ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 20

  • 41 056
  • 752
# 285
На Марти една приятелка много услужливо й подари таен дневник с химикал към него, който се чете само с осветяване от светодиодче към химикала. И да извадя дневника се виждат хубави бели листчета.
Виж целия пост
# 286

 Joy  Усещам как след някоя и друга година, вместо "Ваканционно другарче", ще обсъждаме "101 начина да хакнем профила на детето"

Сигурно си права...Обаче "децата" на тази възраст са напред с материала,та не знам дали ще успеем   Crazy.
Макар да си имам едно такова "дете" в къщи досега не сме обсъждали този въпрос с мамите в тийн темата,но никога не е късно. Mr. Green

Момичета, какви подаръци ще подарявате на учителките за края на учебната година?
Ние нещо не можем да го измислим и засега предложението е цветя, но смятам че заслужават и нещо за спомен.

При нас ще има подаръци /дано учителките не четат тук Rolling Eyes/.Вероятно ще бъдат ваучери,но не мога да кажа за какво.Реши се така за да не се купуват излишни неща.Лично аз съм малко резервирана към този вариант за след 1 клас.
Виж целия пост
# 287


 Joy  Усещам как след някоя и друга година, вместо "Ваканционно другарче", ще обсъждаме "101 начина да хакнем профила на детето"

 smile3521 newsm62


 nevva
-опасен младеж си имате  Laughing
Нашия не съм чул да целува съученички (беше целунал едно момиченце в детски кът на един РД), но редовно има претенции как ще е облечен, и да е с прическа bowuu
Виж целия пост
# 288
Уф, аз пак с датите за завършване.
Вчера след няколко разговора с училището, включително и с директорката, се обадих в Министерството, от там, навъртях около 15 различни телефона, направи ми впечатление, че отговорните за Начално образование не си седят на местата, та в крайна сметка ви се обясни доста троснато, че реално още нямало Заповед на министъра, което означавало, че раздаването на свидетелствата щяло да се случи при всички случай след 24-ти май, т.е. реално след 27-ми, но понеже имало тогава балове, матури и незнам си какво, можело да мине и в юни!!!!

Е, бях пощръкляла снощи. И това, при положение, че специално в класа на дъщеря ми целия материал е взет, и в момента се разтягат лакърдии в часовете, преговаря се, и се готви пиеската, на която в крайна сметка, май няма да присъстват децата, за да я изиграят...
Виж целия пост
# 289
Момичета, благодаря за съпричастността.
До вечерта, когато разговаряхме дълго, и слава Богу, спокойно, бях успяла да туширам бяса си, явно майчинското чувство надделя. Една детска глупост с неприятни последици - ето това се оказа цялата ситуация. Много съм впечатлена от професионализма на учителката на дъщеря ми - оказа се, че другото дете изобщо не е разбрало, че е било един вид обвинено несправедливо, тя съвсем дискретно го е попитала дали не е забелязало нещо да изпада от чантичката на дъщеря ми. Учителката категорично ме увери, че не е необходимо дъщеря ми да изказва извинение от подиума пред всички, за което аз настоявах - думите й бяха - унижението, че се е разбрало пред всички, че лъже, й е напълно достатъчно като наказание. Отдели ми повече от половин час за телефонен разговор вечерта, сподели, че има дългогодишни наблюдения върху поведението на децата в тази възраст и смята, че всяко едно дете има поне по 2-3 фази с подобни постъпки, всички различни по вид, но като цяло произтичащи от изследването на границите, до които може да стигне в отношенията си с останалите. Обясни, че едни ги избива на агресия, други на самовглъбяване, трети - на привличане на вниманието по един или друг начин - според нея вчерашната лъжа е била точно това. Което, разбира се, тотално не ме успокоява, ако иска внимание, явно страда от липса на такова и тук отново с пълна сила мен ме удря синдрома на работещия родител. Иначе дъщеря ми отлично разбра грешката си, наказание още не сме формулирали в чист вид, но като цяло с мъжа ми бяхме единодушни, че ще махнем Дисни ченъл от програмите на сателитната, защото, въпреки че де факто гледа тв не повече от половин час на ден, вчерашното мазало ми звучи точно в типичния американски ситкомски стил.

Иначе, и моята девойка има таен дневник. Много ясно, че надничам, когато имам възможност Mr. Green Основно пише за гаджета, но последния път, когато надникнах се смях толкова искрено - беше писала (с два цвята химикал - червен и син) - "М със сигОрност ме харесва. Но не можем да изразимЕ чуствата си". Отдолу пояснение - в червено - червено за романтично, в синьо - синьо за не романтично.
Виж целия пост
# 290
Уф, аз пак с датите за завършване.
Вчера след няколко разговора с училището, включително и с директорката, се обадих в Министерството, от там, навъртях около 15 различни телефона, направи ми впечатление, че отговорните за Начално образование не си седят на местата, та в крайна сметка ви се обясни доста троснато, че реално още нямало Заповед на министъра, което означавало, че раздаването на свидетелствата щяло да се случи при всички случай след 24-ти май, т.е. реално след 27-ми, но понеже имало тогава балове, матури и незнам си какво, можело да мине и в юни!!!!

Е, бях пощръкляла снощи. И това, при положение, че специално в класа на дъщеря ми целия материал е взет, и в момента се разтягат лакърдии в часовете, преговаря се, и се готви пиеската, на която в крайна сметка, май няма да присъстват децата, за да я изиграят...

Незнам защо са ти казали, че свидетелствата ще ги дават след 24-ти май, като на нас ни беше разяснено на родителската среща, че това ще стане на тържеството ни, което е на 22-ри май. Преди седем години тържеството на синът ми също беше преди 24-ти май и тогава му дадоха свидетелството.
Най-добре е да се обаждаш в РИО -София и да искаш телефон на инспектора, който отговаря за вашето училище или на такъв за началното образование. Не съм сигурна тези от министерството колко добре са запознати с проблемите /каквито и да са те/ в училищата.    
Виж целия пост
# 291
От няколко седмици ни е предоставен график за май месец, с учебни, с неучебни дни, спортен празник и празник на училището на 24.05- тогава ще раздават и свидетелствата. Другата седмица ще имаме родителска среща за подробностите и до тогава ще са минали и входните нива, по математика беше днес.

Изнанадвате ме с тези гаджета, и щерката обяснява от време на време как някой с някоя са гаджета, но чак толкова много романтика насериозно ми идва твърде рано Mr. Green Simple Smile
Виж целия пост
# 292


 nevva
-опасен младеж си имате  Laughing
Нашия не съм чул да целува съученички (беше целунал едно момиченце в детски кът на един РД), но редовно има претенции как ще е облечен, и да е с прическа bowuu

Опасен той, ще му кажа аз на него - щурчо!!!  Mr. Green той сам ми каза, че ги мляска, за да ги закача, предполагам и за да е интересен Laughing Като един истински Лъв все да е център на внимание... ooooh! Даже съратник си намерил - вчера целувки са раздавали заедно с приятеля му, обаче те се оплакали от него само и него наказали, Казановата Mr. Green
Обаче като чета за въжделенията на момичетата /девойката на мартеа/, моят си е бебе направо. Такива дълбоки мисли и чувства няма да му дойдат наум скоро...
Виж целия пост
# 293
Иначе, и моята девойка има таен дневник. Много ясно, че надничам, когато имам възможност Mr. Green Основно пише за гаджета, но последния път, когато надникнах се смях толкова искрено - беше писала (с два цвята химикал - червен и син) - "М със сигОрност ме харесва. Но не можем да изразимЕ чуствата си". Отдолу пояснение - в червено - червено за романтично, в синьо - синьо за не романтично.
hahaha Много сладурско!
Браво на учителката за адекватната реакция!
Мисля, че детенце си е взело поуката.

Моят син ме изненада също неприятно по време на почивката ни - бяхме с други деца и съвсем целенасочено говореше глупости и цинични неща, които не бях чувала дотогава.  ooooh!
Като се върнахме го накарах да напише 20 пъти един от бисерите. В резултат веднъж умишлено грешно изписано и цяла страница с извинения как е говорил лошо и как съжалява, че ме е наранил и че повече няма да говори такива неща...
Виж целия пост
# 294
Свидетелствата ще ги дават на 24, като ще се съберат 5-те първи класа във фоайето на училището. Как ще ги съберат не знам, защото не е толкова голямо.
Вчера са имали тест - изходно ниво по математика. Моят човек даже не е разбрал какво точно е правил. Днес научих от майките. Нещо се е омотал на едната задача. Не е разбрал точно какво трябва да направи и си е писал каквото му е хрумнало.
Тия дни ще имат и по роден край и по български такива тестове.

Ех мартеа, тия романтични теленца. Пътувахме по празниците с влак и в съседното купе имаше една малка госпожица. Нашият човек си вчесва бретона в различни посоки, минава няколко пъти покрай купето, прави разни номера по коридора, все с цел да я впечатли. Тя пък излезе срамежлива и така и не се получиха нещата, от което нашият Ромео беше много огорчен.
Виж целия пост
# 295
Моят син ми съобщи, че ще имат тест едва снощи... но не знаеше по какво ще е  Rolling Eyes
Не вярвам да изискват специална подготовка тези тестове, така че се надявам да се е справил добре.
Виж целия пост
# 296
Нашите първокласници на 25.05 ще ходят на екскурзия с кораб до Созопол и там ще получат свидетелствата си.Подсещате ме за подаръци за госпожите - давайте идеи newsm78Ваучери за каква глезотийка им купувате.
Виж целия пост
# 297
Много забавни последни странички! Simple Smile Тези тайни дневници не ги знаех, хитро..

nelito70, нашият ваучер ще е за бижута.

Надявам се да приключим още на 22-ри, но за съжалени засега няма яснота по въпроса..

Да ви питам как сте с кариесите? Вчера я заведох на профилкатичен преглед, стремя се да е на 6 м., последно я водих края на септември и реших сега предваканционно. Оказа се, че има един миниатюрен, на млечно зъбче е. Започнахме да го правим, аз много го изживях, лекции изнесох как трябва да си мие зъбите по-хубаво (честно казано от началото на 1 клас съм й се доверила изцяло и не контролирам миенето доколко е щателно).. Знам, че не е само до хигиена, но като цяло се храни и сравнително здравословно, гените също са добри и някак не очаквах, спокойна бях на тази тема.. Зъболекарят ми се смя на тревогите.. Юлина пък беше много горда с първия си кариес, явно се е се чувствала изостанала, защото всички в училище се хвалели с кариесите си.. Laughing На зъболекаря каза, че много обича книжката за "Пук и Чук" и явнозатова са решили да посетят и нея. Simple Smile Та да си сверя часовника при вас как е?
Виж целия пост
# 298
Зъболекарската тема ми е болна тези дни. Трябва да я заведа, вероятно ще използвам един от моите часове до края на май. Има едно тъмно петънце на кътник и се опасявам, че е кариес. Всичко хубаво, но тя има панически страх от зъболекар след ужасно преживяване на ваденето на втория й клатещ се зъб - беше направо варварска история, кървища, рев, страхотии. Просто не зная как ще я увещая да идем, а просто трябва.
Виж целия пост
# 299
Уф, аз пак с датите за завършване.
Вчера след няколко разговора с училището, включително и с директорката, се обадих в Министерството, от там, навъртях около 15 различни телефона, направи ми впечатление, че отговорните за Начално образование не си седят на местата, та в крайна сметка ви се обясни доста троснато, че реално още нямало Заповед на министъра, което означавало, че раздаването на свидетелствата щяло да се случи при всички случай след 24-ти май, т.е. реално след 27-ми, но понеже имало тогава балове, матури и незнам си какво, можело да мине и в юни!!!!

Е, бях пощръкляла снощи. И това, при положение, че специално в класа на дъщеря ми целия материал е взет, и в момента се разтягат лакърдии в часовете, преговаря се, и се готви пиеската, на която в крайна сметка, май няма да присъстват децата, за да я изиграят...

Незнам защо са ти казали, че свидетелствата ще ги дават след 24-ти май, като на нас ни беше разяснено на родителската среща, че това ще стане на тържеството ни, което е на 22-ри май. Преди седем години тържеството на синът ми също беше преди 24-ти май и тогава му дадоха свидетелството.
Най-добре е да се обаждаш в РИО -София и да искаш телефон на инспектора, който отговаря за вашето училище или на такъв за началното образование. Не съм сигурна тези от министерството колко добре са запознати с проблемите /каквито и да са те/ в училищата.    
Вие стe си направо щастливци. Нашето тържество е на 18.05 и ... край. „Малко“ рано ми се вижда, но ми казаха, че така е решено.  Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия