Валенсия

  • 124 692
  • 764
# 270
здравейте, планирам пътуване до Валенсия  седмица преди Коледните празници , от коя дата е украсен града ? Работят ли забележителностите , какво си заслужава да се види и възможно ли е да препоръчате изгодни места за хапване ?
Виж целия пост
# 271
Здравейте,

ние се върнахме в събота от Валенсия, след прекарани 4 пълни дни там. Аз лично не съм супер впечатлена, не знам защо, но моя мъж много. На мен ми напомня много на Италия, само без прекрасната храна. Нещата, които не ми харесаха са, че ми беше много трудно да се ориентирам. Купихме си още като пристигнахме карта за цялата градска мрежа за 72 часа и въпреки това се убихме от ходене. Навсякаде където съм била, съм ползвала транспорт, метро, но тук..просто не се оправихме и двамата. Ужасно объркани схеми, всичко е на испански. Потресох се, че никой, никаде не говори английски. Дори на Марината бяхме на плажа, където спират яхти от цял свят...една салата не можах да си поръчам. Дори елементарен, най-базисен английски не искат да говорят и това е.

Иначе, свежо градче, приятни места, някои според мен доста прехвалени.
Много ми хареса Биопарка, това е място, което си заслужава всяка стотинка!!







Другото място, която е ок е Океанографския музей, като аз лично съжалявам, че не купих билет само за него. Там е красиво, има прекрасни аквариуми, като парк е, има и шоу с делфини два пъти дневно и наистина си струва, но нищо друго от Музея на науката и изкуствата не си струва. Аз взех комбиниран билет уж, за да видим всичко, после се оказа, че Хемисферата не е включена.. Музея е под всякаква критика..той е за деца, на мен поне нищо в него не ми хареса.









Най-красив за мен в стария град. Силно препоръчвам Free Tours Valencia! Toва са безплатни турове с екскурзовод, който ти разказва.. накрая даваш колкото прецениш. И двамата с мъжа ми бяхме категорични накрая на пътуването, че това беше най-смисленото нещо, за което дадохме за съжаление най-малко пари, чак съжаляваме. Жената, която ни развеждаше се казва Елена, потомствена валенсианка от 13 поколения, с прекрасен английски, страхотна!!!



Това е Централния пазар. Вътре има всичко.. много е приятно:


Катедралата:






уличка в стария град:




Плажа е също приятно място за разходки.



 И това е.. не знам дали сме пропуснали нещо. Но и това, което видяхме беше хубаво, но много уморително. Не е град, в който бих искала да се върна, определено, но това е лично мое мнение. Моя мъж..утре тръгва ако може.





Виж целия пост
# 272
Захир, много ми хареса мнението ти!

Общо взето е същото като моето за този прехвален в България град, който е на мода сред българите от няколко години.

Като се махнат нещата от зоната на L'Oceanografic и няколко неща по центъра няма почти нищо интересно.
Виж целия пост
# 273
Ами вече трябва и други езици да се знаят, факт.......иначе старият град изглежда място с дух. Ако сте снимали вътре в катедралата, постнете снимки, моля!
Виж целия пост
# 274
Благодаря за нагледното обяснение. За жалост лиспата или лошия английски на много места е срещано явление. Аз лично и в Италия, Франция съм го виждала. Сякаш Холандия, Дания са с много добър базисен английски.
А като цени, като нощен живот (по-скоро места за хапване, пийване) как ти се стори?
Виж целия пост
# 275
Цените са съвсем нормални. Ние нямахме сили за нощен живот, но бяхме в един много приятен бар, който е в стария град. Доста е малък, но пък наистина готино местенце, хапнахме някакви тапаси, пихме вино, после тествахме тяхната напитка Aqua di Valensia, oт която на другия ден ме боля жестоко глава.. и така. Нормални цени, като навсякаде. Тапасите бяха от 1 до 9-10 евро, вино към 3, коктейла 4.50. Такива цени.
Бара e този:
https://www.tripadvisor.es/Restaurant_Review-g187529-d8429032-Re … cian_Country.html
Виж целия пост
# 276
Повечето не говорят изобщо английски, но ми интересно къде в България говорят, не смятам знаенето на 50 или 100 думи за говорене.
 Холандия, Белгия и другите северни са друга работа
Виж целия пост
# 277
В отговор на Захир, за втори път бях в Валенсия преди две седмици,  защото преди  5 години когато бях там реших че е място, което трябва да види и детето ми. Само два реда за тези който ги очаква това пътешествие бях с 8 годишно хлапе и със 72 часовите карти -Valencia Tourist Card  - не сме ходили пеша освен на разходки по магазини и вечерни из стария град, където беше и апартамента ни, близо до Катедралата!  Разгледайте сайта им и си купете комбинирани билети онлайн за Биопарка и Града на науката и изкуствата ! Препоръчвам порцелановия музей, Пазара Ruzafa - по не туристически и с повече атмосфера ! Музея ,който е близо до Града на науката и изкуството e Музея на Фестивалите - малък, но интересен добре организиран, с картите е безплатен, както и Копринената борса, Кулите и така нататък, всеки ще се ориентира от каталогчето, което дават при покупката им, какво да посети и как да стигне до него !  Навсякъде се разбирах на английски, е не вече някакви дълги разговори, но ние не сме имали проблеми от това естество!  Пък и всички, които пътуваме насам-натам очакваме, че не винаги всичко върви по план. И често пъти това се оказва най-прекрасното нещо, което може да се случи. Бих се отбивала често във Валенсия  и дано...
Виж целия пост
# 278
Захир благодаря за споделените снимки. bouquet
Моето семейство много харесва този град. И аз също. Била съм два пъти в него. И бихме го посетили отново Heart Eyes Определено си има собствен чар: Старият град, Градът на науката и изкуствата Heart Eyes...
Виж целия пост
# 279
Въпрос на възприятие. Била съм на много места, пътуването е най-голямата ми страст, но Валенсия не ме грабна. На всички, на които им предстои обаче, пожелавам вълшебни моменти..може пък това да е вашият град.
Виж целия пост
# 280
Захир, какво се оказа Барио дел Кармен в крайна сметка?
Прочетох, че деца до 9 г. вкл. се возят безплатно на метро. Има ли някой опит, как всъщност се осъществява достъпът на децата, нужно е да има карта с нулева стойност ли? newsm78
Виж целия пост
# 281
В отговор на Захир, за втори път бях в Валенсия преди две седмици,  защото преди  5 години когато бях там реших че е място, което трябва да види и детето ми. Само два реда за тези който ги очаква това пътешествие бях с 8 годишно хлапе и със 72 часовите карти -Valencia Tourist Card  - не сме ходили пеша освен на разходки по магазини и вечерни из стария град, където беше и апартамента ни, близо до Катедралата!  Разгледайте сайта им и си купете комбинирани билети онлайн за Биопарка и Града на науката и изкуствата ! Препоръчвам порцелановия музей, Пазара Ruzafa - по не туристически и с повече атмосфера ! Музея ,който е близо до Града на науката и изкуството e Музея на Фестивалите - малък, но интересен добре организиран, с картите е безплатен, както и Копринената борса, Кулите и така нататък, всеки ще се ориентира от каталогчето, което дават при покупката им, какво да посети и как да стигне до него !  Навсякъде се разбирах на английски, е не вече някакви дълги разговори, но ние не сме имали проблеми от това естество!  Пък и всички, които пътуваме насам-натам очакваме, че не винаги всичко върви по план. И често пъти това се оказва най-прекрасното нещо, което може да се случи. Бих се отбивала често във Валенсия  и дано...


Здравейте, Искам да заведа дъщеря ми във Валенсия тази пролет, тъй като много иска да види аквариума, ще бъде на 7 години тогава. Можете ли да ми помогнете с информация за отсядане, т.е. място и цени, както и кой сезон е най-подходящ. Доколкото се информирах - март-май е най-приятно просто за разглеждане. Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 282
Записвам се с идеята за тридневно пътуване през май следващата година и се връщам да чета подробно.
Виж целия пост
# 283
Прочетох темата. . Билетите ни са купени вече, с Уиз от София, през февруари. Тепърва започвам да търся мнения за хотели, полезни съвети за тази дестинация и т.н. Никога не съм била в Испания и ще ми е интересно, където и да отида ( предполагам) . За 3-4 дена възнамерявам да се разходим с мъжа ми из града, да посетим няколко забележителности ( не всички, защото физически ще е много изморително, а и мъжът ми не е по ходенето). За три дни си представям, че ще бъде едно кратко бягство от ежедневието ни в България и съм се настроила да ми хареса ( доста позитивно) . Въпреки, че тук прочетох доста противоречиви отзиви за тази дестинация. Бих потърсила и някакви пътеписи за разходка до Валенсия, но в Интернет не се намират много. Поне от български автори. Ако някой все пак реши да сподели по - подробно тук.... Ще е много полезен за темата и потребителите. Защото разказите до тук са ми някак постни. Може ли някой, който е бил там,да сподели нещо, което му е направило впечатление, което е било хубаво да се има предвид предварително, някакви полезни съвети от българи за българи в Испания. Благодаря на отзовалите се!
Виж целия пост
# 284
Аз съм разказала на 14 стр от темата моите преживявания. Има и разкази на други момичета, дори и на тази страница.
Ще се радвам да прочета после твоите преживявания в този чудесен град!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия