Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Какви са препоръките за хранене по време на бременност?
Какво е менюто на една от участничките във форума?
Как участниците реагират на децата и бременността?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Какви са препоръките за хранене по време на бременност?
Препоръките за хранене по време на бременност включват консумация на зеленчуци, плодове, ядки и мед, като се избягва прекомерната употреба на тестени изделия. Важно е да се консумират повече зеленолистни зеленчуци, плодове, ядки и мед и да се избягва прекомерната употреба на тестени изделия. Също така е препоръчително да се избягва прекомерната консумация на бира и цигари, както и внимателното използване на алкохол и никотин.
-
Какво е менюто на една от участничките във форума?
Една от участничките споделя, че храненето и яденето са част от нейния режим. Тя включва макарони, кускус, леща, ориз, боб, грах, картофи, пици, торти и други нездравословни храни само при едно хранене. Освен това тя консумира поне два плода на ден и предимно салати. Тя предпочита постни ястия/супички с месо като акцент върху телешко, кайма и риба. Тя също така споделя обичайното си дневно меню и какво яде на нишестен или празничен ден.
-
Как участниците реагират на децата и бременността?
-
Какви са мненията на участниците относно лечението и здравословното състояние?
-
Какви са мненията на участниците относно домакинството и разпределението на домакинските задължения?
всичко ти е на 3 часа зависи от детето. Значи хранене в 6:00, цедене, ако кърмиш, стерилизиране на помпата. Цеденето отнема към 20 минути след храненето и зависи от помпата. Кърменето само по-себе си в началото отнема между 30-90 минути, защото бебето е поспаливо от физиологичната жълтеница и бъзо се уморява. Междувременно се е наакало и трябва да се преобува , хайде миене. И тъкмо заспи и ти си мислиш че е останало време за теб се оказва че наближава следващото хранене и бързо хапваш, измиваш и обличаш. Следва рев, който няма как да бъде объркан, рева от глад е специфичен и всичко се повтаря. Междувременно ако имаш баба тя пуска пералня, измива, чисти и готви, ако нямаш и тези неща трябва да вместиш. Аз имах такава на помощ, защото мъжа ми трябваше да се върне на работа. Вечер едвам го изчаквах да се прибере и той да поеме бебето, защото след 17:00 започваха да се обострят гадните колики и беше страшно., то не беше носене на ръце, песни и танци на народите. В 21:00 в момента след като го накърмех и се изцедях и сложех помпата за стерилизация , директно заспивах. Но това трае първият един месец докато се вкараш в ритъм. До 6 месец почти нямаше ден , в който да не съм оповръщана по дрехите, преобличах се по няколко пъти на ден.
Пак много ни дръпнаха юнаците!!!!
И с кой- първият срещнат ММ. Той както винаги ми изтърпя тирадата и каза че повече няма да разговаря с мен докато не си променя отношението към него.Много криво ми стана и още ми е гадно сама си провалих деня. Никога не съм била такава винаги съм знаела какво, кога и как да кажа а сега не мисля
Вие как се справяте с тези настроения
Не смея нито парацетамол нито нещо друго да пия заради контракциите и си търпя като куче..