За последно тук да се отчетем и в "РОДЕНИ" да се нанесем!МАРТ 2013, тема15

  • 18 299
  • 287
# 75
И при нас всичко е наред, утре ще мине и педиатърката. В неделя ни изписаха 3820г, само 180г е свалила. Нямаме жълтеница, кърмим се, понася ми учудващо лесно, мисля че имам и достатъчно кърма... очаквах да е по-трудно и неприятно, да има болка или пък бебето да не засуква както трябва, дано и занапред е така, вчера пробно изцедих едната гърда докато бебето пиеше от другата, 40мл излязоха, досега и давах и от 2те, но си мисля да почна да ги редувам, за да не вземат да се разранят.. дано й е достатъчно. Вечер прави хубави паузи по 4-5 часа. Интересно ми е как наддава, но преди първия месец няма как да разберем, на големия кантар ще има + - 100г разлика, пак става за ориентир предполагам Simple Smile
Успех на малкото неродили, на майките с 2 деца - още повече, сигурно не ви е лесно, но няма как! Приспособявайте се Simple Smile
хайде със здраве
Виж целия пост
# 76
На нас ни казаха да мажем с памуче със спирт при всяка смяна на памперса..

А беба ни прави на маймуни - мен предимно.. Вечер заспива на цицата и веднага като я оставя някъде, надува гайдата.. Пробвах да я оставя до себе си през нощта за да си поспя, че през деня само следобяд ме хваща дрямката, обаче тя сега реши и през деня да прави номера.. Още не й се давам - викам някой да я дундурка или пускам прахосмукачката, ама не може 24/7 да ми виси като сополче на шкембето.. Все се надявам че тоя период ще отмине и гледам все пак да й давам кърма като поиска, щото тя и вода си пийва, но определено предпочита от мен..
Oпределено те разбирам,дъщеря ми беше същата,ходех с нея до тоалетна,миех коридора с нея на ръце и какво ли още не съм правилас нея на ръце LaughingОтминава това,просто ще се поизмъчиш малко.
Виж целия пост
# 77
Карамболче, и моята беба така прави. Първо се притесних да не би да нямам кърма, та й дадох добавка. Пийна малко и върна. Проосто преяде. Сега си мисля, че просто ме е взела за залъгалка. Ще се пробваме със слинг, защото иначе не ми дава да мръдна. Катоо кенгуру съм.
Виж целия пост
# 78
Здравейте мамчета:)Ние след днешния контролен преглед сме доволни.Изписаха ни 3080 ,а сега сме 3330  Whistling
Бях споменала във ФБ ,че имам разкъсване и се лекувам в къщи,но след вече 5 дни не виждам ефект и днес ще отида да видим какво ще ме правят...дано да не ме държат много,защото все пак кърмя,а не искам да яде АМ.
Имах проблеми със зърната.
Малката не можеше да засуче и си купих предпазители за зърна.Вършат страхотна работа!Много съм доволна.Малката не се мъчи както и аз.Е това е от мен Peace Heart Eyes
Виж целия пост
# 79
Привет на всички мами.На 14 март 2 седмици по рано от термина чрез секцио се появи втория ми син Дейвид 3,530 и 51см.Кърмя го ,още няма колики никакви ,само ме притеснява пъпчето още не е паднало.Иначе малкия е супер спокоен и доста спи направо прави интервали от по 5, 6 часа между някои хранения.
Виж целия пост
# 80
Здравейте  Heart Eyes
 Карамболче и нашия мъник ми прави такива номера ,както го кърмя заспива и е много спокоен но оставя ли го някъде и все едно ток го удря #Crazy ,отделно си имаме и колики давам му Инфакол в началото действаше ,сега Не......
Виж целия пост
# 81
На нас ни казаха да мажем с памуче със спирт при всяка смяна на памперса..

А беба ни прави на маймуни - мен предимно.. Вечер заспива на цицата и веднага като я оставя някъде, надува гайдата..
И при нас е така. Нощеска вися 3-4 пъти на цицата, сутринта гърдите ми щяха да се пръснат, не беше изяла ни-що. Само че мен нощеска много ми се спеше и не съм я контролирала, така си я оставих, даже един или два пъти съм заспала заедно с нея още. Цока 5-10 минути и нанка, след 1/2-1 час пак. Но така за няколко часа все пак си взима дозата, да има време човек да лежи и кърми... Проблемът при мен е че така ме нахапва зверски направо.
Ние днес бяхме на консултация, резултатът е +1 кг. точно за 30 дни, + 1 см./педито каза, че не й е изпъвала краката съвсем, това било приблизително.../. Доволна съм, предвид че карах доскоро предимно на цедене, а и сега половината време сме така, направо преизпълних плана. Само на кърма сме.
Виж целия пост
# 82
Здравейте мамчета:)Ние след днешния контролен преглед сме доволни.Изписаха ни 3080 ,а сега сме 3330  Whistling
Бях споменала във ФБ ,че имам разкъсване и се лекувам в къщи,но след вече 5 дни не виждам ефект и днес ще отида да видим какво ще ме правят...дано да не ме държат много,защото все пак кърмя,а не искам да яде АМ.
Имах проблеми със зърната.
Малката не можеше да засуче и си купих предпазители за зърна.Вършат страхотна работа!Много съм доволна.Малката не се мъчи както и аз.Е това е от мен Peace Heart Eyes
Ох, кажете какво правите с тия предпазители. Едното ми зърно още е полуплоско и засукването от там е зорно, но със зърната изобщо не иска. Е, хич не ми харесва гърдите тази бебка. Но истината е, че се роди мноооого мъничка, предполагам, че няма сили просто. Много сме далече от учебникарските истории ние. Със силиконовото зърно изобщо не може да дръпне грам.
Виж целия пост
# 83
Благодаря ви момичета  Heart Eyes Утеха ми е да знам че бебчето ми не е някакво уникално изключение - майка ми като я гледа и се чуди каква е такава и аз колко съм била различно бебе..

Решила съм аз че без слинг едва ли ще мина, сега ми остава да си харесам отнякъде.. mida03 дано наистина по-скоричко отмине Simple Smile

janna_pp и аз в болницата се почудих дали нещо нямам проблем с коластрата та хората ми дадоха шише с мляко, добре че на госпожичката ми не й хареса Simple Smile

Аз също се родих с предпазителите, че както ми бяха ужасно разранени зърната не знам какво щях да правя - само мазането с лансиноха не помагаше..

tedito1608 точно Simple Smile Почвам да се чудя дали единствения начин да поспи не е ако й крякат повечко хора на главата, както беше в болницата :Р Щото като се прибрахме си беше лека суматоха докато се напаснем и тогава беше доста по-кротка..

Нощна птица и на мен много ми се спи вечер и се притеснявам да не вземе верно да й се запуши носа, само се стряскам.. То да можех поне час-два да поспивам.. А цеденето с помпа нещо не ми се получи, не ми се щеше да стигам до него вариант..
Виж целия пост
# 84
Аз гледам да съм корава с дребния, че каката я научих лошо навремето и все искаше да бъде люляна за преспиване или някой да стои при нея. Сега дребния се гушка само за tummy time върху половинката и за кърмене. През останалото време си стои в леглото или на люлката.
То няма и какво да го правиш толкова малко бебе все пак, като стане на няколко месеца и се очовечи по- забавно ще е.  Mr. Green

Все още нямаме колики слава Богу! Но понякога от лакомия връща материала ( после пак иска да суче).  Mr. Green Много ми е лакомо детето, определено яде повече от всички таблици, които гледах за двуседмично бебе.

Честита месечинка на Вики на мама krissu, Никола на мама Lucky Plam, Борис на мама Mirama  Hug на Камен и на мама Daniela Dobreva

Виж целия пост
# 85
Привет мамчета-честито на за новите бебоци! Simple Smile

Само да кава, че нямам кой знае какви признаци за раждане до днес,. но утре съм се разбрала с доки да се видим-дано вече да каже , че ще се появява младежа-т.е. да го предизвикаме да изализа, или каквото док реши-дано само не ме върне да си почакам още у нас .... Sad


Хайде всичко най най на вас и като мога ще пиша тук или ФБ Simple Smile
Виж целия пост
# 86
Ох, мамчета някой знае ли какво може да се пие за главоболие, като кърмя. Дали може да се пие аналгин Sad
Виж целия пост
# 87
Да се похваля, днес Габи става на 1 месец и има имен ден  Simple Smile Честит имен ден и на другата адашка на мама rosi_momchil    bouquet  Да Ви е жива и здрава и много щастлива !
Аз пиех за глава Солпадеин, още в болницата ми казаха да си го купя и тогава кърмех.

Как се справяте с коликите ? Ние сме на Саб Симплекс, пробвах и Еспумизан, но май не й действа, кажете за Инфакол как е  ?
Виж целия пост
# 88
Ох, мамчета някой знае ли какво може да се пие за главоболие, като кърмя. Дали може да се пие аналгин Sad
Можеш,в болницата ми даваха течен аналгин за болката Wink
Виж целия пост
# 89
Здравейте мами на родени и неродени още бебоци. Нашата Вики днес става на 1 месец. Все едно вчера я видях за първи път. И при нас всичко е наред. Само дето бабите я разглезиха и сега когато е будна не иска да си стои в креватчето и иска да е гушната. Аз не мога да я отуча от нощното кърмене в 3, но тя просто си е гладна. Надявам се сама да си го направи.

Въпрос към ЛЛЛ- ние нямаме проблем с кърменето, но аз имам един проблем, който си го направих сама- в началото като ни изписаха започнах да давам само от лявата гърда, така ми беше по-удобно да я държа и сега тази гърда е видимо по-голяма от другата. Дясната (по-малката) пуска също мляко, но много по-малко. Сега на всяко кърмене давам първо дясната и като усетя, че я е изцокала цялата, давам и лявата. Но няма ефект, разликата в големината все още е много голяма.Моля дайте някакъв съвет Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия