"Обичам" Топлофикация 2

  • 190 876
  • 2 156
# 135
На мен пък ми се вижда много...Ние сме четири човека и хабим средно по пет кубика на месец. Тоест по 1,250 кубика на човек. Чак ме е срам да кажа  Embarassed То ще излезе, че не се къпем и не мием чинии.  Mr. Green
Виж целия пост
# 136
673 лв за 83 кубика общо ли е, или толкова имате да доплащате?
Защото като го раздели човек излиза по 8лв на кубик, което е съвсем прилично за топла вода от ТЕЦ-а. Ако се върнеш да четеш аз какво съм писала по-назад, има и по 20 лв за кубик...

Не че сметката е малка, напротив  Peace

Общо е, и да излиза средно 8.10 кубика. Не е истина,ако ми ги хванат по 20 лв...
Виж целия пост
# 137
Да вярвам ли на месечните им бележки за цената на кубик-а? Тогава се получава , че лятото в най-големите жеги има цена от към 5,50, зимата стига до почти осем...
Виж целия пост
# 138
Цената на кубик за различните сгради е различна, тя е според това колко енергия е подадена към абонатната за подгряването на кубик вода.
В някои сгради е по-евтино, в други - ужасно скъпо.

Според мен обаче, по-интересното е как тъй са 83м3 за 2ма за 1 отоплителен сезон, защото ако плащахте на база, по възможно най-високия възможен разход - 140 литра на човек на денонощие, щяхте да имате 100 кубика. Според мене, или нещо не е в ред водомерът и върти повече от потреблението, или вие сте влезли по-късно и предишния наемател ви е оставил изненада, или просто си хабите по 6м3 вода на месец... а и най-простото, погледнете го пак, да не би да са засекли грешно? Все пак, стават грешки при отчитането.


опс, сега прочетох, че кубиците били толкова и все пак - една проверка с отчетеното никога не вреди
Студена вода колко кубика имате на месец?
Виж целия пост
# 139
5-8 кубика е студената, 6-9 кубика е топлата на месец.
Виж целия пост
# 140
4-5 кубика е студената, 6-7 кубика е топлата на месец.

Съотношението би трябвало да е обратното - топлата да е по-малко от студената. Горе-долу 1 към 2. Да не са ви разменени отчетите на водомерите? Или ви пускат недостатъчно топла вода?
Тъй като пишеш, че отскоро сте там, да не е останал разход от предишните обитатели на жилището?
Виж целия пост
# 141
Това ми се вижда ужасно много, осреднено по общо 10 м3 за месец вода, и докато студената е горе-долу ок, топлата определено в повече ми се вижда.
Освен това, ако потреблението е такова - лек душ вечер и миене на по няколко чинии, просто няма как да стане. Ние с един бойлер от 80 литра топла вода, загрята до 60 градуса, сме успявали съвсем прилично да се изкъпем 2ма човека.
Виж целия пост
# 142
Да не би пък домоуправителката да е объркала кой водомер е за топлата и кой за студената вода?
Виж целия пост
# 143
Тъй като пишеш, че отскоро сте там, да не е останал разход от предишните обитатели на жилището?
не, няма такова нещо.Тук сме от година и половина.Водомерите са нови.
Да не би пък домоуправителката да е объркала кой водомер е за топлата и кой за студената вода?
гледаме всичко е точно с водомерите за студена - топла вода.
Тази червената стрелка толкова ли бързо се върти, дори и след като спрем водата?
При къпане вчера ММ видя,че е отчело 100 л разход, така ли трябва да е?
Виж целия пост
# 144
Тази червената стрелка толкова ли бързо се върти, дори и след като спрем водата?
При къпане вчера ММ видя,че е отчело 100 л разход, така ли трябва да е?

Като спрете водата, не би трябвало да се върти Naughty
Виж целия пост
# 145
Пробвали ли сте новата система за проверка на сметката на сайта  на топлофикация София? При мен има разминаване....като имам 4 фактури за м. юли. Не знам как са го измислили, но явно ще трябва да се разправям.
Виж целия пост
# 146
Събуди ми любопитството и пробвах - нищо нередно не ми показва. Даже и изравнителна сметка още нямам, пък вие сигурно ги платихте вече вашите! Mr. Green
Виж целия пост
# 147
Имам въпрос - някой знае ли как се превръщат цифрите на външните топломери в цена?  newsm78
Виж целия пост
# 148
Имам въпрос - някой знае ли как се превръщат цифрите на външните топломери в цена?  newsm78

Това, което са ми обяснили, влиза нещо в блока изчислено в цифри, което си има цена и от там 30 % за всички и осналото се разделя на всички които са включени в тези цифри и им се разделя в зависимост от броя на цифрите, които са изхарчили - с една дума ако всички харчат, ще платят същото както ако не харчат.
Виж целия пост
# 149
Дороти!   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия