Ebay - 87

  • 43 800
  • 746
# 195
Не е истина, току що ми блокираха акаунта.
Искат документи за самоличност и това
- Receipts for items purchased from a retailer
Трябва да се снимам с нещата, че ги имам в наличност ли?
Виж целия пост
# 196
mameva

 тогава остава се follow up, обмисли го хубаво...

 Лошото е, че така се намаля рейтинг. Пробвай да пишеш на хелпа, не че има много надежда, но поне да се пробваш - да знаеш, че си направила всичко зависящо от теб.

  Оставам се с убеждение, че тази иска парички  Whistling 2 години нашата нещо използва, и все не знае за какво става дума - да-да... Аз в този случай първо самата бих проверила някъде. Няма значение какво мисля.  

 О.... какво продаваш? Да не би VeRo нещо да са ти подхванали? Искат фактури - откъде си купила нещата.
Виж целия пост
# 197
Не, не е от Vero, тук съм листнала само обикновени козметики, при това като частен.
Искат потвърждение на самоличността

Front and back copy of your ID or passport.
 - Copy of a document showing your address (if different from what is displayed on your identity document)
 
If you are a business user please send us a copy of the certificate of incorporation.
 
In addition, we ask you to provide a proof of ownership of the items you have posted on eBay. These may consist of:
 
- Copies of invoices or proof of delivery (pro-forma invoices are not counted as evidence of ownership) OR
 - Customs documents, if you have purchased your goods abroad OR
 - Availability of supplier confirmations OR
- Receipts for items purchased from a retailer

Днес точно четох в един форум, че трябва да се снимаш с нещата, че са в наличност или бъркам.
Виж целия пост
# 198
Какъв е телефонния номер на ebay?
В сайта излиза 866-540-3229, но с какъв код?
Благодаря.
Виж целия пост
# 199
mameva

 Ами аз не знам къде си го чела, но ако казват... Снимай се)
 Искат ти, доколкото разбирам, сертификат за регистрация, че си наистина бизнес дама  Mr. Green Разбира се и лични документи, и всичко за продуктите - къде си ги взела. Всичко това, което са написали - искат само едно нещо, навсякъде стои OR - или.

FULL_BASS

  Тук
 http://ocs.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactCS&ref=1&t … sResultsPage=true
 Избираш report a member и следваш стъпките, ще ти дадат номер къде да се обадиш.
Виж целия пост
# 200
Аз съм частно лице в случая, т.е мога да им дам физически доказателства...
Четох, че едно момче се беше снимало с обувките, които продава или с вестник с днешна дата...
Това заради неутралната оценка ли го правят???
Виж целия пост
# 201
mameva

 мисля - това е моето мнение - че сега те проверяват всички  Peace  Aia' тук някъде по-рано беше писала, че сега и новите купувачи ги проверяват. Просто, според мен, твоя ред е дошел. Роботът най-после стигнал и до твоя акаунт и сега - моля, заповядайте да ни доказвате,че вие сте вие и че притежавате стоката  Whistling Whistling

 
Виж целия пост
# 202
Е, утре ще е снимачен ден, четох, че на снимката трябва да има и ID-то ми, мисля да го напиша на 1 вестник и да снимам нещата...ще пиша как се развиват нещата.
Виж целия пост
# 203
Моля ви... недейте! Не се снимайте с вестник! Сериозна съм!
Изпратете само копие на документите, които ви искат и касова бележка за артикулите, които продавате!
Виж целия пост
# 204
Мислех да снимам нещата, не мен.
Ти пазиш ли си касовите бележки? Аз не, а и на по-вечето нищо не се вижда, само артикул1, 2...
А какво против имаш вестника, стана ми любопитно?
Виж целия пост
# 205
Аз не продавам в Ибей. Нямам нито време, нито нерви.
Просто ми е хоби да чета разни хелпове и упътвания.
Нямам нищо против да се снимате с каквото и да било - това си е ваша работа.
Видях, че сте прочели в някакъв форум, че някой се е снимал, но Ибей не искат това.
За да се уверят, че не сте измамник и сте реално лице, те искат от вас документи за самоличност и фактури за стоките, които продавате. Така ще се уверят, че стоките например не са крадени.
Напоследък доста стриктни станаха с мерките за сигурност, защото всяка една измама им бърка в джоба. А те не са благотворителна организация и като всеки търговец искат да печелят.
Виж целия пост
# 206
Съгласна съм, но тази информация могат да я поискат в самото начало, в момента чаках плащане на един клиент, с друг, както споделих си "кореспондирах"... а нямам проблем да им снимам разни касови бележки, но нещо, което имам от 1 година и не ползвам, и да му пазя касовата бележка, нещо не ми звучи.
Вчера мисля, споделих, че и на една приятелка са блокирали акаунта преди 3 дни, от тогава ни вест ни кост...тя каза, че е писала да попита какъв е проблемът, но все още чака отговор...
Аз съм ЗА сигурността, но и правилата да са еднакви за всички!
Виж целия пост
# 207
Алекс е права-ти не си терорист взел заложник за да се снимаш с днешния вестник.
Изпрати копие от документите,бъди максимално вежлива с тях ,защото по правилата им купувачът винаги има право.
Виж целия пост
# 208
Сега и купувачът не винаги има право  Mr. Green
 
тук е времето да разберат и тези, които го мислят -  че купувачът е прав, докато е прав. Когато не е - губи парите и стига се до бан.

 Обаче и аз не виждам нищо лошо във вестника - само не разбирам защо трябва това нещо. Но ако няма бележки при бизнес акаунт, то тогава вече става напечено...

mameva

 Ако си купувала от интернет, можеш да ги разпечаташ и да сканираш.  о, да, и защо точно сега - вече го казах, сега роботът е стигнал до твоя акаунт, затова...
Виж целия пост
# 209
FULL_BASS

  Тук
 http://ocs.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactCS&ref=1&t … sResultsPage=true
 Избираш report a member и следваш стъпките, ще ти дадат номер къде да се обадиш.

Излиза ми това:

Какъв код да набера пред посочения телефон?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия