Всичко за семейните добавки за деца/детски/ - въпроси, отговори, получаване - 31

  • 59 450
  • 733
# 570
Аз подадох днес документи за първокласника,казаха,че на подалите юли ще ги изплащат през август,което ме устройва идеално,тъкмо ще пообзаведем първокласника  Blush
Виж целия пост
# 571
И аз ги подадох днес Simple Smile Само не разбрах защо от училището не искаха да ми дадат  бележка , че детето е записано , секретарката ми повиши тон и ми каза да отида август . Като си поисках удостоверението обратно прецени , че може да ми издаде документа Simple Smile
Виж целия пост
# 572
И аз ги подадох днес Simple Smile Само не разбрах защо от училището не искаха да ми дадат  бележка , че детето е записано , секретарката ми повиши тон и ми каза да отида август . Като си поисках удостоверението обратно прецени , че може да ми издаде документа Simple Smile
За какво удостоверение става въпрос? newsm78
Виж целия пост
# 573
И аз ги подадох днес Simple Smile Само не разбрах защо от училището не искаха да ми дадат  бележка , че детето е записано , секретарката ми повиши тон и ми каза да отида август . Като си поисках удостоверението обратно прецени , че може да ми издаде документа Simple Smile
За какво удостоверение става въпрос? newsm78
Удостоверението , че е завършил предучилищна подготовка , с него се записва в училището .
Виж целия пост
# 574
А започнаха ли да приемат документи за еднократната помощ за първокласник?

Приемат се молби за увеличената помощ за първокласници 02.07.2013г


Дирекциите „Социално подпомагане" приемат молби  за еднократната целева помощ за ученици, записани  в първи клас на държавно или общинско училище, за покриване на част от разходите в началото на учебната 2013/2014 година. Вече е обнародвано ПМС № 135 от 21.06.2013 г., с което размерът на тази помощ е определен на 250 лева.

Право на тази помощ имат семейства, чиито деца са записани за първи път в първи клас на държавно или общинско училище и средномесечният доход на член от семейството за предходните 12 месеца преди подаване на молба-декларацията е по-нисък или равен на 350 лева.  Този доходен критерий не се изисква за деца с трайни увреждания, деца с един жив родител и деца, настанени в приемни семейства и в семейство на роднини или близки.

Молби се подават  след записване на детето в първи клас, като крайният срок е 30 септември 2013 г. Помощта се възстановява, ако детето не постъпи в училище.

През миналата година тези помощи - тогава в размер на 150 лева - бяха отпуснати за 45 549 първокласници, изплатената сума към края на годината бе 6 824 743 лева.




Ей в такива разни новини, винаги ми е било интересно как в конкретния случай получиха финалната сума, като 45 549 деца умножени по 150лв прави 6 832 350, чак пък и на 3лв завършва сумата  newsm78
Виж целия пост
# 575
Хм, значи за дечица с увреждания не трябва бележка за доход,както за детските?
Досега мислех че не ни се полага помощ за първокласник, добре че прочетох тук
Виж целия пост
# 576
Някои има ли инфо за детски. Joy
Виж целия пост
# 577
много бързаш Laughing
Виж целия пост
# 578
Защо? Според мен не е рано. Нали от миналият месец, казаха че ще ги превеждат на 14 - то число.
Виж целия пост
# 579
може би утре...ще има парички
Виж целия пост
# 580
това даже не съм го разбрала че на 14то число щели да ги пускат
Виж целия пост
# 581
миналия месец бяха преведени на 17ти
Виж целия пост
# 582
миналия месец бяха преведени на 17ти

Моите бяха преведени на 14 сутринта Wink
Виж целия пост
# 583
Никой ли не е ходил да провери на банкомата или някакво инфо от банка или социални,понеже телефона ми е спрян не мога да звънна да питам лично,а и тук,където съм в момента,няма банкомат
Виж целия пост
# 584
Никой ли не е ходил да провери на банкомата или някакво инфо от банка или социални,понеже телефона ми е спрян не мога да звънна да питам лично,а и тук,където съм в момента,няма банкомат
току що проверих заради вас и нямам превод - става дума за Бургас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия