Валенсия

  • 124 704
  • 764
# 300
Здравейте, момичета! Имам намерение да купувам билети до Валенсия за април или май и цената на Райън еър е много по-изгодна, но ме притеснява как стои въпроса с трансферите от/до Кастейон?
Виж целия пост
# 301
Здравейте, момичета! Имам намерение да купувам билети до Валенсия за април или май и цената на Райън еър е много по-изгодна, но ме притеснява как стои въпроса с трансферите от/до Кастейон?
Прочети темата назад. Има доста писано за това. С две думи - има автобус - 20 евро на човек на посока и има и коли под наем. Разстоянието е 90-100 км до Валенсия и предвид късните часове на кацане, доста късно се пристига във Валенсия.
Виж целия пост
# 302
Да благодаря, информацията за цената и разстоянието я знам и изчетох всичко по темата, но никъде конкретно не видях някой да е ползвал този трансфер, понеже до скоро го е нямало. Някой запознат ли е къде спира във Валенсия този автобус, тъй като от фирмата превозвач не отговаря на мейлите.
Виж целия пост
# 303
Да благодаря, информацията за цената и разстоянието я знам и изчетох всичко по темата, но никъде конкретно не видях някой да е ползвал този трансфер, понеже до скоро го е нямало. Някой запознат ли е къде спира във Валенсия този автобус, тъй като от фирмата превозвач не отговаря на мейлите.
Отпред на терминала. Летището е толкова малко, че няма как да го изпуснеш.
Виж целия пост
# 304
Автобусът от Кастейон/Кастелион /не знам кое е правилното/ спира на Palau de la Música  и тръгва пак оттам наобратно. Палау-то е в центъра, ние си взехме такси до хотела.
Виж целия пост
# 305
При късното пристигане на автобуса определено такси е опцията, цената доцентъра е около 5-6 евро
Виж целия пост
# 306
Ще се радвам да споделите за фламенко вечер в централната част. И дано е хубаво времето  Heart Eyes

И аз ще помоля за препоръка за някой клуб с фламенко. Ще бъдем края на февруари там с приятелки и много искаме да посетим някое представление.
Виж целия пост
# 307
 Aз пак да побутна темата за картите, някой от живеещите във Валенсия, дали ще се включи да разясни по-подробно? От летището може ли да се купи въпросната Тuin Card и да се зареди съответно? Благодаря !
Виж целия пост
# 308
Деца до 7 г безплатно ли пътуват в градския транспорт (метро, автобус и тн)
Виж целия пост
# 309
Деца до 7 г безплатно ли пътуват в градския транспорт (метро, автобус и тн)
Мисля, че да. Дъщеря ми беше на 3 и пътуваше безплатно. Сега каква е границата точно, не знам.
Виж целия пост
# 310
Aз пак да побутна темата за картите, някой от живеещите във Валенсия, дали ще се включи да разясни по-подробно? От летището може ли да се купи въпросната Тuin Card и да се зареди съответно? Благодаря !

Аз лично не мога да ти отговоря на въпроса, но по-добре виж в темите за живеещите в Испания, например тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2

Ние лично само излетяхме от Валенсия /кацането беше в Барселона/ и за транспорт ползвахме BONO TRAVEL CARD - 10 билета за метро и автобус за /за трима ни/ на цена около 10евро. Честно казано, я ползвахме само до плажа и в едната посока до Града на науката и изкуствата. Всичко останало е на една ръка разстояние.
За летището еднопосочен 3,9 евро с Metrobus № 3 и № 5
Имай в предвид, ча самата карта струва 0,5евро и може да се презарежда, така, че ако сте повече хора при купуване на еднопосочни билети се оскъпява.

Приятно изкарване и още веднъж ще препоръчам пекарната http://www.lapetitebrioche.es/ Адрес: Carrer de Sorní, 28,46004 València, раб.време 9-21ч.-петък и събота и неделя от 9-14ч и от 17-21ч
Виж целия пост
# 311
Здравейте,

Плануваме да отскочим до Валенсия, но не мога да се ориентирам с какво се стига от летището, на което каца Ryanair до града. Притесняваме, че полетът пристига след 8 вечерта, не ми се иска да взимаме кола под наем, пък и в сайта на ryanair  за колите под наем си пише, че в 20:30 няма как да си вземем. Видях в темата, че е писано за това в темата за ryanair, но поне аз не успях да го намеря къде.
Ако има някой, който е летял скоро до Валенсия именно с Ryanair, бих му била много благодарна ако разкаже подробно как са се придвижили.
Извинявам се, ако се повтарям и предварително благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 312
Здравейте,

Плануваме да отскочим до Валенсия, но не мога да се ориентирам с какво се стига от летището, на което каца Ryanair до града. Притесняваме, че полетът пристига след 8 вечерта, не ми се иска да взимаме кола под наем, пък и в сайта на ryanair  за колите под наем си пише, че в 20:30 няма как да си вземем. Видях в темата, че е писано за това в темата за ryanair, но поне аз не успях да го намеря къде.
Ако има някой, който е летял скоро до Валенсия именно с Ryanair, бих му била много благодарна ако разкаже подробно как са се придвижили.
Извинявам се, ако се повтарям и предварително благодаря  bouquet
Моля прочетете малко по назад. Даже 2-3 поста по назад отговорих накратко на този въпрос. Има и по-подробно описано още по назад. Има и кола под наем и автобус.
Виж целия пост
# 313
Ще се радвам да споделите за фламенко вечер в централната част. И дано е хубаво времето  Heart Eyes

И аз ще помоля за препоръка за някой клуб с фламенко. Ще бъдем края на февруари там с приятелки и много искаме да посетим някое представление.

Ние бяхме в този https://www.facebook.com/cafedelduende.flamencoenvalencia/

Самият клуб не е нещо особено, но изпълнението беше уникално!


Бяха група само от мъже - един японец много популярен там и един друг стщо много дОбър  Laughing

Даже предполагам, че това е снимка от същата вечер

Виж целия пост
# 314
Здравейте! Вчера се  завърнахме от Валенсия и ще споделя впечатленията си.
Въпреки че очаквахме лошо време и дъжд, времето беше предимно хубаво, а в понеделник и слънчево. Апартамента, който ми беше препоръчан от съфорумка Casa Cosy беше страхотен, много чист и на супер комуникативно място- до Катедралата, до Крепостта (едната входна порта)- та балгодаря ти за препръката.
Всичко си струваше да бъде видяно- и катедралата и Халите, Ла Лоня, Океанографик и Музея на технологиите, само Историческия музей се оказа голямо разочарование. Не знам защо се заблудих от разказите, че си струва да бъде видян- не не си струва, малка, бедна колекция и никакво любопитство не събуди у нас - отделно че беше яко далеч  #Cussing out
Иначе цените бяха ок, обслужването също, само незнаенето на английски беше тъпо  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия