Scrapbooking & Cardmaking - 18

  • 154 240
  • 701
# 405
Мерси   bouquet
Виж целия пост
# 406
Здравейте, от известно време се занимавам с изработка на картички. Иска ми се да си купя уред за изрязване, към момента имам нещо подобно http://www.kadifecraft.com/product/3942/trimer-komplekt.html. Иска ми се да имам такъв, с който със сигурност да се режат прави линии, разглеждах много модели, но не съм сигурна към нещо подобно ли да се ориентирам http://livaart.com/docrafts-trimmer-super-Xcut-A3. Не знам дали правилно обяснявам. С този, който имам не винаги ми се получават прави линии. Ще съм благодарна за помощта!
Виж целия пост
# 407
Аз имам ето този на Фискар и съм супер доволна:
Скрит текст:

Моят е в инчове, но сигурно за Европа имат в сантиментри. Научих и трик от ютюб, като започне да се изхабява главата за рязане, под харията, която ще се реже, се слага най-обикновен лист хартия (80 грама) и срязът става все едно главата е сменена току-що. Peace
Виж целия пост
# 408
Аз имам ето този на Фискар и съм супер доволна:
Скрит текст:

Моят е в инчове, но сигурно за Европа имат в сантиментри. Научих и трик от ютюб, като започне да се изхабява главата за рязане, под харията, която ще се реже, се слага най-обикновен лист хартия (80 грама) и срязът става все едно главата е сменена току-що. Peace

С такъв няма как да се изкриви, така ли?
Виж целия пост
# 409
Моите срязове са прави, но се научих с времето да съм внимателна, да не бързам и точно да нагласям хартията. Като цяло съм много доволна.
В началото имах подобен на твоя - малък и също не бях доволна. Този е стабилен, главата за рязане е супер остра и под формата на триъгълник.
Просто споделям от кой тример съм доволна.  Peace
Виж целия пост
# 410
Моите срязове са прави, но се научих с времето да съм внимателна, да не бързам и точно да нагласям хартията. Като цяло съм много доволна.
В началото имах подобен на твоя - малък и също не бях доволна. Този е стабилен, главата за рязане е супер остра и под формата на триъгълник.
Просто споделям от кой тример съм доволна.  Peace

Благодаря за споделеното мнение, на мен ми омръзна да меря, да отбелязвам с молив и т.н. и искам да си взема нещо по-добро.
Виж целия пост
# 411
Аз живея извън БГ и като започнах да се уча, всичко беше в инчове. Има много клипчета за различни техники и т.н. в ютюб и всичко беше в инчове. Затова минах и аз на инчове, тримерът и той е в инчове. Нищо не меря и отбелязвам, просто си имам написани размерите на основата, първи, втори леър (слой) и директно ги режа. В началото исках с тример в инчове да спазвам европейските стандарти в см и беше ужас.
По-големият, респективно по-широк тример, освен че е по-стабилен, има полямо рамо, на което се опира хартията и така не се криви при рязане.  Peace
Ето намерих като моя, само че в см и в БГ:

Но е добре да изчакаш и други да се включат по въпроса!  Peace
Виж целия пост
# 412
Да, ще съм много благодарна и за други мнения. В магазините във Варна открих по около 100лв., а 67 ми се струва по-нормална цена.
Виж целия пост
# 413
Моят е купуван от щатите, но имаше някаква промоция, и от 60-на долара беше намален на 30. А цена от 67 лева е много разумна.
Но ще е добре да се включат и други с опит с други брандове. Peace
Виж целия пост
# 414
milenita_2012, ако тримерът, който си гледала във Варна е този  , то той е на същата марка, но не  е същият като този от 67лв. Този във Варна е с ролков нож, докато на другият ножът е с малък остър връх. Счита се, че тези с ролков нож са по-добри.
 С тримерите независимо от фирмата им на производство ме свързват лоши чувства. Така и не съм открила досега такъв, който да реже право.
Виж целия пост
# 415
Малкият ми е с ролков нож и не реже добре. Мисля, че е по-важно основата да е по-широка и хартията да се опира на максимално дълго разстояние, за да се реже право.
Но явно няма идеална рецепта, всеки трябва сам да открие за себе си това, което му служи най-добре.  Peace
Виж целия пост
# 416
Ох, тримери и гилотини  Crazy

Първият си поръчах от ибей. Ролков с 3 сменяеми ножчета - за право, вълнообразно и перфориращо рязане. Има и място с вградено пънчче за заобляне на ъгли. Купих го за нов, но се оказа ползван Confused Купих го именно заради правото ножче, но то е малко захабено и не прави перфектен разрез Cry Другите две ножчета и пънча са в перфектно състояние, пробвах ги, но не ги ползвам защото не са ми необходими. ПРОДАВАМ ГО, само да видим кога ще отделя време да го снимам и да пусна обява.

Втория си го взех от ЛИДЛ. Двустранен - от едната страна е гилотина, от другата е тример с трипозиционно ролково ножче за право, вълнообразно и перфориращо рязане Simple Smile Ми не съм доволна, пак не реже перфектно. ПРОДАВАМ ГО, ама и него още не съм наснимала.

След известно проучване по темата се спрях на избор между FISKARS и TONIC. От някой от моделите на FISKARS имаше оплаквания, че му е леко криво разграфяването и това обърква размерите с малко, май 1-2мм разлика беше, но при такава разлика като сгънеш листа на две и става видимо и неприятно.

Та третия, който си купих е този http://irida3.com/catalog/product_info.php?cPath=93_245&products_id=2161 и си го взех именно от посочения линк. Доставиха ми го, много коректни и разбрани търговци. Тримера се оказа дефектен и ми го замениха  Grinning Ами какво да ви кажа, пак не е перфектен. Има лееекичко изкривяване от правия ъгъл, реже много добре, но не перфектно. Този не го продавам, защото за сега не съм му открила алтернатива, пък и рядко го ползвам.

Купих си четвърти, професионален, заема място колкото малка масичка и прави перфектен разрез, обичам го и го ползвам постоянно  Heart Eyes но не е пригоден за детайлно рязане и малки елементи.

Та така, сега си работя с последните два и продължавам да се ослушвам по темата  Laughing
Виж целия пост
# 417
milenita_2012, ако тримерът, който си гледала във Варна е този  , то той е на същата марка, но не  е същият като този от 67лв. Този във Варна е с ролков нож, докато на другият ножът е с малък остър връх. Счита се, че тези с ролков нож са по-добри.
 С тримерите независимо от фирмата им на производство ме свързват лоши чувства. Така и не съм открила досега такъв, който да реже право.

А от кой уред се очаква перфектно рязане?
Не правя картички толклва често, но искам перфектно право изрязване. Този с острия връх ще се захаби по-бързо, правилно ли разбирам. Ако само това е разликата, може би не си струва да инвестирам в по-скъпия продукт.
Melodiya с удоволствие бих разгледала какво продаваш Simple Smile
Виж целия пост
# 418
Melodiya, лидълския, ако имаш наблизо магазин направо им го върни. Само трябва да пазиш опаковката.

През ръцете ми са минали един фискарски тример, една китайска гилотина, двата варианта лидълските и тример на тоник. Вторият лидълски ще го нося тия дни обратно. Не мога с нито един да изрежа една права линия. Всичките дават отклонение. Някой дори повече от 1-2 мм.
В търсене съм на перфектния. Само дето тия професионалните са ми далеко от финансовите възможности.
Виж целия пост
# 419
Лидълски - имаш предвид на Олимпия ли?  Моят е такъв, засега уж нямам оплаквания, ама то и колко ли съм го ползвала...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия