90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 221

  • 25 513
  • 737
# 30
Отслабваща мама, благодаря за интересните рецепти за морковите и хайвера, ще пробвам морковения дип:) От твоите постове се научава нещо, не са само отчет на хранения и варирания на теглото.
Щом и вярваш на съветите... това си е твое решение,но лично аз,а и други момичета,не и слушаме глупостите
Виж целия пост
# 31
Поста на Отслабваща мама с грамажите на храните беше изключително полезен. Такива са грамажите посочени от авторките в рецептите. А тя си е направила труда да ги събере на едно място. Често се появява въпрос за големината на порциите, а авторките са дали отговор в книгата, като са посочили количествата. Това което се говори в темата ядеш докато се заситиш според мен не е съвсем правилно. Ако имаш да сваляш килограми и си на режим следва да се спазват и посочените препоръчителни бройки и грамажи.
Виж целия пост
# 32
Кога изписахте старата тема Whistling
Днес имам -800гр след плодов и пак съм 65 Mr. Green
Менюто за днес беше
закуска круша
обяд яйца с лук и чушки на тефлоновия тиган, с малко олио и салата от домати и краставици
вечеря същото, но по-малко и салата само от домати
Водата за сега е около 2л
Виж целия пост
# 33
Ако се яде бавно тялото поема нужното и не се прекалява. На мен ако ми кажат ще ядеш 30 гр сирене и 50 гр салата ще припадна ooooh!

Цитат
Искам да попитам има ли шанс да се оправят неработещите линкове?
Сега не ми е възможно, но утре ще ги прегледа. За тези на първа страница става дума нали?
Виж целия пост
# 34
Някои неща, които пише, са доста логични и полезни. Не че ги спазвам, де(визирам конкретно бульона, просто не обичам). И много интересни менюта има, за мен са непостижими, но ми харесват много. И за повечето неща е права, например за яденето на плодове през 2 часа не само 5 пъти.
П.С. Описателният момент и на мен ми дойде в повече.
Виж целия пост
# 35
То и това за пиенето на кафе с мляко само към млечен обяд е съвет, който редовно се дава тук, но и той не е верен, понеже в книгата пише, че прясното мляко не се съчетава добре с никакви други храни и се пие САМОСТОЯТЕЛНО като ЗАМЕСТВА хранене (а не, че може да допълва млечното хранене).
Цитат
Искам да попитам има ли шанс да се оправят неработещите линкове?
Сега не ми е възможно, но утре ще ги прегледа. За тези на първа страница става дума нали?
Да, за тях. Понеже няколко нови момичета искаха да прочетат повече за режима, а има поне 6-7 линка, които не се отварят... Ако не работят и не могат да се оправят няма смисъл да стоят само за пълнеж  Wink
Виж целия пост
# 36
Отслабваща мама, благодаря за интересните рецепти за морковите и хайвера, ще пробвам морковения дип:) От твоите постове се научава нещо, не са само отчет на хранения и варирания на теглото.
Да, много може да се научи, особенно за рамерите и формите..... newsm78

Истината Танче, колкото и прозаична да е  Wink , че  размера е много важен - не ти е ли голямо, не ти е качествено отслабването, само вода изхвърляш и се тровиш !  Sad

Забравих да напиша, за тези които имат запек - включете в храната си всеки ден и семена - особено помага при запек смляното ленено семе , авторите съветват всеки ден да се ръсят семена на салатите , като допълнителен източник на калции и магнезий - сусам, мак, лен, ким , сусамов тахан и др подобни

Ленено семе – чудотворната билка
Скрит текст:
 

Чудотворната билка ленено семе е позната от древни времена. Лененото семе подпомага обмяната на веществата, действа пречистващо и лекува множество болежки.

Заради богатото си съдържание на фибри, мастни киселини и витамини, лененото семе е една от най-предпочитаните добавки в режима на спортистите, любителите на здравословното хранене и хората с проблеми на стомашно-чревния тракт.
На кои свои качества лененото семе дължи славата си като чудотворна билка?

Лененото семе е едно от най-старите култивирани култури, познати на човечеството. То е плод на едногодишното тревисто растение лен, което отглеждано при висока температура се превръща в незаменимо природно лекарство. Ленът цъфти през юни със сини или бели цветове, а в зависимост от климатичните условия, ленените семената му варират по размер, форма и цвят (бели, жълти, червени и черни).


Какво не знаеш за историята на лененото семе?

Археологически и исторически данни показват, че лененото семе е било на особена почит сред древните цивилизации. В Древен Вавилон го прилагали с лечебни цели, при египтяните се използвало в погребенията, през 650 г. пр. Хр бащата на медицината Хипократ, го препоръчвал за облекчаване на стомашни болки, а гръцкият философ Теофраст - като лекарство против кашлица.

 През VIII в. франкският крал Карл Велики бива толкова впечатлен от лечебните свойства на растението, че издава наредба народът да консумира ленено семе за съхранение на здравето си (както и специални правила за употребата му). Днес лененото семе продължава да се отглежда в големи количества в Индия, а в търговската мрежа може да бъде намерено или като добавка в състава на определени храни или в суров вид като добавка към ежедневния хранителен режим.
Какво съдържа лененото семе?

Лечебните свойства на лененото семе се дължат на три ключови съставки – Омега - 3 мастни киселини (регулиращи имунитета и подобряващи редица биохимични процеси в организма), лигнани (естрогени с антиоксидантно действие, регулиращи хормоналното равновесие и увеличаващи производството на хормони в организма) и фибри (благоприятни за храносмилането и отделителната система, засищане на глада).

Лененото семе съдържа още близо 20% белтъчини, 30% въглехидрати и над 40 % мазнини. Освен на Омега – 3, то е богато на Омега – 6 (линолова киселина) и Омега – 9 (олеинова киселина) мастни киселини, които са източник на магнезий, цинк, витамини от В група, витамин Е и витамин А. В състава му влизат известно количество глецериди и фосфати и малко количество отровен глюкоцид, който причинява смърт при животните, опитали ленено семе.
Лечебни свойства на лененото семе

Лененото семе е сладко на вкус, мазно и със слаба миризма. То има загряващ ефект заради леко пикантните си качества, действа укрепващо и засищащо. Лененото семе има свойствата на афродизиак, тъй като повишава сексуалното желание. Приемано в малки количества, то регулира отделителната система (спомага за уриниране, действа разхлабващо при запек), подобрява перисталтиката на червата и намалява подутините при отоци, а в по-големи – помага при лечение на проказа, проблеми на възпроизведителната система и на зрението.

 Лененото семе извлича токсините от организма, абсорбира течностите и действа благотворно при дихателни проблеми. Помага при главоболие, безсъние, зачервяване на очите и дори болка в ушите. Съдейства при лечението на рак на яйчниците, белите дробове и кожата, а при диабетиците нормализира нивото на кръвната захар. Ефикасно при диета, спазване на определен хранителен режим и активен спорт. Благоприятните свойства на лененото семе се увеличават, ако се смеси с малко мед, сладко от плодове или шипков мармалад.

 Ленено семе не е добре да се приема при остри чревни заболявания, при кожни болести и при някои видове алергия. При някои хора то предизвиква обриви, колики и гадене. Не се препоръчва консумирането на ленено семе или лигнани по време на бременност, тъй като може да бъде засегното развитието на репродуктивната система или здравето на плода (консултацията със специалист е задължителна)

Как се приема лененото семе?

Ленено семе в натурален вид можеш да откриеш в аптеките и в магазините (много често на щандовете за диабетици). Продава се също и ленено масло, но имай предвид, че то е без никакви фибри и с много малко лигнани – като цяло, лененото семе е по-полезно.

Най-добре е лененото семе да се приема смляно (за да има ефект, обвивката му трябва да бъде счупена) – в натурален вид (по една лъжичка около час преди хранене) или примесено с кисело мляко. Може да се използва за поръсване на салата.

За разхлабителен ефект - 1 супена лъжица (15 гр.) натурално ленено семе сутрин на гладно с чаша вода.
 При главоболие - направи компрес със смляно ленено семе, накиснато в студена вода. Налага се върху мястото на болка или върху челото. Помага и при открити рани на главата.
При безсъние - смеси равни части ленено семе и рициново масло, разбий ги добре в бронзов съд и наложи върху очите.
При болка в ушите – свари лененото семе в луков сок и изсипи част от разтвора в ушите, за да намалиш подуването.



Виж целия пост
# 37
И много интересни менюта има, за мен са непостижими, но ми харесват много. И за повечето неща е права, например за яденето на плодове през 2 часа не само 5 пъти.


Защо да не са постижими , морковеният дип нищо не струва, както и хайвера от грис , а пък са страшно вкусни и деликатесни , Фейо Синекоса, какво имаш в предвид от моето меню, че не е постижимо за теб  Sad ?
Виж целия пост
# 38
Колко време след хранене започвате приема на вода?
Виж целия пост
# 39
Минимум половин час след хранене Peace
Виж целия пост
# 40
Тук пишете само за кг. Ами сантиметри?За месец колко са в минус?
Виж целия пост
# 41
Днес белтъчен
з: ябълка + кафе
о: 2 пилешки шишчета + зелена салата
в: свинско с зеле
Виж целия пост
# 42
Хайде запис и от мен. Не мога без вас и това си е  Laughing
Виж целия пост
# 43
Аз пък смених вечерята със сладка Simple Smile Изядох 100 г някакви какаови сладки с шоколад на форнети, ли финети ли какво беше плюс лентичката шоколад, още ми е тежко и гадно. В застой съм от 2 седмици някъде вече, трябва да попроменя нещо. И аз мисля, че в постовете на Отслабваща мама има някои полезни неща, но трябва внимателно да се отсява като се чете.  Peace
Виж целия пост
# 44
Момичета, да ви благодаря на всички, които се включихте по моето питане от по-рано. Всички хипотези звучат логично, та вече ми е мирна главата и се кротнах по тоя въпрос.
Второ, извинявам се, че провокирах тоя флъд, но и да не бях питала, пак щеше да има излияния. Посипвам си ритуално пепел.
Трето, днес белтъчният мина по план, няма какво да го отчитам повторно.

Утре ще съм на един изостанал ориз от миналия ден на варива и вечерта - на ориз и гъби.

Инка, душа, вие сте били като от филна "Един не чул, друг не видял" (или както там се казваше) - представям си ви трите с объркани погледи, а сервитьорът не знае да плаче ли, да се смее ли. Поне руси ли сте?  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия