КОЗУНАЦИ 2013г. - сезон пореден, тема 1

  • 63 768
  • 740
# 420
Ауу супер, значи цялото ще си го омеся в робота тогава. А после за втасването... готовото тесто стасва, оформям и пак втасва?
Виж целия пост
# 421
Ауу супер, значи цялото ще си го омеся в робота тогава. А после за втасването... готовото тесто стасва, оформям и пак втасва?

Аз нямам време и пропускам първото втасване.
След омесване направо оформям, втасва във фурната на 50 С, мажа и поръсвам и пека!
Нямам провал по тази схема, по-бързо е и не намирам никаква разлика с двойното втасване!

Но ти ако имаш време си пробвай и двойното втасване и ще си прецениш!
Виж целия пост
# 422
Направо сте заразни в тази тема.И от мен току що направени козунаци.Станаха много вкусни.Рецептата е на Венета за което много благодаря   bouquetЕдиният хич няма но и така ще го хапнем.Козунак с локум.Козунак с шипков мармалад.
Виж целия пост
# 423
Ауу супер, значи цялото ще си го омеся в робота тогава. А после за втасването... готовото тесто стасва, оформям и пак втасва?

Аз нямам време и пропускам първото втасване.
След омесване направо оформям, втасва във фурната на 50 С, мажа и поръсвам и пека!
Нямам провал по тази схема, по-бързо е и не намирам никаква разлика с двойното втасване!


Благодаря ти за експресните отговори. Ще пробвам по твоя начин с едно втасване. Дано да имам твоя успех!
Виж целия пост
# 424
...А после за втасването... готовото тесто стасва, оформям и пак втасва?
По избор - може да втасва веднъж - тогава оплиташ след като е омесено тестото и втасва оформено. Иначе омесеното тесто - втасва, после леко се премесва и оплита, оформено пак втасва.
Колкото по-бавно втасва, е по-вкусно тестото.
Виж целия пост
# 425
Ауу супер, значи цялото ще си го омеся в робота тогава. А после за втасването... готовото тесто стасва, оформям и пак втасва?

Аз нямам време и пропускам първото втасване.
След омесване направо оформям, втасва във фурната на 50 С, мажа и поръсвам и пека!
Нямам провал по тази схема, по-бързо е и не намирам никаква разлика с двойното втасване!



Благодаря ти за експресните отговори. Ще пробвам по твоя начин с едно втасване. Дано да имам твоя успех!

Гаранция! В тази приятна тема всички влизат с желание и излизат с козунак!

     smile3527 smile3529  cook
Виж целия пост
# 426
леле, какви козунаци в последните страници.... Ще минавам наред да ги опитвам!  Mr. Green


Аз досега само на вентилатор съм пекла, на вентилатор с долен се притеснявам да не ми се препече много долната кора и да стане дебела.... Знам ли, ако имам време ще направя едно козуначе за проба и ще пробвам тази технология.

И да ви питам, някой виждал ли е някъде тази едрата захар, с която момичетата, от чужбина поръсват отгоре? Преди се коментираше, че в Метро я имало, но аз никога не съм виждала.  Thinking
Виж целия пост
# 427
petia_tag - миналата година и аз питах същото - никой не знаеше- мисля, че я няма по нашите магазини - тогава Венета ме посъветва да си я направя като начукам бучки захар - не става съвсем същото, защото размера на малките парченца е различен, но е изключително ефектно. Пък и ако ти се занимава можеш да си подбереш и еднакви по размер парченца! Simple Smile Peace

Ето изрових стари снимки да покажа:




За маята - на мен Льо Сафр(френската) ми е фаворит - наистина не е имало провал, после Юва(турската), Доктор Йоткер най-зле, въпреки че като няма друга съм пекла с всякаква! Laughing

alpha_beta - ще пробвам твоята идея за едно втасване - ще остава първо 15 мин леко да отпусне тестото, ще сплета и тогава ще е същинското втасване. Така си правя питките! Ако станат нещата - да знаеш, че имаш едно огроооооооооомно черпене от мен! Simple Smile Не се бях замисляла, че и за козунак мога да съкратя процедурата! newsm78  bouquet
Виж целия пост
# 428
Donia Perfekta, зависи какъв тип ти е робота и каква ти е приставката за тесто. Я покажи,за да ти кажем колко време може да меси и дали да измесваш с мазнината там. Ако е от по-новите модели с кука за тесто и поне 1000 вата- може, ако не- само грубо замесване и от там нататък действаш на ръка.
Виж целия пост
# 429
Пак правих Традиционен козунак на Джемма.    :  bouquet Излизат 3бр, като последните два ги направих с шоколад. Ето снимка на първият.
Скрит текст:

Благодаря за рецептите, страхотни са  козунаците. Благодарение на темата вече мога да ги правя.   bouquet
Виж целия пост
# 430
Джемма, аз нали съм си бързак и веднага замесих всичко и сега го оставих да втасва. Но много ще ми е полезен съвета ти, защото това ми е първият козунак и аз съм се приготвила за тотален провал.

Ето това е моят  робот
Виж целия пост
# 431
Доня, аз смятам, че роботът ти не е подходящ за по-дългото месене, с добавянето на мазнината.
Виж целия пост
# 432
Доня, аз смятам, че роботът ти не е подходящ за по-дългото месене, с добавянето на мазнината.
Подкрепям! Миналата година се мъчих с Филипс на същия принцип и не успях да го докарам до истинско козуначено тесто.

От скоро меся с този робот и се получава перфектно!
Виж целия пост
# 433

Ооо, абсолютно е възможно да не става, дори бих се учудила ако ставаше, но вече всичко направих и най-вероятно ще си хапнем сладка питка. Но ще знам за друг път какво и как трябва да направя. Благодаря, че се отзовахте да ми помогнете, наистина го оценявам!
Виж целия пост
# 434
Donia Perfekta - не го отписвай още - може пък да стане!:) За мен най-важното нещо в козунака(т.е ефекта "на конци") се постига  като не размесваш и не точиш, ами само на ръка изтегляш тестото за фитилите, ръсиш с плънка и  навиваш фитилите, като ги усукваш като шнурче за мартеница, след коте сплиташ! Simple Smile Ама така го обясниш, че май и аз не се разбрах! ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия