На НОЕМВРИйското дете... вече всички чухме сърчице! Тема №4

  • 21 073
  • 751
# 510
по въпроса с външния вид аз съм като плашило с едни тъмни петна по лицето по принцип съм с къдрава коса а сега е вече като гнездо със сигорност не съм се разхубавила даже напротив особено сутрин избягвам да се погледна в огледалото със сигорност вечерта ще имам кошмари но честно казано аз не ходя никаде цял ден съм в леглото и това не ме притеснява а за боядисването и аз знам че не се препоръчва може би заради амонячната киселина а и наскоро навлязоха безамонячните бои така че те може да са безвредни но аз съм против  Simple Smile
Виж целия пост
# 511
Здравейте, дами! Ето ме и мен... много време не съм ви писала, не съм ви и чела. Не че не ми липсвате, просто не съм имала време да вляза в Интернет. Днес си останах малко вкъщи, защото кръста ми отново започна да боли кошмарно.  Малко ремонти имаме да си направим по жилището преди да се нанесем в него и през повечето време се мотая там. Просто се радвам и така. Нямам търпение да ме махна от тук, защото както ви бях споделила в предната тема- нали живеем две семейства в една къща и е някакъв тотален ужас. Но още малко.
За Великден се отказах да боядисвам яйца. не че съм толкова суеверна, но не знам- просто така си реших. Ще правя гевреци вместо яйца. Знам че гевреците са за Коледа, обаче моя тати ме предизвика, казвайки че дори и тесто за геврек не мога да замеся и сега смятам да му натрия носа  smile3533 Стискайте палци. Радвам се за хубавите новини на Луз, добре дошли казвам на новите мами и ще се върна назад да ви прочета. Може би докато го сторя ще сте затворили темата. Включвам се само за косата- аз я боядисвам с безамонячна боя, но мисля че не е проблем да си я боядисваш с каквато и да била.
Целувки от мен и до скоро!
Виж целия пост
# 512
sol y arena гледах предаване по НОВА ТВ та там обясняваха че разликата между амонячната и тази без амонячна е в процента амоняк тс не е реално без амоняк и веществата ,който попадат в организма ни остават с месеци според последни проучвания са в основата на някой видове рак ,особено силни са бойте с тъмен цвят те били по вредни ,също така препоръчаха тест за алергия да се прави задължително ,както е описано на опаковката и да се избягва максимално досека с скалпа на главата тс с кожата там даже показваха как да го правим и задължително да се отваря прозорец за да не се вдишват вредните вещества иначе като най- безопасна препоръчаха къната ,която също така и подхранва косата и съвета към бременните беше да не в ранна бременност и ако имат възможност да преминат на къна или да си останат с естествения цвят !Всяка от нас си преценява и решава, аз уважавам и двата избора просто споделям какво гледах!
Виж целия пост
# 513
Здравейте и от мен Simple Smile Не съм ви чела събота и неделя и няма наваксване Simple Smile
Добре дошли на новите мами, лека и безпроблемна бременност желая  Hug, честито и на мама номер 100 Simple Smile
Много се смях на краставичките и сливите, направо ми оправихте настроението Simple Smile
Аз днес бях на преглед, док се надяваше да види само два плодни сака, но уви и трите са си там и са си екстра Simple Smile Чухме с ММ сърчицето на всяко по отделно, много вълнуващо беше, размерите ни са две на 17 мм и едно 18мм. Позволиха ми да пътувам за празниците, много съм щастлива, че предния път на този въпрос ми отговориха уклончиво Simple Smile. Сега след празниците ме искат за пълни изследвания и ме взимат в болницата за редукцията, после до края на май активно лежане и болничен.
Вече може да се запиша и на ЖК, но с ММ решихме да минат и тези процедури и тогава ще се запишем.
Аз за цигарите си признавам, че още си дърпам, но гледам да не са повече от 3 цигари на ден, даже има дни минават само с по една две дръпки и това е. Аз съм много против електронните цигари, с тея забрани за пушене се бях засилила да си купувам, ама ММ се разчете и каза, че течността вътре е толкова отровна, колкото да пиеш антифриз и забравих за тях  Peace
Момичета не спорете за тея бои и гримове и т.н.,  Peace, всички сме различни и с различно виждане за нещата от живота, аз например се боядисвам веднъж годишно от скука, не се гримирам и не нося токчета, това не означава, че не си обръщам внимание и ходя чорлава по улиците Hug
За протокола - 1-ва бременност, 28 години, гр. София
Лека и успешна седмица на всички  Hug
Виж целия пост
# 514
deni4ka300  аз съм ходила вече 3 пъти и имам 3 снимки, пускаха ми стандартните кръвни изследвания + урина и една микробиология,но доктора ми каза че ще ми пуска микробиология на всеки 2 седмици, сега заради серклажа който ми предстои, а след него за вероятни инфекции последвани от него
Виж целия пост
# 515
Звиара, никой не спори, просто споделяме различни мнения. Нали темата е и за това, освен да си пускаме кафенца и сокчета?

Стефани, честно казано, Нова телевизия не е особено надежден източник на информация Laughing Всеки сам преценява, естествено, но вредни вещества се натрупват в организма и ПРЕДИ бременността. Не само от боя за коса, а и от битова химия, храна, замърсен въздух, почва и вода, електромагнитни излъчвания, т.н. Така че аз лично предпочитам да не изпадам в задълбочени анализи по темата Peace

Деничка
, била съм два пъти досега (в 11 седмица съм). Първият път беше установяване на бременност с вагинален ехограф, вторият - секрет, ехограф, сърдечен ритъм. Предстои ми в края на седмицата трети - кръв, урина, БХС, цитонамазка. Май това е.
Виж целия пост
# 516
sol y arena, разбира се че е за това темата, може би аз съм ви усетила погрешно коментарите като спор  Peace, за което моля да ме извините. В последно време май съм яхнала метлата нещо, не ми обръщайте внимание  Hug
Виж целия пост
# 517
Аз съм ходила 2 пъти- първия за да се уверя, че теста не лъже и тогава само видяхме, че бебо наистина го има. Втория път беше като се записах на ЖК и от там ме пратиха на видеозон. Пуснаха ми стандартни на кръв и урина и микробиология, цитонамазка и секрет. Следващия път трябва на 8ми май да ходя на ЖК пак.
Виж целия пост
# 518
sol y arena, разбира се че е за това темата, може би аз съм ви усетила погрешно коментарите като спор  Peace, за което моля да ме извините. В последно време май съм яхнала метлата нещо, не ми обръщайте внимание  Hug

Поне имаме основателно оправдание - хормоните. Laughing Laughing
Виж целия пост
# 519
Ами не знам какъв е химичния състав на боята,нито съм питала доки кое точно вреди,но щом е толкова категоричен значи вредата не е малка.Думите му бяха,че сега е най-критичния период за развиващия се ембрион и понеже съм загубила едно,нямало да рискуваме да загубя още едно.Говоря лично за себе си.След няколко месеца може и да разреши да си намажа избилите руси коси  Laughing Доста бременни си се мацат,пътуват,на море ходят,че някой даже и на фитнес ходят.Всеки организъм си е различен..за едни е вредно..за други пък няма кой знае какво влияние.Не без друго ми бяха назначили кръвно изследване за 160лв...та боята ще си остане на заден план.
За водата или кръвта..ами не знам къде точно се намира,то всичко ми е толкова размазано на тоя монитор..но беше извън плодния сак със сигрност,виждаше се малка черна чертичка,друго не ми каза а и не съм питала,интересуваше ме само дали всичко е ок. Simple Smile
Виж целия пост
# 520
sol y arena то беше интервю с лекари ,не помня имената им но са хора работещи в тази област не беше мнение на журналист често има  интервюта с различни лекари дори скоро имаше с проф.Иво Кременски ,така че има какво да се види и чуе по всяка ТВ !
Виж целия пост
# 521
deni4ka300 и аз имам 3 снимки но ако не си ги бях искала едва ли щях да ги имам за това следващия път кажи че искаш снимка а за изследванията имам пълна кръвна картина взеха ми кръв и орина цитонамазка не са ми правили но по мое настояване ми взеха секрет защото имах бяло течение и се оказа гъбички които лекувам сега защото е по-добре след 3-тия месец
Виж целия пост
# 522
Вампирчееее  ще ме умориш с тия краставици,  Joy
Аз пък не се боядисвам  smile3533 харесвам си се с естествения си цвят засега, дълго време бях на платине и почти останах без коса и спрях да се боядисвам, само докато ми израсне русото боядисано тогава се боядисвах с безамонячна . Наскоро пак ме обзе манията да се боядисам , ама фризьорката ми ме разубеди и добре направи.
Иначе една съседка ме среща онзи ден и ми казва : "Ти да не си бременна ?" и аз я поглеждам странно и тя "Ами много си се разхубавила " , е как да не й кажа че чакаме бебе , след такъв комплимент.

И още едно питане , мамите с деца да кажат , в Събота съм на РД на детето на една приятелка и става на 2 години, купих едни дрешки ама харесах и един джип с радио управление , дали не е малко раничко за такъв подарък или смело да го вземам  newsm78
Виж целия пост
# 523
Момичета, ние за цигарите и кафетата не се скарахме- сега за боите.. Недейте  Hug Hug много ви обичам и неискам да се карате!   bouquet
 Всеки сам си решава как да изглежда, според мен, ако си се поддържала добре преди бременността- няма да престанеш и след това- било то бои или макиаж или каквото и да е.
Аз лично ще се боядисам с безамонячна, но наистина съм на мнение, че лекаря знае най- добре.
Обаче с това лошо настроение и мързел, ако знаете как съм се поизоставила, сега като ми се пооправи малко и ще се постегна малко  Blush  Аз съм на мнение, че  всеки  решава и никой няма право да го обвинява. Всеки ще си гледа детето, аз няма да гледам вашите и вие няма да гледате моите, така че ако пуша, пия  и се друсам или правя каквото и да е според вас забранено - грижите после ще са мои. И обратното Simple Smile
 
Пуста демокрация Simple Smile

За момченце - Маккуин Светкавицата. Това е Simple Smile Каквото и да е , количка, пижамка, пантофки .....
Виж целия пост
# 524
pepitta_84 аз в сряда съм на рожден ден на момченце което става на 2, също незнам какво е подходящо да взема, затова и аз ще се ослушвам за идеи
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия