Априлската дружинa наближава втората година!

  • 74 172
  • 755
# 360
Здравейте!
Октавия честито за яслата и за ваксината.

fisholina На вас честити крачки и успех с ремонта Simple Smile

Днес за първи път пуснах детето да играе с кофичка в пясъчника. Все ми се струва, че уличните животни ги ползват за тоалетна и избягвах, ама то си иска детето. Важното е, че й хареса. На мен не чак толкова, че вече ми е трудно да се сгъвам, ама както и да е. По едно време започна нещо да ми мокрее между краката, реших първоначално, че ми изтичат водите, а се оказа, че съм седнала на нещо мокро  Laughing


Laughing още време има
И Ева искаше да влиза вчера в един пясъчник, но и се размина за мой късмет Sunglasses
За сметка на това, ходихме малко до стадиона. Скуба трева, пълзя, рови  Crazy
Виж целия пост
# 361
 Ааа, играхме в пясъчник вече няколко пъти... уж беше чист Whistling... (в един нов детски кът).
Очите ми бяха все в него, защото играе, играе, пък вземе, че лапне някое камъче Crazy... и аз бъркам в устата да го вадя... иначе голям кеф - рови, пълни, изсипва, хвърля, пълзи, сяда, става... на прасенце замяза... добре, че винаги имам резервни дрехи Simple Smile
Изобщо игрите в дворчета на открито са ни любими, омръзна му вкъщи, все на вратата стои и показва, че иска навън
Виж целия пост
# 362
Ние пък нямаме пясъчник на площадката - за мой късмет. Понеже Емма все още слага почти всичко в устата. Напоследък си "хапва" листя, трева  и джанки. Листята си ги къса от храстчета, а джанките си ги събира от земята. И аз като Бончил 1 редовно бъркам в устата да вадя поредния боклук  #Crazy
Виж целия пост
# 363
Здравейте! Grinning

Леле, Филип откакто е по-стабилен в ходенето (което стана бързо) едвам го слагам в количката. Crazy Не иска вече да се вози, особено като се е наспал и е пълен с енергия. Вече сме и с ожулени колена, малкото ми юначе. Heart Eyes
За пясъчника - нямаме наблизо, не съм го водила. Подозирам обаче, че ще иска да дегустира пясъка. Laughing Всичко трябва да мине за контрола през устата, как ще се оправям с това, не знам! А и малко ме е страх да не вземе да хвърля пясък и да му влезе в очите...Иначе като си щъка сам пред блока, също много обича да взема джанки и фасове. Crazy
За нервните майки - оф, много ми става мъчно за дечицата им. Sad Колко трябва да си зле, че да тръгнеш да крещиш на такава невръстна душичка. И после децата си патят и защо били нервни. Нервен родител, нервно дете. Преди месец видях една майка, върви по улицата и крещи на момченцето си (не по-голямо от 3), ама крещи като луда..... SadИмам чувството, че на някои такива децата сякаш са им виновни за всичко....Ох, спирам, че много се ядосвам.
fisholina, честити ви малки стъпки. Моят бебчо около месец след малките стъпки, проходи.  Grinning Успех в ремонта!
oktavia, честито за яслата. Предполагам на Ивчо ще му хареса, макар че може би няма да се занимават с него колкото ти.Но пък ще има много дечица. Simple Smile
Ние вече се приспиваме без кърмене вечер. И като че ли нощем е по-спокоен...може и да е случайност. Peace
Виж целия пост
# 364
Fous De La Mer И аз правя опити май  напоследък че нямам сили вече от това кърмене, и май не е съвпадение че спи по добре. Което ме окуражава да продължа, че не искам драми по на там, но най вече защото нямам сили, ще трябва да порасне миличкият ми, не е бебе вече си е детенце.
Виж целия пост
# 365
Здравейте! И аз напоследък не мога да се организирам да пиша! Записала съм курсове и гледам Траяна като заспи да чета...Иначе тя расте, като всички априлски сладури...вече ходи много бързо, излизаме без количка...ходи, търкаля се, мърля се яко...ама какво да я направя, нали така опознава света!
Много се кефя, че от една седмица насам я слагам на гърне и за мое учудване има попадения всеки път!
Иначе ние се кърмим все още, така заспива. Много често се буди нощем, много неспокойно спи, върти се... Купих адаптирано мляко да я пробвам така да заспива, но не поиска и да вкуси дори! Трябва да се заема в ръще и да я отуча вече с това кърмене, особенно нощем, че вече е голяма за тия бебешки истории Grinning.
Хайде приятен ден от нас!
Виж целия пост
# 366
Ох, това гърне Party
Браво за успехите, Делиана.
Скъпата ми дъщеря не желае да седне за повече от 10 секунди.
Надеждата ми е за лятото, когато е топло ще сме на двора без памперс. Ако тогава се научи, ако ли не....
Виж целия пост
# 367
За  гърнето беше почти научен, но изведнъж отказа и спрях да го карам да не го откажа съвсем, сега като го сложа само си седи...но на вън пишка като го подканям.Но съм спокойна - никой не е останал ненаучен, а и не сме на състезание.
За кърменето, за мое огромно учудване от ден и половина не съм му давала кърма, е просто друго дете! От два дни правим следното , аз излизам на разходка с кучето а таткото се заема да го приспива, след като съм му дала да вечеря ( каквото изяде от кухнята + кисело мляко, и той не харесва АМ) При него не се глези не мрънка, а си ляга послушно а той ляга на спалнята до като малкия заспи. Като знае че ме няма просто се променя, някой път прави обиколка из къщи за да ме търси и като види че ме няма си ляга най- спокойно. През нощта му давам водичка ако се събуди, въпреки че спи мнооого по спокойно от преди, просто е невероятно. Мрънка леко и заспива, давам му и бибата ако я иска. Днес сутринта реших вместо да го приспивам по разни методи и аз да го сложа сам в леглото и да легна на спалнята, повъртя се малко и си заспа... направо още ми е чудно, никога не е заспивал така, а почти нищо не закуси, през нощта не е получил редовните порции кърма, нито сутринта както преди правехме, но изглежда не беше гладен. Май по скоро на мен ми е трудно да спра да му предлагам , все си мисля милият ми нищо не е хапнал, човърка ме да му предложа пак млекцето....ама няма че така гладко върви всичко не искам да го разваля.
Виж целия пост
# 368
Аз си мисля, че неспокойния сън се дължи на навика, че получава нещо за ядене нощем...Браво Октавия за постижениено! И аз трябва да се заема сериозно да го откажем това нощно кърмене! Зависи повече от мен, честно да си кажа не ми се занимава със среднощни инати и ревове, ама колкото по-скоро, толкова по-добре! И Траяна прави същите номера като Ивчо, като е с татко си слуша, заспива ей така, както си играе, като се почувства изморена, отива гушва се в него и заспива. При мен това не се е случвало...
Виж целия пост
# 369
Привет момичета! Simple Smile

Браво за успехите на всички ви! Hug
На нас ни остана 1 нощно кърмене и то не защото е гладен или жаден. Просто като прореве нощем и веднага му давам, за да не се разбуди съвсем. И установявам, че го правя за да ми е на мен лесно. Ще пробвам с вода да видим. Махнем ли го нощното, значи сме се отбили. Мисля, че не е нито рано, нито късно.  Simple Smile
За гърнето - все се каня да купя някакво. Не бързам, все ще се научи. Четох доста статии, според които реално умението у детето да се контролира идва около 18-тия му месец.  Wink И твърде ранното слагане, на по-късен етап може да създаде проблеми. Като детето да прави напук на мама и тати... Stop И аз като fisholina мисля в разгара на лятото да ги запозная с гърнето Laughing
Голям дъжд се изля току-що и не можахме да идем за кухнята...Та, ставам да правя обяда! Grinning
Виж целия пост
# 370
Здравейте и от нас  Hug
Кърменето го отказахме преди малко повече от месец - малко преди да навърши 1год. Нощното го бяхме махнали още преди това, та трябваше да се справим само с тези за приспиванията (на обяд и вечер). И тогава на помощ дойде бибата. Дете което до тогава я плюеше и отказаваше да я задържи в устата, започна да я търси и да си я иска... Но какво да се прави - ще се справим и с това един ден  Laughing
На гърне все още не съм я слагала - малка ми се вижда. Виж на седалка на тоалетната пробвах, ама то само защото нещо почна на ръмжи и да се пъне в коритото - та за всеки случай... Беше й странно, разглеждаше, но естествено нищо не свърши Wink
За спането - бебка си спи при мен на спалнята, обаче наскоро реших, че е крайно време да я преместя в креватчето й, което е в отделна стая  newsm78. Та след след много канене, най-накрая днес пробвах. След като престоя около 1 час вътре, гледайки ме как гладя, след малко рев, най-накрая се предаде и заспа .... В 15:30, като се има предвид че беше будна от 8 и около час беше обикаляла на площадката (останалото време в къщи...) Та ще видим колко ще поспи сега, довечера ще е втора серия... #Crazy
Виж целия пост
# 371
Fous De La Mer - И ние бяхме в една такава много удобна за отбиване фаза, с едно нощно хранене и аз от мързел не го отбих, и после като почна изведнъж сам да ме търси и се върнахме на нулата, но мисля че го прави за да иска нещо от мен просто, за забавление ли знам ли.Защото пък много лесно май разбра че вече няма да минават такива.Препоръчвам на всеки който мисли че е време, да пробва номера с таткото, и да се зареди с вода или чайче за през нощта.
Следващия ми проект е именно преместване в друга стая, вече поне знае че си е негова, там са му всички играчки, само ще преместим леглото като затвърдим нощния сън.
Днес бяхме в едно заведение в Дианабад, пицария буено, с детски кът, някаква оферта за пици+ 2 часа гледане в детския кът. Оказа се дърво, детския кът беше отделно от заведението  с отделен вход, не се вижда какво става там, и чак като отидохме ни сервираха че до 3 години трябва да е с придружител.Беше само той, и аниматорката се съгласи да го гледа за малко, до като си изям пицата, но върха на всичко беше хлебарка която полази на масата...
Та имам такова питане знаете ли някое прилично заведение с детски кът където приемат малчовци? Идеята ми беше да намеря нещо ако решим да излизаме с приятели защото той на едно място не може да стои.По принцип дианабад хич не ни е близо, отидох специално защото на сайта им изглеждаше много добре...
Виж целия пост
# 372
Чeстит празник на порастналите ни дечица!!!
И да се похваля - начинанието ми с преместването на Емма в нейното креватче и в отделна стая се увенча с успех! Снощи я уморих порядъчно - легна в 22ч, изпи си млякото и заспа. И така до 5ч - с 2 пробуждания за бибата в 24ч и 3ч. В 5ч вече си търсеше млякото, но понеже още й беше рано за него я взех при нас, за да удържим до 6ч. Към 6ч пи АМ и спа до 8ч - гушна ме и така заспа...
И...за първи път от една година насам мъжът ми спа на спалнята при мен - бях забравила колко е хубаво да заспя в прегръдките му!
Виж целия пост
# 373
Честит празник Party  bouquet


МалИ, Рени, 1год. сама в спалнята Crazy Вие сега ще сте като на меден месец Wink Simple Smile
Виж целия пост
# 374
Честит празник на нашите слънца!!! Grinning Grinning Grinning



Хайде, ще пиша по-късно! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия