Голямата тема за малките масла - 6

  • 74 380
  • 735
# 60
Гласувах за стимуланта на ''Икаров",ползвам два пъти седмично и съм доволна.Косата е мека и не се разпилява безобразно.
Имам въпрос за Хининовата вода:как нанасяте върху скалпа;само корените или втривате изцяло?
Колко често може да се употребява и има ли доволни от ефекта му?
Видях от този вид в Кауфланд,дали е подходяща?
Виж целия пост
# 61
Аз ползвам на Милве хининовата, пръскам в корените, без изплакване. Не съм много редовна, защото сега като е студено не ми е приятно все с влажна коса да се разхождам, но за лятото е много приятно.
Виж целия пост
# 62
Здравейте мами!
Да си задам глупавия въпрос тук, пък дано някой ми отговори по-подробничко, като за идиотче Simple Smile
От известно време не ползвам шампоан а се мия със сода и лимонов сок.
Искам да включа и масла към грижата за косата, моля за съвет как точно се действа с тях - на суха коса ли се нанасят - на цялата коса ли или само в краищата или в корените? Преди или след къпането да става това? Какво масло е подходящо за склонна към омазняване коса - маслата на Икаров стават ли - малките шишенца, да речем гроздови семена?
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 63
От известно време не ползвам шампоан а се мия със сода и лимонов сок.

Не редуваш ли със шампоан? Колко пъти седмично миеш косата си със содата и лимона? Не се ли дехидратира зверски?  newsm78

Искам да включа и масла към грижата за косата, моля за съвет как точно се действа с тях - на суха коса ли се нанасят - на цялата коса ли или само в краищата или в корените? Преди или след къпането да става това? Какво масло е подходящо за склонна към омазняване коса - маслата на Икаров стават ли - малките шишенца, да речем гроздови семена?
Благодаря предварително!

Маслата, използвани за коса, могат да се включат като маски преди измиване, като финиши, да се впръскват (разтворени в хининова вода примерно) на суха коса, да се добавят към шампоана...
Ако се ползват като маслена маска, е хубаво да се втриват в корените с лек масаж, след което да се разнесат и по дължините с гребен. При много суха и третирана коса, може да се нанесе още количество по дължините и връхчетата. Всичко е според индивидуалното състояние и потребност на косата.  Peace
Не е вярно, че маслата спомагат за добълнителното производство на себум, напротив, регулират го.
Маслата на Икаров не са чисти, но са добър вариант при ограничен бюджет. Аз също ги ползвам понякога, но за косата си наблягам на БИО кокосово масло.  Peace
Виж целия пост
# 64
Няколко капки чаено масло добавени към шампоана, спомагат за премахването на пърхота. Тук някъде ли четох това  newsm78
Виж целия пост
# 65


Някой ползвал ли е такова масло и имате ли някакви отзиви за него ? newsm78
Виж целия пост
# 66
Tyra, много благодаря за изчерпателния отговор Simple Smile
Аз имам кокосово малсо, слагала съм съвсем малко на връхчетата след къпане, но ще пробвам да си намажа косата с него, да разреша и после да си се измия със содичката и лимончето, както си се мия по принцип.
Иначе се бях спряла на маслата на Икаров, не заради бюджета, а защото само такива съм виждала в магазина до нас... Можете ли да ми препоръчате някакви качествени и чисти масла и от къде да ги закупя - онлайн магазин да речем...?
Виж целия пост
# 67
Tyra, много благодаря за изчерпателния отговор Simple Smile
Аз имам кокосово малсо, слагала съм съвсем малко на връхчетата след къпане, но ще пробвам да си намажа косата с него, да разреша и после да си се измия със содичката и лимончето, както си се мия по принцип.
Иначе се бях спряла на маслата на Икаров, не заради бюджета, а защото само такива съм виждала в магазина до нас... Можете ли да ми препоръчате някакви качествени и чисти масла и от къде да ги закупя - онлайн магазин да речем...?

Я кажи как става това миене със сода и лимон newsm78 Аз веднъж пробвах само със сода,но резултата беше-метла,т.е. плачевен Thinking Mr. Green
Виж целия пост
# 68
LadyDaisy,разгледай зоя.бг-имат богат асортимент от био масла Peace
Виж целия пост
# 69
момичетата , които ползвате масло от чаено дърво , кажете как го разреждате и дали правите комбинации , защото четох следното :
" Маслото от чаено дърво съдържа съставки, които убиват бактериите и се използва за почистване на рани. Преди нанасяне върху кожата, маслото трябва да се разреди или в противен случай може да получите сърбеж и изсушаване на кожата. Най-добрия вариант е като смесите 2 капки масло от чаено дърво с 30 мл. алое вера."
Виж целия пост
# 70
момичетата , които ползвате масло от чаено дърво , кажете как го разреждате и дали правите комбинации , защото четох следното :
" Маслото от чаено дърво съдържа съставки, които убиват бактериите и се използва за почистване на рани. Преди нанасяне върху кожата, маслото трябва да се разреди или в противен случай може да получите сърбеж и изсушаване на кожата. Най-добрия вариант е като смесите 2 капки масло от чаено дърво с 30 мл. алое вера."
Аз го използвам за пъпки и го нанасям като преди това съм намазала съответното място с шипково масло или такова от гроздови семки.Нанасям с памучен тампон.
Виж целия пост
# 71
шипковото четох че не става за акне , а не го ли разреждаш с нещо чаеното дърво?
Виж целия пост
# 72
" За разлика от растителните масла, етеричните масла в козметиката практически никога не се прилагат в чист вид, тъй като могат да предизвикат силно раздразнение на кожата.
Изключение правят само тези моменти, когато неразреденото масло се нанася точково на неголеми и проблемни участъци на кожената покривка (пъпки, херпес, някои кожни заболявания, порязвания, рани и т.н). "

Аз използвам понякога така розмарин и нямам проблеми, но само точково на проблемното място!


Виж целия пост
# 73
Спомням си от мин.година,когато редовно четях тази тема,че имаше доста доста момичета,които използваха масло от шипка за лице и очен контур. Може ли някоя да даде еални резултати след толкова време. Започнах да се мажа с такова масло всяка вечер / имам т.н."маска на бременността",която лятото се засилва/ и ми се иска да чуя окуражаващи неща за това масло Simple Smile
  bouquet
Виж целия пост
# 74
Моите фаворити са кокосово и бадемово за коса, но също така смятам да пробвам и арганово и рициново. Thinking  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия