Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 31

  • 59 453
  • 733
# 555
Благодаря, радвам се, че не попадам в групата, имам познати с дечица с проблеми и да ви кажа каквото и да взимат е МАЛКО
Виж целия пост
# 556
здравейте,
дойде и моят ред да си поискам детските макар и малчо да е вече на 3.5 години
в последните 12 месеца съм безработна, социалните ми искаха само бележка от педиатър за направени имунизации, но се притеснявам че като изпратя пълномощното на майка ми и това което са поискали ще я замотаят за още документи
искам да попитам при положение че последно съм работила на ТД през 06.2012 година и в момента не съм регистрирана в бюрото по труда как да докажа че дохода ми не надвишава 350 лв месечно? с трудовата книжка става ли?
Виж целия пост
# 557
здравейте,
дойде и моят ред да си поискам детските макар и малчо да е вече на 3.5 години
в последните 12 месеца съм безработна, социалните ми искаха само бележка от педиатър за направени имунизации, но се притеснявам че като изпратя пълномощното на майка ми и това което са поискали ще я замотаят за още документи
искам да попитам при положение че последно съм работила на ТД през 06.2012 година и в момента не съм регистрирана в бюрото по труда как да докажа че дохода ми не надвишава 350 лв месечно? с трудовата книжка става ли?
Относно дохода, те вадят служ. бележка с всичките ти доходи /пенсии, стипендии и т.н., каквото си получила за период/, но книжката е желателно да я пратиш, поне на мен ми я искаха, въпреки че съм регистрирана в бюрото и на тях им излиза даже от кога.
Виж целия пост
# 558
супер, благодаря
оказа се че дори и да изпратя пълномощно на майка ми трябва да им предаде оригинални документи с които не мога да се разделя дори за ден Simple Smile
Виж целия пост
# 559
Къде ги изпращаш, в друг град ли си по адресна регистрация? Оригиналните документи не се предават в социалните, а се представят само за сверка в момента на подаването на молбата.
Виж целия пост
# 560
да, проблемът е че няма как да изкарам дори 2 дена без лични документи
защото толкова горе долу ще излезе пренасянето и връщането им от мен и до мен с куриер
Виж целия пост
# 561
Здравейте, мами! Предстои ми да родя юли месец, живот и здраве, август ли трябва да подам декларация за детски надбавки? Съответно бележката за доходите 12 месеца  за юли включително ли трябва да бъде?  Ние нямаме брак, доходите на мъжа ми не се вземат под внимание доколкото знам независимо дали детето е припознато или не?
Благодаря ви предварително bouquet
Виж целия пост
# 562
До колкото зная не се "вземат под внимание" доходите на бащата на детето. Ако документите се подават през август се взема бележка от работодател за доход за 12 месеца назад включително месец юли.
Според мен трябва да има допълнителна надбавка за майките, които действително са самотни майки. Не говоря за детски, а да се обмисли друг вариант в помощ на майките, действително отглеждащи сами децата си... но едва ли ще доживеем.
Виж целия пост
# 563
Здравейте!
Искам да попитам кога се подават документи за получаване на еднократната помощ за първокласник?При подаване на документите трябва ли да се прилага бележка от личната лекарка за направени ваксини?
Виж целия пост
# 564
Здравейте!
Искам да попитам кога се подават документи за получаване на еднократната помощ за първокласник?При подаване на документите трябва ли да се прилага бележка от личната лекарка за направени ваксини?
Дирекциите „Социално подпомагане" приемат молби  за еднократната целева помощ за ученици, записани  в първи клас на държавно или общинско училище, за покриване на част от разходите в началото на учебната 2013/2014 година. Вече е обнародвано ПМС № 135 от 21.06.2013 г., с което размерът на тази помощ е определен на 250 лева.

Право на тази помощ имат семейства, чиито деца са записани за първи път в първи клас на държавно или общинско училище и средномесечният доход на член от семейството за предходните 12 месеца преди подаване на молба-декларацията е по-нисък или равен на 350 лева.  Този доходен критерий не се изисква за деца с трайни увреждания, деца с един жив родител и деца, настанени в приемни семейства и в семейство на роднини или близки.

Молби се подават  след записване на детето в първи клас, като крайният срок е 30 септември 2013 г. Помощта се възстановява, ако детето не постъпи в училище.
Виж целия пост
# 565
За еднократна помощ за първокласник - бележка за ваксини не, за детски надбавки - да.
Виж целия пост
# 566
Момичета извинявайте че пиша извън темата ,но имам приятелка на която детето и се нуждае от спешно поставяне на инпланти в пикочните канали и на двата бъбрека искам да разбера кои са хората към които може да се обърне за зазапочване на дарителска кампания до сега са събрали само половината от сумата за тях с лични средства но останалата не им е възможно да осигорят става въпрос за момченце на две годинки ще сме благодарни ако ни дадете информация към кого можем да се обърнем.Благодарим предварително.
Виж целия пост
# 567
Момичета извинявайте че пиша извън темата ,но имам приятелка на която детето и се нуждае от спешно поставяне на инпланти в пикочните канали и на двата бъбрека искам да разбера кои са хората към които може да се обърне за зазапочване на дарителска кампания до сега са събрали само половината от сумата за тях с лични средства но останалата не им е възможно да осигорят става въпрос за момченце на две годинки ще сме благодарни ако ни дадете информация към кого можем да се обърнем.Благодарим предварително.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=340558.0
Виж целия пост
# 568
А започнаха ли да приемат документи за еднократната помощ за първокласник?
Виж целия пост
# 569
А започнаха ли да приемат документи за еднократната помощ за първокласник?

Приемат се молби за увеличената помощ за първокласници 02.07.2013г


Дирекциите „Социално подпомагане" приемат молби  за еднократната целева помощ за ученици, записани  в първи клас на държавно или общинско училище, за покриване на част от разходите в началото на учебната 2013/2014 година. Вече е обнародвано ПМС № 135 от 21.06.2013 г., с което размерът на тази помощ е определен на 250 лева.

Право на тази помощ имат семейства, чиито деца са записани за първи път в първи клас на държавно или общинско училище и средномесечният доход на член от семейството за предходните 12 месеца преди подаване на молба-декларацията е по-нисък или равен на 350 лева.  Този доходен критерий не се изисква за деца с трайни увреждания, деца с един жив родител и деца, настанени в приемни семейства и в семейство на роднини или близки.

Молби се подават  след записване на детето в първи клас, като крайният срок е 30 септември 2013 г. Помощта се възстановява, ако детето не постъпи в училище.

През миналата година тези помощи - тогава в размер на 150 лева - бяха отпуснати за 45 549 първокласници, изплатената сума към края на годината бе 6 824 743 лева.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия