Митове за отглеждането на бебета

  • 48 981
  • 1 137
# 285
Я, мойто момче има опашле  Laughing
И на огледалото го показвам, но мисля, че въобще не загрява, че сме ние двамата там Laughing
Виж целия пост
# 286
Или да не казваш на майка ти, че отиваш да раждаш (понеже все майките мислят най-лошото). Пълни глупости.

Защото не познаваш моята  Grinning.Тя като почна:
"Ами ти сега как ще раждаш.Ама тя ще те разкъса.Ама то много боли.Ами ако се наложи операция"
И това една седмица преди термин,всеки ден по телефона.Най-накрая и се развиках,спрях да и вдигам и се обадих чак като родих  Laughing.
Моята се канеше да щурмува родилното, защото е колежка и се надяваше, че ще я пуснат при мен. Поради тези съображения 2 дена не ѝ вдигах телефона, че бях с контракции, да не се усети.
Преди два дни една леля ме посъветва да намажа венците на моята малката  с мед,че по-бързо да избиели зъбите.След като отказах тя надлежно ми обясни,че този начин го няма в Интернета, щото било бабешки лек и много съм щяла да помогна на щерката.
smile3544
Не си спомням дали съм писала този мит, че когато се къпе бебето, при него се чуква 1 сурово яйце. Баба ми го изтърси пред педиатърката, а аз я порязах, че супа няма да правим, ами ще къпем бебето Stop.
Виж целия пост
# 287
На мен ми е чудно и оцета при висока Т.
Както каза един доктор по ТВ - не лекуваме туршия, лекуваме човек.
Виж целия пост
# 288
Както каза един доктор по ТВ - не лекуваме туршия, лекуваме човек.

Това не е мит, сваляла съм много пъти висока Т с оцет, както моя, така и на домочадието. Peace

Сега се сетих и аз за една глупост:
-бебето и малкото дете не се целуват отзад по вратлето, защото щяло много да лъже Whistling
Виж целия пост
# 289
Както каза един доктор по ТВ - не лекуваме туршия, лекуваме човек.

Това не е мит, сваляла съм много пъти висока Т с оцет, както моя, така и на домочадието. Peace


Сваля се, но не е много полезен компреса с оцет.

На нас ни дадоха съвет да я сваляме със студени компреси.
Виж целия пост
# 290
Както каза един доктор по ТВ - не лекуваме туршия, лекуваме човек.

Това не е мит, сваляла съм много пъти висока Т с оцет, както моя, така и на домочадието. Peace


Сваля се, но не е много полезен компреса с оцет.

На нас ни дадоха съвет да я сваляме със студени компреси.

Студени на челото, а на ръцете и краката оцет + вода.
Също , ракия. Разбит белтък на стъпалата. За деца +3г. мед на стъпалата.
Да, бабеши илачи са, но Не са митове.
Виж целия пост
# 291
На мен ми е чудно и оцета при висока Т.
Както каза един доктор по ТВ - не лекуваме туршия, лекуваме човек.
Оцетът е силно летлив, тоест изпарява се много бързо и лесно. Изпарявайки се, отнема от температурата на тялото, това е бърз и ефикасен метод за сваляне на температурата. По-ефикасен е от студения компрес, защото със студен компрес е доста шоково да минеш през цялото тяло на детето, докато на оцета не му е нужно да е студен, именно заради летливостта си. А е много по-добре да е по цялото тяло, защото на голяма площ се изпарява и отнема по-добре температурата.
А какво точно е неполезното на оцета? Thinking

Ракията е опасна за малките деца, защото прониква през кожата и може да направи бая поразии.
Виж целия пост
# 292

А какво точно е неполезното на оцета? Thinking

Ракията е опасна за малките деца, защото прониква през кожата и може да направи бая поразии.
Оцета също прониква през кожата, не помня точно какво вредно съдържаше, но не се препоръчвал за малки бебета.
Виж целия пост
# 293
Да речем, че чак на съвсем малки бебенца не бих го прилагала, но като цяло си е добро антитемпературно средство Laughing Но ще потърся какво вредно може да има в оцета Simple Smile
Виж целия пост
# 294
Да речем, че чак на съвсем малки бебенца не бих го прилагала, но като цяло си е добро антитемпературно средство Laughing Но ще потърся какво вредно може да има в оцета Simple Smile
Някакъв доктор преди година и нещо говореше при Гала за фебрилните шокове, та той спомена тогава за оцета, ама не помня.
Помня само фразата - не лекуваме туршия, лекуваме човек.
Виж целия пост
# 295
Сега се сетих и аз за една глупост:
-бебето и малкото дете не се целуват отзад по вратлето, защото щяло много да лъже Whistling
Аз го знам, че ще бъде инато. Peace
Виж целия пост
# 296
Сега се сетих и аз за една глупост:
-бебето и малкото дете не се целуват отзад по вратлето, защото щяло много да лъже Whistling
Аз го знам, че ще бъде инато. Peace

 Joy Joy тъкмо се чудех от къде е тоя инат Laughing , ама и лъже доста ooooh! , явно от целувките ще да е... #Crazy
Виж целия пост
# 297
Ау, ужас! Викаш да преставам с целувките, а?
Виж целия пост
# 298
Да речем, че чак на съвсем малки бебенца не бих го прилагала, но като цяло си е добро антитемпературно средство Laughing Но ще потърся какво вредно може да има в оцета Simple Smile
Някакъв доктор преди година и нещо говореше при Гала за фебрилните шокове, та той спомена тогава за оцета, ама не помня.
Помня само фразата - не лекуваме туршия, лекуваме човек.


Оцета знам,че винаги трябва да се разрежда с вода иначе може да докараш гърч на детето.Ползвала съм го и аз.Синът ми като се разболее държи висока температура-39 и нагоре доста дълго време и само това помага да се смъкне.
Виж целия пост
# 299
Оцет+вода, иначе само оцета е много силен. Аз само с оцет премахвам котлен камък и мазно.
Ракия или аспирин - в никакъв случай. Имаше случай на дете с алкохолно натравяне след ратривка с ракия.  ooooh!
Това с белтъка не го знаех, но дано и не ми се налага да го пробвам.
Иначе наистина има много бабини илачи, компреси и т.н., които помагат. В това се убедих.  Peace



Чак се чудя дали да не направя списък на митовете вече. Толкова станаха. То не остана място къде да го целуваме това бебе.  hahaha
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия