Митове за отглеждането на бебета

  • 48 978
  • 1 137
# 240
Е как няма да я къпя всеки ден? Нали и ние възрастните всеки ден се къпем? Детето с какво е по-различно?Даже се цапа повече - мъхчета от дрехите, после като пълзи е като прахосмукачка, като проходи пък ...Моята е все в пясъчника...
А за козметиката - има бебешки кожи ,на които име е много необходима подходяща козметика.
Виж целия пост
# 241
Вие май не четете, става въпрос за НОВОРОДЕНИ, те не се потят, защото потните жлези не функционират още. А не съм запозната новородено да пълзи по пода или да играе в пясъчника, ако има такива, моите адмирации.  Crazy
И не е задължително козметиката да доведе до нещо, но има и такива случаи. Crazy

Даже ще се цитирам...
Относно къпането и мазането на новородено. Не знам с какъв акъл някои родители къпят всяка вечер новородените си бебета и после ги омазват хубаво като мазни банички. Да не говорим, че новореодените пищят и реват от банята като заклани.
Много деца са с проблемна кожа точно от това - защото са къпани и мазани всяка вечер от както са се родили.
За мен козметиката трябва да се ползва, ако има причина за нея.
Аз започнах с всекидневното къпане когато сина ми стана на около 10 месеца и дойдоха големите жеги. Но със сапун и шампоан все още не го мия всяка вечер. А за мазането - само ако е необходимо.
Виж целия пост
# 242
И аз не съм написала, че новороденото пълзи или рови в пясъчника - дадох пример за после...И въпреки това ,м исля че трябва да се къпят.Моята определено знаеше,че след това иде манджа и сън...А и се потеше по мое мнение от малка още...
Виж целия пост
# 243
И аз не съм написала, че новороденото пълзи или рови в пясъчника - дадох пример за после...И въпреки това ,м исля че трябва да се къпят.Моята определено знаеше,че след това иде манджа и сън...А и се потеше по мое мнение от малка още...
Ами аз мисля по-иначе за къпането и мазането на новородените.
Понеже много добре си спомням, синът ми започна да се поти на около 3-тия месец.
Писах, че около 10-тия месец започнах да го къпя всеки ден, но не всеки ден със сапуни и шампоани.
Използвам един крем за дупе, ако е зачервен, прави се по рецепта и имам един крем за тяло, ако се налага.
Виж целия пост
# 244
Не знам чуждите новородени дали се потят, но Моето както казах ѝ се потеше главичката и вече почти 4 години си е така.
Извинявайте много, ама от бебе до бебе има разлика.Такива генерални заключения, че бебетата не се потели просто не са верни.При някои бебета е така в началото, но не при всички Peace
Все пак аз съм ѝ майка и имам наблюдения върху моето си дете.Всяка майка си познава детето.Да ме убеждавате, че не се е потила като косата ѝ все беше мокра, особено след сън, просто няма как да ме убедите Peace
Иначе не съм се оливала в мазането след баня, но всяка вечер преди лягане сме се къпали и още се къпем.Кожата трябва да диша.
Виж целия пост
# 245
Цитат
Не знам с какъв акъл някои родители къпят всяка вечер новородените си бебета и после ги омазват хубаво като мазни банички.

Ето за това ти изречение си позволих да ти отговоря. Аз пък не мога да си представя, че няма да я изкъпя, когато цял ден сме били навън и тя е била само по памперс, защото е около 40 градуса. С тези прашни улици, особено през лятото, си представям какво и се залепило по кожата. За мен това е по- страшното от козметиката.

Спирам, че доста прекалих с постове не по темата, извинете Peace.
Виж целия пост
# 246
Къпя всяка вечер, с малки изключения, като новороден плака само първата вечер , защото с баща му се опитахме да го удавим Crazy Embarassed .
Беше му голям кеф банята и масажите после, а игрите преди баня , чисто голичък - беше най-доволното бебе.

Най-гадното, което ми е казвала майка ми - че не трябва да му давам да суче повече, след като не е цокал 24ч. (на 3м. беше в интензивно отделение и не ми даваха да го кърмя)
Кърмих до 1г и 5м Whistling
Виж целия пост
# 247
и аз знам за този мит с къпането, има статия в бейбислинг, затова като новородено не сме го къпали по стандартният начин , а само с чиста водичка  Simple Smile . Но дупе, полови органи и ръце доста често на ден.
Такива са препоръките на Детските дерматолози - най-вече в Западна Европа.
Има страшно много материали за измиването на защитния слой на кожата на бебето, за вредата от изсушаването на кожата след къпане, за козметиката и пр. Сравнението между нуждите на възрастния човек и бебето са неуместни.



а ето ви бисери по основната тема  http://sanovnik.bg/p-8769-%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%BE%D … D0%B5%D0%BD%D0%BE
Виж целия пост
# 248
Хайде, стига вече с това къпане, че темата е за друго.

Другият мит за мен е, че като духне малко вятър и бебетата ще се разболеят, това включва и вече по-големи бебета на по 1-2 годинки. На площадката ме гледат като идиот, защото не съм навлякла малкия. Той е по къс ръкав, като мен, а другите деца са с дълъг, защото духа и тук-там има сянка. Не отчитат това, че децата им тичат през цялото време.
Виж целия пост
# 249
Като каза за духането на вятър , та се сетих. За мен един от най - големите митове е ,че като е потно бебето трябва на мига да се преоблече. Аз не съм го практикувала това и не се е разболявала...Според мен, по -лошо сако се преоблича точно в момент ,когато е мокро гръбчето.
Виж целия пост
# 250
Като каза за духането на вятър , та се сетих. За мен един от най - големите митове е ,че като е потно бебето трябва на мига да се преоблече. Аз не съм го практикувала това и не се е разболявала...Според мен, по -лошо сако се преоблича точно в момент ,когато е мокро гръбчето.

Или пък му подпъхват салфетки под блузката. Искало ми се е да помоля майката или бабата тя да се опакова със салфетки, да видим дали ще се чувства добре. Потръпвам само като се сетя да ми залепне салфетка по мократа кожа.
Виж целия пост
# 251
Като каза за духането на вятър , та се сетих. За мен един от най - големите митове е ,че като е потно бебето трябва на мига да се преоблече. Аз не съм го практикувала това и не се е разболявала...Според мен, по -лошо сако се преоблича точно в момент ,когато е мокро гръбчето.

Или пък му подпъхват салфетки под блузката. Искало ми се е да помоля майката или бабата тя да се опакова със салфетки, да видим дали ще се чувства добре. Потръпвам само като се сетя да ми залепне салфетка по мократа кожа.

Ох не, съспивате ме направо, наистина ли правят такива неща хората? Simple Smile)))
Виж целия пост
# 252
Мда, още от моето детство един от най-неприятните ми спомени е да ходя с кърпа под блузата, ама задължително  ooooh!
Виж целия пост
# 253
Мда, още от моето детство един от най-неприятните ми спомени е да ходя с кърпа под блузата, ама задължително  ooooh!
Мда, същия спомен имам и аз, изключително неприятен, наистина.
Виж целия пост
# 254
Като каза за духането на вятър , та се сетих. За мен един от най - големите митове е ,че като е потно бебето трябва на мига да се преоблече. Аз не съм го практикувала това и не се е разболявала...Според мен, по -лошо сако се преоблича точно в момент ,когато е мокро гръбчето.

за мен не е мит, моят племенник когато беше бебе вместо да го преоблекат когато се е изпотил го навличаха със сухи дрехи, до ден днешен боледува и все кашля... аз като се изпотя веднага се преобличам защото ми е гадно да стоя с мокри дрехи, по-вредно е да стоиш с мокри дрехи от колкото за минутка да стоиш гол до като си облечеш сухата дреха и щом видя, че бебка се е изпотила и е мокра веднага я преобличам  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия