Остров Тасос - 5

  • 87 779
  • 748
# 495
Чудех се дали да пиша, но ще споделя, за да няма други в моето положение!
Бяхме направили резервация във вили Алмира. Когато присигнахме там, тази която отговаря за вилите - Елини, направи страхотен театър. Ах сега какво д аправим, те хората които бяха тук, детето болно в болница в кавала...ама аз имам място само за една вечер. ОК решаваме че нямаме избор и ще останем за една вечер. Ратоварваме и се настаняваме. И какво се оказва - във вилата има само 2 чаши, 2 вилици, няма кошче за боклук, да събираме боклука в торба и да си го изнасяме навън в казана. Няма сапун, няма шампоан....Е извинете много...Осовбодихме бунгалото. Сега сме на друго място. Но се наложи ектремно да търсим свободно място. За 4 човека в пиков сезон не е много лесно!
Най вероятно ще се върнем на Тасос, но не и във вили Алмира! Да Елини е много усмихната, но и страхотна артискта. Тези с болното дете - щастливи и доволни се натовариха на кола и заминаха на плаж. А малко преди това щастливо разпитваха за барбекюто...

Честно казано не разбрах какво се е случило. Платили сте резервация и ви я е отменила? И какво общо има друго семейство, след като ви е настанила?

За това ли говориш:

http://www.almyra-villas.gr/

Принципно в такива студия рядко оставят сапун/препарат за съдове, а шампоан на мен лично никога не ми се е случвало да оставят.
Виж целия пост
# 496


Честно казано не разбрах какво се е случило. Платили сте резервация и ви я е отменила? И какво общо има друго семейство, след като ви е настанила?

За това ли говориш:

http://www.almyra-villas.gr/

Принципно в такива студия рядко оставят сапун/препарат за съдове, а шампоан на мен лично никога не ми се е случвало да оставят.

Да, сега като прочетох и аз не разбирам какво съм искала да кажа Simple Smile
Да имахме резервация, но ни я отмениха, едва когато пристигнахме. Оказа се че има място не за 3 дни, а за един, при направена от нас резервация за 3. Каза че в напето бунгало, което сме имали резервация има семейство румънци, чието дете по спешност е настанено в Болница в Кавала. Оперирали го от апандесит. Само че по - късно видяхме това семейство да разпитва за барбекюто - от къде да купят въглища, месо...и час по - късно щастливи и доволни се натовариха с дюшеци на колата и заминаха на плаж. Някак не се връзва - болни, операции ...и плаж
Бяхме в подобно студио и имахме висчко - шампоан, сапун..всичко. Сега отново сме в подобно студио и отново си има всичко...
Виж целия пост
# 497
Защо да няма в такива студия елементарни неща като сапун, шампоан, препарат за съдове?  newsm78 Където и да сме били, винаги е имало. А ако нещо свърши, веднага зареждат с ново. Peace
Виж целия пост
# 498
Защо да няма в такива студия елементарни неща като сапун, шампоан, препарат за съдове?  newsm78 Където и да сме били, винаги е имало. А ако нещо свърши, веднага зареждат с ново. Peace

Сигурно. Но аз също говорех от личен опит.  Peace



Да, сега като прочетох и аз не разбирам какво съм искала да кажа Simple Smile
Да имахме резервация, но ни я отмениха, едва когато пристигнахме. Оказа се че има място не за 3 дни, а за един, при направена от нас резервация за 3. Каза че в напето бунгало, което сме имали резервация има семейство румънци, чието дете по спешност е настанено в Болница в Кавала. Оперирали го от апандесит. Само че по - късно видяхме това семейство да разпитва за барбекюто - от къде да купят въглища, месо...и час по - късно щастливи и доволни се натовариха с дюшеци на колата и заминаха на плаж. Някак не се връзва - болни, операции ...и плаж
Бяхме в подобно студио и имахме висчко - шампоан, сапун..всичко. Сега отново сме в подобно студио и отново си има всичко...

Аз на твое място нямаше да се съглася. Ако съм платила капаро и имам потвърдена резервация изобщо няма да се церемоня. Даже неустойка ще искам от тях и да ме настанят за тяхна сметка в друго подобно място (те да го намерят). А и ще дръпна добър скандал на фона на "болното" румънско семейство.

Явно онези са удължили престоя, а и са били повече време от вас и тя се е полакомила. Те са регистрирани някъде. Сигурна съм, че ако я заплашиш че ще подадеш оплакване ще се стресне....
Виж целия пост
# 499
Mimito, съжалявам за случилото се, със сигурност е много неприятно това, което разказваш
Понеже ние почивахме в Алмира, държа да подчертая, че имахме тоалетни принадлежности в банята (които не ползвахме, защото определено не са с качеството, което предпочитам), нямаше препарат за съдове, но имаше всякаква кухненска посуда, с изключение на фурна. Кош за боклук също имахме.

Моето впечатление от Елени е много добро, но определено е постъпила некоректно, което е много странно. Имах друго мнение за нея, стори ми се много свестен човек и го споделих. Ние лично си изкарахме чудесно във вили Алмира, не мога да кажа на черното бяло.
Понякога се чудя доколко е удачно човек да споделя впечатления, добри или лоши, след като съществува реалната възможност да се окаже, че едва ли не си подвел някого.  Confused
Виж целия пост
# 500
Клото, винаги има опасност да се получи разминаване в пространството, породено от субективен фактор, моментна ситуация или лични очаквания/вкусове. Забелязала съм, че много пъти за едно и също място има крайно противоположни коментари и оценки. В крайна сметка човек най-добре си прави сам изводите. И пак има личен момент. Тоест винаги съществува риск някой да се окаже подведен, защото очакванията му са били по-различни.
Конкретно в случая на Mimito е било меко казано просташко от страна на собственичката да реагира по подобен начин. Но пък явно се е полакомила жената да си задържи другите гости. И аз бих реагирала като Mimito - ще си потърся по най-бързия начин друго място. Не си заслужава да си къса човек нервите и да губи време в разправии, които нямат изход. Ако е хотел, е друго. Тогава може да изискаш да спазят договора (резервацията и капарирането са си вече сключен договор), но в студията надали спазват такива неща.
Виж целия пост
# 501
Moже би сте прави, че не си заслужава човек да си хаби нервите, но е жалко, че е така. Когато ние сме направили резервация и сме платили капаро и поради някаква причина се наложи да отменим пътуването - болест, служебни ангажименти и т.н. никой няма да ни възстанови капарото. А когато хотелът или студиото не спази задълженията си за настаняване - не само като случая на Mimito, който е фрапантен, но и за изглед и етаж на стаята, ние какво можем да направим освен да вдигнем скандал и ако сме по-нахални да успеем да се преборим. Никой не ни компенсира с нищо, не можем да си удържим неустойка и въобще сме онеправданата страна.
Виж целия пост
# 502
lulumba отдавана съм стигнала до извода, че всичко е много субективно и често мненията се базират на конкретни ситуации/преживявания, които не е задължително да са повторими и общовалидни. Точно затова в постовете си тук бях сравнително лаконична по отношение на Алмира, по-скоро обсъждах Тасос, плажовете и други общи впечатления.
Обаче, че не съм имала проблем по отношение на битовите условия, не съм. И със сигурност, ако имах две вилици и две чаши, щях да си поискам нужното и при липса на реакция, да - и аз бих освободила вилата по най-бързия начин.

Хубаво е, че Mimito сподели преживяването, защото извън описаните битовизми, е добре да се има предвид, че собственичката явно има склонността да не си държи на думата. Което само по себе си е ужасно, независимо от факта, че аз самата не съм имала такъв проблем. Ако се резервира през туроператор е много по-сигурно, макар че никога няма гаранция на какви хора ще попаднеш.
Виж целия пост
# 503
dechy, в студията винаги има такъв риск за съжаление. Аз в хотел съм имала такава ситуация - да не ми се спази изискването за изглед към море например, при условие, че съм го заявила още с резервацията. И съм тропала с крак и настоявала да се изпълни. Изпълнявали са. Но в студия - не знам дали ще се съобразят. Thinking Слава Богу, не ми се е случвало да имам проблем. И силно се надявам да нямам и занапред, защото аз лично за Гърция категорично предпочитам да отсядаме в студия и вили - има своето очарование. Peace
Виж целия пост
# 504
С туроператор...незнам колко е сигурно, имам познати с хотел на Сл. Бряг и са ми казвали, че редовно туроператорите им дублират резервациите и не са единични случаите цели групи чужденци да пристигат и да няма къде да се настанят  Laughing , при което управителката звъняла набързо на приятелските околни хотели и ако имат място ги настанявали там като им казвали ,че това бил клон на хотела  Laughing .
Виж целия пост
# 505
С туроператор...незнам колко е сигурно, имам познати с хотел на Сл. Бряг и са ми казвали, че редовно туроператорите им дублират резервациите и не са единични случаите цели групи чужденци да пристигат и да няма къде да се настанят  Laughing , при което управителката звъняла набързо на приятелските околни хотели и ако имат място ги настанявали там като им казвали ,че това бил клон на хотела  Laughing .
Типично по български hahaha hahaha
Виж целия пост
# 506
Вчера, когато се случи всичко бях на ръба да се разрева...Ако бяхме само двамата с мъжа ми, може би нямаше да ми е толкова проблемно местенето. Но е проблем намирането на апартамент за четирима в силен сезон. В Алмира ме подразни факта, че отидох да си поискам вилици и чаши, защото сме четирима, а имаше само по две. Жената ме погледна и каза, ми те бяха четири, ама са ги откраднали.... Е да де, ама аз вина нямам за това и исках за всеки по едно. Нормално е да имам кош за боклук, все пак е нещо нормално. За сапуна и шампоана..ами не съм за тях, но са пак неща, които те посрещат. Преди Алмира, бяхме в Елегия апартаментс, прекрасни бяха. Градинка с детски кът, течния сапун ухаеше приятно и не изсушава кожата. Имахме заредено всичко. Пристигнахме в 23.00 часа, собственичката ни чакаше на двора и ни посрещна топло. В момента сме във вила Тереза, в Лименас. Имаме всичко необходимо, а като бонус ми дойде ежедневното почистване на стаите. Не го очаквах и ме изненада приятно.
Със собственичката на Алмира си разменихме няколко реплики на висок тон, но това не решава проблема. А и честно не бих останала на място, където ще се гледаме под вежди и ще си въртим номера. Аз съм тръгнала на почивка...и искам да е приятно и весело за всички Simple Smile Най изумителното, което беше, че жената поиска да и платим за това че сме ползвали вода, ток и хавлии Simple Smile Сега ми е смешно, но вчера ми беше бясно.
А  дали хотел или апартамент...от както ги има децата и опитахме апарт хотелите....ами не ми се ходи на хотел Simple Smile Но тук в Гърция предпочитам такива къщенца...много са красиви и сякаш съвсем се потапяш в местните привички...
Днес бяхме на Парадайз бийч, като се гмурнахме до скалите и плувахме сред рибите и видях безброй анемонии, пипнах калмар...си казах, че въпреки неприятния опит, ми се връща отново на Тасос. Сина ми възкликна - Това е най готината почивка на която сте ме водили. Това ми стига Simple Smile На тези които тепърва ще стягат куфарите мога да им пожелая прекрасно време и много усмивки Simple Smile Когато се прибера у дома ще споделя и снимки, не са много..
Имам един въпрос - някой знае ли какви са тези неща подобни на малки параклисчета покрай пътя?
Виж целия пост
# 507
Мимито, радвам се, че нещата са се наредили към добро. Така е - за пореден път се убеждавам, че наистина всяко зло води към добро. И не си заслужава човек да си съсипва нервите и настроението заради преходни неща.  Peace Моля, сподели подводния свят на Тасос.  Praynig Така и не се научих да се гмуркам, а ми е голяма мечта.  Blush Параклисчетата по пътя са си точно параклисчета - не са свързани с катастрофи както при нас например, се оставят цветя или се слагат паметни плочи. Гърците са много силно вярващи и така могат до всяко време да се докоснат до Бога. Във всяко параклисче има оставеносветено масло и всеки може да отвори вратичките и да се намаже за здраве. Или просто да запали свещ. На повечето има оставени различни неща - кой каквото има нужда, да е под ръка. Понякога оставят и вода за някой закъсал на пътя. Те слагат и такива параклисчета в дворовете си. Нещо като нашите мини домашни олтари е техния параклис - у нас обаче хората слагат икона и кандило.
Виж целия пост
# 508
Привет  Hug ! На няколко снимки в интернет забелязвам сравнително хубаво местенце на Тасос, което носи името La scala beach bar , само че и двамата качващи тези снимки потребители са деактивирали опцията за съобщения.. някакви предположения къде се намира?


Виж целия пост
# 509
и нашата почивка на Тасос приклучи вчера .
Бяхме в Скала Потамия хотел Еллас .
Хотела е скъп, а стаите и банята са меко казани мизерни.
Имахме късмет със стаята - беше с  хубава тераса изложение море.
Всеки ден правихме плаж пред Бара - заслужава си , там намерихме това което търсим - детето играе на брега , пълни кофички с вода от морето , строи замъци, място за 2 големи пояса до нея , влиза във водата сама когато си поиска , ние до нея на шезлонги .
Всичко описано до тук - на българското черноморие не сме преживели .
Обиколихме Тасос, видяхме Манастира , Слизахме в Потос - фабриката за Зехтин беше затворена , но купихме от Маркета до нея - казаха че цените са същите.
От целия Тасос ни хареса най много Скала Потамия , Макриамос - плажа  и Панагия като стара запазена архитектура .
  Не съм впечетлена от Острова - плажове диви , с бодили по тях , непочистени треви се веят , пътищата им  без тротоари , целия Остров е една дивотия , но ние търсихме спокойствие на плажа и море с дете - от това останахме доволни.
 Следващото лято Гърция няма да е в нашите планове.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия