Пета тема на чакащите

  • 262 849
  • 2 547
# 510
 newsm32 newsm32И аз да се отчета .Днес ни предложиха още едно момченце от София сладур на 1г.и 5м.Веднага отидохме на среща ,малкия грабна мъжа ми за две минути и ако можеше той веднага би го взел но...неможе cry.Явно той ще е нашето детенце.Понеже срещата ни беше в края на работния ден утре ще попълваме документи в РДСП.Момичета това с отказите е ужасно сърцето ми се е свило за момченцето от Ловеч ,но още утре ще напиша отказа за да го предложат надявам се на някоя от вас защото е страхотно хлапе, много интелегентно  с прекрасна усмивка .Жалко че не можем да ги осиновим и двамата ,но ще стискам палци до няколко дни да го предложат на неговите си мама и тати. За нас започва финалното чакане на дата за дело.Повличам крак та дано скоро всяка от вас да се похвали със същото. mamma smile3522  jumpuu  jumpuu  jumpuu  jumpuu
Виж целия пост
# 511
Честито julka72 Hug Hug Hug,

Дано да успеете да овладеете чувствата си докато ви назначат дата за дело.
Не е лесно, казвам го от собствен опит, но после като погледнеш назад с удоволствие ще си спомняш за тези трудни моменти Simple Smile.

И дано да завалят след теб нови щастливи дечица и мами и татковци Praynig Praynig Praynig. Всъщност не дано, сигурна съм Hug Hug Hug yes
Виж целия пост
# 512
Юлка, честито и от мене!  Grinning С пожелания за скорошна дата за делото! Simple Smile

Относно отказите - и ние сме преминали през този път и знам, че болката, объркването и съмненията са големи... В тези моменти мене ме успокояваше мисълта, че така е трябвало да стане и че всичко върви в една посока - да се срещнем с НАШЕТО дете...

Не се измъчвайте! От социални работници съм чувала, че да - често се предлагат деца с ясната идея, че вероятно няма да се стигне до осиновяване и това се прави единствено, за да може детето да получи необходимият брой откази (за международно осиновяване), а ако кандидатите въпреки това вземат решение за осиновяване - още по-добре.... Така или иначе решението да осиновиш е много отговорно, може би едно от най-важните в живота и е нормално да не се взема лесно. Често самата готовност на директорите на домовете да съдейсват на бъдещите родители е достатъчна, кандидатите да са спокойни и да не са изпълнени с недоверие и колебания. За съжаление обаче директорите на домоветене НЕ винаги имат желание да кооперират, което (с право) прави кандидатите мнителни. Ние имахме случай, в който беше ясно, че детенце има проблем (според директора "съмнения за ДЦП"), но той нито ни позволи да заведем специалист, нито сам назначи такава консултация...  Close

Едно е важно - за да е успешно едно осиновяване, то трябва да се случва без колебания и съмнения. Има ли такива, по-доброто решение ЗА ВСИЧКИ е отказа...

Но онова, което разбрах на базата на моя опит е, че тази сигурност е вътре в нас. Simple Smile (как звучи само...  Laughing ... ама си е така)... Ако очакваме от срещата с детенце да ни "удари светкавица"с правилното решение или детенце да ни покаже, дали е "нашето", някак е по-трудно. Аз винаги съм споделяла, че срещата с дъщеря ни беше "любов от пръв поглед", но всъщност си давам сметка, че това се случи, понеже предварително (преди да се срещнем) на база информацията която имахме (здраво момиченце на 5 месеца) знаехме, че искаме да осиновим това бебе... Simple Smile Едва дочакахме да я видим, но предварително чувствахме, че тя е нашето дете...

На всички чакащи пожелавам този период да е кратичък и скоро да ни се похвалите с вълнуващите новини!:))
Виж целия пост
# 513
Дано само не ни карат да минем едни почти 1000 км. и да са ни подвели, че децата са здрави....Никак няма да е коректно. Изрично попитах по телефона за здравословното им състояние и жената , с която говорих каза, че са здрави децата....Обясни ми, че има педиатри там ,самата директорка е педиатър...ще се срещнем със с оциална, педиатър и тн ,за да ни разкажат всичко за тях. Знам само, че са близнаци -момче и момиче, как се казват/първите имена/ и че са родени 24.09.2010...Това е всичко, което ми казаха по телефона . А колко и какво още ще разкажат- в понеделник ще разберем. В 9.30 ни е срещата.
Виж целия пост
# 514
Да...ние вчера минахме 900 км. за нищо...
Виж целия пост
# 515
Betray, не искам да те обезнадеждавам, но при нас ситуацията беше същата. От София до Варна и обратно. В същия дом. Питах неколкократно здраво ли е детето и отговорът беше същият - абсолютно здраво, има педиатър там, директорката също е педиатър. Но за съжаление детето не беше здраво. Дано при вас информацията да е вярна. Най-искрено ти го пожелавам!
Виж целия пост
# 516
Тежко е положението по домовете и реалната информация, която се дава за децата....
Виж целия пост
# 517
Да...ние вчера минахме 900 км. за нищо...

Betray, не искам да те обезнадеждавам, но при нас ситуацията беше същата. От София до Варна и обратно. В същия дом. Питах неколкократно здраво ли е детето и отговорът беше същият - абсолютно здраво, има педиатър там, директорката също е педиатър. Но за съжаление детето не беше здраво. Дано при вас информацията да е вярна. Най-искрено ти го пожелавам!
Аз съм социален работник и са ми ясни нещата в домовете...Дано не ни подвеждат. Че освен всичко друго съм и след трансфер на ембриони и пътя малко ме притеснява, ако е "за лудо"....
На детето,което ви предложиха от там какво не беше по изискванията, които сте имали?
Тути, а при вас какво не беше ок при срещата?
Чудя се, ако се обадим в дома и питам директорката за децата дали би ми дала малко повече инфо за състоянието на децата? newsm78
Виж целия пост
# 518
В доклада си сме посочили, че искаме абсолютно здраво дете, а това, за което ни повикаха, се оказа, че има здравословни проблеми, които в бъдеще биха могли много да влошат състоянието му. Дано скоро се намерят родители за него  Praynig
Виж целия пост
# 519
Поли, не се коси така. След десет години родителстване на осиновено дете, ще кажа, че има голямо значение спокойствието, увереността и стабилитета на родителя. То за всички важи, но нашите деца имат по-голяма нужда от тази наша стабилност и спокойствие. По ред причини и ние няма как да ги имаме, но това е друг въпрос  Grinning По-честно е да осинови човек дете, с отглеждането на което смята, че може да се справи или даже просто това, което му е прилегнало на душа.

Дано детето скоро да намери своито родители.

Моят има два отказа, вярно него въобще никой не го е поглеждал от другите кандидати заради произхода, и така аз имам щастието да съм майка на това прекрасно момче. Съдбата си знае работата.

Спокойно и кураж. Приеми го като вашия път към вашето дете. Виж, нещо важно си почувствала на срещата, писа го в другата тема, че те са просто деца и няма значение, цвят, тен, къдрици, етнос... Това е още една огромна крачка напред към щастливото и стабилно родителстване на осиновено дете.


Виж целия пост
# 520
Да откажеш дете не е лесно, но според мен е много по-честно и към кандидат-осиновителите, и към детето. Може и да звуча нелицеприятно, но аз много отдавна съм забравила този си акт и си го припомням само покрай такива теми. Колкото и да ме боли за нерадостната съдба на децата в домовете, съвсем искрено си признавам, че не всички от тях мога да приема за свои деца.
Знам, че тук четат много любопитни преминаващи заради клюката, за тях искам да кажа, че пиша от първо лице единствено число - да не обобщават моите светоусещания към тези на всички осиновители.


Виж целия пост
# 521
Да откажеш дете не е лесно, но според мен е много по-честно и към кандидат-осиновителите, и към детето. Може и да звуча нелицеприятно, но аз много отдавна съм забравила този си акт и си го припомням само покрай такива теми. Колкото и да ме боли за нерадостната съдба на децата в домовете, съвсем искрено си признавам, че не всички от тях мога да приема за свои деца.
Знам, че тук четат много любопитни преминаващи заради клюката, за тях искам да кажа, че пиша от първо лице единствено число - да не обобщават моите светоусещания към тези на всички осиновители.
И аз чувствам нещата именно по този начин - само дето още не съм забравила, може би защото беше много скоро  Sad.
Виж целия пост
# 522
Момичета, за пореден път днес чух изказването, че за да не бъде осиновено едно дете до две годишна възраст, това значи, че има сериозни здравословни проблеми. Единични били случаите да има здраво дете над тази възраст. Това важало включително и за дечицата от ромски произход, които не са носители на характерните черти на етноса си. Има ли нещо вярно в тези думи? Знам, че сред вас има такива, осиновили по-големи дечица, а не бебета, но дали това наистина са единични случаи?

Ние сме посочили възраст от две до три и половина годинки и започвам да се замислям дали на не смъкна долната граница на годинка. Същевременно ми се иска да осиновим малко по-голямо детенце (както е в изискванията ни) и много се чудя дали да сменям критериите или да изчакам още малко...
Виж целия пост
# 523
Поли, от кого получи подобна информация? Мисля си, че, за да се доверя на такава информация - особено, ако приемем, че е достоверна, то трябва да е някой много сигурен човек и тогава би ме накарал серизно да се замисля. Никой досега и на курса и при социалните не е споменал подобно нещо. Още повече, когато ни извикаха във Варна /колкото и да бяха некоректни/ - ни предложиха съвсем здраво- поне според тях дете.
Виж целия пост
# 524
Момичета, за пореден път днес чух изказването, че за да не бъде осиновено едно дете до две годишна възраст, това значи, че има сериозни здравословни проблеми. Единични били случаите да има здраво дете над тази възраст. Това важало включително и за дечицата от ромски произход, които не са носители на характерните черти на етноса си. Има ли нещо вярно в тези думи? Знам, че сред вас има такива, осиновили по-големи дечица, а не бебета, но дали това наистина са единични случаи?

Ние сме посочили възраст от две до три и половина годинки и започвам да се замислям дали на не смъкна долната граница на годинка. Същевременно ми се иска да осиновим малко по-голямо детенце (както е в изискванията ни) и много се чудя дали да сменям критериите или да изчакам още малко...
polito_87 , според мен за да не бъде осиновено дете до тази възраст факторите може да са многобройни. Например: по-късно да е вписано в регистрите поради това, че е изоставено в по-късна възраст/ не като пеленаче/, да е имало други/административни например/ причини за забавяне при вписването му за осиновяване / и тн.
А за здравословното състояние не вярвам да е свързано с характерните черти. Наистина повечето ромки не се вглеждат в бременността си и едва ли се хранят здравословно, но все пак има доста читави деца сред ромчетата. По мои наблюдения те са здрави и доста по-калени от останалите дечица. Работя в системата и го казвам от личен опит.
По всяко време можете да промените критериите си за детето. Но това, което сте посочили ми се струва удачно. Предвид, че в тази възраст ясно се виждат и физическите и менталните проблеми, ако ги има у детенцето. Човек може да разграничи това, което е в резултат на институционалното отглеждане и това, което е генетично проявимо у детето. Ако е по-мъничко трудно бихте разбрали има ли и какви точно проблеми. Защото дори мисля, че няма да има възможност да са го проучили по-задълбочено и специалистите от съответния дом.
Това са мои разсъждения, но помислете над тях. Мисля си, че имат резон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия