Калории броим, здравето ценим и кила топим! - тема 8

  • 56 103
  • 741
# 495
О, ще ги проуча тези италиански яденета Simple Smile Аз мисля, че във всяка кухня има по-диетични неща, даже преди време сигурно всичко е било диетично. И човек си осигурява разнообразие като разучи 4-5 рецепти от различни кухни. Ще ви дам един пример с крем панакота, ще ми е интерсно и мнението на Mikkey - доколкото направих бързо проучване основата е мляко, сметана, захар и желатин, евентуално плодове. А на колко вариации се натъкнах с течен шоколад, с доста сметана. Аз направих крем с 400 мл. прясно мляко, 100 грама сметана, 3 пълни супени лъжици захар, малко какао и какаово масло и горски ягоди. Много вкусен и лек, я да ходя да го изчисля и колко калории е. Сега ни предстои да го изядем, аз вече опитах половин порция.

Другото ми любимо и бързо ядене е Рататуй, не че и в нашата кухня няма подобни летни лютики, но няма детски филмчета за тях Simple Smile

панакотата ми е сред най-любимите десерти. Наистина се прави от сметана, прясно мляко, захар и желатин. Съотношението е въпрос на рецепта (и калорийна стойност  Wink )Аз най я обичам в равни части мляко и сметана с малко захар и студена, с намачкани ягоди  Heart Eyes Правила съм и вариант само с прясно мляко, пак става и е по леко. Също с карамел, с крокант, с всякакви плодове...варианти има безброй, заложи на фантазията си на вкусовете у вас и няма да сгрешиш  Hug
Виж целия пост
# 496
Mikkey - желателно е виното от Пулия!   cheers А не каза нищо за талятелите.... дали щото там има едни pane fritte - не знам... Знам асмо че няма да мога да му изчисля нивгаш калориите на тва 341uu

Tanya - тоз Рататуй не беше ли един мишок френски?  newsm78 Доколкото помня, аз като малък имах дебела книжка френска с историите му и се чудех как се чете тва име... а сега - убий ме - ама не мога да ти кажа как се пише на френски, уау...  ooooh!
Виж целия пост
# 497
От изброените продукти за панакотата ми станаха 7 купички, не много големи. И една купичка има 138 калории, 100 мг калции и други хубавини - много добра комбинация, направо гурме, а и добро като състав. Mikkey, мерси за обясненията!

Miami_beach, Рататуй е това ястие и ние така си го вием. Мишока се казва Реми, а ние имаме диск на Пиксар и е много добре направен, харесва се и от нас възрастните.

Приятна вечер на всички!
Виж целия пост
# 498
Маями талиателете ги пропуснах, щот са по-въглехидратни...те спадат към пиците. Въпреки, че са по-нисък ГИ и ГЛ от ориза и мога да се прежаля за тях, но наистина в комбинация с хлебни трохи ще ми развалят диетата  Mr. Green. Виж италианците ядат много риба и зеленчуци във всякакви форми и комбинация, затова ги уважавам много. Имам над 20 книги (повечето оригинални) за списанията не мога да кажа бройката и много голяма част от рецептите са напълно подходящи за нашия начин на слабеене. Изключвам селската кухня, която в голямата си част е готвени манджи като при нас и повечко пържено и мазничко.
Като реших да огранича въглехидратите се чудех какво да ям и си намерих много, много идеи, именно от тия книги.
Преди време бяхме дискутирали, че ако ядем само протеини с зеленчук без да има въглехидрати, все едно не си ял. Ами да ама не. Оказа се, че всичко е в главата. Вече две седмици се храня с много малко въглехидрати и се чувствам сита, ям по малко калории(побирам се в 1300-1400 макс), спря ми подуването на корема и мога да се похваля с -1кг и -1см от бутчетата и дупето. Утре ще направя малко въглехидратно зареждане и после пак. Стискайте палци да продължа с успеха надолу.  Praynig
Виж целия пост
# 499
Tanya - знам го тва рататуй, ястието... мн.е добро за лятото, мдаа... А онова мишлето дето ти виках, първо не беше 1, ами 2... Второ, не се казвало така, ами Рудуду и Рикики... и трето не било мишле, ами козле(та)!   Flutter Интернета ми помогна да се сетя по-точно... Whistling

Mikkey - Екстра са им ястията с риби и калмари и др. морски дарове, но на мен по-екзотичните някак си не ми понасят - миди и др. такива....  Rolling Eyes Верно, всичко е в главата! Верно! Потвърждавам!  Twisted Evil Бравус за минус СМ... Давай все така! Peace

Накрая днес - ровейки из И-Нет, вижте на какви десерти попаднах:

Десерт 1
Десерт 2
Десерт 3
Десерт 4

Ако знаете нещо как се приготвят - споделяйте, плийз...  Sunglasses
Виж целия пост
# 500
абе другарчета  Hug какви са тези десерти, какви са тези чудеса?!
сега е сезона на зарзавата - я хрупайте ягоди и череши и не си пълнете главите .... стомасите със сметани и шоколади  Laughing

айде да ви олекотя френско-италянско-селската вечеря с моя вариант  Wink - зелена салата с резенче сирене халуми на грил и тост с печени тиквички и дижонска горчица   chef
а най-уважавам комбинацията италианска паста и шопска салата  Laughing сиреч, пресен зарзават с малко макарони в голямата купа  Crazy

продължавам да се въртя около 1600кал на ден с тенденции за намаляне  Flutter

спорна седмица!
Виж целия пост
# 501
ядем бе Диде, как да не ядем. Само днес съм изяла 1кг череши и 0,5кг ягоди. Такова въглехидратно зареждане си направих, че ще умра вече. Започнах да се търкалям Embarassed

Аз също държа фронта около 1300-1350ккал.. в съотношение на В не повече от 30-35%.

Дидка пробвай печените тиквички на скара(може и друг зеленчук) с малко песто отгоре.  Mr. Green
Виж целия пост
# 502
хих  Simple Smile това ми е любимата храна за лятото - вече се запасих с разни зарзавати и след малко ги мятам на скарата, обичам и с млечно-чеснов сос  Heart Eyes

хубава вечер на всички!
Виж целия пост
# 503
Привети! Simple Smile

Аз мислех от понеделника (вчера) да започна по-активно броене и нещо като режим за смъкване на 1-2 КГ дето ми се лепнаха по Великденските празници, ама.... не стана нещо...  Rolling Eyes Като че ли най-подходящо ми се получава да почвам такива екшъни в петък или в събота.... Сигурно след 24.МАЙ. ще да е.... Ще видя как и кога  Twisted Evil Засега пак се стремя да спазвам принципа за по-малко и ограничени хапване макар и без да броя точно калориите. Няма да чакам конкретна дата, я! Може дотогава да съм хвърлил през рамо цяло кило! То не се знае....  Hug Peace
Виж целия пост
# 504
почнах да влизам в ритъм  Blush ето отчета за вчера - 1313кал   Б-18%   М-21%   В-61%

з1. пилешка супа + един сухар
з2. кафе с мляко
о. печени пресни картофки, малко шунка
з3. шепа ягоди
34. кафе с мляко
в. зеленчуци на грил, зелена салата с варено яйце, чаша бяло вино

Маями, стига си го умувал, ами направо започвай  Laughing
Виж целия пост
# 505
Как сме, банда?  Grinning
Не пиша, но ви чета редовно! Мен ме тресе седмокласна терска, избива ме на ядене, признавам! Embarassed Но пък така успешно се справям със стреса и не полудявам ... за сега... Crazy Но се следя и не съм качила нищо. Ако видя , че нещата отиват на към зле, ще си преосмисля стратегията!  Mr. Green
Хубав ден! И стискайте палци на детето ми!!! Вчера беше на БЕЛ, утре е на изпит по математика! Душичката много я е страх!
Виж целия пост
# 506
стискам палци  Praynig ще се справи  Peace

продължавам да се отчитам, да поддържам ритъма , че нещо оредяхме  Mr. Green 1476кал   Б/М/В - 19/18/64 и все така 70кг  Whistling ни нагоре, ни надолу
Виж целия пост
# 507
Успех на момичето, да се представи отлично! fingerscrossed Знам през какво минавате, ние бяхме така миналата година.
Относно моето заслабване, както се бях похвалила - април -4кг, а май до сега само -0,6. newsm78
Не съм превишавала калориите, освен миналата седмица с 200 на ден/заради бирата/, но сега компенсирам. Пих 2 пъти бира и малко по-често вино и леко намалих ходенето.
 Но само 0.6 за 3 седмици?   #Cussing out
Виж целия пост
# 508
Здравейте!
Записвам се да ви следя. Аз също броя калории от доста време, но с цел задържане на кг и по-тънка талия. Гледам да се вмествам в 3 основни хранения по около 550 калории и евентуално лека следобедна закуска.
Само искам да изразя мнение, че е по-добре да се увеличи активността и да се наблегне на качеството на храната, отколкото да се ограничават калориите толкова много /под 1500/. Не забравяйте, че по-малко храна значи и по-малко полезни вещества /даже и да се яде само полезна храна/.
Също така внимавам вечерята да е до 7 часа.
Интересувам се какви програми/тренировки ползвате за стягане, защото от сваляне наистина нямам нужда.
Пожелавам ви успехи и не падайте духом, а преследвайте докрай целите си.
Виж целия пост
# 509
Добре дошли на новите в темичката!   bouquet

Непокорна - Стискам палци в подкрепа! Ма ще се справи девойката, убеден съм! Нали това е шампионката по плуване!  Hug Peace

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия