КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 63 768
  • 740
# 405
Morena ,и на теб ти благодаря ,то и аз имам суха на Доктора ,за всеки случай ,но чета много добри отзиви за френската ,но с турската ще действам  Hug
Виж целия пост
# 406
Тинки, спокойно питай. Мама Цоц ти е писала, но и аз да си кажа - гледай упътването на пакетчето, всяка мая си има такова и не са еднакви.
Аз например, ако няма количеството мая в рецептата, но е дадено колко брашно, не би ми било изобщо проблем, ще преценя за маята според вида и марката, които ползвам и каквото тесто искам да получа.
Виж целия пост
# 407
Morena ,и на теб ти благодаря ,то и аз имам суха на Доктора ,за всеки случай ,но чета много добри отзиви за френската ,но с турската ще действам  Hug

Аз пък от турската съм най доволен.

Въпреки, че има мнения, че сухата мая не бива да се активира предварително, аз препоръчвам да го направите за да се уверите, че после няма да ви поднесе изненади. И изобщо аз винаги активирам маята за да ми е мирна главата.
Виж целия пост
# 408
И ти си прав, дядо хаджия.

Виж целия пост
# 409
дядо хаджия ,аз никога не съм използвала суха мая ,само yuva ,исках да опитам с френската ,че много я хвалят ,но няма да търся ,убедихте ме . Благодаря  на всички от все сърце Hug
Виж целия пост
# 410
Идвам и аз в най-вкусната тема. Всяка година правя козунаци  , но с големи постижения не мога да се похваля. Досега. От днес, след като изчетох цялата тема  от начало до край се чувствам почти специалист. Даже в неделя ще пробвам - с домашно мляко и яйца - по случайност имам. Имам и махлеб - с две думи - влизам в редиците ви с много мерак и амбиция.
Виж целия пост
# 411
дядо хаджия ,аз никога не съм използвала суха мая ,само yuva ,исках да опитам с френската ,че много я хвалят ,но няма да търся ,убедихте ме . Благодаря  на всички от все сърце Hug
писал съм го преди - в рамките на 2 год. на 2 пъти се случва качеството на турската yova да падне тотално. и то в продължение на 3-4 месеца. миналата година за кратко маята пак си беше на обичайното ниво. в момента не знам как е. преминах на френската и на този етап няма промяна в качеството. всъщност нямам представа колко вида френска има на нашия пазар , но аз използвам една известна от доста време на пазара ни. има я в почти всички магазини.
Виж целия пост
# 412
дядо хаджия ,аз никога не съм използвала суха мая ,само yuva ,исках да опитам с френската ,че много я хвалят ,но няма да търся ,убедихте ме . Благодаря  на всички от все сърце Hug
писал съм го преди - в рамките на 2 год. на 2 пъти се случва качеството на турската yova да падне тотално. и то в продължение на 3-4 месеца. миналата година за кратко маята пак си беше на обичайното ниво. в момента не знам как е. преминах на френската и на този етап няма промяна в качеството. всъщност нямам представа колко вида френска има на нашия пазар , но аз използвам една известна от доста време на пазара ни. има я в почти всички магазини.

Това с влошаването съм уверен, че не е по вина на производителя, а по вина на търговците и тяхното съхранение. Затова проверявам винаги маята.

Аз знаете (споделял съм с вас в предишните теми) първо „шокирам“ маята само със захар, после правя маяно тесто и чак след омесване на глутена в основното тесто добавям втасалото маяно тесто. Така че както виждате имам двоен контрол преди същинската употреба.

Това разбира се не е задължителна технология, така че просто ви я давам за информация.
Виж целия пост
# 413
Това с влошаването съм уверен, че не е по вина на производителя, а по вина на търговците и тяхното съхранение. Затова проверявам винаги маята.
по принцип купувам по 1 пакетче от различни магазани и от различни градове. не ми се вярва навсякъде търговците да са недобросъвестни съхранители. факт е и че 2 маи купени от един и същ магазин ,стоящи една до друга турската се оказа слаба , а френската е ОК. даже от есента на 2011 до март 2012 турската мая трудно се намираше в магазините от които пазарувам редовно. аз съм почитател на турската мая и ще продължа да си я използвам , но за момента от френската нямам провал. разликата с турската е ,че втасва при по-висока температура. поне при мен е така.   chef
Виж целия пост
# 414
записвам се да ви чета
Виж целия пост
# 415
Здравейте на всички и поздравления, невероятни сте!
От тази тема насъбрах смелост тази година и аз да се пробвам в правенето на козунак. Решила съм тези дни да направя една малка проба. Обаче имам един въпрос: Тъй като повечето от вас месят в хлебопекарни, аз такава нямам, имам кухненски робот, който има приставка за месене на тесто. Та мисълта ми е мога ли да си го измеся в робота, докато стане тесто и после на ръка да продължа с мазнината?

Решила съм да ползвам рецептата на Алфа Бета, като сложа 1 пакетче от сухата мая на др. Йоткер!
Виж целия пост
# 416
Здравейте на всички и поздравления, невероятни сте!
От тази тема насъбрах смелост тази година и аз да се пробвам в правенето на козунак. Решила съм тези дни да направя една малка проба. Обаче имам един въпрос: Тъй като повечето от вас месят в хлебопекарни, аз такава нямам, имам кухненски робот, който има приставка за месене на тесто. Та мисълта ми е мога ли да си го измеся в робота, докато стане тесто и после на ръка да продължа с мазнината?

Решила съм да ползвам рецептата на Алфа Бета, като сложа 1 пакетче от сухата мая на др. Йоткер!
Можеш! Работи смело. Аз никога не съм работи с маята на Доктора. Взимам от френската и съм много доволна. Е, хайде успех.
Тези дни нещо ме е домързяло, ще се "хвана" У ръце  Laughing
Виж целия пост
# 417
Аз пък снощи сънувам, че завивам едни фитили, слагам стафидки, плънка, ще правя разни плетки и... тази сутрин ми се обаждат от сервиза, където дадох пекарната за ремонт, че си работила, нищо и нямало - била съм задала много команди наведнъж, та се била сбъркала  ooooh!
Така, че очаквайте включване и от мен тези дни  Grinning
Виж целия пост
# 418
Ох, tany3dj, как ме разсмя... каква си била командорша значи...  Joy
Хайде успех - разбирателство с пекарната и чакаме снимки.  Grinning
Виж целия пост
# 419
Здравейте на всички и поздравления, невероятни сте!
От тази тема насъбрах смелост тази година и аз да се пробвам в правенето на козунак. Решила съм тези дни да направя една малка проба. Обаче имам един въпрос: Тъй като повечето от вас месят в хлебопекарни, аз такава нямам, имам кухненски робот, който има приставка за месене на тесто. Та мисълта ми е мога ли да си го измеся в робота, докато стане тесто и после на ръка да продължа с мазнината?

Решила съм да ползвам рецептата на Алфа Бета, като сложа 1 пакетче от сухата мая на др. Йоткер!

Аз го меся в такъв робот с кука за тежко тесто, маслото го добавям по лъжичка постепенно след като е месил около 10 минути и се е оформило тестото. Няма никаква нужда на ръка да месиш!
Да, на Йоткер сложи цялото пакетче, тя е 7 г и е за до 500 г. брашно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия