Любители на кучета - 35

  • 35 487
  • 730
# 585
Здравейте , имам си женски пекинез на 4 годинки , но от година време космие и тлкова падат , че всеки ден от килимите чистя огромни топи , въху дивана също ,  да не говориме , че гушна ли я или я погаля цялат ставам в косми , падат на кичури. Някой имал ли е подобен проблем и как да се справя с тази падаща козина?
Виж целия пост
# 586
merichka, годишната такса се плаща в съответната община. Не знам Редута в коя община е, но в нея трябва да платиш таксата. Аз съм в Младост и когато ми остане време, трябва да я регистрирам в община Младост.

Общината е Слатина!

Здравейте , имам си женски пекинез на 4 годинки , но от година време космие и тлкова падат , че всеки ден от килимите чистя огромни топи , въху дивана също ,  да не говориме , че гушна ли я или я погаля цялат ставам в косми , падат на кичури. Някой имал ли е подобен проблем и как да се справя с тази падаща козина?

Заведи кучето на ветеринар!
Виж целия пост
# 587
Здравейте , имам си женски пекинез на 4 годинки , но от година време космие и тлкова падат , че всеки ден от килимите чистя огромни топи , въху дивана също ,  да не говориме , че гушна ли я или я погаля цялат ставам в косми , падат на кичури. Някой имал ли е подобен проблем и как да се справя с тази падаща козина?

Заведи кучето на ветеринар!
Абсолютно  Peace Веднъж ни бяха дали да гледаме за кратко една бяла ангорска котка. Стопаните ѝ намираха за нормално да пуска много косми, но аз също съм гледала ангорка и знам кое е нормално и кое не. Тя буквално правеше кафявия диван  бял от косми!
Оказа се някакъв проблем от липса на витамини. Бързо  я оправиха. Може и с твоето куче да е така.
Освен задължителния преглед при вет аз препоръчвам като добавка варени яйца Wink По едно на ден разделено на две хранения е достатъчно. За една седмица ще си вземе нужното.
Останалото ще ти го предпишат лекарите.
Виж целия пост
# 588
Благодрая Simple Smile
Виж целия пост
# 589
Здравейте , имам си женски пекинез на 4 годинки , но от година време космие и тлкова падат , че всеки ден от килимите чистя огромни топи , въху дивана също ,  да не говориме , че гушна ли я или я погаля цялат ставам в косми , падат на кичури. Някой имал ли е подобен проблем и как да се справя с тази падаща козина?

Заведи кучето на ветеринар!
Ветеринар е най-добре, както са те посъветвали, защото при някои кучета това се дължи на хормонален дисбаланс и се правят изследвания, последвани от дълга борба за прекрасна козинка. Иначе можеш да й вземеш Петнил и Мегадерм - все витаминна бомба за здрава и хубава кожа и козина. Петнилът е на таблетки, а Мегадермът е на масло на дозички.
Виж целия пост
# 590
Аша, как е Лора? Съвзема  ли се вече? Да я гушнеш милата от мен, много я харесвам! Бързо оздравяване!

Matze, неочеквано бързо се намериха стопани, а колко много звъняха да питат! Първите с които се срещнахме се оказаха достатъчно симпатични и сериозни /надявям се!/, а и взаимно се харесаха. Тя обаче такова сбогуване ми спретна, че още ми се свива сърцето и пълнят очите! Дано е щастлива! Нека мине малко време и ще проверим с приятелката ми какво става.
Виж целия пост
# 591

Ветеринар е най-добре, както са те посъветвали, защото при някои кучета това се дължи на хормонален дисбаланс и се правят изследвания, последвани от дълга борба за прекрасна козинка. Иначе можеш да й вземеш Петнил и Мегадерм - все витаминна бомба за здрава и хубава кожа и козина. Петнилът е на таблетки, а Мегадермът е на масло на дозички.
[/quote]

Къде мога да открия Мегадерм? Благодаря за съвета Simple Smile
Виж целия пост
# 592
Мегадерм сме купували от ЦВК (София). Но видях, че си от Монтана, вероятно по ветеринарните аптеки го има.
Виж целия пост
# 593
Още утре ще потърся, отново благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 594
Има го и в онлайн магазините.
Виж целия пост
# 595
Ev4eto_p, жгмъц, благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 596
Чета чудесна новина -  овчарката вече си имала нов дом и стопани  ! Дано взаимно да се обичат и радват дълги години ! Жива и здрава да си mariyka, че се погрижи за момичето , че я обгрижи и ѝ намери нов дом  Peace  bouquet
Наистина ще е добре да ги "проконтролираш " поне в началото как ще тръгне взаимният им живот ... А и предполагам , че няма да ти изтрае сърцето , без пак да я видят очите ти ...Нали ?  Wink Laughing

Покорно благодаря за загрижеността ви към Лорчето . omm omm  bouquet
 Вече душицата е добре ,обаче осезаемо си е самонамалила порциона .. Thinking Да не кажа , че хапва току 1/3 от това , дето преди осветкваше ...Предполагам , че е все още заради дискомфорта от операцията ...ноо , ще видим ... Да мине седмицата и другата може би вече ще кажа , че кастрацията сме я минали успешно .  
Инъче си е същата гушлива глезанка .Този номер , да спи завите през глава имам чувството ,че от котките го научи ...с гледане . Защото те така се мушат под покривката или завивката и като погледнеш леглото ...стои на бабунки , на бабунки ,които от време на време промълдват и се обръщат от " бутче на бутче " .Та и тя взе да го практикува .Застане сутрин пред леглото и аз като вдигна завивката , госпожица Лора дирекно се пъхва отдолу , дастанява се на топло и подкарва поредната дрямка . Случая със снимката е тревиален - аз ставам , тръгвам да оправям из къщи , обаче нейна милост си остава завита и спяща . В това време котараците са закусили и си заемат местата да храносмилат .... Обикновенно , малко след това Лорето се " излюпва " росна -прЕсна и протягайки се в комплект със звучна и дълбока прозявка ми отравя подканящ въпрос с очи " Разходка ? "  Laughing
Виж целия пост
# 597
Аша, не се притеснявай мила, от скромният си опит разбарх, че животните усещат много по-добре от нас състоянието си и съумяват да се самолекуват един вид. Алекс имаше един-два периода от по ден в които почти не приемаше храна, беше някакъв вирус - прихванат от градинката..  В началото се притеснявахме (все пак ни беше всеядно лакомо чудовище  Heart Eyes), но после ни светна, че явно си усеща състоянието и нуждите.

Когато преди време ви писах, че Оскарче повърна (като бяхме на системки и се бе обезводнил), след това,  два дни хапваше половината порция и отстъпваше назад от купичката.
Кученца не са "всеядни прасета" като нас хората..  Joy 
Всичко ще е наред, пращам ви на теб и Лори силни прегръдки  Hug И на всичките пухкави котушки дето обгрижват Лори, че и те са ми слабост, ама милото не дава да вземем...  Heart Eyes
Виж целия пост
# 598
И Рекс е така, при цялата му лакомия, когато нещо не му е добре, намалява храната, увеличава тревата, пасе като овчица, (изключвам разгонения период на женските, когато може и да спре да яде). Или набляга на кисело мляко, иначе не го иска постоянно. Може и да не съм права, но от наблюдения. Peace А днес поспа така Grinning:



asha, Лора как е, надявам се е по-добре вече?  Много са ми интересни как спят и писаните, и тя завити през глава. Рекс не мога дори да го завия дори с нещо леко, веднага сваля всичко от гърбинката си. Не, че се напъвам, но съм пробвала, не понася. Peace
Виж целия пост
# 599
Една къпана кучка  Wink

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия