да създадеш с някого дете, за да го отгледате заедно, тогава мога да приема сериозно отношение. (което не значи, разбира се, да раждаш на всеки, който ти поиска Laughing ).

А че има инфантили с комплекси и проблеми какви ли не - няма какво да го коментираме, бягаш далече и силно от тях и не се обръщаш.
Виж целия пост
# 933
Много често именно бракът е повод единия или и двамата партньори да спрат да се стараят един за друг, защото знаят, че другия няма да посмее да се разведе, защото видиш ли, разведената жена е гнила слива, нежелана от обществото. Не случайно много хора надебеляват и занемаряват хигиената си след като сключат брак. Вече половинката няма къде да бяга и може да се правят свинщини на воля. Извънбрачните връзки /деца/ въобще няма да ги коментирам. Понякога "спокойствието", което носи бракът е нож с две остриета. Аз затова държа мъжа ми под напрежение, като не се женя за него. Да не се отпуска  Laughing
Виж целия пост
# 934
 Party Правилно! Само напрежение и гърч!
р.s. Поголовно забелязвам това с "брак-отпускане-занемаряване". Жалко е! Някой възрастни хора изглеждат по-добре от младите.
Виж целия пост
# 935
Party Правилно! Само напрежение и гърч!
р.s. Поголовно забелязвам това с "брак-отпускане-занемаряване". Жалко е! Някой възрастни хора изглеждат по-добре от младите.

Като станете на по 50 ще ви питам. Тогава някоя хубавелка да се завърти около мъж ви, пък той навсичкото отгоре и неженен за вас - няма какво да му вземете, та да се вразуми или поне за отмъщение. Леле, леле! Joy
Виж целия пост
# 936
Ама стига с това вземане! Вие да не би да се жените с мъсълта, че, ако се разведете, трябва да получите половината от материалните придобивки? Някои не получават и една тенджера след развода. Ами съжалявам, но не гледам на мъжът ми като на куче-касичка. Каквото имаме, го постигаме заедно. Не страдаме от липса на пари, не му искам имотите, нито пък той моите.
Виж целия пост
# 937
Ама стига с това вземане! Вие да не би да се жените с мъсълта, че, ако се разведете, трябва да получите половината от материалните придобивки?

Аз лично и затова се женя. Бракът ми дава сигурност. Sunglasses
Виж целия пост
# 938
Ама стига с това вземане! Вие да не би да се жените с мъсълта, че, ако се разведете, трябва да получите половината от материалните придобивки?

Аз лично и затова се женя. Бракът ми дава сигурност. Sunglasses Мъжът ми да му мисли. Joy
Виж целия пост
# 939
Party Правилно! Само напрежение и гърч!
р.s. Поголовно забелязвам това с "брак-отпускане-занемаряване". Жалко е! Някой възрастни хора изглеждат по-добре от младите.

Като станете на по 50 ще ви питам. Тогава някоя хубавелка да се завърти около мъж ви, пък той навсичкото отгоре и неженен за вас - няма какво да му вземете, та да се вразуми или поне за отмъщение. Леле, леле! Joy

Това, че си на 50+ не значи, че ще имаш имущество, което да делиш. За разлика от много 30+ хора, които имат по няколко имота, които при малко мозък, ще са придобити в съсобственост. А и като става въпрос за делене и за прецакване, възможно е жената да е богатата във връзката и да се окаже, че не само хубавелката й е откраднала мъжа, а и че прехваления й мъж ще си отмъкне половината имущество, закупено със средства основно на измамената съпруга.
Виж целия пост
# 940
Това, че си на 50+ не значи, че ще имаш имущество, което да делиш.

С мъж по мой вкус значи. Wink През никакъв случай хубавелката няма да ми отмъкне нещо, което ми се полага. Само тюфлекът, ако е толкова зашеметен. Joy

Бог ме е опазил, поне до момента, от подобни проблеми. Обаче знае ли се? #Crazy
Виж целия пост
# 941
За разлика от много 30+ хора, които имат по няколко имота, които при малко мозък, ще са придобити в съсобственост.

Айде бе! А като ти извади в съда документите, че той е платил 3/4, а ти 1/4? И си аут от съсобствеността с шут отзад, пък и ще има да го чакаш да ти изплати делът... Sick И после хубавелката ще има да ти чатка с токчета из спалнята...
Виж целия пост
# 942
За разлика от много 30+ хора, които имат по няколко имота, които при малко мозък, ще са придобити в съсобственост.

Айде бе! А като ти извади в съда документите, че той е платил 3/4, а ти 1/4? И си аут от съсобствеността с шут отзад, пък и ще има да го чакаш да ти изплати делът... Sick

Ами това се опитвам да кажа в тази тема. Ако си достатъчно умен и хитър ще си наредиш нещата така, че да не си прецакан след време. А и няма значение кой колко е платил за даден имот. Има значение само какво пише в нотариалния акт.
А ти не се заканвай много, защото животът носи много изненади. Може да смяташ, че мъжът ти "ти се полага", ама той може да смята, че му се полага да си ляга с 25г. секси мацка.
Виж целия пост
# 943
Ами това се опитвам да кажа в тази тема. Ако си достатъчно умен и хитър ще си наредиш нещата така, че да не си прецакан след време.
А ти не се заканвай много, защото животът носи много изненади. Може да смяташ, че мъжът ти "ти се полага", ама той може да смята, че му се полага да си ляга с 25г. секси мацка.

Може да си хитра колкото си искаш, нямаш ли КЕТАП, си до там. След това само парите говорят. А мъжът ми не ми се полага, само неговото имущество! Joy

Майтапът на страна - била съм умна, сключила съм граждански брак. Какво да се прави, законите са си закони...и трябва да се спазват. Дори хубавелката не може да промени този факт. Simple Smile

Мисля да спра дотук със споделянето на житейски опит - кой разбрал, разбрал!
Виж целия пост
# 944
Ами това се опитвам да кажа в тази тема. Ако си достатъчно умен и хитър ще си наредиш нещата така, че да не си прецакан след време.
А ти не се заканвай много, защото животът носи много изненади. Може да смяташ, че мъжът ти "ти се полага", ама той може да смята, че му се полага да си ляга с 25г. секси мацка.

Може да си хитра колкото си искаш, нямаш ли КЕТАП, си до там. След това само парите говорят. А мъжът ми не ми се полага, само неговото имущество! Joy

Майтапът на страна - била съм умна, сключила съм граждански брак. Какво да се прави, законите са си закони...и трябва да се спазват. Дори хубавелката не може да промени този факт. Simple Smile

Ами законът урежда и едно животно наречено "съсобственост". Не знам какво имаш предвид под Кетап, ама аз имам един такъв - диплома по право. Много женени жени са били достатъчно правно неграмотни, за да се набутат така, че дори и след развода да продължават да са финансово набутани от мъжете си.
Въпросната ми съученичка, която наскоро се ожени за Царя на кредитите скоро ще усети колко е яко да си бракуван, като изнесат жилището на благоверния й съпруг на публична продан и запорират заплатата му. Ама нищо де - нали са семейство, в богатство и бедност. Ще отидат да живеят при нейните родители и ще се издържат с нейната заплата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия