Валенсия

  • 124 703
  • 764
# 315
Здравейте!

Ние посетихме Валенсия през Октомври с Ryanair полет само до България. Летището в Кастелон наистина е много малко и имаше само машина за сандвичи и напитки! От Валенсия до Кастелон стигнахме с такси което точно за 1 час ни закара. Таксито се резервира предния ден на този сайт  http://www.taxival.net/taxi-valencia-english/  . Много коректни и точни! Шофьорът не говореше английски но това не беше проблем. Струва 90 евро /малко скъпичко но ние бяхме 4 човека и не беше зле/. Надявам се тази информация да послужи на някой. Ние също бяхме чели за автобуса но имаше коментари че ако не се съберат повече пътници автобуса не идвал изобщо и не ни се рискуваше.  Simple Smile
Виж целия пост
# 316
А видяхте ли автобус, имаше ли на летището?
Виж целия пост
# 317
Автобус има ( говоря за преди 10 дни ), но лично за нас прецених че е по удобно да летиш с wizz air разликата в цената нa билетите се компенсира с трансфера от летището. Ако летите по често wizz имат и discound club, ние взехме за 60лв. годишен абонамент за 2 човека и така на всеки полет имаш намаление. Ние летим често и ни е по-удобно.
Виж целия пост
# 318
Автобус има ( говоря за преди 10 дни ), но лично за нас прецених че е по удобно да летиш с wizz air разликата в цената нa билетите се компенсира с трансфера от летището. Ако летите по често wizz имат и discound club, ние взехме за 60лв. годишен абонамент за 2 човека и така на всеки полет имаш намаление. Ние летим често и ни е по-удобно.

И ние имаме годишен абонамент и бързо се избива, Вие кога бяхте във Валенсия, бихте ли споделили как е времето ? Някакви интересни забележителности / атракции , извън най-популярните : океаногр., музеите и зоо ,ако знаете бихте ли споделили ?

Нещо интересно като леден бар , както някакви интересни музеи търся  ?
Виж целия пост
# 319
Автобус има ( говоря за преди 10 дни ), но лично за нас прецених че е по удобно да летиш с wizz air разликата в цената нa билетите се компенсира с трансфера от летището. Ако летите по често wizz имат и discound club, ние взехме за 60лв. годишен абонамент за 2 човека и така на всеки полет имаш намаление. Ние летим често и ни е по-удобно.

И ние имаме годишен абонамент и бързо се избива, Вие кога бяхте във Валенсия, бихте ли споделили как е времето ? Някакви интересни забележителности / атракции , извън най-популярните : океаногр., музеите и зоо ,ако знаете бихте ли споделили ?
върнахме се в понеделник, но ние ходим в едно курортно градче на около 20км. от Валенсия и за забележителности не мога да помогна. Времето там винаги е прекрасно, сега бяха неприятни дъждовете ( местните не помнят от кога не е валяло толкова, на плажа беше пълно с испанци, които снимаха морето не са виждали такива вълни ) иначе температурите бяха положителни в момента приятели казват, че е 16-17 градуса.

Нещо интересно като леден бар , както някакви интересни музеи търся  ?
Виж целия пост
# 320
Здравейте момичета , чак сега намерих време да ви разкажа как си изкарахме във Валенсия Simple Smile
Ние летяхме с wizz , защото имахме притеснения за автобуса , а за такси не ни се даваха толкова пари . и ние си взехме карта за намаление , която е 60 лв и с нея ни направиха намаление за 60 лв / така че ни излезе безплатна Simple Smile / От  летището  си взехме карта за метрото в двете посоки за двама , която струваше 12 евро. Други карти не сме взимали , автобус ползвахме само до био парка и океанографик и направо си платихме билетите Simple Smile Апартамента  , които си бяхме запазили беше страхотен, точно на центъра на площат де ла Рейна.
Въпреки , че трябваше да ни настанят след 16 :00 , когато отидохме сутринта в офиса да си оставим  багажа  / така ни бяха предложили /  , казаха че ще гледат към 13:00 часа да е готов за настаняване . и точно в един ни се обадиха , че всичко е готово и може да се настаним . Много хубав апартамен с мнго уют и чар , за съжаление  не работеше аспиратора , но без проблем и много извинения ни  преместиха в друг ./ единствения свободен им беше до централния пазар с три спални и две баня newsm44/ Първия ден се разгледахме  централната част(архелогияческия музей е много добре направен ) и парка , от Торес де Серанос има страхотна гледка . Втория ден био парка и историческия музей които са близки един до друг . Третия  ден толкова много валя , че едва стигнахме до океанографик , където си мислехме че всичко е закрито и няма да се намокрим , но уви станахме вир вода Simple Smile Музея остана за другия ден , през които също валя през цялото време , и освен него успяхме да посетим музея на керамиката . Влюбихме се в този град , много красив спокоен , с  невероятен пазар . Ако и времето беше по - топло щеше да е супер , но на нас така си ни върви в чужбина все ни вали  Joy Важна подробност е , че на автобусите от градския транспорт ако не им махнеш и няма хора за слизане не спират на спирката , нас така един си ни подмина  Laughing  
Виж целия пост
# 321
Здравейте момичета , чак сега намерих време да ви разкажа как си изкарахме във Валенсия Simple Smile
Ние летяхме с wizz , защото имахме притеснения за автобуса , а за такси не ни се даваха толкова пари . и ние си взехме карта за намаление , която е 60 лв и с нея ни направиха намаление за 60 лв / така че ни излезе безплатна Simple Smile / От  летището  си взехме карта за метрото в двете посоки за двама , която струваше 12 евро. Други карти не сме взимали , автобус ползвахме само до био парка и океанографик и направо си платихме билетите Simple Smile Апартамента  , които си бяхме запазили беше страхотен, точно на центъра на площат де ла Рейна.
Въпреки , че трябваше да ни настанят след 16 :00 , когато отидохме сутринта в офиса да си оставим  багажа  / така ни бяха предложили /  , казаха че ще гледат към 13:00 часа да е готов за настаняване . и точно в един ни се обадиха , че всичко е готово и може да се настаним . Много хубав апартамен с мнго уют и чар , за съжаление  не работеше аспиратора , но без проблем и много извинения ни  преместиха в друг ./ единствения свободен им беше до централния пазар с три спални и две баня newsm44/ Първия ден се разгледахме  централната част(архелогияческия музей е много добре направен ) и парка , от Торес де Серанос има страхотна гледка . Втория ден био парка и историческия музей които са близки един до друг . Третия  ден толкова много валя , че едва стигнахме до океанографик , където си мислехме че всичко е закрито и няма да се намокрим , но уви станахме вир вода Simple Smile Музея остана за другия ден , през които също валя през цялото време , и освен него успяхме да посетим музея на керамиката . Влюбихме се в този град , много красив спокоен , с  невероятен пазар . Ако и времето беше по - топло щеше да е супер , но на нас така си ни върви в чужбина все ни вали  Joy Важна подробност е , че на автобусите от градския транспорт ако не им махнеш и няма хора за слизане не спират на спирката , нас така един си ни подмина  Laughing  


бихте ли споделили кой е апартамента и дали са искали депозит при пристигане
Виж целия пост
# 322
Здравейте момичета Simple Smile Ние ще посетим Валенсия от 17.01-21.01 . Запазехме си от букинг апартамент в централната част на града. Много полезни линкове сте дали , zhorchy страхотен разказ , със сигурност ще посетим lapetitebrioche .  Планираме от летището до централната част да използваме автоус 150 , и после малко разходка 15-20 мин до апартамента . С метрото по лесно ще се предвижим , но с автобуса ще може да разгледаме Simple Smile
tyntyrymyntyry http://www.visitvalencia.com/es/valencia-tourist-card/  тук са дадени намаленията с тази карта. Ние за предвижването си мислим да използваме велосипеди под наем , ако времето позволява разбира се, ако не градския транспорт Simple Smile иначе ако има някои , които да разясни малко повече за картите ще е супер, понеже в сайта гледам само онлайн се копуват Simple Smile


 

Здравейте, бихте ли споделили кой е апартамента, освен резервацията през букинг ( ако там сте направили) , може ли да споделите дали Ви изискват и някакъв депозит ?


А до останалите - бихте ли препоръчали изгодни заведения за хапване и хранителни магазини ? И също така кои градове около Валенсия си заслужава да се посетят ?
Здравей Valencia Apartmans El Carmen се казва мястото , изискват  се цялата сума за престоя . 
Виж целия пост
# 323
здравейте, някой има ли информация за пясъчните фигури, които са на плажа целогодишно ли стоят  newsm78
Виж целия пост
# 324
Здравейте, днес Wizz air  имат 20% намаления и съм си харесала билети до валенсия за май месец. Бихте ли ме посъветвали за 5 или 8 дни е по-добре според вас да взема. Искам да разглеждаме спокойно и се надявам и на хубаво време, за да ходим и на плаж.
Виж целия пост
# 325
Здравейте, днес Wizz air  имат 20% намаления и съм си харесала билети до валенсия за май месец. Бихте ли ме посъветвали за 5 или 8 дни е по-добре според вас да взема. Искам да разглеждаме спокойно и се надявам и на хубаво време, за да ходим и на плаж.
Само за Валенсия 5 дни са напълно достатъчни
Виж целия пост
# 326
Имаме 6 нощувки във Валенсия месец септември, дайте предложения къде да прескочим за по 1 ден в близост до Валенсия. Основните забележителности сме посетили при предишно посещение на града.
Виж целия пост
# 327
Имаме 6 нощувки във Валенсия месец септември, дайте предложения къде да прескочим за по 1 ден в близост до Валенсия. Основните забележителности сме посетили при предишно посещение на града.
ние скоро ще ходим за 1-ви път и ще отскочим до аликанте и бенидорм, за Майорка се замисляме
Виж целия пост
# 328
Здравейте,  интересуват ме местата в които отсядате ( сами ли си ги запазвате и  от кои сайт ).
Виж целия пост
# 329
Резервирам хотел или апартамент през сайтовете Peace букинг и останалите
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия