СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 2

  • 83 285
  • 744
# 315
Няма как, наистина, за разлика от СМГ....
И как така е на 8-9 място тази година и как е влязло в НЕГ, след като още не е излязло първото класиране?

русалка, сега те прочетох - да не говорим за едно и също момиче?  Simple Smile

Едва ли. Детето няма интерес към 91 НЕГ. Peace
Виж целия пост
# 316
Е, Obsolete, все едно не си минала по този път.. Hug
Тази година статистиката е  разбита на  твърде малки интервали и е повече от лесно да се разбере на коя позиция е детето, особено пък с високи оценки. Имам позната седмокласничка с 6,00 по БЕЛ и 5,93 по мат. Ако майка й каже, че дъщеря й е приета  в  което и да е от първите училища, ще излъже ли?

 Hug

Просто следя начина на изразяване на Жасмин и затова гледам да си изясня нещата максимално точно.
Виж целия пост
# 317
Просто следя начина на изразяване на Жасмин и затова гледам да си изясня нещата максимално точно.

А, ти пък си изяснявай нещата по форумите, тук всеки може да напише всичко.  Stop
Виж целия пост
# 318
Нека се абстрахираме от английския, на него се набляга много в ЧУ и явно се знае по-добре отколкото в СМГ (моето момче почти знае вече азбуката и се справя с цели изречения, макар и сричайки).
Но аз се спрях на ФА (физика и астрономия). Това е предмет, на който в СМГ се държи много и СМГ класира доста голям брой деца за националния кръг на олимпиадата по физика (таман 12 деца от СМГ са класирани за националния кръг). Очаквано е СМГ да е ако не на първо място, то поне в тройката по физика, нали? Да, ама не. От първата десетка училища пет имат по-висок резултат по ФА от СМГ, като в едно от тях оценката даже стига космическите 14,50 (сравнени с 13,03 на СМГ). И защо ли това ЧУ няма нито един класиран на олимпиадата? Сигурно са толкова добри, че ходят направо на международни състезания Joy

Как тогава човек да не се усъмни в реалността на тези ВО?
Виж целия пост
# 319
Черна станция, не знам, само мога да предположа причината - заради големия випуск в СМГ. Там по-слабите ученици дърпат резултата надолу. И да има 10-15 състезатели, постижението им се размива на общия фон.
Виж целия пост
# 320
Но и не разбирам защо искаш да сте първи по всичко; гледай си твоето дете, какво ти пука за общата оценка на НВО. Рейтинга да си го мислят самите училища.

А ти защо спориш? Аз поне имам общо със СМГ и съм му фенка. Пиша защитавайки позицията си. А ти нито го харесваш, нито имаш нещо общо с това училище. И въпреки това си активно спореща newsm78
Виж целия пост
# 321
Естествено, че го харесвам - и щерката, и синът ми ходят на математика при учители от СМГ, за мен те са най-добрите.
Виж целия пост
# 322

Не знам обясних ли правилно, но випуск от 38 деца, които се подбират всяка година, имат по-голям шанс да изкарат по-висок общ резултат, отколкото випуск от 120 деца - смес от няколко супер-отличника, една голяма маса добри ученици и сигурно няколко средни ученика.


Колко ученици отпадат годишно при това подбиране? Интересно ми стана това в дискусията ви, ако знаеш питам..
Благодаря!
Виж целия пост
# 323
Колко ученици отпадат годишно при това подбиране? Интересно ми стана това в дискусията ви, ако знаеш питам..

Не знам, трябва да попитате в училищата.
Виж целия пост
# 324
Колко ученици отпадат годишно при това подбиране? Интересно ми стана това в дискусията ви, ако знаеш питам..

Не знам, трябва да попитате в училищата.  Peace
За ПЧМГ чакахме до последната седмица на учебния срок, за да се знае със сигурност, че отпадат деца от 5 клас и могат да ни приемат - бяха им дали изпитателен срок да си повишат оценките. Иначе, изпита го бяхме издържали 20 дни по-рано, още на 19 май.

Всъщност  среден успех над  4,50 не ми се вижда никак висока летва. Това означава, че спокойно можеш да имаш дори и 3-ки по БЕЛ и математика, които да  се компенсират с 6-тици по  домашен бит и рисуване, примерно.
Виж ако не трябва да имаш под 4,50 по математика и БЕЛ, вече е друго нещо.
Виж целия пост
# 325

Но аз се спрях на ФА (физика и астрономия). Това е предмет, на който в СМГ се държи много и СМГ класира доста голям брой деца за националния кръг на олимпиадата по физика (таман 12 деца от СМГ са класирани за националния кръг). Очаквано е СМГ да е ако не на първо място, то поне в тройката по физика, нали? Да, ама не. От първата десетка училища пет имат по-висок резултат по ФА от СМГ, като в едно от тях оценката даже стига космическите 14,50 (сравнени с 13,03 на СМГ). И защо ли това ЧУ няма нито един класиран на олимпиадата? Сигурно са толкова добри, че ходят направо на международни състезания Joy

Как тогава човек да не се усъмни в реалността на тези ВО?

Е, всеки избира в какво да се усъмни. Няма да се усъмниш в знанията по физика на двете балерини, изкарали 13,50 и класирали частното си у-ще по танцово изкуство на престижното 23 място, я! Laughing

Всъщност точките им на всички НВО-та са повече от СМГ, с изключение на БЕЛ и МАТ.
Виж целия пост
# 326
Е, всеки избира в какво да се усъмни. Няма да се усъмниш в знанията по физика на двете балерини, изкарали 13,50 и класирали частното си у-ще по танцово изкуство на престижното 23 място, я! Laughing

Всъщност точките им на всички НВО-та са повече от СМГ, с изключение на БЕЛ и МАТ.

О, и в тях се съмнявам. Ама не мога да правя анализ на цялата таблица и затова се задоволих с първите десет Grinning
Виж целия пост
# 327
Всъщност  среден успех над  4,50 не ми се вижда никак висока летва. Това означава, че спокойно можеш да имаш дори и 3-ки по БЕЛ и математика

Не, не можеш да имаш тройки.

"Учениците могат да продължат обучението си в ПЧМГ през следващата учебна година при следните условия:
За учениците от V, VI и VII клас – договорът за обучение през следващата учебна година може да се поднови при показан успех по математика 4.00 (ЗП + ЗИП + СИП), и среден успех 4.50
За учениците от VIII клас – договорът за обучение през следващата учебна година може да се поднови при показан успех по БЕЛ, английски език и математика 4.00 и среден успех 4.50"
От правилника на ПЧМГ: http://www.parvamatematicheska.com/uchebna-deynost/pravilnik-na-uchilishteto.html
Виж целия пост
# 328
Тази година синът ми кандидатства в СМГ. Писахме го на първо желание - балът ще чу стигне.
Не е бил преди в СМГ.
Имам няколко въпроса:
Училището набляга ли на други предмети освен математиката ?
Старите ученици добре ли приемат новите ?
Как съставят отбора за участие в международни състезания ?
Има ли някакво неофициално разпределение на децата по паралелки (стари - нови, състезателни - не състезатели, по бал  )
Виж целия пост
# 329

Виждам, че напоследък се вглеждам прекалено в думите и детайлите, но ... не мога да не споделя  това, което прочетох в правилника на ПЧМГ:

"Училищното обучение в Първа частна математическа гимназия на ученици до 16-годишна възраст се осъществява в дневна форма и е задължително за всички граждани на Република България."

 Joy какво кандидатстване, какъв избор, какво чудо. Те, децата, са задължени да ходят в ПЧМГ.

Няма ли кой да ни върне обратно в темата за СМГ, please  Praynig
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия