КЛАСИЧЕСКА ХОМЕОПАТИЯ СПОДЕЛЯНЕ НА ОПИТ И ЗНАНИЯ 27

  • 36 775
  • 744
# 465
Директно на едно паму4е капвам няколко капки и мажа мъни4ко по вси4ки свивки и малко зад ушите. лавандуловото масло може да се използва неразредено и успокоява освен нервите, също и кожата  Laughing
Виж целия пост
# 466
И на моята принцеса й стават големи твърди пъпки, но минават бързо за щастие. Миналия ден като спала у баба й явно я е полазила някаква буба (предполагам паяче, а тя - хлебарка  Laughing) - на двете крачета и на едната ръчичка имаше много ситни пъпчици - направо релефна беше станала, но минаха за 10-15 минути. Какво е това чудо, не знам  newsm78
Сега се чудя - да го споделям ли на хомеопата или да не го занимавам с такива глупости?
Виж целия пост
# 467
И на моята принцеса й стават големи твърди пъпки, но минават бързо за щастие. Миналия ден като спала у баба й явно я е полазила някаква буба (предполагам паяче, а тя - хлебарка  Laughing) - на двете крачета и на едната ръчичка имаше много ситни пъпчици - направо релефна беше станала, но минаха за 10-15 минути. Какво е това чудо, не знам  newsm78
Сега се чудя - да го споделям ли на хомеопата или да не го занимавам с такива глупости?

Щом и минават бързо и не и правят проблем,не мисля че е страшно Grinning Peace

Но при нас явно като го клъвне и става... Confused Освен това много го сърби,чеше и като стане рана много бавно завяхва.
Едно лято го ухапа комара м/у веждите и така му се поду и стана твърдо,че очите му се раздаличиха от отока и сатана с друга физиономийка  Crazy
Виж целия пост
# 468
Аз да си кажа за развитието на случая с ухото.  Simple Smile

Първо, благодаря на всички за съветите!
Александър, Мече,   bouquet и всички останали, които се включиха   bouquet

Значи направих още една консултация с друг УНГ лекар. Наложи се, все пак, оперативно възстановяване на тъпанчето /което си спуках сама с клечка за уши при почистване, не е при отити и гной и т.н. Simple Smile))/
Днес излизам от болницата. Много леко преживях операцията и пълната упойка, "спестих" си 1-я предварителен и "за всеки случай" АБ /предполагам заради Арниката/, вторият след операцията нямаше как -почнах го, но и на това съм супер доволна.  Peace

В болницата никой не можеше да повярва, че не съм пила от 20г /а може и повече да са/ АБ, че не ползвам никакви обезболяващи и не са ми слагали досега през живота ми /2 раждания, зъболечение/ никаква упойка... Wink
Виж целия пост
# 469
Браво!
 И моето диване се оправи за един ден, въпреки саботажите от наша страна. Остана само някаква лека кашлица, която я подминавам.
Виж целия пост
# 470
*Бенджи*

Браво, и друг път - умната!
  Майки внимавайте с чистенето на ушите: Има специални клечки за Уши с ограничител. Не АБ, а пълната упойка е проблема от цялата история.

 Ушна т.н. грубо: кал, е най-силното антисептично средство в природата, пазещо ухото от инфекции. Затова се чисти мн. внимателно външната част на ухото, не в дълбочина!
Виж целия пост
# 471
  bouquet

Знам, ама нямаше начин...хич не исках, за пръв път ми е...

УНГ казаха да забравим клечките! Ушите да се чистят с влажно памуче без клечка! отвън и докъдето стига в канала и толкова! Ухото вътре няма нужда от почистване - "ушната кал" е там, не за да се маха... Wink

И въпросче /което ще задам и на хом. си, де, ама да питам сега/: продължавам да си пия Арниката по 3- 4 пъти дневно...колко време още мога да я пия? Операцията беше вчера, възстановяването е 20 дни..след 20 дни ме викат за контрола и за махане на "тапата" от ухото... принципно, де...пък за моя си случай ще питам утре...newsm78
Виж целия пост
# 472
Бенджи, ако нямаш оплаквания вече, мисля, че не е нужно да я пиеш, да не вземеш да я ...подокажеш Grinning
Виж целия пост
# 473
Мече, абе...имам..боли си ме още от време навреме..все пак вчера в 14ч ми беше операцията....А и аз се притеснявам за доказването...хм..
По принцип как се процедира при подобни случаи? То е ясно, че толкова скоро след след операция няма как да нямаш оплаквания...
Хом.вчера каза да я пия вчера и днес, а утре ще видим, ама аз да си питам, де... Simple Smile
Виж целия пост
# 474
Споко тогава. Пий си я, щом така стоят нещата. Затова писах, ако нямаш оплаквания. Чела съм между редовете кога са те оперирали Blush.
Виж целия пост
# 475
Още една причина защо хомеопатията в БГ е на този хал....по повод въпроса на Шайн:

"През последните 30 години бяха проведени много научни проучвания за ефекта на хомеопатичните лекарства при алергична хрема. Те доказаха, че хомеопатията лекува сенна хрема толкова добре, колкото и традиционната медицина." Изказването е на д-р Юрукова.

 Crazy
Виж целия пост
# 476
Дъщеря ми я хапе,где що мине край нея-чеше се,стават рани.М.г.и изписаха"цинк 200",не помогна
Дали става да я мажа,защото като капки няма да ги давам.
Виж целия пост
# 477

 Ушна т.н. грубо: кал, е най-силното антисептично средство в природата, пазещо ухото от инфекции. Затова се чисти мн. внимателно външната част на ухото, не в дълбочина!

Сетих се за една случка с един "лекар" в ИСУЛ, та той ми каза, че детето ми има толкова много ушна кал, че трябва да я почисти надълбоко, иначе щяло да се запуши ухото.  ooooh!
Виж целия пост
# 478
....................Те доказаха, че хомеопатията лекува сенна хрема толкова добре, колкото и традиционната медицина." Изказването е на д-р Юрукова.

 Crazy

Че традиционната медицина не я лекува , а само я подтиска. Хомеопатията се справи при мен със алергия , която се отключи след зъболекарски упойки , докато традиционната медицина се отказа от лечението ми със думите ЧЕ НЯМА ДРУГИ ИЗМИСЛЕНИ ЛЕКАРСТВА /като чели съм опитна зайче/ ...

Най се кефя на тъпизми , изречени от УМНИ хора . Crazy Забавлявам се понякога , ама на изречени от лекари - клони към вбесяване.....
Та ние поверяваме здравето си и това на близките ни на лекарите , които в последствие се указва че са преписвали или са им диктували по изпитите.....
Нямам нищо против тарикатлъка , ама това е недопустимо...............Мислила съм си и за студентите - лекари , трябва да има по строг режим за провеждане на изпитите........
Лелеееееее ама и аз докъде стигнах.....Умница съм си и това е Crazy
Виж целия пост
# 479

 Ушна т.н. грубо: кал, е най-силното антисептично средство в природата, пазещо ухото от инфекции. Затова се чисти мн. внимателно външната част на ухото, не в дълбочина!

Сетих се за една случка с един "лекар" в ИСУЛ, та той ми каза, че детето ми има толкова много ушна кал, че трябва да я почисти надълбоко, иначе щяло да се запуши ухото.  ooooh!


И какво толкова странно има? Вие не знаете ли, че понякога поради разни причини се възпроизвежда толкова много ушна кал, че не може да излезе сама, ухото се запушва и човек спира да чува?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия