Митове за отглеждането на бебета

  • 48 981
  • 1 137
# 270
Да ви споделя нещо, което чух около изминалите празници, отнася се за бременни, но не знам дали има такава тема.
Бременната не трябва да боядисва яйца, защото взимала красотата на бебето  Shocked.
Виж целия пост
# 271
Да ви споделя нещо, което чух около изминалите празници, отнася се за бременни, но не знам дали има такава тема.
Бременната не трябва да боядисва яйца, защото взимала красотата на бебето  Shocked.
М,да....
Аз го знам по друг начин:
''Ако хубавее бременна жена;носи момче''
''Ако погрознява-момиче ще е...вземало от красотата на майката....'' Whistling
Виж целия пост
# 272
То това е др мит. Ама при мен не беше вярно, защото аз се разкрасих (кожа, коса), а родих прекрасно момиченце.
-Да не се снима спящо бебе,че било на нещастие в къщата..... Crazy

Аз пък съм чувала, че не се снима, защото му взимаш душата Crazy , каквото и да значи това Laughing
А аз се чудих, защо татко не ми дава да снимам мис, докато спи Crazy.
Виж целия пост
# 273
Гладенето на дрехите на бебето- не знам мит ли е или не, но е факт, че при нервно и ревящо бебе, което иска нон стоп внимание, като моето, нямам време за храна и WC, камо ли за ютията и дъската. Ползвам дезинфектант за пералня  Peace
Виж целия пост
# 274
Чувала съм,че не е хубаво да се показва бебето пред огледалото,но забравих каква беше измишльотината newsm78

Значи на моето чаве съм му взела душата.... Rolling EyesТолкова пъти съм го снимала докато спи ooooh!
Виж целия пост
# 275
Значи на моето чаве съм му взела душата.... Rolling EyesТолкова пъти съм го снимала докато спи ooooh!

Мисля че почти всички хора между 0 и 35 години сме с "откраднати души".  Wink
Виж целия пост
# 276
Чувала съм,че не е хубаво да се показва бебето пред огледалото,но забравих каква беше измишльотината newsm78

Значи на моето чаве съм му взела душата.... Rolling EyesТолкова пъти съм го снимала докато спи ooooh!
Май беше да не се уплаши...А или пък ставаше кривогледо...
Мит : ако гали куче/коте задължително ще боледува от някаква болест в скоро време.
Виж целия пост
# 277
Чувала съм,че не е хубаво да се показва бебето пред огледалото,но забравих каква беше измишльотината newsm78

На мен са ми казвали да не се показва бебе пред огледалото че се плашело от образа си Crazy  Laughing
Виж целия пост
# 278
Привет!
От всички митове и суеверия, маниери на отглеждане, има някои, които достигат до нас без логиката си, заради което се оплюват. За мен това да се прибират дрешките вечер е повече от логично - бабите ни са простирали навън на село, а в дрешките могат всякакви насекоми и тн да влязат, които после ако не се изтупат да изпохапят детето. Факт, че сега в апартаментите и тн това е излишно, но част от тези неща имат своя практически произход, когато децата са се гледали с различни средства и в различни хигиенни и тн условия.
Виж целия пост
# 279
Ама нали се сещаш, че и през деня има насекоми, които могат да се вмъкнат в дрешките. Иначе знам, че вечер дрехите не се оставяли навън, на бебето, заради таласъмите.  Laughing

На 40-тия ден на бебето идват орисниците, да орисат бебето. До главата му се оставят пари и сладки, за орисниците.  Grinning
Виж целия пост
# 280
Да, затова някои митове и суеверия ни изглеждат смешни, а не заем логиката. Сега има ток нощем, тогава не, и ако ги събираш по здрач примерно... не знам, гадая Simple Smile
Но има и други тотално абсурдни, и като чуя съвременен човек да се кълне в тях... Например, отиваш да раждаш и си търкулваш яйце по корема под блузата, за да излезне толквоа лесно и детето. Или да не казваш на майка ти, че отиваш да раждаш (понеже все майките мислят най-лошото). Пълни глупости.
Виж целия пост
# 281
Или да не казваш на майка ти, че отиваш да раждаш (понеже все майките мислят най-лошото). Пълни глупости.

Защото не познаваш моята  Grinning.Тя като почна:
"Ами ти сега как ще раждаш.Ама тя ще те разкъса.Ама то много боли.Ами ако се наложи операция"
И това една седмица преди термин,всеки ден по телефона.Най-накрая и се развиках,спрях да и вдигам и се обадих чак като родих  Laughing.
Преди два дни една леля ме посъветва да намажа венците на моята малката  с мед,че по-бързо да избиели зъбите.След като отказах тя надлежно ми обясни,че този начин го няма в Интернета, щото било бабешки лек и много съм щяла да помогна на щерката.
Виж целия пост
# 282
да аз по съвет от педиатъра я мажех с мед и сода за млечницата, познайте получхме алергия от меда  ooooh! другото което ни даваше беше дактарин, добре, че в една аптека ни забъркаха нистатин с още нещо (не си спомням какво беше), точно за 3 дена ни мина иначе още щях да си я мажа с дактарин  Crazy
сори за офф-а  bouquet
Виж целия пост
# 283
Това с неказването го знам, че на никой не се казва, че отиваш да раждаш. Аз така направих, само ММ знаеше, разбира се.  hahaha Ама аз 1 седмица преди това бях в болницата с фалшива тревога. Всички знаеха и ме побъркаха по телефона. Вече като отидох наистина да раждам, на никого нито дума. И аз понеже преносвах, все някой звънеше през деня, да ме пита няма ли да раждам. Аз лъжех, че нищо ми няма. Накрая, след като родих ги изненадах един по един по телефоните. "Ама как? Кога роди? Нормално ли? Много бързо! Нали на обяд нищо ти нямаше!?"  hahaha

valentink-a, аз пък съм изключително доволна от Дактарина. Много ни помогна на нас. Но при всеки е различно.   bouquet

Суеверия:
- да не целуваш ходилата на бебето, защото щяла да ти се качи на главата.  hahaha
- ако първото дете е момче и отзад, на врата, има нещо като опашле на косата, следващото бебе ще е момиче
Виж целия пост
# 284
Суеверия:
- да не целуваш ходилата на бебето, защото щяла да ти се качи на главата.  hahaha
- ако първото дете е момче и отзад, на врата, има нещо като опашле на косата, следващото бебе ще е момиче

-то затова моето ми се е качило на главата ooooh!...ама и аз упорита-продължавам да ги целувам(все още) Crazy
-моя няма опашле никъде Mr. Green,тъй че да не се надявам напразно ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия