Да преправим старите мебели с любов - 20 тема

  • 79 783
  • 751
# 240
Елито, неудобно ми е да се повтарям пред момичета, които вече са виждали снимките ми, но ето гардероба ми с бяло Осмо http://media.snimka.bg/s1/1675/029593933-big.jpg?r=0

Маминко, гардероба ти фурнир ли е ?
Ако да кажи как го подготви за процедурата ...
Имам много хубави мебели, маси, гардероби, но не са масив, а фурнир. Едната маса е доста издраскан лака и искам да го обновя и защо не да сменя цвета малко
Виж целия пост
# 241
Момичета , влизам да ви кажа , че от четвъртък в Лидл ще има на промоция пистолет за горещ въздух за 23 лева Simple Smile
http://www.lidl.bg/cps/rde/xchg/SID-083BDC62-C7412A20/lidl_bg/hs … m?offerdate=23417
Виж целия пост
# 242
Еха, супер, нашият таман даде фира, а има бая още за чистене.
Виж целия пост
# 243
Момичета, някая от вас да е боядисвала с цветно финиш масло с вакса цвят бреза? newsm78
Виж целия пост
# 244
Здравейте, момичета!
Първо да кажа, че шкафа на Fairy много ми хареса! И дръжките много му отиват! Аз продължавам по моите проектчета. Вчера от бояджийски минахме на тапицерски услуги  Laughing Това са ми столовете от трапезарията, след 10-ина годишно ползване:

Скрит текст:



Пълен отврат  Sick, с какво ли не се опитах да ги почистя, но бяха неспасяеми. Сега си имат новичка премяна  Heart Eyes

Скрит текст:

Чак като ми отряза девойката плата и ми го опаковаше, сподели, че имали същия плат на зебра шарки, умрях от яд, щеше да стане страхотно половината да са зебра и половината пантера...
Виж целия пост
# 245
А как претапицирате?
Тук в квартирата има две уникални кресла,които се опитвам да измъкна от хазяина ....дано ги даде или продаде на разумна цена и искам да ги претапицирам.С ужасна изкуствена кожа са ,а крака на едното има нужда от смяна,че е счупен.
Интересува ме такер ли използвате за дамаските или...?
 
Виж целия пост
# 246
Ауууу, Туната, разкош!

А под пластовете боя  Sick при нас се е криело това:

Скрит текст:





Плановете ми да омасля вчера пропаднаха, защото половинЪт се прибра късно и докато сложим первазите стана среднощ Crossing Arms, ама мацнах едно ъгълче де Laughing...



След малко завеждам Дребо на градина и се развихрям. Малко повечко ще мацам, че бледичка ми се вижда пробата...
Виж целия пост
# 247
Момичета, чудесни неща показвате.
mari_eta, като видя боядисано дюшеме или паркет се чудя какво кара хората да го съсипя така?! Ще стане чудесно, сигурна съм.
Аз съм замислила преобразяване на трапезната маса и столовете, но като стане по-топло, за да изсъхнат по-бързо, защото няма да има къде да се храним. До тогава обаче, трябва да реша как ще ги обработвам с боя на водна основа или с масло?
Много се изкушавам от варианта с маслото, но не зная дали мебелите са подходящи за такава обработка. Ще ги снимам и се надявам да ме посъветвате. Hug
Виж целия пост
# 248
Здравейте!
Влизам при вас с молба за съвет. На вилата имаме един много стар дървен шкаф/ бюфет. Иска ми се да го изшкуря, да го лакирам, да му сменя пантите, обаче мирише ужасно на мухъл. Имате ли идея как се маха тази миризма?
Виж целия пост
# 249
Мариета, чудно дюшаме  Peace Да, бледа е пробата, но така се виждат шарките на дървото и стои естествено. Иначе може да заприлича като намазано с боя, не мислиш ли  newsm78 Нека и другите да споделят мнение.
Виж целия пост
# 250
mari_eta, ти не целиш ли да се белее?
Мисля, че се получава супер  Peace
Виж целия пост
# 251
Не, в никакъв случай не искам ефект "блажна боя", а да съхраня цветът на дюшемето непосредствено  след цикленето.
И мисля, че ми се получава  Flutter



Омаслено е през една дъска от по-тъмната:

Скрит текст:


Виж целия пост
# 252
Според мен става супер  Peace
Виж целия пост
# 253
Благодаря Hug!
На мен и големия син ни харесва, очаквам с нетърпение реакцията на мъжа ми довечера Rolling Eyes...малко традиционалист си пада, ама свърши вече hahaha...
Виж целия пост
# 254
Здравейте!
Влизам при вас с молба за съвет. На вилата имаме един много стар дървен шкаф/ бюфет. Иска ми се да го изшкуря, да го лакирам, да му сменя пантите, обаче мирише ужасно на мухъл. Имате ли идея как се маха тази миризма?
   Пробвай да го измиеш добре с вода с оцет и след това да изсъхне хубаво пхреди обработка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия