Сини или розови ритничета чакаме от АВГУСТовските мъничета! - 7

  • 23 491
  • 733
# 525
След раждането при мен имаше период, който аз наричам , влизане в матрицата Simple Smile всичко ти е на 3 часа зависи от детето. Значи хранене в 6:00, цедене, ако кърмиш, стерилизиране на помпата. Цеденето отнема към 20 минути след храненето и зависи от помпата. Кърменето само по-себе си в началото отнема между 30-90 минути, защото бебето е поспаливо от физиологичната жълтеница и бъзо се уморява. Междувременно се е наакало и трябва да се преобува , хайде миене. И тъкмо заспи и ти си мислиш че е останало време за теб се оказва че наближава следващото хранене и бързо хапваш, измиваш и обличаш. Следва рев, който няма как да бъде объркан, рева от глад е специфичен и всичко се повтаря. Междувременно ако имаш баба тя пуска пералня, измива, чисти и готви, ако нямаш и тези неща трябва да вместиш. Аз имах такава на помощ, защото мъжа ми трябваше да се върне на работа. Вечер едвам го изчаквах да се прибере и той да поеме бебето, защото след 17:00 започваха да се обострят гадните колики и беше страшно., то не беше носене на ръце, песни и танци на народите. В 21:00 в момента след като го накърмех и се изцедях и сложех помпата за стерилизация , директно заспивах. Но това трае първият един месец докато се вкараш в ритъм. До 6 месец почти нямаше ден , в който да не съм оповръщана по дрехите, преобличах се по няколко пъти на ден.

И Злати, ако си видяла майки в този период напълно разбирам защо са изглеждали в този изтерзан вид.

За главоболието аз пия Панадол силвър, което е парацетамол, ама пречистен. На мен доки ми каза да избягвам аналгетиците.
Виж целия пост
# 526
Привет майчета!!!!
Йоана честито и от мен и на 27-ми никакви промени, трябва подкрепление за женския отбор  Joy Пак много ни дръпнаха юнаците!!!!
Аз също се задъхвам, но не е страшно. Аз в понеделник ще ходя на кръвни изследвания и ще видя как е хемоглобина, миналия път беше добре, но минаха доста седмици оттогава.
А мен моя мъж днес ме глези. Вземе от вкъщи, разходка, после на сладкарница, после се прибрахме и ми направи обяд. Изкупува някакви грехове, но още незнам какви  Joy
Аз моята бебка вече я усещам всеки ден и по всяко време на деня. Доста по-рано от кака й, която усетих за първи път в 20 г.с. Тази девойка по-шавлива ще излезе, от 15 г.с.  рита.
За периода в първите месеци си зависи от бебето. Ние бяхме само на кърма, тя беше много лакова и за 30-40 минути се нахранваше и веднага заспиваше. Нямах помпа за кърма, не ми трябваше. Тя не пиеше вода, само първия месец, но стерализатова го пусках веднъж на ден. Колики имахме само 1 седмица и то леки. Общо взето първия месец поспах. След сутрешното хранене в 7 заспивах с нея и следобяд след 14;00 часа също спях. За радост мама беше вкъщи 10 дни и готвеше и пускаше прахосмукачката. Аз си пусках пералнята и оправях бебето. И мога да кажа, че след като тя си тръгна  бях понаспала се и готова за действие. Разбира се беше хубаво, че голямото дете беше на 9 години и можеше и само да се занимава и храни. Но зная и другия "лошия" сценарии, които си описала. Децата на сестра ми, и двете са такива. Сина й плака цели 8 месеца, непрекъснато, колики до 3 м. и половина, вечно недоволен и неспящ. Истински кошмар, сестра ми приличаше на сянка.
И за мен външния вид си е до човек, аз не се гримирам и в ежедневието си, няма как да се случи за парка. Обичам да се глася, но когато ще ходя някъде, за разходка в парка не съм го правела. Да, чиста и добре облечена, но не и нагласена, по анцунг не съм излизала. Но и никога не съм се престаравала. Всичко си е много индивидуално Simple Smile   
Виж целия пост
# 527
Здравейте и от мен.
За задъхването и на мен се случва ако забързам крачка или само след няколко стълби и едвам дишам. От продължително говорене не съм забелязала да ми се случва. При мен не е свързано с хемоглобина понеже е в много добри граници. Главоболие за радост нямам но някъде четох че повече течности (вода)помагат за главоболието по време на бременност  newsm78
 За дула въобще не съм и помисляла-непозната да ми се навърта наоколо и да ми дава разни съвети,да ме успокоява ооо не само ще ме изнерви. Да ви кажа честно не съм и много сигурна в това какво точно е дула или по скоро не мога да разбера. Мойта Дула ще е ММ  Mr. Green не е квалифициран ама ще се научи.
И по този повод да ви се оплача. Тъкмо си викам е вече се успокоих мога да си контролирам нервите да ама не тази сутрин се събудих с идеята да се скарам с някой  #Cussing out И с кой- първият срещнат ММ. Той както винаги ми изтърпя тирадата и каза че повече няма да разговаря с мен докато не си променя отношението към него.Много криво ми стана и още ми е гадно сама си провалих деня. Никога не съм била такава винаги съм знаела какво, кога и как да кажа а сега не мисля #2gunfire Вие как се справяте с тези настроения
Виж целия пост
# 528
мацки, разглеждах качените снимки във фейсбук и искам да ви кажа, че имате страхотни коремчета Simple Smile. Изглеждате много добре , за което поздравления Simple Smile.

Танюк, за пореден път се убеждавам , че има разлика между момичетата и момчетата. Просто сравнявам с момиченцата на мои приятелки, които имаха подобно ежедневие като твоето, но това пак е индивидуално за детето.

Лили, разбирам те, винаги има такива моменти, но сега бъкаш от побеснели хормони и няма начин да не се случи подобно нещо.
Виж целия пост
# 529
А мен ме мъчат и мигрени някакви от време на време, които са просто ужасяващи и продължават по 2 дни, през които не мога нито да спя, нито нищо да правя  Sad Не смея нито парацетамол нито нещо друго да пия заради контракциите и си търпя като куче..  Sad Някой друг има ли такъв проблем? Някакви "народни" лекове да знаете за главоболие?
За главоболието проверих моята вълшебна книга. Там пише да се слага горещ компрес (може и студен) на челото и на тила. Топлото разширява кръвоносните съдове и така налягането спада (студеното пък свива кръвоносните съдове и намалява натиска върху нервните окончания Simple Smile
Виж целия пост
# 530
Ей сега видях във фейсбук, че Теди чака момченце Simple Smile .

Аз пък не знам... нещо не ми се ще да кърмя. С първата ми бременност не съм кърмила, защото малкия се роди по-рано, беше много малък и повече от седмица беше в неантологията. Като го взех - опитах да го кърмя, но той нямаше сила да суче, а и малко кърма имах... и не стана.

Сега нямам никакъв опит с кърменето... все имам чувството, че и този път няма да кърмя, че няма да имам кърма или нещо такова, ама иначе вече сънувах, че раждам момиченце и го кърмя Simple Smile .
Та каквото такова - ако мога да кърмя - ще кърма, ако не - не.
Виж целия пост
# 531
След раждането при мен имаше период, който аз наричам , влизане в матрицата Simple Smile всичко ти е на 3 часа зависи от детето. Значи хранене в 6:00, цедене, ако кърмиш, стерилизиране на помпата. Цеденето отнема към 20 минути след храненето и зависи от помпата. Кърменето само по-себе си в началото отнема между 30-90 минути, защото бебето е поспаливо от физиологичната жълтеница и бъзо се уморява. Междувременно се е наакало и трябва да се преобува , хайде миене. И тъкмо заспи и ти си мислиш че е останало време за теб се оказва че наближава следващото хранене и бързо хапваш, измиваш и обличаш. Следва рев, който няма как да бъде объркан, рева от глад е специфичен и всичко се повтаря. Междувременно ако имаш баба тя пуска пералня, измива, чисти и готви, ако нямаш и тези неща трябва да вместиш. Аз имах такава на помощ, защото мъжа ми трябваше да се върне на работа. Вечер едвам го изчаквах да се прибере и той да поеме бебето, защото след 17:00 започваха да се обострят гадните колики и беше страшно., то не беше носене на ръце, песни и танци на народите. В 21:00 в момента след като го накърмех и се изцедях и сложех помпата за стерилизация , директно заспивах. Но това трае първият един месец докато се вкараш в ритъм. До 6 месец почти нямаше ден , в който да не съм оповръщана по дрехите, преобличах се по няколко пъти на ден.

И Злати, ако си видяла майки в този период напълно разбирам защо са изглеждали в този изтерзан вид.

За главоболието аз пия Панадол силвър, което е парацетамол, ама пречистен. На мен доки ми каза да избягвам аналгетиците.


Tsveti , това чудо нямам търпение да го изпитам!!!  Hug
Виж целия пост
# 532
И аз съм така. След раждането, малкия се роди с инфекция и ми го взеха за цяла седмица. Още в болницата ми дойде коластрата и после мъки, мъки и мъки.....нищо не можех да изцедя в помпата, а болката беше непоносима. Кърма нямах, даже в шишето падаха  2-3 капки. В стаята майките си кърмеха без проблеми, а аз като на хотел без бебе се борих с помпата. Това беше ужасно. През бременността гърдите ми изобщо не се промениха, то и сега е така. Кърменето за мен е табу направо, по-ужасно от раждането. Като си помисля и тръпки ме побиват. Моите гърди винаги са чувствителни и на мъжа си не давам да ми ги пипа.
Съветвам да отделите спец. внимание на гърдите си момичета, много е важно!
Виж целия пост
# 533
И аз съм така. След раждането, малкия се роди с инфекция и ми го взеха за цяла седмица. Още в болницата ми дойде коластрата и после мъки, мъки и мъки.....нищо не можех да изцедя в помпата, а болката беше непоносима. Кърма нямах, даже в шишето падаха  2-3 капки. В стаята майките си кърмеха без проблеми, а аз като на хотел без бебе се борих с помпата. Това беше ужасно. През бременността гърдите ми изобщо не се промениха, то и сега е така. Кърменето за мен е табу направо, по-ужасно от раждането. Като си помисля и тръпки ме побиват. Моите гърди винаги са чувствителни и на мъжа си не давам да ми ги пипа.
Съветвам да отделите спец. внимание на гърдите си момичета, много е важно!

Благодаря за съвета, Мирянка! В събота с Жени сме на една лекция "Как се променя тялото по време на бременността и съвети" (нещо такова). Та ще сме наострили уши и мога даже да си подготвя въпроси Simple Smile
Виж целия пост
# 534
Къде ще се проведе тази лекция и от колко часа? Ще ми се и на мене да дойда...
Виж целия пост
# 535
Къде ще се проведе тази лекция и от колко часа? Ще ми се и на мене да дойда...



Училище за родители
Основна тема - „Промени в женския организъм по време на бременност  за какво трябва да внимаваме”
Съпътстваща тема - „ Как да запазим фигурата си красива по време на бременността и след това”

Дата
16.3.2013, 10:00


Място на провеждане:
Sky City Mall, Bowling Club
ул."Коста Лулчев" 52, София

Лектор: д-р Антония Петрова - акушер-гинеколог мед.център "Пентаграм"

Участието в лекцията става с предварително записване и заплащане на място на кейтъринг куверт от 5,00 лв. ( ха, това сега го видях )

Краен срок за записване - 15.3.2013 !
Виж целия пост
# 536
при мен се налагаше цедене, защото имах много кърма, а Гоги в началото папкаше по малко и за да се облекча се цедях и складирах кърма във фризера Simple Smile. Докато ми се регулират гърдите бая ми ти си бях замразила, но след месец и нещо не ми се налагаше да ползвам помпата. Подготовката на гърдите при мен беше мазане с крем за зърна на Лансинох след като влязох в 8-ми месец, както и след като родих, за да се предпазя от рагади. Всякакви други от типа на търкане с кърпа след къпане не съм ги правила, защото за мен не беше приемливо.
Виж целия пост
# 537
Здравейте! Чета ви от много време, но не набирах смелост да се включа в темичката!Аз съм от Бургас на 29 години и това ми е втора бременност! Термина ми е за 30 .08.
С тази бременност научавам много нови неща, които незнаех с първата - преди 7 години. Следя ви с интерес. Ще се радвам да съм част от вас. Пожелавам на всички безпроблемно бременеене!
Виж целия пост
# 538
Добре дошла, Силвина! Hug

Очаквам да чуя мамите с опит как се подготвят гърдите за кърмене? Моите са станали много големи, по принцип зърната са ми вдлъбнати и мислех, че така ще останат и ще имам проблеми, но сега като гледам са се "изправили". Майка ми ме предупреди, че трябва да ги подготвя за кърмене, за да не се разранят, но не разбрах как и кога става тая работа. Чувала съм, че търкането с груба материя в напреднала бременност може да предизвика контракции. На друго място пишеше, че  било достатъчно просто да имат допир с дреха и така постепенно загрубявали. Вие правили ли сте нещо различно?
Виж целия пост
# 539
Аз имам страшно чувствителни зърна. Дори и допира на дреха може да ме подлуди. Никога не свалям сутиена. Каката я кърмих 4 месеца поради липса на кърма. Нищо не съм правила преди да се роди. Първите два - три дни просто умирах от болка, но после всичко се нормализира. Това за мен е най - добрия начин - детето само те подготвя. След всяко кърмене се мажех с едно мехлемче, специално за след кърмене и това е. Нямах проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия