ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 20

  • 41 056
  • 752
# 300
Здравейте,
ние все още не знаем кога и дали ще имаме тържество..

изчетох всичко, но влизам най-вече да се похваля: моят син вече чете. /детето ми беше един малкото в началото на учебната година, което имаше трудности не само с четенето, но и с разпознаването някои букви, от друга страна беше научил на 6 г., таблицата за умножение до 5, та се притеснявах за дислексия/
навярно е последният от цялата група първолаци във форума Simple Smile

за зъбите: има три кариеса на млечни зъби и всъщност само един сменен  зъб.
Виж целия пост
# 301
Сиси, моят син има дори умъртвен млечен зъб, плюс два кариеса. Водя го редовно на прегледи и така ги открихме, не са го болели. Не ми се вярва да е от лоша хигиена, собственоръчно му мия вечер зъбите за да е качествено /сутрин си ги мие сам/. Гените - не лоши, не си спомням да са ми правили млечни зъби. Сладко и боклуци - силно ограничени, яде плодове и зеленчуци доста.
Виж целия пост
# 302
Давате ли флуорни таблетки на децата? Моят баща е стоматолог и по негова препоръка и двете ми деца взимат. Досега нито едно от тях няма каквито и да е проблеми със зъбите. Аз съм на близо 38г. и имам само половин пломба. Това го казвам, защото съм убедена, че се дължи точно на такива таблетки /без да се опитвам да правя реклама и поради това не споменавам и марка, а просто препоръчвам/. 
Виж целия пост
# 303
Давате ли флуорни таблетки на децата? Моят баща е стоматолог и по негова препоръка и двете ми деца взимат. Досега нито едно от тях няма каквито и да е проблеми със зъбите. Аз съм на близо 38г. и имам само половин пломба. Това го казвам, защото съм убедена, че се дължи точно на такива таблетки /без да се опитвам да правя реклама и поради това не споменавам и марка, а просто препоръчвам/. 
Категорично  НЕ! Доколкото съм чела доп. внасяне на флуор може да е нож с две остриета, но аз не съм стоматолог все пак и съвет за другите деца не бих могла да дам, за моите съм решила въпроса.
Виж целия пост
# 304
Давате ли флуорни таблетки на децата? Моят баща е стоматолог и по негова препоръка и двете ми деца взимат. Досега нито едно от тях няма каквито и да е проблеми със зъбите. Аз съм на близо 38г. и имам само половин пломба. Това го казвам, защото съм убедена, че се дължи точно на такива таблетки /без да се опитвам да правя реклама и поради това не споменавам и марка, а просто препоръчвам/.  

Даването на флуорни таблетки трябва да е много точно и прецизно. Предозирането с флуор води до флуороза - бели тебеширени петна по зъбите. Имам познати, на чиито деца им е давано флуорирано мляко в ДГ,  давана им е вода с по-високо съдържание, паста за зъби и т.н и резултатът е необратим.

Аз също съм давала на сина ми като беше бебе, но следях пастата да е без флуор, изворна минерална вода и т.н.

Здравите зъби се дължат на:
1. ген
2. неядене на сладко или дозирано
3. хигиена
Виж целия пост
# 305

изчетох всичко, но влизам най-вече да се похваля: моят син вече чете. /детето ми беше един малкото в началото на учебната година, което имаше трудности не само с четенето, но и с разпознаването някои букви, от друга страна беше научил на 6 г., таблицата за умножение до 5, та се притеснявах за дислексия/
навярно е последният от цялата група първолаци във форума Simple Smile



Браво! Дано са отминали притесненията:)
Виж целия пост
# 306
Давате ли флуорни таблетки на децата? Моят баща е стоматолог и по негова препоръка и двете ми деца взимат. Досега нито едно от тях няма каквито и да е проблеми със зъбите. Аз съм на близо 38г. и имам само половин пломба. Това го казвам, защото съм убедена, че се дължи точно на такива таблетки /без да се опитвам да правя реклама и поради това не споменавам и марка, а просто препоръчвам/. 
Категорично  НЕ! Доколкото съм чела доп. внасяне на флуор може да е нож с две остриета, но аз не съм стоматолог все пак и съвет за другите деца не бих могла да дам, за моите съм решила въпроса.

Подкрепям. Аз съм давала на децата си именно по препоръка на лекарката и сега съжалявам. По зъбите на сина ми белите петна са видими и вече забелязвам и по предните горните два зъба на щерката. Но тук няма какво да обсъждаме има ли смисъл от флуорни таблетки или не, че вече е минало-заминало за нашите деца.
Виж целия пост
# 307
Ноември, браво на момчето!

Сиси, моят син няма кариеси, не яде нищо сладко и си мие сам зъбите(сутрин и вечер). Ползва електрическа четка за зъби, но на всеки 3-4 месеца сме на зъболекар за да почиства пигментните петънца, които се появяват Sad. Има грапав емайл и затова се получавали петънцата.
Виж целия пост
# 308
Някой вадил ли е карта за намаление за междуградския транспорт и каква е процедурата? Знам, че децата от 7 до 10 години ползват 50% намаление.
Виж целия пост
# 309
A 24.05. - нали е официален почивен ден? Как така ангажират децата с училищни мероприятия?
Относно кариесите - за сега няма никакви проблеми със зъбите, посещаваме стоматолог на всеки шест месеца. Но Мартин не хапва почти нищо сладко, просто не обича, не че аз имам някакви заслуги, газирано аз не разрешавам по никакъв повод.
Флуор категорично не давам, дори пастата за зъби на децата е без флуор.
Виж целия пост
# 310
Ноември - браво на детето, радвам се, че не си притеснена вече.

Флуор не съм давала никога допълнително. Разчитам на гена на баща му(аз съм ужас в това отношение), добро меню и много стриктна хигиена. Има 3 пломби.

Подаръци за учителките ще правим,  но не знам какви, Говореше се нещо за ваучери, пък да видим... Thinking По 5 лв събира една от майките.

Виж целия пост
# 311
Отдавна не съм писала,но изминалия месец ми дойде в повече откъм ангажименти и тичане.Вико пропътува над 3000 км и всяка седмица беше на състезание.Участва в два международни турнира и 2 нашенски.Отлично се представи детето!Много съм горда с него!Накрая вече не знаеше къде се намира и сутрин ме питаше :"Мамо,къде съм?В коя стая съм?"Сега пък започнаха едни интензивни 3 часови тренировки,заради които го вземам по-рано от училище и се прибира като пребит,пише домашни,ходи на английски,а от тази седмица подновяваме и джудото/заради състезанията и евентуални травми го бяхме спряли/.Така че програмата е фул.

Ноември,имаш повод за гордост!Браво на детенце!

За зъбите-не давам флуор и не смятам да давам.Имаме сменени 6 зъба,в очакване сме на още 2.Няма кариеси,обаче имаме проблем с малка челюст и съответно липса на място за израстване на новите постоянни зъби.Водих го при 3 стоматоложки с 3 различни мнения,правихме снимка на челюстите,изчетох доста материал и засега съм оставила нещата така както са.Последно съм се спряла на варианта когато изникнат всички постоянни зъби да ги корегираме,а не предварително да разширяваме челюстта,после пък да стесняваме....Въобще ако някой има подобен проблем да сподели. newsm78 Защото въпреки взетото решение притесненията ми си остават.

За края на учебната година nevva/нали сме в един клас/ е писала за екскурзията до Шипка,Казанлъшката гробница и музея на розата в Казанлък.Детето се я чака с нетърпение.
Виж целия пост
# 312
A 24.05. - нали е официален почивен ден? Как така ангажират децата с училищни мероприятия?
Да, почивен ден е, но ПРИСЪСТВЕН за учениците - винаги е било така, така и трябва да бъде според мен. Децата си имат достатъчно почивки, един по-малко не е проблем. А празникът за мен е много важен и трябва да се отбекежи подобаващо. Не знам как е по другите грасове, но тук традиционно си има манифестация - много е красиво и вълнуващо!!!!
Виж целия пост
# 313
На 24 май ще имаме тържество и раздаване на свидетелствата.Децата учат стихчета и се подготвят.
Май повече ми се искаше да отидем заедно на манифестация.
Виж целия пост
# 314
Ние на 24 ти ще маршируваме.На 23 ти са в детски център и тогава госпожата ще им раздаде свидетелствата.
Относно зъбите имаме 2 броя счупени.Есента когато видяхме първия я заведох на зъболекар,но след 20 минутно подканяне да седне на стола си тръгнахме.Скоро разбрах за второто зъбче.Аз направих грешка,че първото клатещо се го извадиме при зъболекар.Тогава имеше кръв и болка.Уплаши се и сега не знам как ще ги оправим тези,а има поне 2 години докато паднат.
Явно и при нас го има проблема с тясна челюст,защото новите предни растат накриво.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия