Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 31

  • 59 453
  • 733
# 540
Чувствам се безсилна да обясня на хора с мислене, като в цитата, че с едните детски за всички деца проблемите ѝ няма да се решат.

А ти какви проблеми искаш да се решат, които се обсъждат в тази тема?
Виж целия пост
# 541
Чувствам се безсилна да обясня на хора с мислене, като в цитата, че с едните детски за всички деца проблемите ѝ няма да се решат.

А ти какви проблеми искаш да се решат, които се обсъждат в тази тема?
Не съм говорила за решаване на проблеми, обсъждани в тази тема.
Иначе аз съм против детски за всеки и увеличение на детски, поне на този етап, в който се намираме.
Виж целия пост
# 542
Аз пък съм ЗА , всяко дете да има право на детски до завършване на средно образование. ЗА съм и да бъдат увеличени. Харесва ми решението, ако се добави, че ще се актуализират съобразно инфлация и МРЗ, ще ми хареса още повече. Какво му е на етапа, кога сме имали по добри времена през последните 20 години, аз нямам спомен.
Виж целия пост
# 543
Иначе аз съм против детски за всеки и увеличение на детски, поне на този етап, в който се намираме.

Категорично съм против и аз! Замазване на очите... Първо, че проблемът не е в детските или в майчинството за втората година и е факт, че много хора ще бъдат "купени" по този начин! Второ- ако аз определях кой да взема детски, това щяха да са само осигурени хора с определен доход, никой друг! Това да има за всички деца е чист популизъм!
Виж целия пост
# 544
Аз пък съм ЗА , всяко дете да има право на детски до завършване на средно образование. ...
А кои са причините, според които всяко дете да има детски? Не следствията, а причините.

...Какво му е на етапа, кога сме имали по добри времена през последните 20 години, аз нямам спомен.
Етапът в момента е, че има една определена група хора, които създават деца заради този вид плащания и после не се грижат добре за тези деца и държавата дава вследствие много повече покрай тези деца. Аз не искам да бъде стимулирана тази група, а друга, хора, които работят и искат да работят, да се грижат за децата си и да им осигурят някакво сносно бъдеще, което не включва издръжка от държавата. Освен това за да се намерят пари за всички и за бъдещите, които ще се нароят, ще се орежат някои други или ще вдигнат данъците и осигуровките.
Виж целия пост
# 545
Освен това за да се намерят пари за всички и за бъдещите, които ще се нароят, ще се орежат някои други или ще вдигнат данъците и осигуровките.

Освен това, за да стигнеш до този извод, трябва да мислиш по въпроса- нещо, трудно постижимо явно за повечето, жадуващи увеличените и повсеместни деЦки  Tired
Виж целия пост
# 546
И аз съм с мнението ,че с увеличение от 15лв на детските няма никой да се оправи. Това е прах в очите. И не съм съгласна,че хора,които си плащат осигуровките в пълен размер и подпомагат бюджета по този начин ,нямат право на такава помощ ,както аз се оказа,макар,че съм сама с двете ми деца. А такива,които укриват данъци или нямат никакъв принос към държавните пари,освен раждането на деца,за които не могат да се грижат, да се облагодетелстват винаги от всякакви помощи. Съжалявам ,че писах по темета,но не можах да не изкажа мнението си Wink
Виж целия пост
# 547
А кои са причините, според които всяко дете да има детски? Не следствията, а причините.

Равнопоставеност.

Цитат
Етапът в момента е, че има една определена група хора, които създават деца заради този вид плащания и после не се грижат добре за тези деца и държавата дава вследствие много повече покрай тези деца. Аз не искам да бъде стимулирана тази група, а друга, хора, които работят и искат да работят, да се грижат за децата си и да им осигурят някакво сносно бъдеще, което не включва издръжка от държавата. Освен това за да се намерят пари за всички и за бъдещите, които ще се нароят, ще се орежат някои други или ще вдигнат данъците и осигуровките.

Това е мит. Винаги едно определено малцинство са раждали повече. Няма етап, през който да е било иначе, просто сега по ред причини /няма смисъл да ги изброявам/ са раждат малко българчета.
Дори да се лишат от детски добавки, тези малцинства,  държавата плаща под други форми много повече.
Тук мога да попитам, защо има гафове от училищата /детските са обвързани с образованието/ - даване на фалшиви бележки.
Аналогично с имунизациите.
Защо в домовете е пълно с такива деца? Защо майките не ги гледат като печелят от тях? Защо никой не налага санкция, когато има 3-4 такива деца  оставени при живи родители? Каква вина имат децата, че възрастните не могат да се разберат?
Искаш да работят? Как да стане, като са неграмотни? На тези хора образованието се купува /писа, че това е жалко в друга тема/, ето това е жалкото, че някой получава пари, а не си върши работата.
Така, че нещата не са толкова прости .
Волю, неволю сме едно общество и трябва да живеем заедно. Няма как да се "ампутира" една част и да не окаже влияние на останалото.

И никъде не съм писала, че парите, било 50 или 80 лева са достатъчни за отглеждане на дете, нито, че хората с реално декларирани доходи не са ощетени. Всички го знаят, но нека държавата си реши проблема и изкара всички доходи на светло. Нека направи така, че не просто да се пишат програми за ....... по които се получават пари, а да има реални действия.


 
Виж целия пост
# 548
Няма ли да има интеграционни.
Виж целия пост
# 549
и аз това се питам кога ли ще ги пуснат интеграционите
Виж целия пост
# 550
В някой градове вече са я пуснали.
Виж целия пост
# 551
запис Simple Smile
Виж целия пост
# 552
В Русе още на обяд имаше.
Виж целия пост
# 553
какви са тези интеграционни, съжалявам за спама но ми стана интересно
Виж целия пост
# 554
какви са тези интеграционни, съжалявам за спама но ми стана интересно


Интеграционни добавки се дават на хората с увреждания-според групата и възрастта сумите са различни! Във Варна има днес приведени суми! Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия