Митове за отглеждането на бебета

  • 48 982
  • 1 137
# 330
Iani87, казвали са ми, но не помня. Иначе бих го написала. То си е интересно.
Малки бебета несядащи. Вероятно и не държащи сами главата си. Ако бъркам някой да ме поправи.

ПП За къпането си има железен довод - водната среда е естествена за тях. Освен това успокоява, отмива емоции. Големите обичат, малките също Simple Smile
Виж целия пост
# 331
То си има определени масажи и гимнастика за бебета,с които да се постига контрол на шийните мускули и положението на главата и да се подпомага да се развиват нормално.
Преполагам за това става въпрос:
http://blog.mamaibebo.com/2009/08/%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B6 … 0%B5%D0%B1%D0%B5/

А иначе това за вдигането на бебето от коритото съм чувала от баби,че се захваща с трите пръста за устната кухина и така го изваждат,което си е жестоко натоварване и безумна глупост за мен  Naughty
Виж целия пост
# 332
Аз пък знам,като видиш малко бебе да му дадеш монета,за да е здраво,като нея и да не му се вземе съня ( нещо като оставянето на конеца ).
Преди сън да се измият очите 3 пъти и да се натисне с палец м/у веждите против уроки.
Виж целия пост
# 333
Има гимнастика и масажи, но посочените в линка са си митове и са писани от човек без деца или без добър лекар. Предполагам с търсене ще се намери подходяща информация.
Виж целия пост
# 334
За опъването на врата чух някъде, че новородено (такова, което неможе да вдига само главичката си), при къпане се вади за главата от водата. Ама незнаех технологията, че се хваща през устната кухина. Цялата история за мен е подсъдна  bash
Виж целия пост
# 335
От двете страни на главата са ми казвали на мен. Да, точно ваденне от ваната.
Това тук са си точно митове за устата.
Виж целия пост
# 336
Сетих се,че за да има детето дълга шия/врат се вади от коритото с един пръст пъхнат в устата или се хваща само за главата и така се пренася.Бях втрещена,когато моя бивша съученичка ми го каза и ме упрекна,че не съм го правила  Sick
В един др форум една майка се жалваше, че свекървата искала да къпе бебето и после да го вади по гореописаната техника ooooh!.
А за осоляването: в пловдивския край още се практикува. Колежка на майка ми, която е прабаба вече, специално идва вкъщи да пита как осоляваме нашата дама, че внучката ѝ искала да си осоли бебето, (разликата между 2-те бебета е 14 дена, а майката е 88 набор), а тя не го е правила. Е, осолили са лапето ooooh!.
Виж целия пост
# 337
За мен най-безумното нещо са нарези с бръснарско ножче по гърба на бебето, за да му изтече "мръсната кръв" и да не плаче.
Това който го е измислил и прилагал едва ли има нещо в главата си. Sick
Виж целия пост
# 338
Аз пък да си призная, че с това, че до 40-то не трябва да се показва бебето много се оправдавах.  hahaha Винаги са ме дразнили махленските баби. Съответно излязох на разходка много по-рано от 40-тия ден. Но дъщеря ми в коша за новородено, завита и отгоре комарника. И някоя баба:
- Ама вие вече излязохте ли? Дай да го видя бебето!
И аз: Не може, няма 40.
Еми дразнят ме, какво ще се навират вътре в количката, бебе не са ли виждали? Така поне спират да напират.  hahaha

Genuine, на моя позната са го прилагали.  #Crazy
Виж целия пост
# 339
За мен най-безумното нещо са нарези с бръснарско ножче по гърба на бебето, за да му изтече "мръсната кръв" и да не плаче.
Това който го е измислил и прилагал едва ли има нещо в главата си. Sick
Това в България ли се прави ?
Звучи много зловещо.Тия родители са  #2gunfire
Виж целия пост
# 340
За мен най-безумното нещо са нарези с бръснарско ножче по гърба на бебето, за да му изтече "мръсната кръв" и да не плаче.
Това който го е измислил и прилагал едва ли има нещо в главата си. Sick
Стига бе  Stop Това е някакъв вудо ритуал. Изобщо не мога да си представя, че нормален човек може да си го помисли дори.
По нагоре ставаше въпрос за уроките и се сетих как свекърва ми ми показа една "магия" срещу уроки, доста отвратителничка беше-пипаш се .... не мога да намеря деликатен израз...отпред /сещате се/ и казваш някакво безумно заклинание свързано с урочасване на въпросното място, а не на детето  Sick Sick Sick
Виж целия пост
# 341
За мен най-безумното нещо са нарези с бръснарско ножче по гърба на бебето, за да му изтече "мръсната кръв" и да не плаче.
Това който го е измислил и прилагал едва ли има нещо в главата си. Sick
Стига бе  Stop Това е някакъв вудо ритуал. Изобщо не мога да си представя, че нормален човек може да си го помисли дори.
По нагоре ставаше въпрос за уроките и се сетих как свекърва ми ми показа една "магия" срещу уроки, доста отвратителничка беше-пипаш се .... не мога да намеря деликатен израз...отпред /сещате се/ и казваш някакво безумно заклинание свързано с урочасване на въпросното място, а не на детето  Sick Sick Sick
Ох и това зная .......
Махленските баби и на мен са го казвали.....
Та доколкото помня,тайните думи бяха:
''Барваш се баба межу краката.....с ръка,турваш я на челото на бебето и тихо изричаш-Когато ми урочасат.... тогава и детето да хване''..... ooooh!
Боже......не се стърпях,но си спомних ужаса с който ги изгледах тогава.... #Crazy

арт мама,не видях никъде в линка да пише нещо непрофесионално;това са си неща които всеки един педиатър  би казал на майката относно детето.
Някои от тях дори аз съм правила след баня на децата си.Няма нищо нередно поне според мен да извършваш леки масажни движения по гърба с поглаждане и потупване по  ръчичките,главата, краката ,дупето на детето или да го оставиш по корем  Rolling Eyes
 http://www.deteto.info/video.aspx?id=48
Виж целия пост
# 342
Много повече неща могат да се правят. Особено като гимнастика. Детето не се слага да седи, както не се слага и в проходилка.
Има параграф - "ние не знаем, кажете вие".  Масаж, гимнастика, баня помня аз. Може да съм забравила, но след банята си е време за сън.
Виж целия пост
# 343
Много повече неща могат да се правят. Особено като гимнастика. Детето не се слага да седи, както не се слага и в проходилка.
Има параграф - "ние не знаем, кажете вие".  Масаж, гимнастика, баня помня аз. Може да съм забравила, но след банята си е време за сън.
Съгласна  Hug
Сложих клипа за обяснение просто какви са масажните движения и леки гимнастики подходящи за бебето.
А,че е време за сън след баня спор няма,но няма лошо преди да се облече бебето да се позабавлят с мама с подобни игри  Wink
Виж целия пост
# 344
Когато има някакъв ритуал преди сън (баня, масаж) и той се извършва всеки път, бебчо свиква, че след него трябва да спинка. Постоянството е много важно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия