КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 36 776
  • 744
# 405
Цитат
хомеопатията физически не може да се прояви в някакви симптоми, а само на емоционално ниво
Кажи на хомеопатичката да прочете как реално се отчитат симптомите, които могат да се повлияят от едно лекарство. Именно чрез доказване.  Grinning Може да си докара какво ли не физически с грешна хомеопатия.

Раничката - преди около година и нещо я откриха.
Виж целия пост
# 406
Цитат
*Бенджи*
Айде аз пак за ухото...Simple Smile Не е по темата, ама няма къде другаде да споделя...Simple Smile))
Как да разбера дали имам наистина нужда от някаква медицинска интервенция в понеделник или не? Дали ми е зараснало тъпанчето и няма нужда да ми правят нищо, но въпреки това извършат манипулацията?
Разрових се в нета, не че трябваше много ровене, де....и попаднах на това: http://news.plovdiv24.bg/192437.html
При мен се получи вчера по същият начин и става въпрос за същата клиника..Значи за 2г, нищо не се е променило...Направо ме е страх вече, нямам им доверие и не знам дали наистина всичко не се прави само за пари... ooooh!
Съвети приемам всякакви...Simple Smile

Assamas
  
Цитат
Съветвам Ви да следвате всички препоръки на УНГ специалиста и да изпълнявате какво то Ви препоръча .  По интернет медицина и хомеопатия не може да се научи.Хомеопатичното лечение в случая може чудесно да се съчетае с конвенционалното. Вие си решавате.

  Жизнената сила /организма/ има способността да си самоперфорира тъпанчето, изтича гнойта и после самооздравява. Факт! Ако е под лекарски контрол - още по-добре.
Виж целия пост
# 407
Александър, аз ходих на едно такова изследване от любопитство. Беше биоскенер.  Замъкнах и половинката дори. Изкараха ни мега болни от всякакви неща. Само мозъкът ми беше наред  Mr. Green Всичко друго много зле. При половинката, който да чукна на дърво, е здрав по принцип, излезе същото.

  Да, знам за такъв Руски уред - супер скъп, уж работел на космическата станция. Имам резерви към такова чудо.
 Виж, към точките, които всеки орган и система има по тялото, а те са стотици, нямам никакво съмнение че ни дават чудесна информация. Само трябва да знаем как правилно да я използваме.


DarinaK 
Цитат
...Лично мнение - когато умело се "прочитат" показателите на подобни апарати и се съчетаят с принципите на класическата хомеопатия може да се постине много.

  Дарина К. - така е, когато се съчетаят с принципите на класическата хомеопатия може да се постигне много.
Виж целия пост
# 408
А как се съчетава биорезонансът с класическата хомеопатия?

Скрит текст:
Навремето още като се лутахме и детето беше много зле в болницата, някой ми беше казал за радиестезист. Естествено пратих веднага половинката със снимка на малката и той беше предписал някакви хомеопатични, но така и не ги дадох. Някои от нещата, които беше казал, бяха вярни обаче.
Виж целия пост
# 409
А как се съчетава биорезонансът с класическата хомеопатия?

Скрит текст:
Навремето още като се лутахме и детето беше много зле в болницата, някой ми беше казал за радиестезист. Естествено пратих веднага половинката със снимка на малката и той беше предписал някакви хомеопатични, но така и не ги дадох. Някои от нещата, които беше казал, бяха вярни обаче.

  Как ли? Много просто, особено при Органно предписание и когато първо чрез класическата хомеопатия стигнеш до две - три хомеопатични л-ва, бързо можеш да провериш въздействието им и да избереш най-доброто. Вместо да играеш на проба/грешка. Но само ако си класически хомеопат, които не са - не става.  Simple Smile Защото лекарствата, които се използват, са... хомеопатични.  Peace

 
Виж целия пост
# 410
Soleil*, с радиестезия може да се определят най-различни работи. Основното е, че се прави измерване към момента - измерване на енергията на човека и как тя се променя с нещо друго (това друго може да са картофи, може и ХЛ).

Хомеопатичните предписания са въз основа на първопричината на състоянието към днешна дата. Говоря за конституционалното предписание и постепенното постигане на възстановяване на здравето. Освен това ХЛ са над 4 000. Дори и да се измери, че някое от тези 4000 ХЛ към момента повишава енергията на човек, то може изобщо като картина да не е във връзка с първопричината на неговото състояние. Което вече не отговаря на принципите на класическата хомеопатия.

Виж така съм успявала да проверя кои храни ми понижават енергията, кои повишават, коя книга е подходяща за мен..... С радиестезия се правят и други работи, но темата не е за това.
Виж целия пост
# 411
Каква може да е причината за избиване на херпес при дете?
Виж целия пост
# 412

  Жизнената сила /организма/ има способността да си самоперфорира тъпанчето, изтича гнойта и после самооздравява. Факт! Ако е под лекарски контрол - още по-добре.

 Може да стане така. Даже го твърдят много хомеопати. Само че лично аз мисля ,че ако УНГ специалиста твърди , че дете е за парацентеза , трябва в най кратки срокове да си я направи / въпреки че случая  тук  не е такъв предполагам/. Просто докато съм учил това ми е набивано в главата много пъти- ''където има гной - дай и път да излезе'' и назначи ако е необходимо антибактериална терапия. Пък и като си помисли човек колко важни са съседните ложи още повече го хваща страх.Иначе хомеопатията ми е много интересна, виждам че има огромни възможности и постоянно си я чета и ми доставя удоволствие, но ми е изключително трудно да си променя начина на мислене. Освен това пък оториноларинголога знае точно къде да направи парацентезата за да се намали вероятността от усложнения.
Виж целия пост
# 413
Assamas, точно тук е ключът - в промяна на начина на мислене.
Тези дето не ни е набивано години на ред в главите, че трябва да има определени алопачитни неща по-лесно започваме да мислим по другия начин.

Всичко в хомеопатията много логично следва пътечката на жизнената сила Simple Smile
Виж целия пост
# 414
Каква може да е причината за избиване на херпес при дете?
Предполагам, че както и при възрастен - отслабване на имунитета, стрес...
Виж целия пост
# 415
Понякога херпесът е добър знак, но зависи от контекста - независимо дете или възрастен.

За това, че хом.л-во изключително добре стимулира организма да намери най-подходящия път за евакуиране на гнойта при такива процеси, потвърждавам. При това вече без рецидиви и неприятни последствия.
Виж целия пост
# 416
Assamas,

Нали разбираш, че само цитирах случаи, на някои съм и свидетел. Просто са станали, дори и без болка и преди да разберат пробема.
   Далече сме от мисълта да го препоръчваме! Напротив, с ушите шега не бива и трябва да се търси специалист УНГ, за консултация.
  За гнойта и серозната течност е така, трябва де се евакуира, но някои хо л-ва помагат гнойта, ако не е много, да се обсорбира, разсее и изхвърли.И в този случай, хо л-вото дава информация, стимулира жизнената сила за действие, но тя последно взема решението.
Виж целия пост
# 417
Assamas, точно тук е ключът - в промяна на начина на мислене.
Тези дето не ни е набивано години на ред в главите, че трябва да има определени алопачитни неща по-лесно започваме да мислим по другия начин.

Всичко в хомеопатията много логично следва пътечката на жизнената сила Simple Smile
   Въпроса е , че трябва алопатия и хомеопатия да си сътрудничат. Трябва да се слеят в едно лечебно изкуство. И хомеопатията има какво още много да научи за основите на възникването на заболяваният  и медицината .
Виж целия пост
# 418
Интересно, с Мечето сме написали идентично, в една и съща минута...  Simple Smile
Виж целия пост
# 419
Assamas, точно тук е ключът - в промяна на начина на мислене.
Тези дето не ни е набивано години на ред в главите, че трябва да има определени алопачитни неща по-лесно започваме да мислим по другия начин.

Всичко в хомеопатията много логично следва пътечката на жизнената сила Simple Smile
   Въпроса е , че трябва алопатия и хомеопатия да си сътрудничат. Трябва да се слеят в едно лечебно изкуство. И хомеопатията има какво още много да научи за основите на възникването на заболяваният  и медицината .

  Едва ли ще ИМ позволят да се слеят, но да си сътрудничат - Да, трябва!
  Когато учех медицина, преподавателите казваха, че в 50% от случаите: "етиологията е неизвестна"
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия