Любители на кучета - 36

  • 34 444
  • 734
# 465
Щом си е намерил място - слагаш там една пелена-памперс и си решаваш въпроса.
Арчи си беше харесал пред пералнята, не ми беше удобно, но се съобразих с него.
Още няколко месеца и ще го прави само навън  Peace
Виж целия пост
# 466
Щом си е намерил място - слагаш там една пелена-памперс и си решаваш въпроса.
Арчи си беше харесал пред пералнята, не ми беше удобно, но се съобразих с него.
Още няколко месеца и ще го прави само навън  Peace

Кви са тия пелени, и като вземе да ходи на пелената дали пък няма да реши ,че само там трябва да ходи ?

P.S Чарли vs. Прахосмукачката  -  2:0  (разбирайте  наака се 2 пъти от страх)  ooooh!
Виж целия пост
# 467
Burmichka, Ev4eto_p , много благодаря за отговорите. Ние все още се въздържаме от кастрация, тъй като е наистина много красиво куче ( Embarassed да си го похваля малко) а в България сякаш тази порода е позачезнала. В крайна сметка обаче вие сте прави, че току-така не се развъждат кучета, а и ние нито имаме време, нито условия за това. Просто искаме едно балансирано куче, от което да не се плашат хората. Защото той е по-скоро любопитен и объркан, отколкото агресивен.

Отново искам да се посъветвам с вас за ветеринар в София, който има практика с по-едри животни. Защото сменихме вече трима, като първият откровено се стряскаше от нашето куче, въпреки че по това време беше на около 8 месеца, а другите просто не показаха особена заинтересованост сякаш.

Посъветваха ме преди да предприемем кастрация да се изследва нивото на хормоните, защото ако е прекалено високо, може да се стигне до обратен ефект и кучето да се озлоби. Затова ще помоля ако сте доволни от вашите ветеринари да ме посъветвате.   bouquet
Виж целия пост
# 468
Кви са тия пелени, и като вземе да ходи на пелената дали пък няма да реши ,че само там трябва да ходи ?

P.S Чарли vs. Прахосмукачката  -  2:0  (разбирайте  наака се 2 пъти от страх)  ooooh!

От човешка аптека: постелка пелена за хора.
Аз купувах 1м/0.7м за около 40 ст и я разрязвах на две. Стига за 1-2 дни.
Като памперс е, попива и ти само сгъваш и хвърляш.

Всички кучета на познати бяха на такива пелени и успешно си свикнаха да пикаят навън.

P.S. Недея да пускаш пералня днес, че след прахосмукачката вече няма да има какво да сер..... Joy


Отново искам да се посъветвам с вас за ветеринар в София, който има практика с по-едри животни. ......
 Затова ще помоля ако сте доволни от вашите ветеринари да ме посъветвате.   bouquet

От моя лекар съм доволна, но аз го възприемам по-скоро като кучешки JP.
Затова кастрирах Арчи в Богров, където знам че са правили стотици кастрации на най-различни кучета.
От доста познати чувам похвали за клиниката "Добро хрумване"  Peace
Виж целия пост
# 469
И Дългото беше на такива пелени. Разрязвах на две и ги поставях на избраните от кучето места. Когато стана на 7 месеца, Дългото започна да предпочита тревички и храсти пред пелената. Никакъв проблем със свикването навън. На 8 месеца вече вдигаше крачето. Ех, златни бебешки спомени. baby_neutral

Джак, послушай Рапунцел, и потърси такива пелени в човешка аптека. Същите, но купени от зоомагазин са в пъти по-скъпи.
Виж целия пост
# 470
Обаче той сега е на 7 месеца, а и тука одеалото, на което спи го рови с лапи и го дъвче , та се съмнявам ,че и с пелената ще прави така и ще я възприема като играчка .
Виж целия пост
# 471
Burmichka, Ev4eto_p , много благодаря за отговорите. Ние все още се въздържаме от кастрация, тъй като е наистина много красиво куче ( Embarassed да си го похваля малко) а в България сякаш тази порода е позачезнала. В крайна сметка обаче вие сте прави, че току-така не се развъждат кучета, а и ние нито имаме време, нито условия за това. Просто искаме едно балансирано куче, от което да не се плашат хората. Защото той е по-скоро любопитен и объркан, отколкото агресивен.


Красиви кучета има много, ти сега "наш'то гардже най-хубавото"  Mr. Green
Нямам намерение да те убеждавам, ти сама ще стигнеш до най-правилното решение Simple Smile Ама сега така като чета и си мисля - мойта съвсем непородиста Лисица е толкова невероятно красива, мека, добра, мила, любезна, умна и възпитана, че направо ме е яд, че е кастрирана! Щеше да има прекрасно непородисто поколение със същите качества  Mr. Green Шегувкам си се сама

Ако си от София, имаш голям избор от лекари и клиники: ЦВК, Добро хрумване, Ветмедикус.... Не разбирам какъв им е бил проблемът на докторите, боксерът не е от най-големите, нито от най-страшните кучета  newsm78

Някой по-рано беше писал, че му било късно вече за кастрация. Няма такова нещо, нашата баба я кастрирахме дърта-дърта след юбилей Grinning
Да се похвалим, вчера заведохме питбулката Джесика от Добрич в Богров, кастрирахме я, всичко мина успешно и я прибрахме във временния й дом Simple Smile Намачкахме богровчетата и Малкия Мук, който на снимки изглежда голям, а в действителност е супер дребен, усмихнат и игрив малчуган!  Hug

Скривам тук малко снимки от разходката ни до Кресна при рафтърите в събота Simple Smile
Скрит текст:








Виж целия пост
# 472
Джак, бъди сигурен, че първата пелена ще е разкъсана на парчета. Няма как. Rolling Eyes
Вземи парчето пелена, попий миризмата на пиш и така я остави до сушилника. Чарли бързо ще загрее. Peace
Виж целия пост
# 473
Ще пробвам, че ми е мил паркета все пак . Ама да знаете още е стресиран от прахосмукачката и в момента ми се е свил в краката и потреперва, а преди тва  може би половин час беше в мен свит на кълбо като коте , много миличък  Heart Eyes
Виж целия пост
# 474
Абе вашите гадинки кога горе долу се научиха да не правят бели където сварят (за пишкането иде реч ) ? Знам че още е много и Чарли още се адаптира към ситуацията, ама малко ме притеснява факта ,че е по-големичък, отколкото беше Рая , като я взех . При Рая пишкането никога не беше 2 пъти на едно и също място, а този младеж упорито си е харесал да пикае до сушилника и. въпреки че пръскам уж с дезодорант, сякаш не му пречи . Та ако имате друга идея някаква , че вече на мен взе да ми пречи миризмата на дезодоранта  Tired
Момчетата малко по трудно се учат да пишкат където трябва или поне докато не започнат да вдигат краче...моята Сара беше на 2 месеца като я научих за два дни да пишка на терасата хватката е да не го изпускаш от поглед .Момента в който започне да се озърта и да се върти да търси място го взимаш и слагаш там където трябва да го прави и докато не се изпишка не го оставяш, така ще се научи.Ако искаш да е в банята му сложи там памперса и той по миризмата ще се научи, но и като е така стресиран все още ще отнеме време .....добре, че е мъничък та и локвичките са малки все още Simple Smile
Виж целия пост
# 475
Той няма да стане много по-голям, така че ще си останат малки локвичките, ама все пак локвички . Иначе си спомням ,че Рая сама си реши ,че навън ще пишка и първо се научи да си ходи на терасата .
Виж целия пост
# 476
Джак, не искам да те плаша, но може би ще си остане страхливец  Laughing Моето куче е на 5 години, но само да чуе пиратка,гръмотевица или по-силен трясък на врата - отваря си вратата на къщата  /той живее в двора/, тръшва се пред пералнята и нищо не е в състояние да го изкара навън. Ляга по гръб, свива краката като зайче и не мога да го вдигна, за да го изкарам.
Виж целия пост
# 477
Не ми пречи да е пъзльо, Рая се криеше в банята от гръмотевиците, имам опит, само искам да спре да се плаши от коли ,защото иначе няма да може да ходим на нормална разходка, освен ако не го нося до парка .

P.S. Мислите ли ,че ако убедя някой да ни повози, може да му мине страха ?
Виж целия пост
# 478
ей на това се смея вече половин час  Joy

А аз на ей това вече 4 години  hahaha


Открийте разликите!
Виж целия пост
# 479
Разликите са, че от нашето по-`убаво нЕма! Heart Eyes
(На тези сладки и аз мога да гледам  така...)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия