Остров Тасос - 5

  • 87 779
  • 748
# 585
Значи правилно съм се ориентирала, щом горе около Рахони няма оси. Явно някъде нещо съм чела из всякакви форуми и ми е останало в главата.

Параход, по-студено от Халкидики - т.е. има вероятност и да не става за къпане в следобедните часове ли  Thinking Че на нас по принцип следобедния плаж ни е по-ценен, сутрин доста пъти успяваме само за по час да се класираме на плажа...а следобедите откарваме от 5 някъде до към 8 и нещо..дори и по-късно, ако е топло и нямаме планирани ''излизания''  Simple Smile

Мисля си, че то лятото и да е много горещо - не означава непременно, че и септември/октомври ще са топли..
Виж целия пост
# 586
Оси имахме само в гиросите,вътре в тях налазваха,иначе -не ,споко...Приятно изкарване ...и ще ми е интересно мнението ти за Тасос.Аз бях ходила само на острова и когато ми казаха ,че по всяка вероятност така ще се влюбя и в Ситония,не вярвах Stop.Е....влюбена съм в Сарти и Сикя...та, затова ми е интересно да сравниш Crazy
Виж целия пост
# 587
|
Параход, по-студено от Халкидики - т.е. има вероятност и да не става за къпане в следобедните часове ли  Thinking
А, не. При топло и слънчево време си е идеално и сутрин, и следобед. Имах предвид, че е по-променливо и по-лесно се разваля, а през септември - по-трудно се оправя.
Но в ергенските ми години имахме и един такъв случай - ужасяющо време по празниците 22 септември, бяхме с автобус, седим и скучаем в района на Лименария. Накрая от зор, наехме кола и тръгнахме да гоним слънцето Simple Smile някъде към Алики го стигнахме, правихме плаж, че и нагоре към Скала Потамия все слънце беше.
Виж целия пост
# 588
Барба, мани недей, че ние всеки ден почти ядем гироси, дано не ни налитат разярени и гладни тасоски осища..
Особено за мъжа ми, гиросът вече е институция, по-важна от бг конституцията  Joy

Най-много оси съм виждала август месец в Сарти,  и миналия септември в района на Агиос Николаос, особено на плажа Трани Амуда. Беше страшно просто, на терасата докато си пиехме кафето и ядяхме, непрекъснато трябваше да гоним рояците  Sick

Параход, вие хубаво сте настигнали слънцето, ама ние няма да товарим катуна по колите и да търсим нови квартири. Ще си седим под навеса и ще чакаме да се извали. Много мразя когато съм на морето, без значение кое море точно, да вали. Но то кой ли обича  Rolling Eyes

Виж целия пост
# 589
Таис, опит миналата година края на август Тасос - наистина много оси, които иначе не се виждат, но усетят ли месо, веднага долитат - т.е. ако си поръчаш салата - няма, ама дойде ли рибата или пържолата - край! един трябва да е дежурен да ги гони Grinning слагаха ни чинийки със запалено кафе да ги прогонват
този юни - на Лименас, и пак на същия плаж - Макриамос - абсолютно нито една, изглежда са сезонно явление (като нашите медузи и лигави водорасли, които излизат в късното лято)

иначе и ние юни един ден гонихме слънцето с колата - настигнахме го на Рахони чак, та така успях да го видя и този район, но по-скоро не бих отишла друг път там
Виж целия пост
# 590
Антеа, защо не би отишла в Рахони? Аз точно за там се глася, барабар с още едно семейство...и много ми е притеснено да не ги прецакам нещо  Rolling Eyes
Не са ходили досега в Гърция.
Виж целия пост
# 591
Аз пък да има как само там бих ходила, толкова ми е спокойно.  smile3549
Виж целия пост
# 592
Peterky, стига бе, Алфа-та ми харесва много повече от Старопрамена и особено от Загорката - нея пък съвсем я развалиха с годините. Навремето помня като малка, дядовците и баща ми само Загорка пиеха  Simple Smile

А Старопрамена, който е тук в БГ е по-калпав и от най-обикновената наливна бира в Прага  Peace
 

Е да де ама  най-обикновената наливна бира в Прага е най хубавата в света. Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Колкото до доматите ако минавате лятото през Варна елате да ви набера от лозе да видите какво значи домат.
За рибите , месото и тестените - царе са.Абсурд да си помъкна от тук.
Виж целия пост
# 593
Антеа, защо не би отишла в Рахони? Аз точно за там се глася, барабар с още едно семейство...и много ми е притеснено да не ги прецакам нещо  Rolling Eyes
Не са ходили досега в Гърция.

не бих искала да те подвеждам с моите впечатления, аз имам малко особени вкусове - на фона на този район после Лименас, каквото е малко градче, ми се стори направо космополитен, смятай... в смисъл на мен ми се стори твърде скучен и пуст, а и пейзажът не ми хареса никак

ето няколко снимки през моите очи, не твърдя обаче, че са показателни, със сигурност има и хубави места, но не съм попаднала на тях в рамките на тези 2 часа обиколки в посоката Принос-Рахони

Скрит текст:




Виж целия пост
# 594
antea, снимките с корабите как да е, явно там нещо се поправят кораби (примерно), но другата снимка изглежда някак мрачна, все едно е запустяло мястото  Rolling Eyes Ние търсим релакс и спокойствие, но ако ще набутам цялата компания на най-забутаното и грозно място на целия остров, няма да ми се зарадват много.
Виж целия пост
# 595
antea, снимките с корабите как да е, явно там нещо се поправят кораби (примерно), но другата снимка изглежда някак мрачна, все едно е запустяло мястото  Rolling Eyes Ние търсим релакс и спокойствие, но ако ще набутам цялата компания на най-забутаното и грозно място на целия остров, няма да ми се зарадват много.

аntea, извинявай за намесата, но тези снимки са от района на Скала Принос и Дасилио, Скала Рахони е на 5-6 километра северно от тях. Последната снимка ми се струва, че е от плажа на хотел Илио Маре, там имаше такива палми и наистина изглеждаше много зле, чак се учудих, че петзвезден и тооолкова рекламиран хотел може да има такъв смотан плаж (на снимките в сайта им изглежда съвсем различно). Въобще, цялата ивица, на която казват Дасилио не ме грабна, въпреки че почти нямаше хора, имаше боклуци по плажа и водата изглеждаше мътна. Не знам водата дали винаги е така, може да се е случил кофти период, но по същото време в Пефкари си беше прозрачна.

Скала Рахони има няколко малки плажчета, изглеждаха ми доста по-добре от Принос и района. Освен това, малко извън Скала Рахони се намира Пахис бийч.
Виж целия пост
# 596
ако разпознаваш местността по снимките, съм сигурна, че си права - на мен целият този район ми се сля в едно, и останах с впечатление, че е едно и също

хубаво е, че ме поправи, за да не се подведе някой; така или иначе обаче за щастие преобладаващите мнения за Рахони, които съм чела тук, са положителни Simple Smile
Виж целия пост
# 597
Deviant Art, antea, благодаря ви за споделеното  Hug

Аз нещо охладнях към Тасос последните няколко часа  Rolling Eyes Въпреки че за там офертата е по-изгодна и ще ни излезе по-евтино в сравнение със Ситония (Вурвуру), колкото повече мисля, толкова повече ми се отщява да се влача с още едно семейство из Тасоските хълмове и села и да търся читави плажове и ресторанти. За сравнение - Ситония ми е добре позната вече, особено някои места на които сме ходили по сто пъти.
Знам плажовете, които ни харесват - кой е плитък, кой не е ,заведенията, магазините...абе всичко, което ме интересува. Както се казва, единствената въпросителна в цялата почивка ще бъде времето, но там вече си е въпрос на късмет  Simple Smile

А дали ще се тъпчем с другите на фрашкания с народ Кариди, или на фрашкания с народ Пахис...разлика няма  Peace

Виж целия пост
# 598
Deviant Art, antea, благодаря ви за споделеното  Hug

Аз нещо охладнях към Тасос последните няколко часа  Rolling Eyes Въпреки че за там офертата е по-изгодна и ще ни излезе по-евтино в сравнение със Ситония (Вурвуру), колкото повече мисля, толкова повече ми се отщява да се влача с още едно семейство из Тасоските хълмове и села и да търся читави плажове и ресторанти. За сравнение - Ситония ми е добре позната вече, особено някои места на които сме ходили по сто пъти.
Знам плажовете, които ни харесват - кой е плитък, кой не е ,заведенията, магазините...абе всичко, което ме интересува. Както се казва, единствената въпросителна в цялата почивка ще бъде времето, но там вече си е въпрос на късмет  Simple Smile

А дали ще се тъпчем с другите на фрашкания с народ Кариди, или на фрашкания с народ Пахис...разлика няма  Peace







Имам чувството че не сте стъпвали в Гърция за време различно от юли и август.Не разбирам и причината за разочарование от Тасос , нали не си мислите че хиляди и хиляди се натискат да плащат да им е кофти.И как да има много румънци или накак да е фрашкано , нали всички деца в Европа и Русия от 1 септември са на училище !!!Сами ще се уверите каква е разликата между августовска и септемврийска Гърция.Колкото до конкретния избор на конкретно място мненията са толкова дълбоко субективни , че всякакви разсъждения по въпроса са напълно безмислени.Може би само снимките от личен архив биха помогнали малко някакъв избор.А и колкото и да се насилвате да харесате някак си Тасос , а сърцето ви е в Ситония нали насила хубост не става.Като тръгнете с отрицателна вътрешна нагласа резултата ще е плачевен .Колкото и да ви приказват , че по много класаций ЗЛАТНИЯ ПЛАЖ е на първо място в Северна Гърция или поне в първата петица по добре си идете на Вурвуру вместо сетне да си набивате/да ви набиват канчето.!!! Simple SmileSimple SmileSimple Smile
А и абсолютно е глупаво да твърдим , че ЗЛАТНИЯ ПЛАЖ или Пахис Бийч е по хубав от плажа на Вурвуру- просто всеки си харесва своя фаворит .
Виж целия пост
# 599
Tаис на мен пък ми е много интересно как така семейство което никога не са били в Гърция ще откажат да разгледат острова и през цялото време няма да мръднат от плажа пред хотела??
Аз общо взето също съм в твоето положение - организирам почивка за още едно семейство които за първи път ще почиват в Гърция с тази разлика, че аз вече съм била на Тасос. То това му е хубавото на острова, че предлага много и разнообразни плажове + интересни места за разходка вечер.
Ако през цялото време си настроена толкова негативно по-добре наистина не ходете на Тасос.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия