"Обичам" Топлофикация 2

  • 190 890
  • 2 156
# 150
Към тези, които са с ежемесечни радиотчети.

Преди всеки отоплителен сезон сключвате ли допълнително споразумение с фирмата /в случая "Техем"/ - по 3 лв. на апартамент за 5 месеца  newsm78
Виж целия пост
# 151
Отговорника сключва, ама това е с поставянето на уредите
Виж целия пост
# 152
При нас, когато ги поставиха миналата година, ежемесечното отчитане бе безплатно, като бонус  Grinning

Но от този отоплителен сезон, всяка година трябва да се сключва допълнително споразумение и да се плаща таксата преди пускане на парното.

 Това съвсем случайно го разбрах като Отговорник и щяха да ни начисляват на база, въпреки т.н. дистанционни разпределители/топломери/  Mr. Green

Виж целия пост
# 153
Платих за ежемесечно отчитане от Топлофикация - за 6 месеца - 25 или 27 лева, не помня точно, че имаше и други неща фактурирани на бележката.
Виж целия пост
# 154
Платих за ежемесечно отчитане от Топлофикация - за 6 месеца - 25 или 27 лева, не помня точно, че имаше и други неща фактурирани на бележката.

Самата Топлофикация ли ви засича? Интересно - при нас е 5 месеца по 3 лв./ап.
Какви са тези други неща?
Виж целия пост
# 155
Топлофикация ни е топлинен счетоводител, да! Явно ни поодрусва и с таксата, като гледам...
Виж целия пост
# 156
Топлофикация ни е топлинен счетоводител, да! Явно ни поодрусва и с таксата, като гледам...

При топлофикация за топлоразпределите е там по около 4 лв и по 2 лв на месец.




Но от този отоплителен сезон, всяка година трябва да се сключва допълнително споразумение и да се плаща таксата преди пускане на парното.

 
Предполагам се събират като се превеждат пак на топлофикация  newsm78 или на ръка
Виж целия пост
# 157
А нещо да се е чуло от кога ще пускат парното?  newsm78 В училището на дъщеря ми вече имало...
Виж целия пост
# 158
И в болниците има
Виж целия пост
# 159
Събирам по 15 лв. и плащам сумата във фирмата при сключване на допълнителното споразумение.

Едва ли ще пуснат масово парното - прогнозата е едва ли не за циганско лято  newsm78
Виж целия пост
# 160
Събирам по 15 лв. и плащам сумата във фирмата при сключване на допълнителното споразумение.



А нямаше ли закон, че трябва да се превеждат  newsm78
Виж целия пост
# 161
Събирам по 15 лв. и плащам сумата във фирмата при сключване на допълнителното споразумение.

А нямаше ли закон, че трябва да се превеждат  newsm78

Какъв закон, къде да се превеждат  newsm78

Фирмата ни засича ежемесечно - и за да сключа споразумението, трябва  да им платя  Grinning

Ако не платим, минаваме на база  Mr. Green
Виж целия пост
# 162
Здравейте!
Имам въпрос. От над 10 г не ползваме парно и дори при ремонта отрязахме хоризонталните тръби и скрихме вертикалните с гибсокартон. Всеки месец през отоплителния сезон ни идва сметка за сградна инсталация 73 лв. В същото време отопляваме целия /3 стаен/ апартамент денонощно на ток за същата сума плюс домакинското потребление. Наш познат ни каза, че ако си сложим един радиатор / или лира в банята / с топломер и заявим нулева мощност няма да имаме вече тази такса за тръбите а ще се плаща само по топломер. Интересува ме дали информацията му е достоверна за де се задействаме преди да е започнал отоплителния сезон. Има ли вероятност да ни искат да си плащаме таксата за останалите стаи след като нямаме радиатори и топломери в тях. Вече не се издържа с тези сметки при условие, че хич не ни топлят тези тръби а във входа са се намърдали едни тарикати дето уж не ползват ама краднат и няма отказване от тая Топлофикация.

Предварително ви благодаря за отделеното внимание!
Виж целия пост
# 163
.... Наш познат ни каза, че ако си сложим един радиатор / или лира в банята / с топломер и заявим нулева мощност няма да имаме вече тази такса за тръбите а ще се плаща само по топломер....
не е вярно това.
дори и да не плащате всеки месец накрая пак ще ви я начислят при изравняването.
Виж целия пост
# 164
Накарайте ги да подпишат и тарикатите, че не желаят парно и го спрете централно.

Иначе 73 лв си е сградна инсталация и то си се плаща, за отплените стени, няма начин. При нас, тези които не пускат, поне редовно си плащат сградната инсталация. Не са си скрили тръбите и първи питат кога ще пуснат парното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия