Сини или розови ритничета чакаме от АВГУСТовските мъничета! - 7

  • 23 491
  • 733
# 435
За външният вид: гримирам се,когато трябва да изляза,защото и мен ме е нападнало акнето и е наложително. Маникюр,педикюр ( въпреки,че едвам се сгъвам ) приличен вид на косата...  Гледам да не се оставям,че съм качила 10 кг,поне като съм поничка да съм хубава поничка  Wink  А и съм си постоянно в къщи ( оказа се,че съм родена с по-къса шийка на матката и не ми дават да работя  Cry ) и трябва да си запълвам времето някак. Косата си не съм подстригвала по настояване на суеверните роднини и само чакам да се изясни пола и заминавам на фризьор  Laughing Боядисването го изоставих за момента,с боята крия само няколко бели косъмчета и смятам докато съм бременна и кърмя ще я оставя да почине малко( много се надявам да мога да си кърмя детенцето поне до шест месеца) .
Виж целия пост
# 436
Опа,добрютро Peace Peace Peace
Отивам на ендокринолог!Стискайте палци всичко да е наред,че изобщо не знам какво да очаквам!
Виж целия пост
# 437
Опа,добрютро Peace Peace Peace
Отивам на ендокринолог!Стискайте палци всичко да е наред,че изобщо не знам какво да очаквам!

Добрро утро Simple Smile

Стискам палци, но мога ли да попитам защо ходиш на ендокринолог? (понеже и аз съм записана редовно там...).
Изивинявам се ако си писала в предишни постове...
Виж целия пост
# 438
Добро утро!
Много се радвам на жени като теб Соня,които се контят.Аз не съм такава.Нямам нерви всеки ден да правя прическа(и косата ми е много трудна),все да съм гримирана, на токчета и т.н.!Малко съм джаста-праста!
Иначе за изписването и аз се бях гримирала леко.Като ми казаха "айде" и аз като се юрнах да бързам (понеже ми бяха казвали в другите болници как е) а те ме успокоиха и ме оставиха в една стайчка на спокойствие да се облека и оправя.Е,пак не се харесвам на снимките,защото съм дебела и подпухнала.Да не говорим,че предвидените обувки не можах да обуя,та с джапанки хахаха
Виж целия пост
# 439
Добро утро и от нас въпреки,че то стана вече обяд  Mr. Green
Танжук,успех на тържеството на дъщеря ти  Peace
Честито за новите ни момченца в темата  Hug Hug Hug
Аз нали ви бях казала,че с мъжо много искаме бебето да е момиченце и близките ни приятели знаят това,но тези които не знаят реагират:"Е,нищо другия път момче"  Confused При мамчета с две момченца/момиченца има ли я тази реакция?
За гримирането - аз без спирала не излизам.Това е закон божии!Косата ми също винаги,ама винаги трябва да е изправена и чиста.Това ми е нещо като мания.Първото нещо което гледам в един човек когато го видя е дали косата му е чиста.Направо на моменти съм ужасна.Второто са ноктите.Много мразя неподдържани нокти.Аз не,че правя кой знае какво с моите - оформям ги и понякога слагам лак.Изключително мразя изгризани нокти и мръсни  Confused
На изписването с каката - имах лек грим.Бях с прибрана коса тъй като не можех да стоя да я изправя  Laughing Иначе си носех сешоар,преса и още 1000 неща  Mr. Green Но с тия шевове,нито да си седнеш на Д-то,нито да стоиш прав.
Успех на Wild Orchid и на всички които днес са на преглед.Ще чакам да пишете  Hug
Виж целия пост
# 440
Алекс, миличка, като че ли повечето реакции са такива. Особено при конфигурацията две момичета. Незнам дали е от държавата, манталитета ни, историята ни или бог знае какво, но наличието на мъжки наследник в семейството е нещо много желано. Предимно от бащите разбира се, но го има и при много майки. Чувала съм и жени, които се радват,, че ще имат син, защото нямал да се мъчи. Неразбрах с какво толкова е "мъчен" и труден нашия живот, явно е лична гледна точка. Аз винаги съм харесвала половата си принадлежност, родителите ми са ме възпитали да се харесвам каквато съм. Никога не ми е липсвал брат или мъжко внимание или отношение....Но сега гледам мъжа си и виждам, че положението при него е трагично. Толкова силно искаше син, а аз съм толкова щастлива че е момиче. Неговата тъпа физономия само ме депресира.По добре да не се мотае около мен. Само като го чуя как казва "Да, пак е момиче Sad" Ми иде да го зашлевя. Но явно не мога да разбера мъжете, липсва ми тяхното мислене, не съм една от тях Simple Smile
Мерси за пожеланията миличка.
Само едно леко уточнение, малка моя суета. Ника ми се чете на български "танюк". Съчетанието "ju" идва от немски и се чете като "Ю". Просто от Таня става Танюк. Това е само леко уточнение, разбира се че е трудно да разбереш всеки какво е имал предвид Simple Smile   
Виж целия пост
# 441
Танче,ще знам за в бъдеще  Peace
Мъжът ти не свиква ли с мисълта,че толкова много жени ще се въртят около него?
Моят много се кефи.Вика ей,супер в нас ще свети,ще има кой да готви,да пере,да простира хахаха Той само щял да стой и да гледа ТВ  Laughing Че и кучето ни е женско  Mr. Green
И аз имам познати които се радват,че имат момче,не за друго,ами защото нямало да се мъчи както ти казваш - нямало да "слугува" (така се изразяват) на мъже,нямало да има цикъл,нямало да ражда и всякави други такива .......
Виж целия пост
# 442
Ама Танче , аз съм се контила , защото съм имала време - нямала съм деца , мъж и всичкото време за мен си - как няма да се контя....  Grinning Сега като се появи малкото съкровище , знам ли ще имам ли време и нерви да си угаждам  ..... Каквото - такова , приоритетите се пренареждат все пак  Hug
Виж целия пост
# 443
Танче,ще знам за в бъдеще  Peace
Мъжът ти не свиква ли с мисълта,че толкова много жени ще се въртят около него?
Моят много се кефи.Вика ей,супер в нас ще свети,ще има кой да готви,да пере,да простира хахаха Той само щял да стой и да гледа ТВ  Laughing Че и кучето ни е женско  Mr. Green
И аз имам познати които се радват,че имат момче,не за друго,ами защото нямало да се мъчи както ти казваш - нямало да "слугува" (така се изразяват) на мъже,нямало да има цикъл,нямало да ражда и всякави други такива .......
Аууууу - ужасно..... Ами ти като родител , ако така ги виждаш нещата , това ще втълпиш на детето и наистина ще се мъчи и слугува ... пфффф ... ограничен народ , ей - много се дразня  #Cussing out
Виж целия пост
# 444
Чудих се дали да споделя, да не ни обявите за съвсем луди, но се престраших. Joy
Моят мъж присъстваше на операцията. Трябваше да родя нормално, но ме прецакаха и той си остана с мен. Ако не беше така щях да се побъркам. Много ми беше нужна неговата подкрепа, а вида му никога няма да забравя и щастието му, че чу първия плач и че я видя веднага.

Е защо да те обявам за луда.... аз пък се кефя на мъже, които са склонни да споделят този момент с жана си. Моят мъж много, ама много ме изненада като каза, че не иска да присъства нито на операция, още повче на нормално раждане, защото нещо си щяло да му стане и аз вече нямало да имам същата сексуална притегателност за него, ако види тази гледка.... Такава гледна точка за пръв път чувам и още се чудя дали е истина или някаква театрална постановка...  newsm78
Виж целия пост
# 445
Добро утро,

Аз от първото си раждане нямам снимки, нямаше и "изписване", защото нещата при мене се развиха малко неочаквано. Цялата ми бременност беше безпроблемна и си я водех в София. В осмия месец си отидох в Правец при мама за уикенда, беше есента и с брат ми отидохме да берем ябълки. Напълнихме чантите и аз помъкнах 2 тежки пълни чанти. Ама изобщо не се съобразих, че съм бременна. Като се прибрах - започна да ме свива корема. Помислих си, че имам разтройство, болките бяха силни и на интервали. Хич не ми мина през ума, че това са контракции. И си търпях. А те не спираха и се засилваха. Едва в 3ч през нощта събудих майка ми и й казах, тя звънна на бърза помощ. Линейката дойде веднага и понеже в Правец няма болница (родилно) - ме закараха направо в Ботевград. Без документи, без нищо, само лична карта имах в себе си. Акушерката на смяна ме пое, каза, че съм с разкритие и че ще раждам, а аз й казах, че бебето още не се е обърнало и искам секцио. Те отидоха да подгатвят залата за секцио, а през това време водите ми изтекоха. Акушерката каза, че нямаме време и че ще раждам естествено. Мойто момченце се роди  с краката напред в 5ч сутринта, беше малко над 2 кг, проплака и понеже в Ботевград няма неантология с линейка го откараха в Окръжна болница в София, а аз 5 дена останах в болницата в Ботевград докато ме изпишат. Всеки ден звънях в Окръжна болница в София да питам как е малкия, за щастие всичко с него беше наред. Като ме изписаха се прибрах в София и веднага отидох да го видя. Като стана 2500г си го прибрах в нас.

Та сега много чета, пазя се, НИКАКВО тежко не вдигам и бих желала да родя в термин, таткото и бабите и дядовците да ме чакат и да съм хубава майка на изписването.

Но Бог/Съдбата си знае работата Simple Smile

Леле, Злати, какво си изживяла. Направо шок.... но очевидно си много смела. И е хубаво, че сега се пазиш. Сега къде си решила да разждаш?
Виж целия пост
# 446
Аз страшно много искам момиченце! Още ученичка съм си го сънувала,и с името даже- Мая  Heart Eyes  Половинката стиска палци за момче и само подпитваше доктора вижда ли се пишле,но уви до 19 ще сме в неведение  Rolling Eyes всеки ден получавам различни предположения според еди-коя си бабина деветина и дежурния ми отговор е:аз знам какво ще е- бебе,няма да излезе хипопотамче я  Twisted Evil
Ако е писано искам поне две дечица,пък каквито и да са,важното е да са си опора едно на друго. А мнението на околните първо,че не ме засяга и второ,едва ли някой,който ме познава ще се осмели да направи неуместен коментар без да бъде  #2gunfire
Виж целия пост
# 447
Силве аз подобни мнения съм чувала и от двете страни - и от жените и от мъжете. Когато казах, че ММ е присъствал на раждането, голяма част от познатите ми реагираха като мъжа ти.  Аз лично ме мога да си го представя, но много хора могат. На всичко отгоре твоя е медицинско лице, но в тази позиция той мисли като мъж. Но щом няма да се чувства добре е по-добре да не присъства, вместо да те предразположи, ще го мислиш и него.
Виж целия пост
# 448
Леле, Злати, какво си изживяла. Направо шок.... но очевидно си много смела. И е хубаво, че сега се пазиш. Сега къде си решила да разждаш?

Все още не знам затова и темата, която се обсъждаше вчера тук кой къде ще ражда ми беше много интересна. Засега си водя бременността в Токуда. Уж Токуда, ама ехографа старичък, дори и кантара на който ме теглят и той демоде... на мене такива неща ми правят впечатление, иначе съм си доволна. Но едно е сигурно - дойде ли 7, 8, 9-ти месец от бременността ми - от София не излизам Wink .
Виж целия пост
# 449
....Но сега гледам мъжа си и виждам, че положението при него е трагично. Толкова силно искаше син, а аз съм толкова щастлива че е момиче. Неговата тъпа физономия само ме депресира.По добре да не се мотае около мен. Само като го чуя как казва "Да, пак е момиче Sad" Ми иде да го зашлевя. Но явно не мога да разбера мъжете, липсва ми тяхното мислене, не съм една от тях Simple Smile..............

Ау tanjuk все едно гледам ситуацията в къщи, с тази разлика, че аз реагирам така както него. И знам че каквото и да става, няма да се оправя до раждането, а и малко време след него даже ще трябва. Не се притеснявай за това, нито си го слагай на сърце - ще му мине, веднага с появяването на бебчето, сега просто няма такъв стимул, който да вижда, чува, докосва всеки ден  Peace
С малката си дъщеря, като разбрах че "пак ще е момиче" не щях и да чуя или видя никого, бях много разочарована от себе си, от света, от несправедливостта, една луда депресия 4-5 месеца до раждането беше, всеки ми беше крив и си го изкарвах за няма нищо на който ми падне. Сега когато бяхме на преглед последно в понеделник и като казаха, че почти е сигурно за розови гащи, мъжо веднага се пробва да убеди доктора, че не е много сигурен, има някакъв шанс и да не бързаме с изводите, и до почакаме до другия преглед. На 101% съм сигурна, не защото и той иска да е мъжки татко, а че го направи просто за да си изпроси 1 месец в повече спокойствие в къщи, защото потвърдят ли се розови гащи мира няма да има  Sad Просто след прегледа на секундата заяви, че явно е голям щастливец и късметлия, че да има толкова жени около себе си, които да го гледат, глезят и обичат.
Така че за мен това са съвсем нормални чувства - както за татковците, така и за майките. Всеки има право да желае определен пол на децата си, а причините при всички са различни  Peace
alex88 пък на такива устатковци има много неща, които може да им кажеш  Whistling
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия